Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar 2018 GÜNCEL
Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili bozuk olana kredi veren bir çok bankanın olduğu bilinmektedir. Kredi çekemeyen kişilerin en çok sorduğu soruların başında sicilim bozuk hangi banka kredi verir sorusu gelmektedir.

Bunun yanında acil kredi veren bankalar da çok sık sorulmaktadır. Eğer siciliniz bozuk ise ve hangi bankadan kredi alabilirim diye soruyorsanız bu yazımızda kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hangileri diye araştırdık ve aşağıya hepsini ekledik.

Banka kredi kartı sicil affı düzenlemesiyle birlikte krediler için de belirli kriterler karşılığında iyileştirilmelere gidildi. Çünkü sicili bozuk olan tüketicilerin sayısı giderek çoğaldı ve bu grupta yer alan kişilerin kredi alması, çok düşük bir ihtimaldi.

Bu da milyonlarca insanı kapsayacak olan sicil affını gündeme getirdi. Çözüm olarak üretilen bu af sonrasında bankalar, sicili bozuk olana kredi vermeye başladı. Yasa kapsamında sadece bireysel müşterilerin değil, aynı zamanda esnaf, çiftçi, iş adamı ve tüccarların da kredi sicil affından yararlanmasına karar verildi.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar yazımız devamında, finansman kullandırma şartları ve başvuru detaylarıyla birlikte ele alındı. Ancak bunun öncesinde sicil bozukluğunun iki anlama geldiğini vurgulayalım.

 1. Birincisi; daha önce kullanılan kredili ürünlere dair taksitlerin, zamanında ödenememesi nedeniyle finans kurumlarının ilgili kişiyi riskli grupta görmesidir.
 2. İkincisi ise kredili ürünlere dair borçların hiç ödenmemesiyle birlikte kara listede yer almaktır. Kara liste, hakkında olumsuz not verilerek “kredi kullandırılamaz” grubu içerisine alınan tüketicilerden oluşmaktadır. Bu nedenle aşağıda yer alan bankaların bazılar sadece sicili bozuk olanlara kredi verirken, bazıları ise hem kara listede yer alan hem de sicil kaydı temiz olmayanlara finansman sağlamaktadır.

Ekonomik anlamda geçim sıkıntısı çeken, almak istediği evi, aracı ya da yeni bir iş kurma telaşına düşen biri için kuşkusuz nakit borç temin etmesi gerekmektedir.

Maddi anlamda değeri son derece yüksek olan tüm bu isteklerin karşılanması için birinden borç almak oldukça düşük bir ihtimaldir. Bu nokta da ise bankalar devreye girmektedir. Bankalar belirli ön koşulları sağlayan ihtiyaç sahibi hemen her vatandaşa nakit çıkartabilen bir kurumdur.

Oldukça yüksek meblağların borç olarak verildiği nakitler için doğal olarak bankalarında bazı tedbir ve ön koşulları bulunmaktadır. Bunlardan başlıcaları gelir belgesi, kredi notu, banka sicilidir.

Çekmiş olduğunuz kredi tutarının geri ödenmesi hususunda problem yaşamak istemeyen bankalar çeşitli önemler almaktadır. Örneğin; düzenli bir gelire sahip kişinin ödemelerimde bu oranda düzenli olacağından gelir belgesi istenmektedir.

 

sicili bozuk olana kredi

Sicili Bozuk Olana Kredi 2018

Bankaları, kişileri mağdur etmemek ve belirledikleri bazı politikaları doğrultusunda ihtiyaç sahibi hemen herkese kredi çıkartmaktadır.

Kredi başvurunda bulunan sicili bozuk kişi dahi bahsedilen koşulları tamamladığında kredi kullanabilmektedir. Kişilere bu avantajı sağlayan başlıca bankalar ise; ziraat bankası, Halkbank, Vakıfbank, Akbank, Garanti Bankası ve Türkiye iş bankasıdır.

