TEB Sigortasız Kredi Başvurusu 2020TEB insanların ihtiyacına uygun olarak çeşitli krediler sunmuş bulunmaktadır. Tabii ki burada bütün bankalar müşterilerine bu tip hizmetler sunuyorlar. Gerek ihtiyaç kredileri gerekse taşıt, konut kredileri sayesinde sizler de mal sahibi olabiliyorsunuz. İnsanlar direkt olarak konut parasını bulamıyorlarsa bankadan aldıkları kredi vasıtasıyla ev sahibi olmuş oluyorlar. Belirli ödeme periyotlarında bu ödemeyi gerçekleştirecek istedikleri eve sahip olabiliyorlar.

Aslında geçtiğimiz yıllarda oldukça zor koşullarda alınan ihtiyaç kredileri bulunurken günümüzde daha kolaylaşmış ve daha kolay bir şekilde başvuru ve pratik bir sistem haline gelmiş bulunuyor. İnternet aracılığıyla ya da akıllı mobil cihazlarda bulunan çeşitli uygulamalar vasıtasıyla rahatlıkla başvuruda bulunabiliyor.

Bu konuda hiç bir sıkıntı yaşanmıyor. Ayrıca anlık olarak rahatlıkla bilgi geri dönüşü de sağlanabiliyor. Eskiden sadece başvuru bile günlerce sürerken günümüzde bir kaç dakika içerisinde hemen bilgi alınabilmektedir.

TEB Sigortasız Kredi Fırsatı

TEB ayrıca sigortasız çalışanlara da farklı kredi fırsatları sunuyor. Bu kredi fırsatlarında sizler de çalıştığınızı beyan eden bir evrak ile birlikte TEB’e başvurabilsiniz. Ayrıca öğrencilerin de yine aynı şekilde kredi için başvuruda bulunma şansı var. Burada eğitim ve öğretim kredileri için hep ayrı bir başlık açmış ve buna ihtiyaç kredileri başlığı altında değerlendirmiş bulunuyor.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi almak için TEB’e başvurduğunuz takdirde TEB’in şu andaki aylık akdi faiz oranı %2.3 olarak açıklanmış bulunuyor. Buna mukabil eğer 15 bin liralık bir krediye başvuruyorsunuz yüzde 2.3 üzerinden aylık 662.68 TL’ye denk gelen bir taksit tutarı bulunuyor.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
15,000 TL 36 Ay 2,3 662,68 23856,26

Burada tabi KDV, Bsmv tutarları da dahil olmak üzere tutarı ödüyorsunuz. Toplam geri ödenecek tutar 23856.26 TL. Bununla birlikte sadece tabii ki ihtiyaç kredisi değil. Diğer kredilere de başvurma şansına sahipsiniz.  Bu konuda isterseniz ipotekli olarak da krediye başvuru yapma şansınız bulunmaktadır.

Elbette bu konuda ipotek işlemleri için ekspertiz masrafları da devreye girmektedir. Buna bağlı olarak işlemler daha sağlıklı şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
Sigortasız Taşıt Kredisi

Sigortalı çalışmayanlar için taşıt kredisinde başvuruda bulunacaksınız TEB tarafından kefil isteniyor. Kefilin yanı sıra elbette ki taşıtlarda ipotek konuluyor. 5 yaşını geçmeyen araçları alma şansına sahipsiniz.

Sigortasız Taşıt Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
50,000 TL 48 Ay 2,3 1892,15 90823,24

Tabii ki burada yüzde yetmiş oranında karşılanıyor. Kredi notunuzu da yüksek olması çok önemli ya da kefilinizin kredi notu yüksek olmalı. Bu tip kredilerde aynı zamanda da iki tane kefil istenmesi durumu da söz konusu. Veyahutta kefirlerin en azından memur veya emekli olarak istenmesi durumları da söz konusu. Bunları da dikkate alarak sizler de taşıt kredilerinizi cep üzerinden kullanabilirsiniz.

Sigortasız Konut Kredisi

Konut kredilerinde özellikle ipotek durumu söz konusu. İnsanlar, konut kredisi çekerken hem konutlarına ipotek gösterdiği gibi aynı zamanda üzerlerinde olan mülkiyet üzerinde de ipotek koydurabilirler. Bu şekilde de kredi alma yoluna gidebilirler.

Sigortasız Konut Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
100,000 TL 120 Ay %1,94 2.155 TL 260.036 TL

Ayrıca yine az önce de bildirdiğimiz gibi kefalet durumu da devreye girebilir. Burada bankanın müşteri hizmetleri ile görüşmek daha sağlıklı olacaktır. Başvuruda bulunurken tabii internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak son olarak yani bu tarz bir durumunuz söz konusu ise banka ile görüşme yoluna da gidebilirsiniz.

TEB Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

TEB üzerinden sigortasız kredi başvurusunda bulunmak için öncelikli olarak internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Akıllı cihazlarınızdan başvuru yapabileceğiniz gibi internet sitesi üzerinden de başvuruda bulunma şansına sahipsiniz. Kredi notunuz göz önünde bulundurularak bu kredinin çıkartılması sağlanabilir.

Eğer daha önceden herhangi bir probleminiz yoksa bu durumda da rahatlıkla sonuç alma şansına sahipsiniz. Çok büyük bir problem olmadıktan sonra sizler de bu krediden yararlanma şansına sahip olabilirsiniz. Bunları da göz önünde bulundurarak bir çok farklı sisteme ait krediye başvurabilirsiniz.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

TEB bu konuda kredi alma şartlarında öncelikli olarak sizlere sunmuş olduğu sistem ipotekli sistem. Yani sigortalı çalışıyorsanız ipotek üzerinden krediye başvurmak biraz daha sizi rahatlatıyor. Tabii ki burada taşınmaz bir malınızın olması lazım.

Bu ipoteği gerekli ekspertiz raporlarının çıkartılması ve bu ekspertiz raporlarındaki değere göre hareket edilmesi gibi bir durum söz konusu. Burada sizler de çeşitli başvurularda bulunabilirsiniz. Direkt olarak internet sitesi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirmek sizler için daha rahat ve kontrollü bir sonuç alma açısından önemlidir.

Yorum yazın