sicili bozuk olana kredi

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri? Bankalardan ya da farklı finans kuruluşlarından kredi çeken, kredi kartı ya da Kredili Mevduat Hesabı kullanan, vadeli ürün alan ancak taksitlerini yasal sınırlamalarla belirlenmiş süreler dahilinde ödeyemeyen kişilerin borçları yasal takip sürecine tabi tutuluyor. Bu durum bahse konu vatandaşın bir daha kredi ürünlerine ve vadeli alışverişlere erişimini zorlaştırıyor. Sicili bozuk olana kredi veren bankalar bu noktada söz konusu vatandaşların tercih ettiği adresler oluyor. Sicili bozuk olanın kredi çekme şartları nedir, başvurusu nasıl yapılır, hesaplama örneği ve süreçleri hakkında içeriğimizden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sicili bozuk olana kredi veren bir çok bankanın olduğu bilinmektedir. Kredi çekemeyen kişilerin en çok sorduğu soruların başında sicilim bozuk hangi banka kredi verir sorusu gelmektedir.

Bunun yanında acil kredi veren bankalar da çok sık sorulmaktadır. Eğer siciliniz bozuk ise ve hangi bankadan kredi alabilirim diye soruyorsanız bu yazımızda kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri diye araştırdık ve aşağıya hepsini ekledik.

sicili bozuk olana kredi

Banka kredi kartı sicil affı düzenlemesiyle birlikte krediler için de belirli kriterler karşılığında iyileştirilmelere gidildi. Çünkü sicili bozuk olan tüketicilerin sayısı giderek çoğaldı ve bu grupta yer alan kişilerin kredi alması, çok düşük bir ihtimaldi.

Bu da milyonlarca insanı kapsayacak olan sicil affını gündeme getirdi. Çözüm olarak üretilen bu af sonrasında bankalar, sicili bozuk olana kredi vermeye başladı. Yasa kapsamında sadece bireysel müşterilerin değil, aynı zamanda esnaf, çiftçi, iş adamı ve tüccarların da kredi sicil affından yararlanmasına karar verildi.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar yazımız devamında, finansman kullandırma şartları ve başvuru detaylarıyla birlikte ele alındı. Ancak bunun öncesinde sicil bozukluğunun iki anlama geldiğini vurgulayalım.

 1. Birincisi; daha önce kullanılan kredili ürünlere dair taksitlerin, zamanında ödenememesi nedeniyle finans kurumlarının ilgili kişiyi riskli grupta görmesidir.
 2. İkincisi ise kredili ürünlere dair borçların hiç ödenmemesiyle birlikte kara listede yer almaktır. Kara liste, hakkında olumsuz not verilerek “kredi kullandırılamaz” grubu içerisine alınan tüketicilerden oluşmaktadır. Bu nedenle aşağıda yer alan bankaların bazılar sadece sicili bozuk olanlara kredi verirken, bazıları ise hem kara listede yer alan hem de sicil kaydı temiz olmayanlara finansman sağlamaktadır.

Ekonomik anlamda geçim sıkıntısı çeken, almak istediği evi, aracı ya da yeni bir iş kurma telaşına düşen biri için kuşkusuz nakit borç temin etmesi gerekmektedir.

Maddi anlamda değeri son derece yüksek olan tüm bu isteklerin karşılanması için birinden borç almak oldukça düşük bir ihtimaldir. Bu nokta da ise bankalar devreye girmektedir. Bankalar belirli ön koşulları sağlayan ihtiyaç sahibi hemen her vatandaşa nakit çıkartabilen bir kurumdur.

Oldukça yüksek meblağların borç olarak verildiği nakitler için doğal olarak bankalarında bazı tedbir ve ön koşulları bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları gelir belgesi, kredi notu, banka sicilidir.

Çekmiş olduğunuz kredi tutarının geri ödenmesi hususunda problem yaşamak istemeyen bankalar çeşitli önemler almaktadır. Örneğin; düzenli bir gelire sahip kişinin ödemelerimde bu oranda düzenli olacağından gelir belgesi istenmektedir.

