SMS ile Anında Kredi Veren Bankalar 2020SMS ile Anında Kredi

Ülkemizin teknoloji çağında olması ve bu anlamda her geçen gün ileriye gitmesi, birçok alanda olduğu gibi, bankacılık işlemlerinde de vatandaşın işini kolaylaştırmıştır. Önceki dönemlerde kredi başvuruları, şubelerin uzun kuyrukları gereği olup, sonucun olumlu ya da olumsuz olması bu zorlu süreç sonrasında öğrenilmekteydi.

Ancak şimdilerde, hemen her banka tüm GSM operatörlerine atılan tek sms ile kredi başvurusu alabilmekte ve kredi türüne göre anında hesaba aktarabilmektedir.

SMS ile Kredi Nedir?

Sms ile anında kredi, kredi başvurusunun cep telefonu ile yapılması ve anında hesaba aktarılmasıdır. Sms ile kredi başvurusu için, her banka farklı sms no ve metin belirlemektedir.

SMS ile Kredi Nasıl Alınır?

Bunun için öncelikle, kişinin bir cep telefonu sahibi olması ve bankaların anlaşmalı olduğu GSM operatörlerinden (Avea, Turkcell ve Vodafone) birini kullanması gerekmektedir. Her bankanın sms ile kredi için bir kısa mesaj numarası bulunmaktadır.

Sms ile kredi başvurusunda bulunacak kişi, TCKN ve belirlenen metini ilgili numaraya göndermelidir. Sonraki aşamada ise,bankalar kişi için kısa bir değerlendirme yapmakta ve uygun görülmesi halinde kredi başvurusu onaylanıp anında hesabına aktarmaktadır.

Başvuru sonuçları ise, yine sms gönderilen cep no ile kişilere sms olarak bildirilmektedir. Tüm bu işlemler genellikle 5 dk içinde olmakta ve vatandaş şubeye gitmeden, konforlu bankacılık işlemini tamamlamış olmaktadır.

Kimler SMS ile Anında Kredi Alabilir?

Sms ile anında kredi veren bankalardan birçoğu bu hizmeti yalnızca kendi müşterilerine vermekte olup, bazı bankalar bu şansı birçok vatandaşa sunmaktadır. Bunun dışında sms ile anında kredi için bazı koşullar olup, bu koşulları sağlayan hemen her vatandaş sms ile kredi başvurusunda bulunabilmektedir.

SMS İle Anında Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

  • Sms ile anında kredi, genellikle ihtiyaç kredileri için kullanılan bir yöntem olup, konut ya da taşıt kredisi gibi yüklü miktarlı kredi başvuruları için, ön onay olarak değerlendirilmektedir.
  • Kişinin başvuruda bulunacağı bankada hesabı olması ya da banka müşterisi olması birçok bankanın aradığı koşullar arasında yer almaktadır.
  • Kredi başvurusunun sonraki aşaması olan değerlendirme aşamasında, bireylerin kredi notu oldukça önemli olmaktadır. Kredi notu düşük olan kişilerin başvurusu direk olarak olumsuz sonuç almaktadır.
  • Sms ile kredi başvuruları için atılan sms ’ler ücretli olup, büyük oranda 1 sms ücretine tabi tutulmaktadır.SMS ile Kredi Veren Bankalar

Türkiye de faaliyet gösteren hemen her banka, sms bankacılığı hizmeti vermekte olup, gelişmişteknolojiye ayak uydurmaktadır. Bu sayede zahmetsizce kredi başvurusunda bulunup gerekli nakdi anında hasında bulan vatandaş, son yıllara bu yöntemi tercih etmektedir.

SMS ile Kredi Veren Bankalar

SMS ile hangi bankalar kredi veriyor?

Sms bankacılığı ile kişilere hizmet veren başlıca bankalar, Şekerbank, Denizbank, Ziraat Bankası, Akbank ve Odeabank’tır.

Şekerbank SMS ile Kredi

Şekerbank, ihtiyaç kredisi başvuruları, şubeye gitmeden tek bir sms ile gerçekleştirme şansı vermektedir. Bunun için, kredi boşluk TCKN yazıp, 1953’e sms göndermek yeterli olacaktır.

Denizbank SMS ile Kredi

Denizbank sms ile anında kredi, Denizbank cebimde kredi ile hayat denizde güzel diyerek, kişilerin tüm ihtiyaçlarını sms bankacılığı ile yanıt vermektedir. Başvuru için, KREDIM YAZIP, TC kimlik numarasını 3280’e göndermek yeterli olacaktır.

Cebimde kredinin özellikleri ise, maksimum 55.000 TL’ye kadar başvurular kabul edilmektedir. Bunun dışında, azami 48 aya kadar vade imkânı sunan banka, kefil ve evrak istememektedir.

Başvuru için tıklayın.

Ziraat Bankası SMS ile Kredi

Ziraat Bankası, banka sisteminde kayıtlı cep telefonunuzdan TUKETICI yazıp birer boşluk bırakarak T.C. Kimlik No, kredi tutarı, vade ve aylık net gelirini yazarak, 4747’ ye SMS göndererek kredi başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz. En kısa sürede kredi taleplerinin cevabı cep telefonuna gönderilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Akbank SMS ile Kredi

Akbank, Akbank sms ile kredi sayesinde kişiler,ne kadar kredi başvurusunda bulunabileceğini sorgularken, kefilsiz kredi başvurusunda da bulunabilmektedir. Başvuru için, kredi yazarak boşluk bırakıp, vatandaşlık numaranızı yazdıktan sonra 4425’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Sms ile kredi yalnızca ihtiyaç kredilerinde geçerli olup, maksimum kredi tutarı 20.000 TL olmaktadır. Maksimum vade ise 36 aydır.  Akbank sms ile kredi başvurusu için, GSM operatörünüz Vodafone veya Avea ise, kredi başvuru SMS ‘ini 0532 750 25 25’i göndermeniz gerekmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Odeabank SMS ile Kredi

Odeabank, bankanın sms bankacılığı uygulaması ile kredi kullanabilmek için, KREDIM yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı yazmanız yeterlidir.

Başvuru için tıklayın.

Etiketler:

Yorum yazın