Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2020

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar 2020

Sigortasız Kredi Veren Bankalar; kredi verirken belirli şartların sağlanmasını talep etmektedir. Bu şartlar arasında kişinin sigortalı bir işte çalışması da bulunmaktadır. Ayrıca sigorta çeken müşteriye hayat sigortası da genellikle şart koşulmaktadır. Hayat sigortası sayesinde ileride yaşanabilecek mağduriyetler giderilmektedir. Sigortasız kredi veren bankalar ise bu konuda daha esnek davranabilmektedir. Sigortasız kredi veren bankalar hangileri, Başvuru nasıl yapılır, hesaplama örneği nasıldır vb. gibi pek çok sorunun cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Sigortasız Kredi Nedir?

sigortasız kredi

Sigortasız kredi genellikle; ihtiyaç kredisi ya da tüketici kredisi kullanan müşteriye şart koşulan hayat sigortasının olmadığı kredi türüne denilmektedir. Hayat sigortasının şart olarak bankalar tarafından sunulmadığı kredi tipi olan “sigortasız kredi”; halk arasında SGK sigortasının istenmediği kredi olarak da düşünülmektedir. Ancak genellikle bunu ifade etmez. Fakat serbest mesleğini icra eden, öğrenci ya da ev hanımlarının sigortasız olması olağan bir durumdur. Yani kişilerin sigortalı olma gibi bir zorunluluğu yoktur. fakat farklı bir işyeri adı altında çalışıyorsa işveren kişi bu işçiyi sigortalı yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Yaşamınıza sigortasız olarak devam ediyor ve ihtiyacınız doğrultusunda kredi kullanmak istiyorsanız bu durum biraz detaylı olmakla birlikte imkânsız değildir. Bankalar kedilerini güvence altına almak için tabi ki sigortalı potansiyellere öncelik vermektedir. Düzenli geliri olan, geri ödemeler hususunda kendisini ispatlayan tüketici, bankalar için bir adım önde olmaktadır.

Fakat kişinin sigortası ya da herhangi bir sosyal güvencesinin olmaması kredi kullanmasına engel bir durum değildir. Aylık geliri yüksek olan, banka hesabında yüklü nakdi olan ya da banka geçmişi (banka notu )yüksek olan kişiler sigortasız olsa dahi kredi kullanabilmektedir.

Bankaların kendi aralarındaki rekabet sayesinde birçok ihtiyaç sahibinin gerek düşük faizler gerekse esnek uygulamalar ile nakit ihtiyaçlarını karşılamıştır.

Her yeni yıl için hemen hemen her banka her türden krediler için kampanyalar çıkartıp, uzun reklam programları hazırlamaktadır. Sigortasız kişiler de rekabetin doğurduğu kampanyalar sayesinde bu ayrıcalıklardan faydalanmaktadır.

Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Hayat sigortasız kredi çekmenin diğer kredi başvurularından pek farkı yoktur. Tek fark; kişinin kredi vadesi boyunca her yıl yenilenmesi gereken hayat sigortasını yaptırmayacak oluşudur. Kredi müşterisinin sigorta talep etmediğini bankaya kredi başvurusunda bildirmesi gerekir. Hayat sigortasız kredi başvuruları bankaların sunduğu başvuru imkanları dahilinde banka şubeleri kanalıyla; internet üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden, ATM’leri üzerinden, mobil bankacılık üzerinden veya SMS atılarak yapılabilir.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Sigortasız kredi almanın şartları, klasik bireysel kredi almanın şartlarıyla aynıdır. Ek olarak hayat sigortasız kredide müşteriden bankanın teminat ya da kefil talep etme ihtimali artabilir. Hayat sigortasız kredi şartları şunlardır:

 • Kişinin takipte kredi borcunun bulunmaması
 • Varlık yönetim şirketlerinde takip edilen borcunun bulunmaması
 • Haciz ve icraya konu borcunun bulunmaması
 • Güncel kredi borç bakiyesinin aylık gelirinin 4’de 3’ünü aşmaması
 • Findeks kredi notunun çok riskli ya da riskli kategorilerinde bulunmaması.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar

Emekli olduktan sonra ek iş yapmak zorunda kalanlar, sigorta primine ihtiyaç duymadıkları için aylık maaşından kesinti olmasın diye sigortasız çalışmayı tercih etmektedir. Diğer yandan internet üzerinden çeşitli dallarda çalışan bireyler gelirini beyan edememektedir.