 

Sicili Bozuk Olan İçin Kredi Alma Şartları

Sicili bozuk olanların kredi kullanabilmesi için de bankaların aradığı şartlar bulunmaktadır. Bunları kısaca sıralayalım:

 • Sicilin bozulmasına neden olan krediden dolayı oluşan takibin; kredi borcu ödenerek son bulmuş olması.
 • Varlık yönetim şirketlerine herhangi bir borcun bulunmaması
 • Hacze ya da icraya konu borç bulunmaması
 • Bankaya düzenli gelir gösterilebilmesi, gelir ibraz edilmesi
 • Varsa teminat, ipotek veya rehin gösterilebilecek mal varlığı evrakları
 • Mümkünse bankaya kefil gösterilmesi

 

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan çekilen kredi miktarı düzenli olarak ödenmediği takdirde kredi siciliniz bozulur ve bankaların kara listesine alınırsınız. Bu kara listeye alınan kişilerin bankalardan kredi alma durumu durdurulur ve kredi çekemezler. Öncelikle bu durumdan kurtulmak için yapmanız gereken ödemelerinizi düzenli olarak yapıp bankalarla aranızı iyi tutmaktır.

Banka hesabınızda sürekli bir para giriş- çıkış durumu yaratarak da kredi notunuzu yavaş yavaş yükseltebilirsiniz. Fakat acil bir krediye ihtiyaç duyuyorsanız bu durum için yeni bir düzenleme ile bazı bankalar sicili bozuk kişilere kredi verebiliyor.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar şöyle sıralanmaktadır;

 • ING Bank
 • Denizbank
 • Akbank
 • TEB
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank
 • Yapı Kredi
 • ICBC Bank

Aynı zamanda Aktifbank kredisi ile PTT’den de kredi alabilirsiniz. PTT, Aktifbank adı ile sicili bozuk olan kişilere kredi imkanı sağlamaktadır. En fazla 30.000 TL’ye kadar çekilebilen kredinin aylık faiz oranı %2,29’dur. İnternet üzerinden başvurulan bu kredi türü eğer onaylanırsa, PTT şube ve ATM’sinden hemen çekebilirsiniz.

İş Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

1,89 faiz oranıyla 60 aya kadar vade imkanıyla İş Bankası’nda kredi sicili bozuk müşterinin kredi talebi değerlendirilmektedir. Başvurular İş Bankası şubelerine mümkünse kefil ve varsa ipotek edilecek mülk belgeleri ile yapılmalıdır.

Halkbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Halk Bankası aylık yüzde 1,91 faiz oranından sicili zayıf olan müşteriler için ihtiyaç kredisi başvurularını değerlendirmektedir. Bankanın sağladığı kredi 3-60 ay vadesinde geri ödenebilir. Başvurular Halkbank şubelerinden şahsen yapılırken mümkün olan bütün evraklar beraberinde götürülmelidir. Memur ya da emekli kefil ile bankaya gidilmesi kredi başvurusuna olumlu yanıt alınma olasılığını yükseltir.

Vakıfbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Vakıfbank da sicili eksi olan müşterilerinin kredi başvurularını dikkate almaktadır. 3 bin liradan 125 bin liraya kadar kredi kullanarak 60 aya varan vadelerde bankaya geri ödemek için gerekli evraklar ve kefil ile bankanın şubelerine bizzat başvuruda bulunmak kredi edinme ihtimalini artıracaktır. Uygulanan faiz oranı müşteriye göre farklı olabilmekle birlikte ortalama 1,86 noktasındadır.

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi sicili kötü olan müşteriler Ziraat Bankası’na; Ziraat Mobil’den, Ziraat Bankası ATM’lerinden, internet bankacılığından ya da çağrı merkezinden kredi başvurusu yapabilirler. Ancak şubelerden şahsen başvuru yapılması kredi sicilinden dolayı daha akılcı olabilir. Ziraat Bankası kredi başvurusunu özgürce değerlendirme ve reddetme hakkına sahiptir.

Garanti Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

100.000 TL’ye kadar kredi sicili bozuk olan müşteriler için Garanti BBVA’dan alınabilir. Ancak bunun için yukarıda sayılan gerek şartlar yerine getirilmelidir. Kredi 5 yıla kadar vadeyle geri ödenebilir. Faiz oranı müşteri özelinde değerlendirilmekte, genellikle en yüksek seviyeden uygulanmaktadır. Kişinin ekonomik olarak sicili bozuk durumda olduğu için kredi başvurusunu Garanti BBVA şubelerinden yapması akılcı olacaktır.

