TEB Kredi Yapılandırma

TEB Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Türk Ekonomi Bankası cepteteb platformu ile sağladığı ürünlerle, KOBI destek kredileri ile ve bireysele sağladığı uygun faizli keyifli ürünleri ile çok sayıda yeni müşteriyi edindi. Ayrıca bonus özellikli kartları sayesinde de çok önemli başarılara imza attı. Özellikle havaalanlarındaki hızlı geçiş sistemleri, restoran ve ulaşın harcamalarındaki indirimler bunlardan yalnızca birkaçı.

Nitekim bu bankadan kredi çeken binlerce kişi son  dönemlerdeki ekonomik koşullar sebebi ile ödeme güçlüğü çekiyor. TEB kredi yapılandırma 2019 döneminde en sık başvuru alan uygulama olma yolunda ilerliyor.

\"TEB

TEB\’den Kedilere Yapılandırma Desteği

İster TEB\’ten ister Cepteteb’ten kredi kullanmış olun bu kredileri yapılandırma hakkınız bulunuyor. Ancak elbette bazı şartları yerine getirme koşulu ile. TEB özellikle internet bankacılığı üzerinden koşulsuz kefilsiz onlarca kredili ürün sunmaktadır. Bu ürünleri yapılandırmak için en yakın TEB şubesi ile görüşülmelidir. Ancak kullanılan kredi cepteteb kredisi ise cepteteb müşteri hizmetlerine ulaşılması gerekmektedir.

TEB\’ten kredilere yapılandırma desteği bu tip da devam ediyor. Gecikme söz konusu olan ürünler için yapılandırmaya başvurulur. Bunun için kredinin çekildiği şube ile görüşülmelidir. Ancak eğer yapılandırma kredi kartı için yapılacak ise bu kartın yeniden kullanılamama ihtimali bulunuyor. Çünkü ürün blokeye alınıyor. Ayrıca KKB notu tüm kredilerde olduğu gibi TEB kredilerinde de etkileniyor.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma: 5 bin TL ihtiyaç kredisi 36 ay vadede aylık yaklaşık 221 TL taksitler ile ödeniyor. Faiz oranı yüzde 2.3. Ancak bu krediler yapılandırılacak olur ise faiz oranı otomatikman artacaktır. Tabi vade de uzayacağı için toplamda geriye ödenecek tutar 8 bin TL ve üzerindedir. TEB ihtiyaç kredisi yapılandırma için kredinin çekildiği şube ile görüşülmesi şarttır.

Taşıt Kredisi Yapılandırma: TEB taşıt kredisi de 2.30 faiz oranı üzerinden verilmektedir. Aylık ödemeler 4.630 TL olduğunda kişiyi zorlayabiliyor. Bir kaç aylık bir ödeme sonrasında kişi taşıt kredisi yapılandırma için bankaya başvurabilir. Banka 2.30\’dan çok daha yüksek bir faiz oranı ile müşterisine yeni bir ödeme planı çıkarır. Ayrıca yeni bir tahsis ücreti de banka tarafından alınabilir.

Konut Kredisi Yapılandırma: TEB konut kredisi için yüzde 1.61 faiz oranını kullanıyor. Bu genel anlamda uygun bir konut kredisi faizi olsa da yine de bazı kişiler için ödeme güçlüğü getirebiliyor. Aylık taksitlerin ödenmekte güçlük yaratması insanları konut kredisi yapılandırma aşamasına sürükleyebiliyor. Konut kredisi yapılandırma yapılması için kalan taksit sayısının 12’den fazla olması gerekir. Aksi halde yapılandırma banka tarafından uygun bulunmayacaktır.

TEB Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

TEB de diğer tüm bankalar gibi yapılandıracağı ürünün türüne göre yapılandırma faizi uyguluyor. Yani bireysel krediler ile konut kredileri yapılandırmasında uygulanan faizler aynı değildir. TEB kredi yapılandırma faiz oranları için tek bir orandan söz etmek imkansızdır. Ayrıca yine bu banka için yapılandırma faiz oranları müşterinin KKB notuna göre de değişmektedir.

TEB Kredi Yapılandırma şartları

TEB müşterileri ödemelerde gecikme yaşaması ile birlikte müşteri hizmetlerini arayabilir. Kredi Kartı yapılandırması için telefon bankacılığından destek verilebiliyor. Ancak diğer tüm krediler için başvuru işlemin yapıldığı şubeden gerçekleşir. Cepteteb kredileri için ise cepteteb müşteri hizmetleri ile görüşülmelidir. TEB kredi yapılandırma şartları ise gecikmenin yaşanması diyebiliriz.

Zaten müşteri 2 dönemlik bir gecikme sonrası 1. Faz kanuni takip sürecine girecektir. Bu süreçte banka müşterisini arar ve ödeme kolaylığı amacı ile yapılandırmaya yönlendirir. Bu aşamada yapılandırılan kredi kartları borcu bittikten sonra açılacaktır. Ancak 3 dönemlik gecikme söz konusu olduğunda 2. Faz takip süreci başlayacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir