TEB Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Türkiye Ekonomi Bankası ya da kısa adıyla TEB, geçtiğimiz yıllarda sunduğu Enpara benzeri sistemi CEPTETEB ve uygun faizlerle kredi ürünleri sayesinde, ülkemizin en popüler bankalarından bir tanesi haline geldi. Bonus markası altında kredi kartları da bulunan TEB’de, dönemsel olarak harika kampanyalar yayınlanıyor ve ürün portföyünün de epey geniş olduğu belirtilebilir. TEB kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun cevabını alabileceğiniz bu rehberde, ayrıca faiz oranları ve kart çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

teb kredi kartı başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

TEB kredi kartı başvurusu yapmadan önce, bankanın kart portföyünden zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçimi yapmanızı öneriyoruz. Aşağıda, sizin için kartların tamamını ve ana özelliklerini kısaca sunduk.

TEB Bonus: Bankanın klasik kredi kartı olan TEB Bonus, her alışverişinizde sizlere bonus kazandıran, belli sektörlerde yayınladığı kampanyalarla her ay hem indirim hem de ekstra bonus kazanabilmenizi sağlayan, taksitli alışverişler yapabileceğiniz bir ürün. Acil nakit ihtiyaçlarınız için ise, taksitli ve tek seferde ödemeli nakit avans avantajınız bulunuyor.

TEB SheCard: Bir kadın olarak kendinizi şımartmak isterseniz, TEB SheCard, bankanın kadınlara özel avantajlarla dolu kredi kartı olarak sizin için kesinlikle biçilmiş kaftan. Giyim, çocuk ve sağlık sektörlerindeki harcamalarınızda ekstra bonus kazanabileceğiniz; kuaför, güzellik harcamalarınızda ise taksitlendirme özelliğinden faydalanabileceğiniz TEB SheCard sayesinde, ayrıcalıklı hissetmeniz adına her şey hazır.

CEPTETEB Kredi Kartı: TEB’in klasik Bonus kartına kıyasla daha sade, ancak dilediğiniz zaman, dilediğiniz avantaj paketini ekleyebileceğiniz CEPTETEB Kredi Kartı, Bonus markası altında sunulan temel özellikleri içinde barındırıyor. Hafta sonu paketi ve aylık yayınlanan muhteşem kampanyalarla, CEPTETEB’li olarak siz de indirim, ekstra bonus kazanabilirsiniz.

TEB Platinum Card: Bankanın ayrıcalıklı kredi kartlarından bir diğeri de, TEB Platinum Card. Seyahatlerinizde 3 kat bonus kazanabileceğiniz, aynı zamanda bu bonusları mil puan olarak da harcayabileceğiniz bu kredi kartı sayesind;, havalimanı otoparklarında %50 indirim, ücretsiz motovale hizmetleri, Zubizu tarafından sunulan pek çok kampanya ve dahası sizleri bekliyor.

TEB Yıldız PriorityCard: 2014 Yılında en yaratıcı kredi kartı ödülünün sahibi olan TEB Yıldız PriorityCard, Platinum’un tüm özelliklerini sunarken, aynı zamanda aylık olarak belli sektörlerde avantajlar da sunuyor.

TEB Özel World Elite Card: Banka tarafından sunulan ve elit müşterilere hitap ettiği belirtilen bir diğer kredi kartı da, TEB Özel World Elite Card. Yurtiçi ve yurtdışı otel konaklamalarınızda, restoran harcamalarınızda indirimler ve ekstra bonus kazanabilmek; 136 ülkenin 850 havalimanında bulunan loungelardan ücretsiz yararlanabilmek ve daha pek çok ayrıcalık, bu ürün sayesinde mümkün.

TEB Sade Kart: TEB kredi kartı başvurusu yaparken yıllık kart aidatı olmayan bir ürün istiyorsanız, seçiminizi TEB Sade Kart’tan yana yapın. Sade Kart ile taksitli alışverişler yapabilmek, acil nakit ihtiyaçlarınızda avans çekebilmek mümkün.