Garanti Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi borcunu düzensiz ödemek ya da kullanılabilecek finansman limitinin dışında bir kredi çekmek, sicil bozulması durumuyla sonuçlanabilir.

Bu ve bunlara benzer sebeplerle sicil engeline takılıyorsanız, Garanti Bankası sicili bozuk olana kredi ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Başvuru işlemlerinizi internet, cep telefonu, paramatik ya da telefon seçenekleriyle tamamlayabilir ya da şubelerde başvuru formu doldurarak müracaatta bulunabilirsiniz. Finansman kullandırımı için bankanın gerekli gördüğü belgeler; gelir belgesi ile nüfus cüzdanıdır.

İş Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Acil nakit ihtiyaçlarınızı gidermek için kredi çekmek istiyorsanız, İş Bankası sicili bozuk olana kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Eğer daha önce İş Bankası’ndan aldığınız kredi nedeniyle olumsuz sicil kaydınız oluştuysa, bu durumda başvurunuzu yapılandırma için de gerçekleştirebilirsiniz.

Her iki koşulda da, bankanın uygun görmesi halinde borç kapatma kredisi ya da ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Başvurularınızı internet üzerinden hızlıca iletebilir ya da şubelere giderek şahsen müracaatta bulunabilirsiniz.

Denizbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Nakit yükünüzü hafifletmek, mevcut borçlarınızı kapatmak ya da birtakım gereksinimlerini gidermek amacıyla krediye ihtiyacınız olabilir. Benzer sebeplerden dolayı bankalara kredi başvurusunda bulunuyor fakat sicil bozukluğuna bağlı olarak reddediliyorsanız, Denizbank’ın kredili ürünlerine müracaat edebilirsiniz.

Denizbank sicili bozuk olana kredi sağlayabilmek için çeşitli kampanyalar oluşturmaktadır. Bu kampanyaların faiz oranları, piyasa koşullarına göre düzenlenmektedir. Başvuru için kullanılabilecek platformlar; internet bankacılığı, internet şubesi, tüm Denizbank şubeleri ve 3280 SMS hizmet kanalıdır.

Odeabank Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili bozuk olana kredi kullandıran bir diğer finans kurumu da Odeabank’tır. Aslında faaliyete geçiş zamanı çok uzak olmayan bu kurumun müşteri portföyü giderek genişlemektedir.

Portföyüne yeni müşteriler dâhil etmek isteyen Odeabank sicili bozuk olan kredi imkânı vererek, ihtiyaç duyulan finansmanı sağlamayı hedeflemektedir.

Başvuruda bulunmak isteyen kişilerden; kimlik belgesi, ilgili kişinin adına düzenlenmiş son 3 aya ait abonelik faturası ve gelir belgesi talep edilmektedir. Ayrıca kredi ürünlerine göre (taşıt, konut ya da bireysel finansman) gerekli görülen başka evraklarda istenebilir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Yapı Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi

Geçmiş ödemelerinizle ilgili sicil kaydınıza olumsuz bir not düşülmüş olabilir. Bu probleme konu olan ödemeler, Yapı Kredi Bankası’yla ilgiliyse geçmiş borçlarınızın kapatılması için kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Diğer bankalara olan borçlarınız nedeniyle siciliniz bozulduysa, bu durumda da Yapı Kredi’den transfer kredisi talep edebilirsiniz.

Başvurularınızı çeşitli platformlar aracılığıyla gerçekleştirebilir ya da direk şubelere giderek birebir görüşme sağlayabilirsiniz. Yapı Kredi sicili bozuk olana kredi verirken, teminat ya da kefil talep edebilir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

QNB Finansbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Finansbank, her türlü ihtiyaçta müşterilerinin sorunlarını giderebilmek için farklı farklı kredi paketleri hazırlamaktadır. Her paketin faiz oranı, maksimum vade süresi ve kullandırma koşulları değişebilir.

Bu nedenle QNB Finansbank sicili bozuk olana kredi imkânı sağlarken, yararlanılmak istenen paketin içeriğine göre kriterler belirlemektedir.

