TEB Kredi Kartı Başvurusu | 2021 |

TEB Kredi Kartı Başvurusu | 2021 |

Türkiye Ekonomi Bankası ya da kısa adıyla TEB, geçtiğimiz yıllarda sunduğu Enpara benzeri sistemi CEPTETEB ve uygun faizlerle kredi ürünleri sayesinde, ülkemizin en popüler bankalarından bir tanesi haline geldi. Bonus markası altında kredi kartları da bulunan TEB’de, dönemsel olarak harika kampanyalar yayınlanıyor ve ürün portföyünün de epey geniş olduğu belirtilebilir. TEB kredi kartı başvurusu nasıl yapılır? Sorusunun cevabını alabileceğiniz bu rehberde, ayrıca faiz oranları ve kart çeşitleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Türk Ekonomi Bankası müşterilerine sunduğu kredi kartı çeşitleri ile kişiye özel çözümler sunuyor. TEB aidatsız kredi kartı Sade Kart’tan TEB Bonus Card’a kadar farklı özelliklerdeki kredi kartları müşteri tercihleri dikkate alınarak geliştiriliyor. TEB kredi kartı başvuruları birkaç farklı kanaldan yapılabilirken; yine bu kanallar üzerinden kredi kartı başvuru süreci de takip edilebiliyor. TEB SMS ile kredi kartı başvurusu içeriğimizden detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

teb kredi kartı başvurusu

TEB Bonus Card Başvurusu

TEB’in Bonus kredi kartı bankanın “klasik kredi kartı” ürünüdür denilebilir. TEB’den kredi kartı almak isteyenler; alışverişlerde bonus kazandıran, taksit imkanı sağlayan ve taksitli nakit avans vb. gibi pek çok özelliği de bünyesinde barındıran bu kartı düşünebilirler. Yıllık kazanılabilecek azami bonus miktarı 300 TL’dir. TEB Bonus Card ile ayrıca pek çok kampanyadan da yararlanılabilmektedir. TEB Bonus kredi kartı başvurusu aşağıdaki kanallar üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

 • TEB şubelerinden
 • TEB resmi web sitesinden
 • 0850 200 0666 numaralı TEB Müşteri Hizmetlerinden
 • TEB internet bankacılığından
 • TEB Bonus Card başvurusu SMS ile hali hazırda gerçekleştirilememektedir.

TEB Bonus kredi kartı başvuru süreci, yine bankanın resmi internet sitesinde yer alan “Başvurum Nerede” sekmesi altından takip edilebilmektedir.

TEB Sade Kart Başvurusu

Kredi kartı kullanmanın kolaylığını yaşamak, pek çok farklı özelliğinden yararlanmak, ancak bunlar için bankaya yıllık bir ücret ödemek istemeyen vatandaşlar için TEB aidatsız kredi kartı Sade Kart’ı sunmaktadır. TEB Sade Kart harcamalarda tek çekim imkanı sağlarken, 100 lira ve üzeri alışverişlerde taksitlendirme olanağı vardır. Nakit avans çekme ve çekilen nakit avansı taksitlendirme imkanı da TEB Sade Kart dahilinde sağlanmaktadır. TEB Sade Kart Başvurusu aşağıda listelenen şekilde yapılabilir.

 • TEB Şubelerinden
 • TEB resmi web sitesinden
 • TEB Müşteri Hizmetleri (0850 200 0666) üzerinden
 • TEB Sade Kart SMS ile başvuru olanağı hali hazırda bulunmamaktadır.

CEPTETEB Kredi Kartı Başvurusu

TEB’in şubesiz bankacılık hizmeti sunan CEPTETEB uygulaması da CEPTETEB Kredi kartı ile ayrıcalıklı hizmet sağlamaktadır. CEPTETEB kredi kartında müşteriler harcarken kazanmakta, bonus biriktirebilmektedirler. Ayrıca CEPTETEB taksit imkanı da sağlamaktadır. 5 kişiye kadar CEPTETEB kredi kartına ek kart tanımlanabilmektedir. Nakit avans çekilebilen CEPTETEB kredi kartının başvuru kanalları aşağıdaki gibidir.

 • CEPTETEB resmi web sitesi
 • CEPTETEB Mobil şube
 • CEPTETEB internet şubesi
 • CEPTETEB kredi kartı başvurusu SMS ile güncel bilgilere göre yapılamamaktadır.

Kredi Kartları ve Özellikleri

TEB kredi kartı başvurusu yapmadan önce, bankanın kart portföyünden zevklerinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun seçimi yapmanızı öneriyoruz. Aşağıda, sizin için kartların tamamını ve ana özelliklerini kısaca sunduk.