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Denizbank aylık yüzde 1,94 civarında uyguladığı faiz oranından kredi sicili kötü olan müşteriye kredi verebilmektedir. Asgari kredi tutarı 1.000 TL, azami kredi tutarı 55.000 TL’dir. Vade 3-60 ay arasında tercih edilebilir. Başvurular diğer bankalar için de  belirtildiği şekliyle Denizbank’a yapılabilir.

QNB Finansbank Sicili Bozuk Olana Kredi

QNB Finansbank 3-60 ay arasında vadeli tüketici kredisini müşterinin Findeks notuna bakarak sağlamaktadır. Sicili bozuk olanlar için faiz oranı aylık yüzde 1,84 seviyesindedir. QNB Finansbank sicili bozuk olana kredi başvurusu QNB Finansbank internet şubesinden ya da KrediGO uygulaması üzerinden yapılabilir. Ayrıca TC Kimlik Numarası 5030’a kısa mesaj atılarak da SMS ile kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. Ancak en sağlıklı başvuru şekli kişinin bizzat gerekli belgeler ve mümkünse kefil ile banka şubesinden gerçekleştireceği başvurudur.

Şekerbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Şekerbank, ne yazık ki daha önceden bankaya olan borçlarını düzenli ödememiş ve sicilini bozmuş kişilere kredi imkanı sağlamamaktadır. Bu tip bir kredi çekmek için başka bankalardan yardım alabilirsiniz.

Akbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi sicili negatif olan müşteri Akbank’tan kredi çekmek istediğinde 60 aya kadar vadeli krediyi aylık yüzde 1,99 faiz oranından edinebilir. Söz konusu faiz oranı ortalama değer olup; kişi özelinde bankaca netleştirilmektedir. Akbank şubelerine kimlik ya da sürücü belgesi, gelir belgesi, varsa ipoteğe konu mülk evrakları ve kefil ile birlikte gidilmesi kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasının ihtimalini yükseltecektir.

Yapı Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi

Aylık yüzde 1,99 faiz oranından 60 aya kadar geri ödemeli tüketici kredisi minimum 1.000 TL şeklinde sağlanmaktadır. Azmi miktar bulunmamakta, müşteriye göre değerlendirilmektedir. Yapı Kredi ihtiyaç kredisi başvuru seçenekleri çok olmasına rağmen; kredi sicili kötü müşterinin kredi başvurusunu bankanın şubelerinden bizzat yapması ideal olanıdır. Müşteri kredi başvurusuna giderken beraberinde; kimlik ya da ehliyet, gelirini gösterir belgeler ile varsa ipoteğe konu taşınır taşınmaz malların evrakları ile gitmelidir. Emekli ya da memur kefil gösterilebilmesi kredi yanıtını doğrudan etkileyecektir.

Banka sicili nedir?

Tüketicilerin kullandıkları kredi kartı ya da kredilerin geri ödemeleri hususundaki düzen banka sicilini oluşturmaktadır. Ödemelerini ve taksitlerini zamanında yapmış ve yapmakta olan kişilerin sicili de bu oranla yüksek derecede olacaktır. Bu nokta da kredi notu etkilenmektedir.

Ödemeleri düzenli olan kişinin sicili bozuk olmayacağından, kredi notu da bu doğrultuda yüksek olacaktır. Kredi çekecek kişinin ödeme planını doğru yaparak, aylık gelirinden ne kadarını kredi taksitlerine ayırabileceğini iyi belirlemeli ve bu hesaplama nihayetinde makul krediler kullanmalıdır. Aksi halde banka sicilinin bozuk olması ileride ki banka ilişkilerinde uğraştırıcı olacağı gibi günü geçmiş borçlarınız için fuzuli masraflar ödemek zorunda kalacaksın.

Bankacılık alanında kişi kredi ekstresinin sürekli asgari ödemesini yaptığında belirli zaman sonunda kredi notunu düşürmektedir. Tüketicilerin bankalardan kredi çektiği durumlarda garanti olarak verdiği, çekler, senetler de banka sicilini etkilemektedir.

Çeklerin ve senetlerin ödeme hususunda pürüz çıkması halinde de baka sicilini etkilemektedir. Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu iş birliği ile kurulan indeks sistemi ile tüm vatandaşın sicili kayıt altına alınmakta bilgiler tüm bankalarca paylaşılmaktadır.

Sicili bozuk olan kişi nasıl kredi alır?