Kurumun güncel kampanyalarını ve uygulanan faiz oranlarını detaylıca incelemek için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bankanın müşterisiyseniz, ön başvurunuzu internet şubesinden ya da SMS bankacılığından iletebilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Şekerbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Şekerbank sicili bozuk olana kredi verirken, tüketicinin kendi üzerine kayıtlı olan gayrimenkullerini analiz etmektedir. Ev, arsa ya da tarla gibi bir taşınmaza sahipseniz Şekerbank kredilerine başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvurunuz onay alırsa, taksitlerinizi ödeyememeniz durumunda ilgili gayrimenkul ipotek ettirildiği için haciz işlemi uygulanarak, banka alacağını tahsil etmektedir.

Ayrıca kurumun bünyesinde açtırdığınız mevduat hesabınızda yüklü miktarda paranız bulunuyorsa, mevduatınızı rehin göstererek de kredi alma şansınız var.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Teb Sicili Bozuk Olana Kredi

Piyasadaki faiz oranı değişikliklerinden etkilenmeden, kredi vadesi boyunca sabit kalan faiz oranlarından yararlanmak istiyorsanız TEB sizin için iyi bir seçim olabilir.

Bu bankanın ihtiyaç kredisi ürünlerinde, sabit faiz uygulanmakta ve tüketicinin değişken piyasa koşullarından etkilenmemesi sağlanmaktadır. TEB sicili bozuk olana kredi verirken kişinin gelir durumunu, güncel kredi notunu ve son aylardaki ödemelerini incelemektedir.

Başvuruları sadece şubeler aracılığıyla kabul etmekte ve gerekli belgelerin beyan edilmesi durumunda başvuruyu değerlendirmeye almaktadır.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası Sicili Bozuk Olana Kredi

Ziraat Bankası kredi verme konusunda tereddütte düştüğünde, kişinin üzerine olan gayrimenkulleri araştırmakta ve teminat karşılığında finansman sağlamaktadır.

Aynı şekilde çiftçiler ve KOBİ’ler için hazırladığı ürünleri de teminat gösterilmesi koşulunda kullandırmaktadır. Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi verirken ek teminatta talep edebilir.

Bu konuda, şube yetkilileri ile birebir görüşmenizi ve krediye neden ihtiyaç duyduğunuzu, aylık gelirinizi ve yan gelirlerinizi detaylıca belirtmenizi öneririz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Halkbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar listesinde Halk Bankası’da yer almaktadır. Ancak kurum, devlet bankaları alanında faaliyet gösterdiği için kredi başvurularında özel bankalara nazaran daha detaylı inceleme yapmaktadır.

Halkbank sicili bozuk olana kredi verebilmesi için müşterinin kefil göstermesi ya da taşınmaz bir mülkünü ipotek ettirmesi gereklidir. Şubeleri aracılığıyla başvuru alan banka kişinin kimlik belgesi, pasaportu ya da ehliyet belgesi ve gelirini gösteren belge ya da gelir yazısıyla en yakın şubeye gelmesini talep etmektedir.

Ayrıca mevduat hesabını ek gelir olarak beyan edecek kişilerin de hesap cüzdanını yanında götürmesi gereklidir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Vakıfbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Vakıfbank bireysel müşterilerine (maaş müşterisi olsa dahi) zor şartlar halinde kredi vermektedir. Bunun için çeşitli prosedürlere uymanız ve tüketici olarak birtakım unsurları taşıyor olmanız gerekmektedir.

Ancak KOBİ’lere Vakıfbank sicili bozuk olana kredi verme konusunda daha esnek davranmaktadır. Çünkü esnaflar, finans kurumlarınca sevilen bir müşteri portföyünü oluşturmaktadır.

Esnafların, sicil bozukluğu gibi durumlarda gelirini yüksek tutması ve bu geliri raporlar halinde bankaya sunabiliyor olması yeterlidir. İşletmenin geliri ve esnafın geliri kurumun çalışma politikasına uygunsa rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Akbank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kefil ve taşınamaz bir malın ipotek gösterilmesi halinde sicili bozuk olana kredi veren bir diğer banka ise Akbank’tır.

