TEB’den Emeklilere Özel Krediler 2020

TEB’den Emeklilere Özel Krediler 2020

Nakit para sıkıntısı çekenler, ilk olarak bankalardan kredi alma yolunu tercih etmektedir. Bankaların da, her kesimden kişilere birbirinden özel olarak hazırladığı birtakım kredi kampanyaları bulunmaktadır.

Nakit parası olmayan ve bu sebeple de kredi almak isteyen kişiler de, bankaların müşterilerine en uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla hazırladığı kredilerden faydalanmaktadır. Bu bankalar arasında yer alan TEB de, hem emekli müşterilerinin hem de kredi almak isteyen kişilerin her daim rahat etmesi için, çok özel kredi kampanyaları hazırlamaktadır.

Bu yazımızda,TEB’inmüşterilerine sunmuş olduğu, o özel kredilerin neler olduğundan bahsedeceğiz. TEB’in emeklilere özel ihtiyaç kredisinin yanı sıra, taşıt kredisi ve konut kredisi ile ilgili de çok önemli detayları sizlerle paylaşacağız. Ayrıca, TEB’den kredi çekilebilmesi için gerekli olan evrakların neler olduğunu ve kredilerin vade seçenekleri ile faiz oranlarını da yazımızda bulabilirsiniz.

TEB’den Emeklilere Özel Krediler

TEB Emekli Kredisi

TEB, kredi almak isteyenlere birbirinden avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Tatil, ev eşyası ya da herhangi önemli bir ihtiyaç anında,TEB’den çok kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Yeni bir araç ya da yeni bir ev almak isteyenler de, TEB’in taşıt kredisi ve konut kredisi kampanyasından, esnek ödeme planı ve uygun faiz oranlarıyla yararlanabilmektedir.

TEB’in emekliler için de çok önemli kredi kampanyaları bulunmaktadır. Sizler de, TEB’den kredi almak istiyorsanız, size en yakın TEB şubelerinden herhangi birine gidebilir ya da TEB’in mobil ve internet şubelerinden kolayca yararlanabilirsiniz. Şimdi sizleri, TEB’in çok özel kredi kampanyalarıyla baş başa bırakıyoruz…

TEB Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan TEB, emeklilere birbirinden özel kredi imkanları sunmaktadır. Emeklilerin, her daim rahat etmesi için çok önemli kampanyalar ortaya koyan TEB, onların kredi alırken de rahat etmelerini sağlamaktadır.

Bu bağlamda TEB, maaş ve emekli maaş müşterilerine çok özel ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Maaş ve emekli maaş kredi kampanyasının birtakım özellikleri bulunmaktadır. O özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • TEB’in maaş ve emekli maaş müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisinin kredi tutarı 5 bin TL’dir.
  • Bu kampanyadan yalnızca, TEB maaş müşterileri ve emekli maaş müşterileri yararlanabilmektedir.
  • Maaş ve emekli maaş kredi kampanyasının vade aralığı 3-36 aydır.
  • Bu kampanyanın faiz oranı ise yüzde 1,99’dur.

TEB Emekliler İçin Taşıt Kredisi

TEB emekli müşterilerine ve araba hayali kuran herkese, çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. TEB’in müşterilerine özel olarak hazırladığı taşıt kredisinin bazı özellikleri de bulunmaktadır.

Alınan taşıt kredisinin faizi hiçbir şekilde, piyasadaki faiz oranından etkilenmemektedir. Bu faiz oranı, kredinin vadesi boyunca sabit kalmaktadır. TEB’in müşterilerine sunmuş olduğu taşıt kredisinin faiz oranı yüzde 2,65’tir.  TEB, alınan kredinin rahat bir şekilde ödenmesi için de vade süresini 48 aya kadar yapmıştır.

TEB Emekliler İçin Konut Kredisi

TEB, birbirinden avantajlı fırsatlarla müşterilerine konut kredisi vermektedir. Hem uzun vade seçenekleri hem de düşük taksit seçenekleriyle, ev hayali kuran herkesi son derece memnun eden TEB, müşterilerine kira öder gibi ev ya da iş yeri alma fırsatı sunmaktadır.

TEB çok uzun vade seçenekleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. TEB’in müşterilerine sunduğu konut kredisinin vadesi 180 aya kadardır. TEB’in konut kredisinin faiz oranı ise yüzde 1,49’dur.

TEB Emekli Kredisi Faiz Oranları

TEB’in müşterilerine sunduğu kredi türlerinin çok önemli avantajları bulunmaktadır. Bu çok önemli avantajlar ve fırsatların içinde, kredilerin vade seçenekleri ve faiz oranları da yer almaktadır. Aşağıda,TEB’in ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisinin vade seçeneklerini ve faiz oranlarını detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredileri Faiz Oranları Tablosu
Kredi TürüKredi TutarıVade SayısıTaksit TutarıFaiz OranıToplam Ödeme
İhtiyaç Kredisi5.000 TL36208,59

TL

%1.997.509,24 TL
Taşıt Kredisi25.000 TL481.022,57 TL%2.6549.083,36

TL

Konut Kredisi100.000 TL1801.601,79

TL

%1.49288.322,20

TL

Emekli Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

TEB’denemekli kredisi alabilmek için birtakım şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle, emekli kredisi alabilmek için kişilerin, mutlaka emekli olması gerekmektedir. TEB’in ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ya da konut kredisi imkanından yararlanabilmek için, kişilerin kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra, sicili bozuk olan kişilere ise kredi alma imkanı tanınmamaktadır. Ayrıca, kişilerin gelirlerinin, kredi çekmeye elverişli olması dason derece önemlidir.

TEB’den kredi alabilmek için öncesinde hazırlanması gereken bazı belgeler de bulunmaktadır. O belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi ya da ehliyet fotokopisi
  • Gelir belgesi (Emekli aylık dökümü)
  • Alınacak kredi türüne göre bazı ek belgeler de istenmektedir.