TEB Bonus: Bankanın klasik kredi kartı olan TEB Bonus, her alışverişinizde sizlere bonus kazandıran, belli sektörlerde yayınladığı kampanyalarla her ay hem indirim hem de ekstra bonus kazanabilmenizi sağlayan, taksitli alışverişler yapabileceğiniz bir ürün. Acil nakit ihtiyaçlarınız için ise, taksitli ve tek seferde ödemeli nakit avans avantajınız bulunuyor.

TEB SheCard: Bir kadın olarak kendinizi şımartmak isterseniz, TEB SheCard, bankanın kadınlara özel avantajlarla dolu kredi kartı olarak sizin için kesinlikle biçilmiş kaftan. Giyim, çocuk ve sağlık sektörlerindeki harcamalarınızda ekstra bonus kazanabileceğiniz; kuaför, güzellik harcamalarınızda ise taksitlendirme özelliğinden faydalanabileceğiniz TEB SheCard sayesinde, ayrıcalıklı hissetmeniz adına her şey hazır.

CEPTETEB Kredi Kartı: TEB’in klasik Bonus kartına kıyasla daha sade, ancak dilediğiniz zaman, dilediğiniz avantaj paketini ekleyebileceğiniz CEPTETEB Kredi Kartı, Bonus markası altında sunulan temel özellikleri içinde barındırıyor. Hafta sonu paketi ve aylık yayınlanan muhteşem kampanyalarla, CEPTETEB’li olarak siz de indirim, ekstra bonus kazanabilirsiniz.

TEB Platinum Card: Bankanın ayrıcalıklı kredi kartlarından bir diğeri de, TEB Platinum Card. Seyahatlerinizde 3 kat bonus kazanabileceğiniz, aynı zamanda bu bonusları mil puan olarak da harcayabileceğiniz bu kredi kartı sayesind;, havalimanı otoparklarında %50 indirim, ücretsiz motovale hizmetleri, Zubizu tarafından sunulan pek çok kampanya ve dahası sizleri bekliyor.

TEB Yıldız PriorityCard: 2014 Yılında en yaratıcı kredi kartı ödülünün sahibi olan TEB Yıldız PriorityCard, Platinum’un tüm özelliklerini sunarken, aynı zamanda aylık olarak belli sektörlerde avantajlar da sunuyor.

TEB Özel World Elite Card: Banka tarafından sunulan ve elit müşterilere hitap ettiği belirtilen bir diğer kredi kartı da, TEB Özel World Elite Card. Yurtiçi ve yurtdışı otel konaklamalarınızda, restoran harcamalarınızda indirimler ve ekstra bonus kazanabilmek; 136 ülkenin 850 havalimanında bulunan loungelardan ücretsiz yararlanabilmek ve daha pek çok ayrıcalık, bu ürün sayesinde mümkün.

TEB Sade Kart: TEB kredi kartı başvurusu yaparken yıllık kart aidatı olmayan bir ürün istiyorsanız, seçiminizi TEB Sade Kart’tan yana yapın. Sade Kart ile taksitli alışverişler yapabilmek, acil nakit ihtiyaçlarınızda avans çekebilmek mümkün.

ÜniversiTEB Bonus Card: Üniversite öğrencilerine özel, Bonus özellikli bir kredi kartı olan ÜniversiTEB Bonus Card, sinema ve tiyatro masraflarınızın yarısını karşılarken, çilingir ve benzeri ihtiyaçlarınızda da yanınızda oluyor! Her harcamanızdan bonus kazanmak ve yaşamınızı kolaylaştırmak, bir üniversiteliyseniz ÜniversiTEB ile mümkün.

Faiz Oranları

TEB kredi kartları için belirlenen faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Masraf AdıFaiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı%2.15
Alışveriş Gecikme Faiz Oranı%2.65
Limit Aşım Faiz Oranı%2.15
Nakit Avans Faiz Oranı%2.15
Nakit Avans Gecikme Faiz Oranı%2.65
ŞipŞak Para Faiz Oranı%2.15
Karttan Havale/EFT Faiz Oranı%2.15
İşlem Öteleme /Taksitlendirme Faizi%2.15
İlave Taksit İşlem Faizi%2.15
Nakit Kredi Faiz Oranı%2.15
Cepte Para Faiz Oranı%2.15

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil edilmemiştir.

TEB Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

TEB kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapmak isterseniz, aşağıdaki kanallardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Bankanın resmi internet sitesinde bulunan TEB kredi kartı başvurusu (https://www.teb.com.tr/kredi-karti-basvurusu/) sayfasından bir dakika içerisinde başvuru yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Uygulamalar: Hali hazırda bir TEB müşterisiyseniz, mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak, başvurular kısmından tek tıkla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon Şubesi: 0850 200 0666 numaralı TEB telefon şubesinden dilediğiniz karta başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Şubeler: Herhangi bir TEB şubesinden de sadece kimliğinizle kart başvurusu yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartınızı aldıktan sonra, başvuru yaparken fark etmeksizin aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En sık sorulanları, sizin için aşağıda bir araya getirdik ve tek tek cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

TEB kredi kartı başvurusu yaptınız ve başvuru durumunuzun hangi aşamada olduğunu merak ediyorsanız, kontrol için en kolay yol, resmi sitedeki başvuru sorgulama sayfasıdır (https://www.teb.com.tr/basvurum-nerede/).

Limit Arttırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızı aldıktan sonra limitle ilgili düzenlemeler için mobil bankacılık ya da internet bankacılığı hesabınızdan “kredi kartı işlemleri > limit işlemleri” yolunu izleyebilir ya da telefon şubesini arayarak düzenleme yaptırabilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Müşterilerin kredi kartlarının başvuru süreçleri bankaların hak ve yetkilerinde ilerlemektedir. Bankalar müşteri başvurularını özgürce değerlendirme hakkına ve kredi politikaları gereğince uygun bulmadıkları müşterilerine kredi kartı vermeme yetkisine sahiptirler. Müşterinin kredi kartı başvurusunun onaylanmama nedeni şunlar olabilir.

 • Müşteri Findeks notunun riskli ya da çok riskli konumda bulunması
 • Müşterinin takibe düşen kredi ya da kredi kartı borcunun bulunması
 • Varlık yönetim şirketlerinde kredi ya da kredi kartından doğan borç bulunması
 • Müşterinin hacze ya da icraya konu borcunun bulunması
 • Sahip olunan farklı kredi kartı ya da kartları var ise; bu kredi kartlarının limitleri toplamının müşterinin aylık gelirine oranla yasal olarak aşamayacağı sınırda bulunması
 • Kredi kartına başvuran kişinin ikametinin banka tarafından net olarak yapılamaması
 • Gelir belgesi ve/veya farklı belge eksikliği
 • Yukarıda sayılı maddelere ek olarak; bankalar kredi politikaları gereğince müşterilerin başvurularını diledikleri gibi değerlendirebilmekte, müşteriye herhangi bir açıklama yapma zorunluluğu bulunmadan kredi kartı başvurusunu da reddedebilmektedirler.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Bankalara yapılan kredi kartı başvurusunun sonuçlanması bankadan bankaya ve müşteri özelinde farklılık gösterebilmektedir. Findeks puanı yüksek olan vatandaşların kredi kartı başvuruları genellikle daha kısa sürede neticelenmektedir. Buna ek olarak; bankanın iş yoğunluğu, değerlendirme süreci vb. gibi farklı nedenlerle başvurunun sonuçlanması zaman alabilir. Ortalama süre 30 gün olarak verilebilir. TEB kredi kartları için yapılan başvurular TEB resmi internet sitesinde bulunan “başvurum nerede” başlığı altındaki bilgiler doldurularak; kredi kartı başvuru sürecinin hangi aşamada olduğu takip edilebilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

TEB Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kart borcunuza dair yapılandırma talebinde bulunmak istiyorsanız, en yakın TEB şubesine giderek müşteri danışmanı ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Detaylı bilgi ve özel anlatım için tıklayın.

Kart Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kartınız onaylandıysa, başvurunun iptali imkansızdır; ancak henüz onay aşamasındaysa, herhangi bir şubeden ya da şubeye gitmeksizin TEB telefon şubesinden başvuru iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

TEB kayıp çalıntı bildirimi için en kolay ve hızlı yol, 0850 200 0666 numaralı hattı aramaktır. Henüz ilk seçenekte, kayıp çalıntı bildirimini duyabilir ve uygun tuşlamayı yaparak operatöre ulaşabilir, kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranı Kaçtır? Ek Ücret Mevcut mu?

Bankanın kredi kartlarına özel sunduğu nakit çekim faiz oranı, %2.15 olarak belirlenmiştir. Ek faiz oranı ve masraflar ise koşullara göre değişiklik gösterir.

 • Kartınızla yurtdışından nakit çekim gerçekleştirdiyseniz, %4 faiz oranı + 3 USD komisyon bedeli ekstrenize yansıtılır.
 • Yurtiçi çekimlerde ise %5 faiz oranı + 5 TL komisyon bedeli yansıtılmaktadır.

Yukarıdaki oranlara BSMV’nin dahil edilmediğini hatırlatmakta da fayda var.