Belirtilen bankaların haricinde hemen her banka ipotek ve kefil göstermeniz durumunda kişinin sicili bozuk olsa dahi kredi başvurusunu onaylamaktadır.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Banka sicili nedir?

Tüketicilerin kullandıkları kredi kartı ya da kredilerin geri ödemeleri hususundaki düzen banka sicilini oluşturmaktadır. Ödemelerini ve taksitlerini zamanında yapmış ve yapmakta olan kişilerin sicili de bu oranla yüksek derecede olacaktır. Bu nokta da kredi notu etkilenmektedir.

Ödemeleri düzenli olan kişinin sicili bozuk olmayacağından, kredi notu da bu doğrultuda yüksek olacaktır. Kredi çekecek kişinin ödeme planını doğru yaparak, aylık gelirinden ne kadarını kredi taksitlerine ayırabileceğini iyi belirlemeli ve bu hesaplama nihayetinde makul krediler kullanmalıdır. Aksi halde banka sicilinin bozuk olması ileride ki banka ilişkilerinde uğraştırıcı olacağı gibi günü geçmiş borçlarınız için fuzuli masraflar ödemek zorunda kalacaksın.

Bankacılık alanında kişi kredi ekstresinin sürekli asgari ödemesini yaptığında belirli zaman sonunda kredi notunu düşürmektedir. Tüketicilerin bankalardan kredi çektiği durumlarda garanti olarak verdiği, çekler, senetler de banka sicilini etkilemektedir.

Çeklerin ve senetlerin ödeme hususunda pürüz çıkması halinde de baka sicilini etkilemektedir. Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu iş birliği ile kurulan indeks sistemi ile tüm vatandaşın sicili kayıt altına alınmakta bilgiler tüm bankalarca paylaşılmaktadır.

Sicili bozuk olan kişi nasıl kredi alır?

Burada dikkat edilen temel nokta Sicili bozuk ola kişi ile bankaların kara listesinde olan kişilerdir. Sicili bozuk kişiler kredi ya da kredi kartı borçlarının geç ödenmesinden kaynaklı kredi notu düşük kişilerden oluşmaktadır ve belirli koşullar altında kredi kullanabilirler.

Bu kişilerin en çok sorduğu soruların başında; nasıl kredi alabilirim, nasıl kredi çekebilirim, bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim, sicilim bozuk kredi almak istiyorum, borcu olana kredi veren bankalar gibi sorular gelmektedir. Her bir sorunun ayrı ayrı cevaplanması gerektiği gibi aslında soruların birbirine benzerliği de hepsine tek bir cevap verilebileceği anlamını da taşımaktadır.

Bankaların kara listesinde olan grup ise kredi kullanamaz kişilerdir. Öncelikle bozuk sicilli kişiler normal müşteri gibi maaş bordosu ya da gelir belgesi ile başvuru yaptıklarında olumlu sonuçlanmayacaktır. Sicili bozuk kişilerin kredi kullanabilmesi için belirli yollar vardır, bunlar;

İpotek ile başvuru; ev tarla arsa araç ya da hisse gibi üzerinize kayıtlı mali değeri yüksek mallarınızı bankaya rehin göstermeniz karşılığında bozuk sicilli dahi olsanız banka kredi vermektedir. Bir diğer yöntem ise kefil ile başvurudur.

Ayrıca Bakınız: Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar

Borçlarını ödeme hususunda bankanın temkinli davrandığı sicili bozuk olan müşterinin, kefil gösterdiği kişi bazı koşulları tamamlamış olması gerekir; kamu kuruluşunda çalışıyor olması, yüksek gelire ve 400 mevkiye sahip kişiler (doktor, avukat mühendis gibi),bankalarda çalışan memur ya da işçiler ve bağ kura üye olan kişilerin kefil olma durumları onaylanmaktadır.

82 yorum

 1. Huzeyfe aktaş 10 Şubat 2016
 2. ceyhan 27 Mart 2016
 3. Fatma 30 Mart 2016
  • Savas 19 Ocak 2017
 4. Saliha 14 Nisan 2016
  • editor 15 Nisan 2016
   • Hasan 29 Ağustos 2016
 5. turgay 19 Nisan 2016
 6. emre 19 Nisan 2016
  • Savas 19 Ocak 2017
 7. Gürkan 20 Nisan 2016
 8. birsen 20 Nisan 2016
 9. Mustafa 5 Mayıs 2016
  • BEyazıt 27 Ekim 2016
 10. Ali 27 Mayıs 2016
 11. Mustafa 31 Mayıs 2016
 12. mehmet 15 Temmuz 2016
 13. Hasan 8 Ağustos 2016
 14. filiz 17 Ağustos 2016
 15. erol yaşar 31 Ağustos 2016
 16. Emre gürbüz 31 Ağustos 2016
 17. Adnan 5 Eylül 2016
  • editor 6 Eylül 2016
   • Şendağ 2 Mart 2017
 18. Salih 8 Eylül 2016
 19. Emine 6 Ekim 2016
 20. Mustafa 17 Ekim 2016
 21. Birol 4 Kasım 2016
 22. Eren 17 Kasım 2016
 23. Muhammet 5 Aralık 2016
 24. Selahaddin 5 Aralık 2016
 25. Şeyda 7 Aralık 2016
 26. TUFAN ŞAHİN 12 Aralık 2016
 27. mehmet kaya 24 Aralık 2016
 28. Cengiz 30 Aralık 2016
 29. Osman 8 Ocak 2017
 30. Bayram 24 Ocak 2017
 31. Mutlay 25 Ocak 2017
 32. belkıs 31 Ocak 2017
 33. HASAN HÜSEYİN ÖZTÜRK 7 Şubat 2017
 34. Erdoğan 15 Şubat 2017
 35. Tuncay DİKİNEN 17 Şubat 2017
 36. Olgun diyip 18 Şubat 2017
 37. Cengiz 18 Şubat 2017
 38. Fatih 20 Şubat 2017
 39. Sukan 21 Şubat 2017
 40. Ibrahim 23 Şubat 2017
 41. Süleyman 24 Şubat 2017
 42. Tuncay 25 Şubat 2017
 43. Şendağ 2 Mart 2017
 44. Ayberk 5 Mart 2017
  • editor 7 Mart 2017
 45. Ercan 7 Mart 2017
 46. Gökhan 11 Mart 2017
 47. ramazan 12 Mart 2017
 48. Selahattin 12 Mart 2017
 49. RASİM GÜLŞARİ 14 Mart 2017
 50. Ali 22 Mart 2017
 51. Faruk 25 Mart 2017
 52. mehmet yolalan 31 Mart 2017
 53. mustafa şahin 14 Nisan 2017
 54. Seher 15 Nisan 2017
 55. Remziye 20 Nisan 2017
 56. Bulent otkun 23 Nisan 2017
  • editor 11 Mayıs 2017
 57. Erdal 30 Nisan 2017
 58. sefer 8 Mayıs 2017
 59. Abdullah coşkun varışlı 23 Mayıs 2017
 60. Yüksel ersarı 25 Mayıs 2017
  • editor 26 Mayıs 2017
 61. huseyin ustaoğlu 4 Haziran 2017
 62. Efsane 21 Haziran 2017
 63. ferdi 21 Haziran 2017
  • editor 4 Temmuz 2017
 64. Turgay 4 Temmuz 2017
  • editor 14 Temmuz 2017
 65. FATMA 14 Temmuz 2017
 66. Mehmet 3 Ağustos 2017
  • editor 6 Ağustos 2017
 67. mehmet 13 Ağustos 2017
  • editor 14 Ağustos 2017
 68. Nihal 23 Aralık 2017

Yorum yazın