Teb Kredi Başvurusu 2018
TEB Kredi Başvurusu

Türkiye de faaliyet gösteren Türk Ekonomi Bankası, 2011 yılında Fortis Bank Türkiye ile birleşmiş ve TEB’ ’in birleşmesi gerçekleşmiştir. Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer alan TEB, özel sektörlü bankalardan olup, kurumsal bankacılık, KOBİ bankacılığı, bireysel bankacılık, özel bankacılık ve hazine ile sermaye piyasaları ürün ve hizmetlerini de içeren tüm temel bankacılık alanlarında hizmet vermektedir.

teb kredi başvurusu

Müşterili portföyünün bu denli geniş çerçeveye yayan banka, kredi kullandırma alanında da aynı istikrarı korumaktadır. Ticari, bireysel ya da birçok sebepten kaynaklanan ekonomik ihtiyaçlarınızı TEB’in sunuş olduğu kredi ürünlerinden faydalanarak karşılayabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası Kredi Çeşitleri

Türk Ekonomi Bankası “Türkiye’nin Ekonomi Bankası” sloganıyla, kişilere finansal alanda destek verdiğini bir kez daha duyurmaktadır. Kredi kartları ve kredi ürünleri, vatandaşın bankacılık işlemlerinde en sık kullandığı hizmetlerin başında yer almaktadır.

Kredi ürünlerinde, bireyse ihtiyaçlar,ev a da araç sahibi olmak isteyenlerin yanı sıra, esnaf, çiftçi ya da yeni bir iş kurmak isteyen kişiler de destek veren banka, her bir alan için ayrı kredi türü düzenlemiş ve bu doğrultuda ödeme planı, kredi miktarı gibi alanları düzenlemiştir. Ticari amaçlı kredi talebinde bulunana ya da esnafları da göz ardı etmeyen Türk Ekonomi Bankası bu yolla yurtta ki ekonomik gelir düzeyinizde üst sevilerde tutmayı başaran bankalar arasında yer almıştır.

Başvuru Kanalları

Türk Ekonomi Bankasından yapacağınız kredi başvuruları, kredi türlerine göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin, ihtiyaç kredileri genelde küçük miktarlaralar olduğundan gerekli evraklar dışında genelde ipotek ya da ekstra bir durum gerektirmemektedir.

Bu gibi ihtiyaçlar hemen her başvuru kanalından yapılabilmekle birlikte, 24 saat içinde teslim edilebilir. Ancak konut ya da araç gibi taşınamaz mal sahibi olmak ve yüklü nakit desteği almak isteyen vatandaşlar için, süre çok uzun olmamakla birlikte, yasal prosedürler uygulanmakta ve süre esneklik gösterebilmektedir.

Şube aracılığıyla Kredi Başvurusu
Kişiler dilediği bir Türk Ekonomi Bankasını ziyaret edebilir ve kredi başvurusunda bulunabilirler. Buradan yapılan işlemler de müşteri temsilcisi ile tüm detayları yüz yüze görüşebilir ve gerekli işlemleri bizzat yapabilirsiniz. Kişiler şubeden kredi başvurularında şubeye gitmeden önce, kullanmak istedikleri kredi için gerekli evrakları araştırması halinde, zamandan tasarruf etmiş ve işlemleri hızlandırmış olmaktadır. Bunun dışında yine müşteri temsilcisi ile görüşerek, aylık gelirinize göre vade planı çıkartabilir ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.
SMS ile Kredi Başvurusu
Kredi başvuru kanallarından bir diğer ise sms bankacılığıdır. Cep telefonunuzdan KREDI yazıp 4466‘ya kısa mesaj gönderilmeniz gerekmektedir.Ardından T.C. kimlik numaranızı, aylık gelir bilginizi, istediğiniz toplam kredi miktarını ve aylık ödemek istediğiniz miktarı soran yanıt sms i gelmektedir. İstenilen bilgilerin gönderilemesin halinde ise Kredi başvurunuzun sonucu kısa bir süre içinde yine cep telefonunuza gelmektedir.
Web'den Kredi Başvurusu
Türk Ekonomi Bankası, resmi internet sitesinden başvuruları kabul etmektedir. Bunun dışında banka, şubesiz bankacılık hizmetini sunmak adına CEPTETEB internet şubesi ile işlemleri daha hızlı ve rahat hale getirmiştir. CEPTETEB, tüm bankacılık işlemlerini internet, mobil, Destek Merkezi ve ATM gibi dijital kanallar aracılığı ile mümkün olan en basit ve en hızlı hali ile sunan, TEB’ in yeni nesil dijital bankacılık platformudur. Siz de CEPTETEB mobil uygulaması ile anında ihtiyaç kredisi gibi ürünlere başvuru da bulunabilir ve paranızı anında hesabınızda görebilirsiniz.
Telefon ile Kredi Başvurusu
Türk Ekonomi Bankası 0850 200 0 666 no’lu telefon bankacılı ile kredi başvuru hizmeti bulunmamaktadır. Ancak günün 24 saati hizmete açık olan, çağrı merkezi ile müşteri temsilcinize bağlanabilir ve kredi ürünleri ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası Kredileri

TEB sunmuş olduğu kredi ürünleri ile bireysel müşterilerin yanı sıra, işletmesahiplerine, tarım girişimcilerine ve dahabirçok alanda ihtiyacı olan kişilere finansman desteği sağlamaktadır. Sunmuş olduğu ve kredi ürünleri arasında en sık tercih edilen ihtiyaç, taşıt ve ev kredilerinden faydalanmak için öncelikle tüm bankalar arasında kıyaslama yapılmalı ve bütçeye uygun olan banka tercih edilmelidir.

