Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2018
Sigortasız Kişiye Kredi

Günümüzde yasalar gereği sigortasız işçi çalıştırmak suç olarak bilinmektedir. Fakat serbest mesleğini icra eden, öğrenci ya da ev hanımlarının sigortasız olması olağan bir durumdur. Yani kişilerin sigortalı olma gibi bir zorunluluğu yoktur. fakat farklı bir işyeri adı altında çalışıyorsa işveren kişi bu işçiyi sigortalı yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yaşamınıza sigortasız olarak devam ediyor ve ihtiyacınız doğrultusunda kredi kullanmak istiyorsanız bu durum biraz detaylı olmakla birlikte imkânsız değildir. Bankalar kedilerini güvence altına almak için tabi ki sigortalı potansiyellere öncelik vermektedir. Düzenli geliri olan, geri ödemeler hususunda kendisini ispatlayan tüketici, bankalar için bir adım önde olmaktadır.

Fakat kişinin sigortası ya da herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması kredi kullanmasına engel bir durum değildir. Aylık geliri yüksek olan, banka hesabında yüklü nakdi olan ya da banka geçmişi (banka notu )yüksek olan kişiler sigortasız olsa dahi kredi kullanabilmektedir.

Bankaların kendi aralarındaki rekabet sayesinde birçok ihtiyaç sahibinin gerek düşük faizler gerekse esnek uygulamalar ile nakit ihtiyaçlarını karşılamıştır.

Her yeni yıl için hemen hemen her banka her türden krediler için kampanyalar çıkartıp, uzun reklam programları hazırlamaktadır. Sigortasız kişiler de rekabetin doğurduğu kampanyalar sayesinde bu ayrıcalıklardan faydalanmaktadır.

Sigortasız Kişi Nasıl Kredi Alabilir ve Gerekli Koşular Nelerdir?

Sigortası ya da sosyal güvencesi olmayan kişi bankaya kredi başvurusu yapması halinde banka ilk olarak kişinin, kendisiyle ilişkisi olup olmadığına bakmaktadır.

İhtiyaç sahibi kişinin eğer bankada bir hesabı ya da kredi kartı var ise ödeme durumunu incelmektedir. Ödemelerini aksatmadan yapan kişinin kredi notu bu oranda düşük olacağından kredi kullanma şansıda artmış olacaktır. Aynı şekilde bankada hesabı olup yüklü parası ya da değerli eşyası bulunan kişiler için de bu durum geçerlidir.

Fakat aksi durumda olan, geçmişte kanun takip, idari takipte olmuş ya da bankanın kara listesine girmiş olan kişinin kredi kullanması neredeyse imkânsızdır.

Bankaların sigortasız kişilerde aradığı diğer nokta ise, kişinin adına kayıtlı arsa, ev, araba gibi değeri yüksek bir mal varlığınızın olasıdır. Bu durumda bankalar bir anlamda kendilerini garanti altına almış olacaklarından krediniz kolayca onaylanacaktır.

Sigortasız kişilerin bankalara sunduğu diğer gelirleri de bankalarca kabul görmektedir. Örneğin; kira geliri olması ve bunu bankaya ibraz etmiş olmanız halinde şansınız artacaktır. Bazı bankalar ise kampanyaları doğrultusunda gelir belgesiz ve kefilsiz kredi onaylayabilmektedir.

sigortasız kredi

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Emekli olduktan sonra ek iş yapmak zorunda kalanlar, sigorta primine ihtiyaç duymadıkları için aylık maaşından kesinti olmasın diye sigortasız çalışmayı tercih etmektedir. Diğer yandan internet üzerinden çeşitli dallarda çalışan bireyler gelirini beyan edememektedir.

Son olarak tabi bir de gündelik işte çalıştıkları için maaş bordrosuna sahip olmayan kişiler mevcut. Bu ve bunlara benzer grupta yer alan tüketicilere, bankalar sigortasız kredi imkânı sunmaktadır.

Her ne kadar yasalar kapsamında sigortasız işçi çalıştırmak suç olsa da, halen bazı yerler personellerine sigorta yapmamaktadır. Veyahut serbest mesleğini icra eden yazar, editör, pazarlamacı ve benzeri kişiler sigortasız oldukları için gelirini kanıtlayamamaktadır.

Sigortasız kredi, yukarıda ifade edilen nedenlerden dolayı SGK güvencesi kişilerin ihtiyaç doğrultusunda finansman alabilmeleri için oluşturulan bir bankacılık ürünüdür.

Aslında bankalar kredi kullandırma konusunda, kendilerini güvence altına almak için sigortalı olan ya da maaş bordrosunu beyan edebilen müşterilerine öncelik vermektedir. Ancak sigortasız olmasına rağmen geri ödemeler hususunda kendini ispatlayabilen tüketiciler, rahatlıkla kredi çekebilirler.

Bunun için sigortasız kredi veren bankaları tercih etmeniz ve başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi

Kişinin sosyal güvencesi olmaması, kredi başvurusu yapmasına engel değildir. Banka hesabında her ay düzenli miktarda para bulunan tüketiciler, Garanti Bankası sigortasız kredi ürününe başvuru yapabilirler.

Başvurunun ardından kurum, banka hesabınızdaki nakdi ve kredi notunuzu inceler. Özellikle mevduat hesabında yüklü miktarda para bulunduranların şansı daha yüksek diyebiliriz. Bu bankanın farklı kredi seçeneklerini değerlendirmek için size en yakın şubeye uğramanız yeterli olacaktır.

İş Bankası Sigortasız Kredi

İş Bankası ihtiyaç, arsa, emekli, eğitim ve 2/B gibi birçok farklı kredi ürününü bünyesinde barındıran bir finans kurumudur. Buna bağlı olarak da, müşterilerine ihtiyaçları dâhilinde kredi imkânı sunmaktadır.

İş Bankası sigortasız kredi ürününe başvuruda bulunan kişilerden teminat ya da kefil istenebilmektedir. Böylelikle banka, kredi geri ödemesinde bir sıkıntı yaşanma olasılığına karşı kendini güvene almaktadır.

Vakıfbank Sigortasız Kredi

Vakıfbank sigortasız kredi başvurusu yaptığımız zaman kurum sizden gelir belgenizi talep edecektir. Aynı zamanda sigortasız bir çalışan olduğunuz için teminat amaçlı üzerinize kayıtlı gayrimenkuller sorgulanacaktır.

Bu nedenle Vakıfbank’tan kredi almak istiyorsanız taşınmaz bir mülkünüzü teminat olarak gösterebilir ve ihtiyacınız olan kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Üzerinize kayıtlı hiçbir mülk yok ise bu durumda teminat olarak gösterebileceğimiz bir ek gelir olması gerekiyor.

Halkbank Sigortasız Kredi

Halk Bankası devlet destekli bankalar arasında yer almakta ve sağlık, eğitim, seyahat, ev tadilatı, eşya yenileme ve benzeri konularda müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. 1,33’ten başlayan faiz oranlarıyla Halkbank sigortasız kredi avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Her türlü nakit ihtiyaçlarınız için en yakın banka şubesine giderek, başvuru formuyla müracaatta bulunabilirsiniz. Üstelik dilerseniz, hiçbir tahsis ücreti ödemeden de finansman paketlerinden yararlanabilirsiniz. Halkbank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi

Ziraat Bankası, beklenmedik durumlara karşı kredi ödemelerini güvence altına almak için başvurusu onaylanan tüketicilerden şahsi ve maddi teminat almaktadır. Başvuru sahibinin kredi notuna bağlı olarak söz konusu olan teminatlardan biri veya her ikisi birden istenebilir.

Bireysel Tüketici kredilerinde 48 aya kadar vadelendirme yapabilen Ziraat Bankası sigortasız krediiçin farklı ödeme seçenekleri sunmaktadır. Müşteri gelir durumuna göre ayda bir ya da 3 ayda bir ödeme sıklığı talep edebilir.

Denizbank Sigortasız Kredi

Bankacılık sektöründe hızla gelişen kurumlardan biri de Denizbank’tır. Kurum daima büyümeye devam etmekte ve KOBİ, bireysel, kurumsal ve ticari müşterilerine her alanda hizmet vermektedir.

Normal şartlar altında 55 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi imkânı tanıyan Denizbank sigortasız kredi için azami limiti düşük tutmaktadır.

Ayrıca başvuru kanallarına göre kredi yanıt süresi de değişmektedir. Bankanın kredili ürünlerine telefon bankacılığı, internet şubesi, internet bankacılığı, SMS ve şubeler aracılığıyla başvuruda bulunabilirsiniz. DenizBank İhtiyaç Kredisi başvurusu için buraya tıklayın.