Burada dikkat edilen temel nokta Sicili bozuk ola kişi ile bankaların kara listesinde olan kişilerdir. Sicili bozuk kişiler kredi ya da kredi kartı borçlarının geç ödenmesinden kaynaklı kredi notu düşük kişilerden oluşmaktadır ve belirli koşullar altında kredi kullanabilirler.

Bu kişilerin en çok sorduğu soruların başında; nasıl kredi alabilirim, nasıl kredi çekebilirim, bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim, sicilim bozuk kredi almak istiyorum, borcu olana kredi veren bankalar gibi sorular gelmektedir. Her bir sorunun ayrı ayrı cevaplanması gerektiği gibi aslında soruların birbirine benzerliği de hepsine tek bir cevap verilebileceği anlamını da taşımaktadır.

Bankaların kara listesinde olan grup ise kredi kullanamaz kişilerdir. Öncelikle bozuk sicilli kişiler normal müşteri gibi maaş bordosu ya da gelir belgesi ile başvuru yaptıklarında olumlu sonuçlanmayacaktır. Sicili bozuk kişilerin kredi kullanabilmesi için belirli yollar vardır, bunlar;

İpotek ile başvuru; ev tarla arsa araç ya da hisse gibi üzerinize kayıtlı mali değeri yüksek mallarınızı bankaya rehin göstermeniz karşılığında bozuk sicilli dahi olsanız banka kredi vermektedir. Bir diğer yöntem ise kefil ile başvurudur.

Ayrıca Bakınız: Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Borçlarını ödeme hususunda bankanın temkinli davrandığı sicili bozuk olan müşterinin, kefil gösterdiği kişi bazı koşulları tamamlamış olması gerekir; kamu kuruluşunda çalışıyor olması, yüksek gelire ve 400 mevkiye sahip kişiler (doktor, avukat mühendis gibi),bankalarda çalışan memur ya da işçiler ve bağ kura üye olan kişilerin kefil olma durumları onaylanmaktadır.

Sicili Bozuk Olana Kredi Hesaplama

Kredi sicili kötü durumda olan müşteriler için bankalar genellikle düşük miktarlı kredi verebilmektedir. Bu nedenle 5.000 TL üzerinden ihtiyaç kredisini 12 ay vadede geri ödenmek üzere hesaplamakta yarar var. Bu durumda kredi sicili kötü kredi hesaplaması şu şekilde gerçekleşecektir.

Faiz Oranı*Masraflar*Çekilecek Net TutarTaksitlerToplam Geri Ödeme
Garanti BBVA1,9990 TL4.910 TL484,14 TL5.809,63 TL
Vakıfbank1,8690 TL4.910 TL479,56 TL5.754,72 TL
Ziraat Bankası1,9890 TL4.910 TL483,78 TL5.805,40 TL
Halkbank1,9185 TL4.915 TL481,32 TL5.775,81 TL
Yapı Kredi1,9995 TL4.905 TL484,14 TL5.809,63 TL
QNB Finansbank1,8485 TL4.915 TL478,86 TL5.746,30 TL
İş Bankası1,8985 TL4.915 TL480,61 TL5.767,37 TL
Denizbank1,9495 TL4.905 TL482,37 TL5.788,48 TL
Akbank1,9990 TL4.910 TL484,14 TL5.809,63 TL

 

 • Faiz Oranı: Kredi sicili kötü durumda olan müşterilerin ödeme riskinden dolayı bankalar tarafından en yüksek ihtiyaç kredisi faiz oranı tatbik edilmektedir. Bununla birlikte tablodaki oranlar ortalama olup, kişi özelinde değişebilir. Bankalar kredi başvurusu yapan kişiye, istenilen kredi tutarına ve geri ödeme vadesine göre faiz oranı belirleyebilir. Tüm bunlardan bağımsız olarak da kredi faiz oranlarını değiştirmek tek taraflı olarak banka yetkisindedir.
 • Masraflar: Hayat sigortası prim ücreti ve kredi tahsis bedeli (kredi tutarının binde 5’i; 5.000 TL için 25 TL) ile vergilerden oluşur. Kişinin yaşı vb.ne göre değişebilir. Masraf tutarındaki değişiklik kredi çekiminde net alınacak tutarı da doğrudan değiştirir.