Son olarak tabi bir de gündelik işte çalıştıkları için maaş bordrosuna sahip olmayan kişiler mevcut. Bu ve bunlara benzer grupta yer alan tüketicilere, bankalar sigortasız kredi imkânı sunmaktadır. Her ne kadar yasalar kapsamında sigortasız işçi çalıştırmak suç olsa da, halen bazı yerler personellerine sigorta yapmamaktadır.

Veyahut serbest mesleğini icra eden yazar, editör, pazarlamacı ve benzeri kişiler sigortasız oldukları için gelirini belgeleyememektedir.

Sigortasız kredi, yukarıda ifade edilen nedenlerden dolayı SGK güvencesi kişilerin ihtiyaç doğrultusunda finansman alabilmeleri için oluşturulan bir bankacılık ürünüdür.

Aslında bankalar kredi kullandırma konusunda, kendilerini güvence altına almak için sigortalı olan ya da maaş bordrosunu beyan edebilen müşterilerine öncelik vermektedir. Ancak sigortasız olmasına rağmen geri ödemeler hususunda kendini ispatlayabilen tüketiciler, rahatlıkla kredi çekebilirler.

Sigortasız Kişiye Kredi Veren Bankalar:

 • TEB
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi
 • Garanti BBVA
 • Denizbank
 • Enpara.com
 • Odeabank

Akbank Sigortasız Kredi

Akbank, hayat sigortasız kredi seçeneği sunan bankaların başında yer almaktadır. Akbank hayat sigortasız kredi kapsamında 60 aya kadar vade ve 40.000 TL’ye kadar finansman imkanı aylık yüzde 1,39 faiz oranı ile sağlanmaktadır. Faiz oranı kişinin Findeks notuna göre belirlenmekte olduğundan kredi başvurusunda bir miktar daha düşebilir ya da yükselebilir. Akbank sigortasız kredi başvurusu Akbank şubesinden, internet şubesinden ya da resmi web sitesinden yapılabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Halkbank Sigortasız Kredi

Halk Bankası sigortasız ihtiyaç kredisi kapsamında aylık yüzde 1,05’den başlayan faiz oranları ile vatandaşın nakit ihtiyacını gidermektedir. Kredi vadesi asgari 3, azami 60 aydır. Halkbank sigortasız kredi başvurusu Halk Bankası şubelerinden, resmi web sitesinden ya da internet bankacılığından yapılabilir.

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi

Ziraat Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası genellikle hayat sigortasız kredi vermeyi tercih etmemektedir. Bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranı 0,98’den başlarken hayat sigortasız kredi talep edilirse bu oran daha da yükselecektir. Ayrıca müşterinin KKB notu da bu noktada önem arz etmektedir. 60 aya kadar vade imkanı mevcuttur. Öğrenciler Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirler. Kredi başvuruları Türkiye’nin bütün ilçelerinde bulunan Ziraat Bankası şubelerinden yapılabilir. Ziraat Mobil’den, internet bankacılığından, resmi web sitesinden, Ziraat Bankası ATM’lerinden ve Ziraat Çağrı Merkezi’nden (0850 220 00 00) başvurular gerçekleştirilebilir.

Ayrıntılar için tıklayın.

QNB Finansbank Sigortasız Kredi

QNB Finansbank Sigortasız Kredi Başvurusu

QNB Finansbank hayat sigortası olmadan kredi çekmek isteyen kişiler için aylık yüzde 0,89’dan başlayan faiz oranlarıyla 3-60 ay arası geri ödemelerle kredi imkanı sunmaktadır. Bankanın kredi faizi politikası müşterinin KKB puanı doğrultusunda şekillenmektedir. QNB Finansbank sigortasız kredi başvurusu bankanın şubelerine yapılabilir. 0850 220 8 573 numaralı Alo Kredi hattı üzerinden, KrediGO uygulaması kanalıyla ya da QNB Finansbank internet bankacılığından da başvuru gerçekleştirilebilir. SMS ile başvuru müşteri TC Kimlik numarasının 5030’a gönderilmesi ile anında yapılabilir.

