Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2018Kredi kullanmak isteyen ve SSK kaydı olmayan kişinin, sigortasız kredi kullanabilmek için gerekli koşulları ve evrakları sağlaması halinde, başvurusu onaylanmaktadır. SSK kaydı olmayan vatandaş içinde, bankalar farklı alternatifler geliştirmiş, böylece ev hanımları, serbest meslek sahipleri, öğrenciler vb. kişilerinde nakit ihtiyacına destek bulmaktadır.

Sigortasız Kişiye Kredi

Günümüzde yasalar gereği sigortasız işçi çalıştırmak suç olarak bilinmektedir. Fakat serbest mesleğini icra eden, öğrenci ya da ev hanımlarının sigortasız olması olağan bir durumdur. Yani kişilerin sigortalı olma gibi bir zorunluluğu yoktur. fakat farklı bir işyeri adı altında çalışıyorsa işveren kişi bu işçiyi sigortalı yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yaşamınıza sigortasız olarak devam ediyor ve ihtiyacınız doğrultusunda kredi kullanmak istiyorsanız bu durum biraz detaylı olmakla birlikte imkânsız değildir. Bankalar kedilerini güvence altına almak için tabi ki sigortalı potansiyellere öncelik vermektedir. Düzenli geliri olan, geri ödemeler hususunda kendisini ispatlayan tüketici, bankalar için bir adım önde olmaktadır.

Fakat kişinin sigortası ya da herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması kredi kullanmasına engel bir durum değildir. Aylık geliri yüksek olan, banka hesabında yüklü nakdi olan ya da banka geçmişi (banka notu )yüksek olan kişiler sigortasız olsa dahi kredi kullanabilmektedir.

Bankaların kendi aralarındaki rekabet sayesinde birçok ihtiyaç sahibinin gerek düşük faizler gerekse esnek uygulamalar ile nakit ihtiyaçlarını karşılamıştır.

Her yeni yıl için hemen hemen her banka her türden krediler için kampanyalar çıkartıp, uzun reklam programları hazırlamaktadır. Sigortasız kişiler de rekabetin doğurduğu kampanyalar sayesinde bu ayrıcalıklardan faydalanmaktadır.

Sigortasız Kişi Nasıl Kredi Alabilir ve Gerekli Koşular Nelerdir?

Sigortası ya da sosyal güvencesi olmayan kişi bankaya kredi başvurusu yapması halinde banka ilk olarak kişinin, kendisiyle ilişkisi olup olmadığına bakmaktadır.

İhtiyaç sahibi kişinin eğer bankada bir hesabı ya da kredi kartı var ise ödeme durumunu incelenmektedir. Ödemelerini aksatmadan yapan kişinin kredi notu bu oranda düşük olacağından kredi kullanma şansıda artmış olacaktır. Aynı şekilde bankada hesabı olup yüklü parası ya da değerli eşyası bulunan kişiler için de bu durum geçerlidir.

Ancak, SSK kaydı olmayan kişilerde, farklı bir biçimde ödeme gücü olduğunu belirterek sigortasız kredi kullanabilmektedir. Bu yöntemler ise,

Mülk ipotek ettirilerek: Üzerinize kayıtlı taşınamaz ve değerli malınızı, kredi ye ipotek ettirmeniz halinde, sigortasız olsanız dahi kolayca kredi kullanmanız mümkün olmaktadır.

Kira ya da emeklilik maaşı ile: Bilindiği gibi artık sigortası olmayan vatandaş ta kredi kullanabilmektedir. Şayet, emekli olup maaşınızı düzenli bir biçimde alıyorsanız, bu durumu kanıtlayan belgeler ile rahatlıkla kredi kullanabilirsiniz. Bunun dışında, kira ya da dükkân sahibi kişiler de kontratları ile sigortasız olsa dahi kredi kullanabilmektedir.

2. şahsın kefil olması ile: Sizin sigortanız olmamsın halinde, sigortası olan ve size kefil olmayı kabuk eden kişi sayesinde de kredi kullanmanız mülkündür.(kefil olacak şahıs evli ise, eşinin razı olması gerekmektedir.)

Not: Daha önceden banka müşterisi olan, kredi notu yüksek olan ya da bankanın saygınlık sahibi müşterileri de, sigortasız kredi kullanabilmektedir. Bu durum bankalar arasında esneklik gösterebilmektedir.

Gerekli Belgeler:

 • Nüfus cüzdanı
 • İkametgâh adresi
 • Son 3 aya ait fatura
 • Kira geliri olanlar için kontrat
 • Emekliler için emekli odluğunu kanıtlayan belge
 • İpotekle kredi kullanacaklar için ise, tapu vb. bankalar tarafından istenmektedir.

Sigortasız kişilerin bankalara sunduğu diğer gelirleri de bankalarca kabul görmektedir. Örneğin; kira geliri olması ve bunu bankaya ibraz etmiş olmanız halinde şansınız artacaktır. Bazı bankalar ise kampanyaları doğrultusunda gelir belgesiz ve kefilsiz kredi onaylayabilmektedir.

sigortasız kredi

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Emekli olduktan sonra ek iş yapmak zorunda kalanlar, sigorta primine ihtiyaç duymadıkları için aylık maaşından kesinti olmasın diye sigortasız çalışmayı tercih etmektedir. Diğer yandan internet üzerinden çeşitli dallarda çalışan bireyler gelirini beyan edememektedir.

Son olarak tabi bir de gündelik işte çalıştıkları için maaş bordrosuna sahip olmayan kişiler mevcut. Bu ve bunlara benzer grupta yer alan tüketicilere, bankalar sigortasız kredi imkânı sunmaktadır. Her ne kadar yasalar kapsamında sigortasız işçi çalıştırmak suç olsa da, halen bazı yerler personellerine sigorta yapmamaktadır. Veyahut serbest mesleğini icra eden yazar, editör, pazarlamacı ve benzeri kişiler sigortasız oldukları için gelirini kanıtlayamamaktadır.

Sigortasız kredi, yukarıda ifade edilen nedenlerden dolayı SGK güvencesi kişilerin ihtiyaç doğrultusunda finansman alabilmeleri için oluşturulan bir bankacılık ürünüdür.

Aslında bankalar kredi kullandırma konusunda, kendilerini güvence altına almak için sigortalı olan ya da maaş bordrosunu beyan edebilen müşterilerine öncelik vermektedir. Ancak sigortasız olmasına rağmen geri ödemeler hususunda kendini ispatlayabilen tüketiciler, rahatlıkla kredi çekebilirler. Bunun için sigortasız kredi veren bankaları tercih etmeniz ve başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Enpara.com Sigortasız Kredi

Enpara.com Sigortasız Kredi

Enpara.com ile kredi almak gerçekten çok kolay. Sigortam olmamasına rağmen daha önce defalarca kredi çektim. Enparadan sigortasız kredi alabilmek için en önemli etkenlerden biri, daimi müşterisi olmanız ve ödemelerinizi aksatmamanız. Yaklaşık 4 yıldır enpara ile çalışmaktayım, çektiğim tüm kredilerin taksitlerini ya gününde ya da daha erken ödedim. Ancak buna rağmen bazı dönemler kredi onayı çıkmayabilir.

Örneğin bir dönem çektiğim krediyi daha yarısındayken tamamını ödeyerek kapattım. Birkaç ay sonra tekrar paraya ihtiyacım oldu ve kredi başvurusunda bulundum. Ancak banka kredi başvuru talebimi reddetti. Yazının en altında bahsedeceğim “borçuluk oranı” konusuyla ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Şimdi aşağıda 10.000 TL kredi başvuru hesaplama, faiz oranları ve diğer detayları verdik.

12 ay, 24 ay ve 36 ay olmak üzere 3 farklı ödeme planında hesabınıza net yatacak tutarı, toplam geri ödeme tutarınızı, taksit sayınızı ve diğer bilgileri inceleyebilirsiniz.

Kredi Tutarı: 10.000 TL – Detaylı bilgi için tıklayın.

Vade SayısıTaksit SayısıToplam ÖdemeFaiz Oranı
121.025,60 TL12.307,23 TL%2,79
24615,17 TL14.763,99 TL%2,82
36487,19 TL17.538,80 TL%2,85

Odeabank Sigortasız Kredi

Odeabank Sigortasız Kredi

Sigortasız kredi alabileceğiniz bir diğer banka da Odeabank’tır. Odeabank kendi müşteri portföyünü genişletmek adına güven duyabileceği tüm müşterilere kredi vermeyi tercih eder. Ancak daha önceki kredi kartı ve kredi ödemelerinizde herhangi bir gecikme ya da yasal işlem durumu söz konusu ise kredi başvurunuza onay alamayabilirsiniz. Aşağıda Odeabank 10.000 TL kredi başvuru ve hesaplama bilgileri yer alıyor.

Kredi Tutarı: 10.000 TL – Detaylı bilgi için tıklayın.

Vade SayısıTaksit SayısıToplam ÖdemeFaiz Oranı
121.059,35 TL12.712,17 TL%3,25
24649,17 TL15.580,08 TL%3,25
36521,57 TL18.776,43 TL%3,25

20 yorum

 1. sahin 8 Şubat 2016
  • gokhan26 14 Ekim 2016
 2. Memnune göktaş 17 Nisan 2016
  • ömer 14 Haziran 2016
  • İshak 12 Aralık 2016
 3. Avni 26 Nisan 2016
 4. ömer 14 Haziran 2016
 5. Selma 28 Haziran 2016
 6. Murat 21 Temmuz 2016
  • yunus 1 Ekim 2016
 7. hüsnü düzdağ 8 Ekim 2016
 8. hasan kaya 21 Ekim 2016
 9. Ali ihsan 28 Ekim 2016
 10. halil 29 Ekim 2016
 11. burak kara 9 Kasım 2016
 12. Gökhan 13 Aralık 2016
 13. Çiğdem 27 Mart 2017
 14. Fadila 23 Mayıs 2017
 15. Ali 28 Ağustos 2017
 16. Helin kaya 29 Ağustos 2017

Yorum yazın