Tatil Kredisi Veren 5 Banka 2020Tatil Kredisi

Yoğun iş temposunun ardından ısınan havalar, tatil planlarını ön plana çıkartmış ve vatandaş nerede ve nasıl tatil yapacağını düşünmeye başlamıştır. Özellikle, internet sitesi üzerinden tatil planları hazırlayan firmalar, yorucu iş yaşamından çıkmış kişileri iyice heveslendirmektedir.

Tatil planları için, tarihi geziler, deniz tatili ya da yurt dışı seyahatlerini tercih etmek kişilerin bütçesini yakından ilgilendirmektedir. Ancak, yeterli nakdi olmayıp iş sezonunun yorgunluğunu atmak ya da memlekete gitmek isteyen kişiler de bankaların tatil kredisine başvurabilirler. Bu anlamda birçok banka, ilkbahara girerken tatil kredileri için kampanya hazırlamakta ve vatandaşa kredi imkânı sunmaktadır.

Tatil Kredisi Nedir?

Tatil kredisi bankaların özellikle yaz aylarında yaptığı bir kampanya kredisidir. Kampanya kredisi olarak verildiği için, özellikle kısa vadelerde cazip fırsatlar sunulmaktadır. Diğer ihtiyaç kredi türlerinde olduğu gibi en fazla 36 ay vade seçeneği ile sunulmaktadır.

Tatil kredisinin en büyük avantajlarından biri de, birçok bankanın kampanya dahilinde taksit erteleme imkânı sunmasıdır. Bu anlamda bankalar genelde 3 ay erteleme imkânı sunmaktadır. Kredi kullanıldıktan 3 ay sonra başlayan taksit ödemeleri, eşit miktarlara bölünür ve faiz oranı diğerlerine oranla daha yüksek olmaktadır.

Tatil Kredisi Nasıl Alınır?

Bireysel kredi ürünleri arasında yer alan tatil kredileri, ülkemizde hemen her banka tarafından yaz döneminde kişilere sunulan nakit akışı olmaktadır. Tatil planı yapmış olup,yeterli nakdi olmayan birçok kişi, kendisine en uygun olan bankayı tercih etmekte ve esnek ödeme planları ile kredi kullanabilmektedir.

Tatil kredisi için başvurular, bankalar arasında değişkenlik göstermekle birlikte, gelişen teknoloji sayesinde birçok banka, internet, sms bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuruları kabul etmektedir. Tatil kredisi için gerekli koşulları sağlayan herkes, istenilen evraklar ile kredi başvurusunda bulunabilirler.

Tatil kredisi için gerekli evraklar ise, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Gelir Belgesi (hangi alanda geliriniz varsa onu kanıtlayan belge ) ve adrese dayalı sisteme kayıtlı değilseniz son 3 aya ait isminize ait adresinizi gösteren elektrik-su-doğal gaz gibi faturalardan herhangi biri olmaktadır. Bankanın kefil istemesi halinde aynı evraklar, kefil için de istenmektedir. Ayrıca kefilsiz kredi başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Tatil Kredisi Alabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Kredi notu: Hemen her kredi üründe olduğu gibi, tatil kredisi için de bankalar, kişinin kredi notuna bakmaktadır. Kredi notu düşük olan kişi için kredi kullanmak uğraştırıcı olacaktır. Bunun dışında kişinin, Merkez Bankası tarafın kara listeye alınmış olması, net bir dille kredi kullanamayacağını göstermektedir.
Kredi notu nedir?

Zorunlu Sigortalar: Kredi kullanacak kişilerden istenilen sigorta, bankalar arasında değişkenlik gösterebileceği gibi, birçok banka ferdi kaza sigortası zorunlu tutulmaktadır.

Not: Tatil kredisi için hazırlanan kampanyalar bankalara arasında değişkenlik göstermektedir. Yoğun rekabet ortamında, tercih edilen banka olmak isteyen kurumlar, faiz oranları vade sayısı ya da erteleme imkânlarında oldukça cazip teklifler sunmaktadır. Kredi kullanacak kişilerde uzun araştırmalar ardından en karlı olanı tercih etmelidir.

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Değişken kredi koşulları ile birçok banka vatandaşa tatil kredisi kampanyası hazırlamaktadır. Bu anlamda tatil kredisi ile öne çıkan bankalar, Garanti Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası ve Ziraat Bankası olmaktadır.

Tatil Kredisi Veren Bankalar

Garanti Bankası Tatil Kredisi

Banka, tatil zamanına yakın sunuş olduğu cazip teklifle ile kişileri tatil masrafından kurtarmaktadır. Her dönem için ayrı kampanya hazırlayan garanti bankası, güncek faz oranları ve diğer imkânlar resmi internet sitesinde yer almaktadır.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Vakıfbank Tatil Kredisi

Vakıfbank, bahar dönemi, ramazan ayı, banka kuruluş yıl dönümü, özel ve resmi günlerin hemen hepsinde kredi kampanyaları hazırlamakta ve vatandaşa avantajlı kredi ürünleri sunmaktadır. Bu kampanyalardan biri de tatil kredi olmaktadır. Vakıfbank tatil kredisi için detaylı bilgi, internet sitesi, telefon bankacılığı ya da şubelerden alınmaktadır.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Halkbank Tatil Kredisi

Tatil masraflarını karşılayamayacak durumda olan kişilere ekonomik destek olan bir diğer banka da Halkbank’tır. Banka,düşük faiz oranları ve uygun vade koşulları ile Halkbank tatil kredisi kampanyaları yer almaktadır.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

İş Bankası Tatil Kredisi

İş bankası da, yaz dönemlerinde kişilere sunmuş olduğu tatil kredisi imkânları ile ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda kampanya süresine kadar gerekli koşulları sağlayan her vatandaş, iş bankası tatil kredisi kampanyasından faydalanabilmektedir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası Tatil Kredisi

Düşük faiz oranları ve uygun geri ödeme koşulları ile tatil masraflarını karşılayan bir diğer banka da Ziraat Bankası olmaktadır. Uzun yıllardır tatil kredisi için kampanyalar hazırlayan bakanın güncek kampanyaları, online ya da telefon bankacılığı kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

Başvuru ve bilgi için tıklayın.

Etiketler:

Yorum yazın