Ayrıntılar için tıklayın.

Şekerbank Sigortasız Kredi

Şekerbank Sigortasız Kredi Başvurusu

Şekerbank tarafından sunulan kredi fırsatlarının başında aslında ihtiyaç kredileri daha ağırlık basıyor. Tabii ki burada kredilerin rakamları da büyük bir önem arz etmekte.

48 aya kadar olan vadelerde yani 37 ile 48 ay arasındaki olan vadelerde yüzde 2.29 olarak hesaplama yapılıyor. Bu 120 aya kadar uzayabilen bir kredi fırsatını size sunuyor. Ancak sigorta konusunda evinizin gerekli sigortalara sahip olması ve yasal hükümlülüğe ait olan sigortaların da yerine getirmesi şart. Şekerbank burada bu konulara da dikkat etmenizi önemle arz ediyor.

Ayrıntılar için tıklayın.

İş Bankası Sigortasız Kredi

İş Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu

İş Bankası’nın hayat sigortası yaptırmak istemeyen müşterileri için sunduğu ihtiyaç kredisinin faiz oranı aylık yüzde 1 noktasından başlamaktadır. Bu faiz oranı kredi notu en iyi olan müşteriler için uygulanmakta olup; kişinin kredi notuna göre değişebilir. Geri ödemeler için 5 yıla kadar vade olanağı mevcuttur. İş Bankası sigortasız kredi başvurusu İş Bankası şubelerinden yapılabilir. İş Bankası resmi web sitesi, 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası Telefon Şubesi, İşCep, İş Bankası Bankamatikleri ve İş Bankası internet bankacılığı diğer kredi başvuru kanallarıdır. İş Bankası’na SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyenler de “NAKİT, TC KİMLİK NU., TALEP EDİLEN KREDİ, AYLIK GELİR MİKTARI” bilgilerini aralarında birer boşluk bırakarak yazıp 4402’ye gönderebilirler.

Ayrıntılar için tıklayın.

Kuveyt Türk Sigortasız Kredi

Kuveyt Türk Sigortasız Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk özellikle hac ve umreye gideceklere, eğitim için ya da seyahat için paraya ihtiyacı olanlara hızlı kredi veriyor. Üstelik bu krediler hem TL, hem Dolar, hem de Euro olarak kullanılabiliyor. Kuveyt Türk sigortasız kredi fırsatı için en yakın Kuveyt Türk şubesi ile görüşmek gerekiyor. Müşteri seçimi konusunda ince eleyip sık dokuyan bu firma, kişilerin nakit ihtiyaçlarına göre en uygun çözümü sunmayı bekliyor.

Ayrıntılar için tıklayın.

ING Bank Sigortasız Kredi

ING Bank Sigortasız Kredi Başvurusu

Borç kapatmak, tatile çıkmak, okul taksitini ödemek, tadilat ve dekorasyon yaptırmak için kullanılan bu krediler, sigorta poliçesi düzenlenmeden kişinin hesabına aktarılıyor. ING Bank sigortasız kredi fırsatı sayesinde tam 5 bin TL’ye kadar nakit ihtiyacını karşılamak mümkün. Üstelik aynı gün kullandırılan bu kredileri, tüketiciler kendilerine göre taksitlendirebiliyor.

Ayrıntılar için tıklayın.

TEB Sigortasız Kredi

İhtiyaç kredisi almak için TEB’e başvurduğunuz takdirde TEB’in şu andaki aylık akdi faiz oranı %2.3 olarak açıklanmış bulunuyor. Buna mukabil eğer 15 bin liralık bir krediye başvuruyorsunuz yüzde 2.3 üzerinden aylık 662.68 TL’ye denk gelen bir taksit tutarı bulunuyor.

Ayrıntılar için tıklayın.

Vakıfbank Sigortasız Kredi

Vakıfbank Sigortasız Kredi Başvurusu

Vakıfbank’ın hayat sigortasız kredi çeşidi aylık yüzde 1 faiz oranından başlayan fırsatlarla 3-60 ay arasında 3.000 TL ile 125.000 TL aralığında verilmektedir. Müşteriye uygulanacak faiz oranı KKB skoruna göre belirlenmektedir. Bu nedenle artış ya da azalış gösterebilir. Vakıfbank sigortasız kredi başvurusu bankanın şubelerine yapılabilir. “KREDI, TC Kimlik Numarası, Aylık Gelir Miktarı” bilgileri aralarda birer boşluk bırakarak yazılıp; 5724’e kısa mesaj gönderilerek SMS ile kredi başvurusu da yapılabilir.

Ayrıntılar için tıklayın.

Yapı Kredi Sigortasız Kredi

Yapı Kredi Sigortasız Kredi Başvurusu

Yapı Kredi hayat sigortası istemeyen vatandaşlar için tüketici kredilerinde bir miktar daha yüksek faiz uygulamaktadır. Bankanın bu noktada uyguladığı faiz oranını ortalama aylık yüzde 1,39 olarak verebiliriz. Bununla birlikte müşterinin Findeks puanına göre faiz oranı belirlenmekte ve “kredi başvurusu anında” netleşmektedir. Yapı Kredi sigortasız kredi çekmek isteyenler başvurularını Yapı Kredi mobil üzerinden kolayca yapabilirler. Diğer başvuru kanalları; Yapı Kredi internet bankacılığı, Yapı Kredi şubeleri, resmi web sitesi, 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı ve SMS ile başvurudur. SMS ile başvuru Yapı Kredi’ye; “Kredi Çeşidi, TC Kimlik Numarası,  Aylık Gelir” bilgileri aralarda birer boşluk bırakılarak yazılıp 4411’e kısa mesaj atılarak yapılabilir. Kredi çeşidi ibaresinin bulunduğu kısma “Bireysel” kelimesi gelmelidir.

Ayrıntılar için tıklayın.

Garanti Bankası Sigortasız Kredi

Garanti Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu

Garanti BBVA hayat sigortasız kredi çekmek isteyen vatandaşlar için uyguladığı faiz oranını aylık yüzde 1,19 seviyesinden başlatmaktadır. Müşteri kredi skoruna göre bu oran 1,99’a kadar çıkabilir. 1.000-100.000 TL bandında kredi, 3-60 ay vade aralığında kullanılabilir. Garanti BBVA sigortasız kredi başvurusu bankanın şubelerine yapılabileceği gibi internet bankacılığından da yapılabilir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Denizbank Sigortasız Kredi

Denizbank Sigortasız Kredi Başvurusu

Denizbank sigortasız krediden ortalama aylık yüzde 1,39 faiz oranından faydalanılabilir. Müşterinin Findeks notuna göre kredi faiz oranı aşağı ya da yukarı değişebilir. 3-60 ay arası vade olanağı bulunmaktadır. 55.000 TL’ye kadar kredi çekilebilir. Denizbank hayat sigortasız kredi başvurusu Denizbank şubelerinden ve Denizbank internet bankacılığından yapılabilir. “KREDİM, TC. Kimlik Numarası” arada bir boşluk bırakılarak yazılıp 3280’e kısa mesaj gönderilerek Denizbank’a SMS ile de kredi başvurusu gerçekleştirilebilir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Örnek tabloda kredinin 12 ayda kullanılması ile ortaya çıkan ödeme gösterilmiştir. Bunun yanı sıra krediye ait 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Ayrıca vade arttıkça kişinin geriye ödeyeceği toplam tutarda da bir artış söz konusu olacaktır.