82 thoughts on “Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar”

  1. Merhaba, 150 bin tl kredi çekebilmek için gelirinizin daha yüksek olması gerekiyor. 150 bin tl hangi alan için ihtiyacınızı oluşturmakta? Eğer iş kurmak ile ilgiliyse zaten size kredi verilmeyecektir memur olduğunuz için. Konut almak istiyorsanız da %25 peşinatınızın olması gerekiyor. Buradaki makalemizde memurların ne kadar kredi alabileceğini dile getirmeye çalıştık.

   1. Merhaba yeni iş yeri açtım kredi kartlarında dolayı kara listeye girdim şuan dukkanim sermayesi 80 bin civarında nasıl kredi kullanan bilirim

 1. Merhaba

  Tek bir bankaya kredi ve kredi akrtı borcum var.
  Bu bankayı kapatıp tek bir bankaya ödeme yapmak istiyorum.

  1. Çıkmaz kardes zorlama . Önce düzenli bi iş sgl düzenli ödenmeli kredi kartın olacak ve düzenli kullanıp ödeyeceksin içler acısı durum paranın ben taaa :@

 2. ben esnaflık yapıyorum kıredi puanım düşük fakat kırediye de ihtiyacım var bana yardımcı olabilirmisiniz

 3. Acil 20,000 tl ye ihtiyacımız iki bankaya 20000 BORCUM VAR bunları tek bankada birleştirmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim emekliyim ve SSK lı olarak çalışıyorum

  1. Emekliyimmaasımı iş bankasından alıyorum iş bankasına kredi borcum var bide finans banka var bu borclarımdan dolayı odeme güçlüğü cekiyorum ve düsük faizli bir bankaya tasımak istiyorum yardımcı olursanız tesekkur ederim beyazıt yıldırım.

 4. Merhaba ben erol halkbanktan kredi talebim hep geri donuyor 3000 lira acil krediye ihtiyacim var yardimci olurmusunuz kredi notumun dusuk olasindan dolayi kredi alamiyorum sadece kredi karti borcum var ve acil ihtiyacim var

 5. Emre gürbüz

  Merhaba benim kredi karti borcum var avukatlik oldu uzerime daire var kredi alamiyorum nasil yapmam lazim

   1. Benım evım kredılı ve benım uzerımde yalnız duzenlı oduyorum 100 bın cekipbu bakanın borcunu kapatsam baska banka ile calismak ıstıyorum gelırım var aylık esımle 5100 tl toplamda bana yardımcı olurmusunuz lütfenn

 6. Merhaba işlerim ters gittinden dolayı ödemelerimi biraz geç yaptım o yüzden sicilin bozuldu şimdide Allaha şükürler olsun ki işlerim yerinde ama sicilden dolayı kıredi çekmiyorum 18 binliraya ihtiyacım var araç kıredisi kullanacam nasıl çekebilirim bilgi için çok teşekkür ederim

 7. Diğer bankalarda kredi borcum var ama tek banka olmasını istiyorum bunun için bor taşıma kredi almak istiyorum 50000 civarında alabilir miyim acaba

 8. Merhaba kredi skorum düșük ve kredi almak istiyorum çok bașvuru yaptim ama fakat hep ret cevabi aldim acil 23000tl krediye ihtiyacim var lütfen yardim edin

 9. Selam 13000 lira ihtiyacim var Kamuda calisiyorum..Dugun icin para cekmistim ilk defa kredi notum dustu…Kredi alabilirmiyim…

 10. Kredi puanım 2013 yılında avukatlık olan öğrenci kredi kartım yüzünden 575 . Acil krediye ihtiyacım var nasıl çekebilirim ?

 11. 3 bankada kredim var bazi ödemelerin de gecikdi hepsini bir bankada toplayip tek bankada calismak istiyorum ama olmuyor hic bir banka kabul etmiyor kamuda calismama rağmen ne yapmam lazim lütfen yardimci olun ?

