TEB Hayvancılık Kredileri 2020

TEB Hayvancılık Kredileri 2020

TEB’in çiftçilere özel olarak hazırladığı hayvancılık kredileri bulunmaktadır. Hayvancılıkla uğraşan kişileri son derece memnun edecek olan bu kredi kampanyalarının çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranları bulunmaktadır.

Bu makalemizde, TEB’in hayvancılık kredileri hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

TEB’den Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

TEB’den Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

TEB, işletme kredileri ve yatırım kredileri adı altında çiftçilere hayvancılık kredisi vermektedir. TEB’in işletme kredileri içinde; süt hayvancılığı kredisi, besicilik kredisi, su ürünleri kredisi ve tavukçuluk kredisi yer almaktadır. Aşağıda, TEB’in çiftçilere özel olarak sunduğu işletme kredilerini daha detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Süt Hayvancılığı Kredisi: TEB çiftçilere verdiği bu krediyle, süt hayvanlarının birtakım ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bu ihtiyaçlar arasında; bakım, ilaç ve yem bulunmaktadır. Ayrıca TEB, bu krediden yararlanan kişilere de çok büyük ayrıcalıklar sunmaktadır.

Bu krediden faydalanılması halinde TEB, Hayvan Hayat Sigortası yapmaktadır. Süt hayvancılığı kredisinin geri ödemesinde de çok büyük kolaylıklar olduğunu görmekteyiz. Bu kredinin geri ödemesi, aylık ya da 3 aylık olarak eşit taksitlerde yapılabilmektedir. TEB’in çiftçilere sunmuş olduğu süt hayvancılığı kredisinin vadesi 18 aya kadardır.

Besicilik Kredisi: TEB’in çiftçilere özel olarak sunduğu hayvancılık kredileri arasında besicilik kredisi de bulunmaktadır. TEB bu krediyle, büyükbaş hayvanların kesim gününe kadar olan tüm giderlerini karşılamaktadır. Esnek ödeme seçeneklerine sahip olan besicilik kredisinin vadesi 12 aya kadardır.

Su Ürünleri Kredisi: TEB, su ürünleri kredisi ile hem yetiştiricilere hem de avcılara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. TEB bu krediyle, avcı olan kişilerin teknelerinin, yetiştirici olan kişilerin ise havuzlarının ya da kafeslerinin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Çok uygun ödeme planı sunan su ürünleri kredisinin vadesi 12 aya kadardır.

Tavukçuluk Kredisi: TEB, beyaz et ya da yumurta üretimi yapan kişilere, tavukçuluk kredisi vermektedir. TEB bu krediyle, üretici kişilerin civciv, yem ve işçilik giderlerini karşılamaktadır.  Üreticiler kredilerini, ister 1 aylık, ister 3 aylık, isterse de 6 aylık eşit ya da esnek taksitli olarak ödeme şansına sahip. TEB’in üreticilere sunduğu tavukçuluk kredisinin vadesi 12 aya kadardır.

TEB’in yatırım kredileri adı altında çiftçilere sunduğu bazı krediler bulunmaktadır. Süt hayvancılığı ve besicilik, TEB’in yatırım kredileri arasında yer alan hayvancılık kredileridir. TEB’in çiftçilere sunduğu yatırım kredilerini, aşağıda daha detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Süt Hayvancılığı: TEB, yatırım kredileri adı altında kişilere, süt hayvancılığı kredisi vermektedir. Bu kredi ile TEB, işletmesi olan ya da yeniden bir işletme kurmak isteyen kişilerin barınak yapımı, bu barınakların tadilatı, süt hayvanı alımı ya da ekipmanlarının alımına yönelik her türlü ihtiyacını karşılamaktadır.

TEB’in süt hayvancılığı kredisi çok esnek ödeme planına da sahiptir. Bunun yanı sıra TEB tarafından, Hayvan Hayat Sigortası da yapılmaktadır. Bu kredinin vadesinin 12 aya kadar olduğunu da söyleyebiliriz.

Besicilik: TEB, çiftçilere ve işletmelere yatırım kredisi adı altında besicilik kredisi vermektedir. Bu kredi ile TEB, etçil hayvan yetiştirilmesi için yapılacak olan barınaklar ve bu barınakların tadilatı için gerekli olan ihtiyaçların karşılanması, ayrıca işletmelerin makine ekipman ihtiyaçlarının da karşılanmasını sağlamaktadır.

Bu krediden yararlanmak isteyen kişiler ödemelerini, ister 6 ayda bir, isterse de 12 ayda bir yapabilmektedir. TEB’in yatırım kredilerinden olan besicilik kredisinin vadesi 60 aya kadardır.

TEB Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

TEB’den hayvancılık kredisi alabilmek için, öncelikle kredi türünüzü belirlemeniz gerekmektedir. Yani, öncelikle yukarıda yer alan ve size en uygun olan kredinin ne olduğunu belirlemelisiniz.  Eğer, belirlediğiniz kredi türünü almaya herhangi bir engeliniz yoksa da, TEB’in herhangi bir şubesine giderek kredinizi kolayca alabilirsiniz.

TEB Hayvancılık Kredisi Başvurusu

TEB, hayvancılıkla uğraşan çiftçilere çok özel avantajlarla, hayvancılık kredisi vermektedir. Bu krediye başvuru yapmak ise son derece basittir. Size en yakın TEB şubesine giderek kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB’in hayvancılık kredileriyle ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, müşteri hizmetlerini anında arayabilirsiniz. TEB’in 0850 200 0666 numarasını arayarak, istediğiniz bilgiye çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

TEB Hayvancılık Kredisi Şartları

TEB’den hayvancılık kredisi alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. TEB’in hayvancılıkla uğraşan kişilere özel olarak hazırladığı hayvancılık kredilerinden yararlanabilmek için, mutlaka 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir.

Kişinin gelir durumunun da, kredi çekmeye elverişli olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kişilerin, kredi notunun yüksek, sicillerinin de bozuk olmaması gerekmektedir. Hayvancılık kredileri için çiftçilik belgesinin olması da son derece önemlidir.

Hayvancılık ve Çiftçi Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

TEB çiftçilere, birbirinden avantajlı fırsatlarla hayvancılık kredisi vermektedir. Verdiği kredi imkanlarıyla çiftçileri bir hayli sevindiren TEB, esnek ödeme planı ve çok uzun vade seçenekleriyle de dikkat çekmektedir.

Tercih edilen kredi türüne göre vade seçeneklerinde farklılıklar olsa da, TEB’in hayvancılık kredilerinde verdiği en uzun vade süresi 60 aydır.