ÜniversiTEB Bonus Card: Üniversite öğrencilerine özel, Bonus özellikli bir kredi kartı olan ÜniversiTEB Bonus Card, sinema ve tiyatro masraflarınızın yarısını karşılarken, çilingir ve benzeri ihtiyaçlarınızda da yanınızda oluyor! Her harcamanızdan bonus kazanmak ve yaşamınızı kolaylaştırmak, bir üniversiteliyseniz ÜniversiTEB ile mümkün.
Faiz Oranları

TEB kredi kartları için belirlenen faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Masraf Adı Faiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı %2.15
Alışveriş Gecikme Faiz Oranı %2.65
Limit Aşım Faiz Oranı %2.15
Nakit Avans Faiz Oranı %2.15
Nakit Avans Gecikme Faiz Oranı %2.65
ŞipŞak Para Faiz Oranı %2.15
Karttan Havale/EFT Faiz Oranı %2.15
İşlem Öteleme /Taksitlendirme Faizi %2.15
İlave Taksit İşlem Faizi %2.15
Nakit Kredi Faiz Oranı %2.15
Cepte Para Faiz Oranı %2.15

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil edilmemiştir.

TEB Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

TEB kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapmak isterseniz, aşağıdaki kanallardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Bankanın resmi internet sitesinde bulunan TEB kredi kartı başvurusu (https://www.teb.com.tr/kredi-karti-basvurusu/) sayfasından bir dakika içerisinde başvuru yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Uygulamalar: Hali hazırda bir TEB müşterisiyseniz, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak, başvurular kısmından tek tıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Şubesi: 0850 200 0666 numaralı TEB telefon şubesinden dilediğiniz karta başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Şubeler: Herhangi bir TEB şubesinden de sadece kimliğinizle kart başvurusu yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartınızı aldıktan sonra, başvuru yaparken fark etmeksizin aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En sık sorulanları, sizin için aşağıda bir araya getirdik ve tek tek cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

TEB kredi kartı başvurusu yaptınız ve başvuru durumunuzun hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız, kontrol için en kolay yol, resmi sitedeki başvuru sorgulama sayfasıdır (https://www.teb.com.tr/basvurum-nerede/).

Limit Arttırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızı aldıktan sonra limitle ilgili düzenlemeler için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hesabınızdan “kredi kartı işlemleri > limit işlemleri” yolunu izleyebilir ya da telefon şubesini arayarak düzenleme yaptırabilirsiniz.

TEB Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kart borcunuza dair yapılandırma talebinde bulunmak istiyorsanız, en yakın TEB şubesine giderek müşteri danışmanı ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Detaylı bilgi ve özel anlatım için tıklayın.

Kart Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kartınız onaylandıysa, başvurunun iptali imkansızdır; ancak henüz onay aşamasındaysa, herhangi bir şubeden ya da şubeye gitmeksizin TEB telefon şubesinden başvuru iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

TEB kayıp çalıntı bildirimi için en kolay ve hızlı yol, 0850 200 0666 numaralı hattı aramaktır. Henüz ilk seçenekte, kayıp çalıntı bildirimini duyabilir ve uygun tuşlamayı yaparak operatöre ulaşabilir, kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranı Kaçtır? Ek Ücret Mevcut mu?

Bankanın kredi kartlarına özel sunduğu nakit çekim faiz oranı, %2.15 olarak belirlenmiştir. Ek faiz oranı ve masraflar ise koşullara göre değişiklik gösterir.

  • Kartınızla yurtdışından nakit çekim gerçekleştirdiyseniz, %4 faiz oranı + 3 USD komisyon bedeli ekstrenize yansıtılır.
  • Yurtiçi çekimlerde ise %5 faiz oranı + 5 TL komisyon bedeli yansıtılmaktadır.

Yukarıdaki oranlara BSMV’nin dahil edilmediğini hatırlatmakta da fayda var.

Yorum yazın