 12. TUFAN ŞAHİN

  SELAM 100.000 TL İHTİYACIM VAR İPOTEK İÇİN EVİM VAR BANKA SİCİLİM BOZUK EVİM KEFİL OLDUĞUM İÇİN İPOTEKLİ BENİM KREDİ ÇEKİP İPOTEĞİ KALDIRMAM LAZIM KEFİL OLDUĞUM KİŞİ ÖDEMİYOR BENDE ZORLANIYORUM AVUKATA VERE BİLMEM İÇİN İPOTEGİ KALDIRMAM LAZIM .EVİMİN RAİC BEDELİ.150.000 tl. SATIŞ FİYATI. 250.000 TL

 13. Merhaba kredi notum düşük Yen’i vergi mükellefi oldum kredi alamıyorum yardımcı olurmusunuz

 14. Basit bir kredi kartından dolayı kredi alamıyorum teb bankası limit 1000 lira yüzünden kredim onaylanmıyor yazık bu düzene 1 kuruş borcum yok kredi cekemiyom bu nasil duzen

 15. şuan bütün bankalara şahıs ve şirket olarak kredi ve kartlardan dolayı avukatlık icralık durumdayız. Gelir var hepsine ayrı ayrı yetişemeyince ödemeleri düzenli yapamıyoruz. 250.000 acil olsa tek bir yere borçlanıp düzenli ödeme yapabiliriz. tarlalarımız var organik meyve bahçelerimiz var bunları ipotek gösterirsek kredi kullanabilirmiyiz.

 16. Sicilim bozuk gelirim 1800 tl ama belgeli 1503 tl dir.maaşımı işbankasından alıyorum ve işbankasına gittim kredi vermedi kredi kullanacağım miktar 7000 tl Lütfen çok acil bana yardımcı olurmusunuz.

 17. Acil 2000 tl ihtiyacım var kara listede olduğum için kredi çekemiyorum hiç bir bankaya borcum yok yardımcı olursanız sevinirim

 18. Devlet memurum 60.000 TL nakit arıyorum 3 ay vadeli olarak yardımcı olursanız çok sevinirim. Akrabam ile İnşaat işine ortak olmak için istiyorum. Dönüş yaparsanız olumlu olumsuz çok sevinirim

 19. Merhaba kredi borçlarımı kapatmak için 30000 bin ltl ihtiyacım var 48 ay vadeli olabilir se avukat lık oldum yardımcı olabilir misiniz acaba

 20. Emekliyim fiba bank ve teb bankasina icralik borcum var ziraatten maas aliyorum.maasta kesinti yok.nasil kredi alabilirim

 21. Evım kredılı ama baska banka ıle calismak ıstıyorum benim uzerımde ve ben cektım konut kredisi nı baska bankayla anlasıp 100 bın cekebılırmıyım cektıgım bankaya evım hıpotek olucak yardımcı olursaniz sevınırım

 22. KOSGEB 0 faiz destek kredsinden 40.000 çıktı ama kredi skorum düşük diye kullanamıyorum. Yokmu bu işin bir yolu ?

  1. ASIL KÂBUS BANKADA

   Krediye hak kazanıp soluğu bankada alan işletme sahiplerinin önemli kesimi ‘finansal uygunluk’ cenderesine sokuldu. KOSGEB bürokrasisinin limit düşürmesini fırsat bilen bankacılar da kredileri tırpanladı. 20 bin TL’lik kredi bankada 10 bin TL’ye indirildi. Krediye ulaşma kriterleri limit düşüşüyle de sınırlı kalmadı. Bankaya giden işletmelerden finansal uygunluk kriterleri adı altında aralarında ev ve araba ipoteği de bulunan onlarca yeni belge talep edildi. İlk günden binlerce esnaf ‘finansal uygunluğunuz yok’, ‘puanınız tutmuyor’ veya ‘çekiniz yazılmış’ gibi gerekçelerle kapıdan geri çevrildi.

   Haberin kaynağı: http://www.gazetevatan.com/kosgeb-kredisini-kabusa-cevirdiler-almak-isteyenler-dikkat-1044028-ekonomi/

 23. İsmim ercan 29 yasindayim evliyim ve bir kizim var garanti kredi karti borcum Var 3 seneye yakin odeme yapamadim acil paraya ihtiyacim var kredi cekemiyorum lutfen yardimci olursaniz sevinirm

 24. Merhaba editor teb bankasından 8 küsür kredi borcum var garanti bankasıyla çalışmaktayım 10000 tl ye ihtiyacım var hepsini kapatmak istiyorum maaşımın 4 te 1 kesiliyor maaş kartımdan bana yardımcı olurmuşsunuz.

 25. hatayda özel hastanede doktorum. maaşım yüksek ancak kkb puanım düşük olduğundan bankadan kredi alamıyorum. acil 25-30 bin nakit ihtiyacım var.