Odeabank Sigortasız Kredi

Odeabank sigortasız kredi veren bankalar içerisinde yer almaktadır. Kurum bu alanda gelen başvuruları müşteri skorlamasına göre değerlendirmektedir. Bu değerlendirmenin ardından belirlenecek olan faiz oranı kredi kullandırımı öncesi müşteri onayına sunulmaktadır.

Şayet müşteri kabul ederse ödeme maliyet tablosu oluşturularak finansman verilmektedir. Banka ekstre bir gelir belgesi talep etme, kredi içeriğini değiştirme, ilgili kampanyayı durdurma ve başvuruları serbestçe değerlendirme hakkını saklı tutar.

Yapı Kredi Sigortasız Kredi

Yapı Kredi Bankası çeşitli nedenlere bağlı olarak, verilen kredinin geri ödenmemesi durumunda uğrayacağı maddi zararları güvence altına almak istemektedir. Bu nedenle başvuru sahibinin sigortalı olup olmadığına dikkat etmektedir.

Yapı Kredi sigortasız kredi için kişinin en az bir teminat göstermesini talep eder. Banka nezdinde açtırdınız bir hesap varsa ve ilgili hesapta yeterince mevduat tutuyorsanız, bu mevduatı teminat olarak gösterebilirsiniz. Yapı Kredi Bankası Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

QNB Finansbank Sigortasız Kredi

Piyasa koşullarına göre oluşturulan faiz oranları ve 48 aya varan vadelerle QNB Finansbank’tan kredi alabilirsiniz. Üstelik 3 ay erteleme avantajından yararlanarak taksitlerinizi 3 ay sonra ödemeye başlayabilirsiniz.

Banka müşterisi olanlar, mobil uygulama ya da internet üzerinden başvuruda bulunurlarsa kredi onayı geldikten sonra talep edilen tutarı hesaplarını aktararak anında kullanabiliyorlar.

QNB Finansbank sigortasız kredi ürününe hemen başvuru yapmak için resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. QNB Finansbank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Şekerbank Sigortasız Kredi

Sigortasız kredi veren bankalar içerisinde Şekerbank’ta yer almaktadır. SGK güvencesi olmayana düşük tutarlı kredi imkânı sunan bu banka, farklı uygulamalarla geri ödemeleri güvence altına almaktadır.

Şekerbank sigortasız kredi için tüm banka şubelerinden, SMS bankacılığından ya da çağrı merkezinden başvuru yapabilirsiniz. Size özel bankacılık ürünlerinin sunabilmesi için şubelerde görüşmenizi, bireysel müşteri danışmamanızla birlikte değerlendirme yapmanızı tavsiye ederiz.

TEB Sigortasız Kredi

Türk bankacılık sektörünün çeşitli alanlarında faaliyet gösteren Türk Ekonomi Bankası, gerekli koşullar sağlandığında sigortasız bireylere kredi kullandırmaktadır.

Müşteri potansiyelini yükseltmek isteyen banka, sigortalı olmayan kişilere finansman desteği sağlarken tüketici kredi notuna önem vermektedir.

Bu nedenle notunuz yüksekse TEB sigortasız kredi başvurusunda bulunduğunuzda, büyük olasılıkla olumlu yanıt alabilirsiniz. Başvuru için gerekli belgeler; gelirinizi gösteren evrak, ehliyet ya da nüfus cüzdanı fotokopisidir.

ING Bank Sigortasız Kredi

Sigortasız kişiye kredi imkânı sunan bir diğer banka ise İng. Banktır. Banka sigortalı olmayan kişilere nakit desteğini sağlarken, kredi notuna da önem vermektedir. ING Bank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

 

20 yorum

 1. sahin 8 Şubat 2016
  • gokhan26 14 Ekim 2016
 2. Memnune göktaş 17 Nisan 2016
  • ömer 14 Haziran 2016
  • İshak 12 Aralık 2016
 3. Avni 26 Nisan 2016
 4. ömer 14 Haziran 2016
 5. Selma 28 Haziran 2016
 6. Murat 21 Temmuz 2016
  • yunus 1 Ekim 2016
 7. hüsnü düzdağ 8 Ekim 2016
 8. hasan kaya 21 Ekim 2016
 9. Ali ihsan 28 Ekim 2016
 10. halil 29 Ekim 2016
 11. burak kara 9 Kasım 2016
 12. Gökhan 13 Aralık 2016
 13. Çiğdem 27 Mart 2017
 14. Fadila 23 Mayıs 2017
 15. Ali 28 Ağustos 2017
 16. Helin kaya 29 Ağustos 2017

Yorum yazın