TEB İhtiyaç Kredisi

TEB ihtiyaçkredilerini, kişilerinaciliyet durumları ve kullanım amaçlarına göre paket ürünleri halinde hizmete sunulmaktadır. İhtiyaç kredileri için azami 36 aya kadar vade imkânı sunmakta ve kredi vadesi boyunca sabit faiz oranları belirlenmektedir. Krediiçin gerekli koşullarının sağlanması halinde ise, ihtiyaç kredisi 24 saat içinde tamamlanmakta ve verilmektedir. Tüm bunların dışında Türk Ekonomi Bankasının sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi türleri, TEB Pratik ihtiyaç kredisi, CEPTETEB İhtiyaç kredisi, bireysel finansman kredisi olarak sunulmaktadır.

TEB Taşıt Kredisi

Yaşam koşullarının değişmesi ve kişilerin rahat yolculuk yapma istediği, kişileri kendine özel araç almaya heveslendirmiştir. TEB sunmuş olduğu avantajlı fırsatlarıyla vatandaşı 0 km araç sahibi yapmakla birlikte 2. El araç isteyenlere de destek vermektedir. Taşıt kredilerinde maksimum 48 ay vade imkânı sunmaktadır 2 el taşı kredisi kullanmak isteyen kişiler için TEB cetelem ile ayrıcalıklı ödeme seçenekleri ve özel hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

TEB Cetelem ikinci el taşıt kredisi ile Hyundai, BMW, BMW Motosiklet, Land Rover, Mini Cooper, Jaguar, Peugeot, Citroen, Kia, SsangYong, Mazda, Opel, Toyota, Ford gibi çok sayıda marka araca anlaşmalı satış noktalarında hızlı ve kolay biçimde sahip olabilirsiniz. 2. el araçlarda maksimum kredilendirme oranı %80 olarak belirlenmektedir.

Bireysel Taşıt Kredisi için gerekli evraklar

  • Nüfus cüzdanı veya ehliyet fotokopisi
  • Gelir Belgesi / Maaş Bordrosu
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son 3 yıllık bilanço, Vergi Levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi
  • Alınacak aracın proforma faturası
  • 2. el araçlarda, alınacak aracın ruhsat fotokopisi

TEB Konut Kredisi

Aylık düzenli gelire sahip ve tüm T.C. vatandaşları ve yurt içi yerleşik yabancı uyruklu kişiler TEB Konut Kredisi’ne başvurusunda bulunabilirler.Ev sahibi olmak için Türk Ekonomi bankasını tercih eden vatandaşlar, gerekli belgelerle banka şubesine gidebilir ve başvuruda bulunabilirler. Başvuru aşamasından sonra satın alınacak evin değerini belirlemek amacıyla,değerleme firmasına uzman incelemesi raporu hazırlatılmaktadır.

Bunun dışında bankanın anlaşmalı olduğu SPK lisanslı eksper incelemesi firmaları aracılığıyla satın alacağınız gayrimenkulün piyasa değeri belirlenmektedir. Bağımsız uzman, konutun Eksper değerini, tapu ve iskânla ilgili durumunu belirlemekle birlikte Bu süreç maksimum 3 iş günüdür. Sonucun olumlu olması halinde ise Kredinizin tutarı alacağınız konutun ekspertiz değerinin %75’i kadar olabilmektedir. Banka konut kredilerin de azami vade oranını 120 ay olarak belirlemektedir.Bunun dışında konut kredisi alınacak evin ipoteği karşılığında olacağından,ipotek işlemleri gerçekleştirilir ve taksitlerin bitmesi halinde ipotek kaldırılır.

Konut Kredisi Başvurusu için Gerekli Belgeler:

  • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi fotokopisi
  • Gelir Belgesi / Maaş Bordrosu
  • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için, son 3 yıllık “bilanço” , “vergi levhası” ve “ticaret sicil. Gazetesi”
  • Satın alınacak konuta ait kat mülkiyeti veya kat irtifakı tapusu

Türk Ekonomi Bankası Kredi Kampanyaları

Türk Ekonomi Bankası da birçok banka gibi zaman zaman kredi ürünlerinde kampanya teklifleri sunmakta ve vatandaşın dikkati çekmektedir. Kapmaya dahilinde olan krediler, kimi zaman ihtiyaç kredileri olurken kimi zaman da taşı, çiftçi ya da öğrenci kredileri olabilmektedir. Bankanın sunmuş olduğu kampanya ayrıcalıklarından faydalanmak için internet sitesinden, telefon bankacılığı ile ya da şubelerden bilgi almanız mümkün olmaktadır.

Yorum yazın