Enpara.com Sigortasız Kredi

Enpara.com Sigortasız Kredi

Enpara.com ile kredi almak gerçekten çok kolay. Sigortam olmamasına rağmen daha önce defalarca kredi çektim. Enparadan sigortasız kredi alabilmek için en önemli etkenlerden biri, daimi müşterisi olmanız ve ödemelerinizi aksatmamanız. Yaklaşık 4 yıldır enpara ile çalışmaktayım, çektiğim tüm kredilerin taksitlerini ya gününde ya da daha erken ödedim. Ancak buna rağmen bazı dönemler kredi onayı çıkmayabilir.

Örneğin bir dönem çektiğim krediyi daha yarısındayken tamamını ödeyerek kapattım. Birkaç ay sonra tekrar paraya ihtiyacım oldu ve kredi başvurusunda bulundum. Ancak banka kredi başvuru talebimi reddetti. Yazının en altında bahsedeceğim “borçuluk oranı” konusuyla ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Şimdi aşağıda 10.000 TL kredi başvuru hesaplama, faiz oranları ve diğer detayları verdik.

12 ay, 24 ay ve 36 ay olmak üzere 3 farklı ödeme planında hesabınıza net yatacak tutarı, toplam geri ödeme tutarınızı, taksit sayınızı ve diğer bilgileri inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Odeabank Sigortasız Kredi

Odeabank Sigortasız Kredi

Sigortasız kredi alabileceğiniz bir diğer banka da Odeabank’tır. Odeabank kendi müşteri portföyünü genişletmek adına güven duyabileceği tüm müşterilere kredi vermeyi tercih eder. Ancak daha önceki kredi kartı ve kredi ödemelerinizde herhangi bir gecikme ya da yasal işlem durumu söz konusu ise kredi başvurunuza onay alamayabilirsiniz. Aşağıda Odeabank 10.000 TL kredi başvuru ve hesaplama bilgileri yer alıyor.

Detaylı bilgi için tıklayın.

Sigortasız Kredi Hesaplama

Hayat sigortası yaptırmadan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için 55.000 TL üzerinden 48 ay vadeli olarak örnek hesaplama tablosu aşağıda yer almaktadır.

Faiz Oranı*Masraflar*Çekilecek Net TutarTaksitlerToplam Geri Ödeme
İş Bankası1280 TL54.720 TL1.514,02 TL72.672,74 TL
Akbank1,39280 TL54.720 TL1.674,14 TL80.358,66 TL
Halkbank1,05280 TL54.720 TL1.534,04 TL73.633,86 TL
Vakıfbank1280 TL54.720 TL1.514,02 TL72.672,74 TL
Yapı Kredi1,39280 TL54.720 TL1.674,14 TL80.358,66 TL
Garanti BBVA1,19280 TL54.720 TL1.590,90 TL76.363,19 TL
QNB Finansbank0,89280 TL54.720 TL1.470,49 TL70.583,73 TL
Ziraat Bankası1,03280 TL54.720 TL1.526,01 TL73.248,55 TL
Denizbank1,39280 TL54.720 TL1.674,14 TL80.358,66 TL

 

 • Masraflar: Tabloda yer alan “masraflar” kalemi altında bulunan meblağa yalnızca binde beşlik kredi tahsis ücreti ve vergiler dahildir. Hayat sigortası talep edilmediği için masraf oranı diğer kredi çeşitlerine nazaran düşüktür. Bankadan bankaya değişkenlik gösterebilir, takribi rakamlar verilmiştir.
 • Faiz oranları: Hayat sigortasız kredi faiz oranları hayat sigortalı ihtiyaç kredilerine nispeten bir miktar daha yüksektir. Verilen bankaların faiz oranları takribi rakamlardır. Müşterinin findeks notuna, çekmek istediği kredi meblağına ve geri ödeme için belirlenen vadeye göre ya da tamamen bunlardan bağımsız olarak banka politikasına göre faiz oranı banka tarafından tayin edilebilmektedir.

 

YORUMLAR YAZ
 • Helin kaya4 sene önce
 • Benim Antalya Konya altında giriş katında var ama sigortam yok 100 binlira ev kıredisi çekmemek lazım nasıl yapmalıyım yard8m lütfen acil

 • Ali4 sene önce
 • Sigortam yok ama 1800 maaş var 50000 lazim çekebilir miyim acaba

 • Fadila4 sene önce
 • Koşulsuz olmak için acil bir krediye ihtiyacım var

 • Çiğdem4 sene önce
 • Sigortam yok çalışmıyorum kredi kartıda kullanmıyorum ama kredi çekmem gerek nasıl yapabiliriz yardımcı olurmusunuz

 • Gökhan5 sene önce
 • 1477 kredi notum var ama kredi çıkmıyor sebebi nedir acaba ödemelerin düzenli hiç gecikmeden yok

 • burak kara5 sene önce
 • iyi gunler ben 7000tl ihtiyac kredisi cekmek istiyorum 2 aydir sigortali calisiyorum 1600-1800 tl gelirim var ihtiyac kredisi cekebilirmiyim kredi karti kullanmiyorum uzerime olan bi mulk yok kredi cekebilirmiyim

 • halil5 sene önce
 • sigortam yok calısmıyorum kredi cekebilir miyim kredi kartım var duzenli ödüyorum evde belgelenebilir 3500 tl gelir var kredi cekme sansım varmı ve nasıl cekebilirm

 • Ali ihsan5 sene önce
 • Turizmciyim gelir belgem yok sigortam yok diye kredi vermiyorlar. Lütfen yardım

 • hasan kaya5 sene önce
 • Avni abi denizbanktan hesap actir hesabina borc al 1000 tl filan koy kredi kartina da basvur.kartin gelince parayi borc aldigin yere ver hemen kart gelir hem de 3000 limitli.

 • hüsnü düzdağ5 sene önce
 • sigortasız kredi kullana bilmeniz için öncelikle bir kredi kartı kullanmanız gerekir o yuzden oncelikle kredi kartı almayı deneyin ve düzenli 3 4 ay ödeme yapın daha sonra bir cok banka size kapılarını acıcaktır

 • Murat5 sene önce
 • Bu bankalar kafayı yemiş 2500 lira gelirim var.sigorta açılışın 2004 te üstüme 2 apartman hissesi var hadi onuda geçtik hiçmi aileyi incelemiyolar mal varlıklarını.2 bin lira çekmek istedim internet şubesinden çıkmadı. Sadece gülüyorum ne diyim.

  • yunus5 sene önce
  • Kredi skorunuz düşüktür yükseltmek için neler yapmalısınız bunları araştırın öncelik artık kredi puan miktarıdır 1300 TL altında ise mal varlığı geri planda kalıyor nice zenginler var bankaları tokatlıyor ama kredi kayıt bürosundaki puanınız sizin ödeme ahlakınızı belirlediği için mal varlığı ikinci planda kalıyor..

 • Selma5 sene önce
 • Sigortasız çalışıyorum hiçbir Bankayla bugüne kadar bir alışverişim olmadı 1800 TL maaş alıyorum artı Ayriyeten bi miktar gelir maaşı alıyorum Ben de acilen 15 bine ihtiyacım var İki çocuğumla çok zor durumdayım Lütfen bana ulaşmanızı rica ediyorum Çok acil ihtiyacım var

 • ömer5 sene önce
 • Bakım maaşı ve artı engelli maaşı alıyorum toplam 1600 tl gelir kredi çekmek istiyorum 15 bin ne yapmam gerekir

 • Avni5 sene önce
 • Sigortasiz calisiyorum aylik gelirim 1850 10000 tlye krediye ihtiyacim var nasil alabilirim

 • Memnune göktaş5 sene önce
 • Bakim parasina kiredi ceke biliyormuyum engelli maşina zordayim uç cocuk borcum cok yalnizim bunaldim lutfen?

  • ömer5 sene önce
  • Çok zor bende alıyorum bakım maaşı ama nasıl yap cam bilmiom

 • sahin5 sene önce
 • Mus Benim acil kiridiye ihtiyacim var sigortam yok beni arayin verin bi kiridi bana ne ol

  • gokhan265 sene önce
  • siz arayın siciliniz düzgünse cidden veriyorlar