 26. Merhaba benim kredi notum 900 ü gecik ama bankalar kredi vermyo kredi karti borcumdan dolayi ama duzenli sekilde odemeleri mi yapiyrum annem babam ameliyt oldu o donemlerde odemelerim duzunsiz oldu ama smdi vermiyor bankalar kredi acil olarak 20 bin lira ihtiyacim var bana yardim edin lutfen..

 27. RASİM GÜLŞARİ

  GARANTİ BANKASINA AİT KREDİ KARTIMA BORCUM VARDI ÖDEYEMEDİM AVUKATLIK OLDUM VE SONRASI BORCLARIMI ÖDEDİM BANA KREDİ VERMEDİLER NASIL ALABİLİRİM SİSTEMDE BORCUM YOK GÖRÜKÜYOR YARDIMCI OLURMUSUNUZ

 28. 15.000 tlye ihtiyacim var calisiyorum kredi karti borcumu kapatmak ve diger ihtiyaclar icin kullanmak istiyorum

 29. mehmet yolalan

  acil 15000 tl ye ihtiyacım var karalistedeyim ama 2 seneyi geçti kapatalı şu anda 1 yıldır düzenli kullandığım kredi kartım var bu af bize yaramadı 2000 tl resmi maaşım var 3000 tl maaş alıyorum ödemelerim çok darma dağan zorlanıyorum tek bi yerde toplamak istiyorum

  1. Taşınmaz sadece 1 defa ipotek ettirilebilir. 2. defa ipotek ettirebilmek için ilk ipoteğin kaldırılması/borcunun ödenmesi gerekmektedir.

 30. selm bana acil 10000 tl lazım ssk çalışanıyım sicilim bozuk diye kredi cıkmıyor bana yardımcı olurmusunuz

 31. Yüksel ersarı

  Emekliyim SSK borcum var devletin çıkardığı aftan yararlanmak için 30000 TL’ye ihtiyacım var.

 32. 1170 kredi notum var lakin gecmisteki sikintilardan dolayi takip ve davalara dusmustum ama borclarim kapandi sadece iki dosyam var sistemde gozuken borcu kapali ama dosyalari almadim kredi karti basvurusunda bulundugumda red geliyor bu nasil duzelir

  1. Banka hesabınızda sürekli para bulunsun, o hesaptan harcama yapın. Öncelikle ek hesap başvurusu deneyin. Ardından kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

 33. Findeks kredi notum 1507 fakat eski takiplerden dolayı ne kredi kartı nede kredi onaylamıyorlar ne yapmam gerek maaş müşterisiyim yine vermiyorlar.

 34. ÖNCEDEN DENİZBANK’TAN 15 BİN KREDİ ÇEKTİM ÖDEYEMEDİM VARLIK ŞİRKETİNE DEVİR ETTİ BİR KAÇ AY ÖNCE İCRALıK TÜM BORÇLARIMI KAPATTIM VE 4 AYDIR KADROLU DEVLET MEMURUYUM MAAŞ BANKAM ZİRAAT BANKASI VE KREDİ BAŞVURUSU YAPTIM RET GELDİ GEREKÇE İSE EŞİN DÜZENLİ ÖDEME YAPMAMIŞ. ANCAK EŞİMİN BORCUNU İKİ YIL ÖNCE KAPATTIK İCRADAN DÜŞÜRMEDİK ŞU AN İCRADA HİÇ BİR KAYITLI BORCUMUZ YOK KREDİ DE ÇEKEMİYORUZ YARDIM LÜTFEN NE YAPMAMIZ LAZIM.

  1. Ek hesabın onaylanma ihtimali daha yüksek. Çünkü alacağınız tutar maksimum 1000 TL’ye kadar olabilir.(ortalama) Haliyle kuruluşların alacağı risk miktarı da daha düşük olacaktır. Bu sebeple öncelikle ek hesap başvurusu yapıp, o hesabı düzenli kullanarak kredi sicilinizi düzeltebilirsiniz. Böylece sonrasında yapacağınız kredi başvurularının onaylanma ihtimalini de yükseltmiş olacaksınızdır.

 35. Kredi notum dusuk acik takibimde var vodafone dan dolayi ne yapmam gerek yardimlarinizi bekliyorum. bir yerde toplarsam rahat odeme yapabilirim ssk li calisanim ayni zamanda esimden maasim var gelirim 2400 dedigim gibi 750 rahat odeme yaparim yadimci olun lutfen

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir