Sigortasız kişiye kredi Veren Bankalar 2017
Sigortasız Kişiye Kredi

Günümüzde yasalar gereği sigortasız işçi çalıştırmak suç olarak bilinmektedir. Fakat serbest mesleğini icra eden, öğrenci ya da ev hanımlarının sigortasız olması olağan bir durumdur. Yani kişilerin sigortalı olma gibi bir zorunluluğu yoktur. fakat farklı bir işyeri adı altında çalışıyorsa işveren kişi bu işçiyi sigortalı yapma zorunluluğu bulunmaktadır. Yaşamınıza sigortasız olarak devam ediyor ve ihtiyacınız doğrultusunda kredi kullanmak istiyorsanız bu durum biraz detaylı olmakla birlikte imkânsız değildir. Bankalar kedilerini güvence altına almak için tatbikî sigortalı potansiyellere öncelik vermektedir. Düzenli geliri olan, geri ödemeler hususunda kendisini ispatlayan tüketici, bankalar için bir adım önde olmaktadır.

Fakat kişinin sigortası ya da herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması kredi kullanmasına engel bir durum değildir. Aylık geliri yüksek olan, banka hesabında yüklü nakdi olan ya da banka geçmişi (banka notu )yüksek olan kişiler sigortasız olsa dahi kredi kullanabilmektedir. Bankaların kendi aralarındaki rekabet sayesinde birçok ihtiyaç sahibinin gerek düşük faizler gerekse esnek uygulamalar ile nakit ihtiyaçlarını karşılamıştır. Her yeni yıl için hemen hemen her banka her türden krediler için kampanyalar çıkartıp, uzun reklam programları hazırlamaktadır. Sigortasız kişiler de rekabetin doğurduğu kampanyalar sayesinde bu ayrıcalıklardan faydalanmaktadır.

Sigortasız Kişi Nasıl Kredi Alabilir ve Gerekli Koşular Nelerdir?

Sigortası ya da sosyal güvencesi olmayan kişi bankaya kredi başvurusu yapması halinde banka ilk olarak kişinin, kendisiyle ilişkisi olup olmadığına bakmaktadır. İhtiyaç sahibi kişinin eğer bankada bir hesabı ya da kredi kartı var ise ödeme durumunu incelmektedir. Ödemelerini aksatmadan yapan kişinin kredi notu bu oranda düşük olacağından kredi kullanma şansıda artmış olacaktır. Aynı şekilde bankada hesabı olup yüklü parası ya da değerli eşyası bulunan kişiler için de bu durum geçerlidir.

sigortasız kredi

Fakat aksi durumda olan, geçmişte kanun takip, idari takipte olmuş ya da bankanın kara listesine girmiş olan kişinin kredi kullanması neredeyse imkânsızdır. Bankaların sigortasız kişilerde aradığı diğer nokta ise, kişinin adına kayıtlı arsa, ev, araba gibi değeri yüksek bir mal varlığınızın olasıdır. Bu durumda bankalar bir anlamda kendilerini garanti altına almış olacaklarından krediniz kolayca onaylanacaktır.

Sigortasız kişilerin bankalara sunduğu diğer gelirleri de bankalarca kabul görmektedir. Örneğin; kira geliri olması ve bunu bankaya ibraz etmiş olmanız halinde şansınız artacaktır. Bazı bankalar ise kampanyaları doğrultusunda gelir belgesiz ve kefilsiz kredi onaylayabilmektedir.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Sigortası olmadığı halde temel koşulları tamamlayan vatandaşlara bazı bankalar destek vermektedir. Gerek finansal durumunu gerekse müşteri potansiyelini arttırmayı hedefleyen bankalar kişiye en uygun imkânları sunarak sigortasız kişiler de sevindirmektedir. Bu noktada sigortasızlık durumunu dert etmeden kredi başvurusunda bulunabileceğiniz bazı bankalar; Finansbank, İng. bank, Halkbank Yapı Kredi Bankası ve Deniz Bank olarak belirtebiliriz.

Finansbank Sigortasız Kredi

Türkiye de bankacılık alanında kendini kanıtlamış olan finans banak, gerekli koşullar tamamlandığında sigortasız kişilere de destek vermektedir. Yüksek müşteri potansiyelinin, Faiz oranlarının düşük seviyede olmasına bağlı olan banka, kredi başvurularını sms internet ve telefon bankacılığı aracılığıyla da alabilmektedir. Finansbank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

ING Bank Sigortasız Kredi

Sigortasız kişiye kredi imkânı sunan bir diğer banka ise İng. Banktır. Banka sigortalı olmayan kişilere nakit desteğini sağlarken, kredi notuna da önem vermektedir. ING Bank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Halkbank Sigortasız Kredi

Devlet destekli bankalar arasında yer alan Halkbank, sigorta koşulunu esnek tutarak, kişilerin mağdur olmasına engel olmaktadır. Kendi çıkarlarını da gözeten banka, farklı uygulamalar ile geri ödemelerini güvence altına almaktadır. Halkbank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Yapı Kredi Sigortasız Kredi

Sigortası olmayana 10.000 TL civarlarında kredi imkânı sunan yapı kredi bankası, sigortasız kişilerin tercih ettiği önemli bankalar arasında yer almaktadır. Yapı Kredi Bankası Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Denizbank Sigortasız Kredi

Sigortalı olmayıp kredi çekmek istediğiniz zamanlarda, finansal destek veren bir diğer bankada Denizbank’tır.

Belirtilen banka koşullarında ufak değişkenlikler olmakla birlikte, hemen hemen aynı politikayı uygulamaktadırlar. Başvurular bankalara değişkenlik göstermekte ve ortalama 10 bin TL üst limit belirlenmektedir. DenizBank İhtiyaç Kredisi başvurusu için buraya tıklayın.

 

 

Sigorta şartı olmaksızın uygun kriterleri sağladığınız takdirde yukarıda listelemiş olduğumuz bankalara başvuruda bulunarak kredi alabilirsiniz.

20 yorum

 1. sahin 8 Şubat 2016
  • gokhan26 14 Ekim 2016
 2. Memnune göktaş 17 Nisan 2016
  • ömer 14 Haziran 2016
  • İshak 12 Aralık 2016
 3. Avni 26 Nisan 2016
 4. ömer 14 Haziran 2016
 5. Selma 28 Haziran 2016
 6. Murat 21 Temmuz 2016
  • yunus 1 Ekim 2016
 7. hüsnü düzdağ 8 Ekim 2016
 8. hasan kaya 21 Ekim 2016
 9. Ali ihsan 28 Ekim 2016
 10. halil 29 Ekim 2016
 11. burak kara 9 Kasım 2016
 12. Gökhan 13 Aralık 2016
 13. Çiğdem 27 Mart 2017
 14. Fadila 23 Mayıs 2017
 15. Ali 28 Ağustos 2017
 16. Helin kaya 29 Ağustos 2017

Yorum yazın