Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar 2018
Telefon Kredisi

Son yıllarda hızla artan teknoloji, hayatımızın hemen her alanında etkili olmuştur. Vatandaşında yakından takip ettiği teknoloji ürünlerinden biri de kuşkusuz ki cep telefonları olmaktadır. Cep telefonlarına eklenen farklı özellikler ve uygulamalar kişileri cezbetmektedir.

Ancak, bilindiği gibi bu kadar ilgi çekici olan özel ürünlerin maddi değerleri de hayli yüksek olmaktadır. Bu aşamada telefon sahibi olmak isteyen, ancak yeterli nakdi olmayan kişiler de bankaların telefon kredisi ürününe başvurup, dilediği telefonu alabilmektedir.

Telefon Kredisi Nedir?

Telefon kredisi, kişilerin telefon sahibi olmak için, belirli faiz oranları karşılığında, gerekli nakdi bankalardan temin edip,geri ödemesini vadeler halinde yaptığı kredi ürünü olarak bilinmektedir.

Yani bankalar, kredi kartı ile taksitle telefon almak yerine faizle telefon kredisi adı altında kredi vermektedir. Tabi bunun dışında bazı bankalar, telefon kredisi için kampanya gereği faiz uygulamasını kaldırmakta ve faizsiz telefon kredisi vermektedir.

Kimler Telefon Kredisi Alabilir?

Telefon kredisi için gerekli koşulları sağlayan ve kredi kullanmak için herhangi bir engeli olmayan hemen her vatandaş telefon kredisi kullanabilmektedir. Telefon satışı yapan bir çok mağaza, bankalar ile anlaşma yapmakta ve telefon için kredi veren bankalar ortaya çıkmaktadır.

Ancak, bu durum her telefon satan mağaza için geçerli olmayıp, yalnızca anlaşmalı olan büyük firmalar için geçerli olmaktadır. Tüm bunların dışında, herhangi bir mağazadan kredi kullanarak akıllı telefon sahibi olmak isteyen vatandaş, ihtiyaç kredisi kullanarak telefon sahibi olabilmektedir.

Telefon Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Ve Belgeler

Telefon kredisi kullanmak için temel koşul, belirtildiği gibi, telefon alacağınız firmanın kredi kullanmak istediğiniz banka ile anlaşması olması gerekmektedir.

  • Satın alınacak telefonun değeri, kredi kullanımına uygun olması,
  • Kişinin 18 yaşını doldurmuş olması,
  • Kişinin Kredi notunun yüksek olması,
  • Geri ödeme hususunda bankayı ikna edici düzenli geliri ispatlaması,
  • Nüfus cüzdanı, gelir belgesi, son 2 aya ait fatura vb.evraklar olmaktadır.

Telefon Kredisi Veren 5 Banka

Günümüzde birçok banka, teknoloji ürünü satan mağazalar ile anlaşma yoluna gitmiş ve buradan satın alınan ürünlere kredi imkânı sunmaktadır. Teknoloji ürünlerinin başında olan cep telefonlarını da kredi ile almak isteyen vatandaşa, ING Bank, Odeabank, QNB Finansbank, Denizbank ve Vakıfbank destek verirken, birçok banka ihtiyaç kredisi ile destek vermektedir.

Telefon Kredisi Veren Bankalar

Cep telefonu kredisi nasıl alınır?

ING Bank Teknosa Teknokredi

ING Bank, TEKNOSA mağazasından kredi kullanarak telefon sahibi olmak isteyen vatandaşa 500 TL’den 15.000 TL’ye kadar kredi imkânı vermektedir. Azami 48 aya kadar vade imkânı sunan banka, kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası talep etmemektedir. Banka için gerekli koşullar ise;

  • Teknosa mağazasından kullanacak kredi tutarı kadar alışveriş yapılması gerekmektedir.
  • www.teknosa.com üzerinden yapacağınız kredi başvurularınız alışveriş tutarınızın altında olmamalı, 750 TL ile 15.000 TL arasında olmalıdır.
  • Teknokredi başvurusunu mağazadan yapan müşteriler, kredilerini Teknosa mağazalarında hafta içi ve hafta sonu 10.00 – 22.00 saatleri arasında, www.teknosa.com yapan müşteriler ise, kredilerini en yakın şubelerden nüfus cüzdanı ve gelir belgesi ile kullanabilir.

Başvuru aşaması ise, TEKNOSA yazıp boşluk bırakıp T.C. Kimlik Numarası 2229’a SMS gönderilmeli ardından, başvuru onayı cep telefonunuza SMS ile geldikten sonra Teknosa mağazalarındaki ING Bank Hizmet Noktasında kimlik doğrulaması yapılmalıdır. Sonraki aşamada, kredi evraklarını dijital ortamda paylaşıp, mağaza içerisinde tek evrak için imzanızı tamamladıktan sonra, Krediniz hazır olmaktadır.

Ayrıntılar için tıklayın.

Odeabank Vatan Bilgisayar Kredisi

Odeabank, Vatan Bilgisayar mağazalarımdan(Ataşehir hariç) kredi ile cep telefonu almak isteyen vatandaşa destek olmaktadır. Aylık faiz oranı yapılan vadelere göre değişkenlik gösterirken, kullanılabilecek kredi miktarı 600 TL ile 20.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Başvurular ise, iki aşamdan oluşmaktadır. İlk aşamada, kişinin VATAN boşluk TC KİMLİK yazıp 8444’e sms atması gerekmektedir. Olumlu gelen yanıtlarda 2. aşamaya geçilmiş olup, herhangi bir vatan şubesinden yetkili ile görüşüp istenilen belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir.

Ayrıntılar için tıklayın.

Denizbank Media Markt Kredisi

Denizbank, Media Markt’tan telefon veya farklı bir teknoloji ürünü almak isteyen müşterilerine anlaşmaları gereği kredi ile satış yapma imkânı vermektedir. Denizbank resmi internet sitesi üzerinden T.C. kimlik numaranızı ve telefon numaranızı girerek 5 dakika içerisinde onay alabilirsiniz.

Ayrıntılar için tıklayın.

Vakıfbank Gold Bilgisayar Kredisi

Vakıfbank, Gold Bilgisayar ile anlaşmalı olan Vakıfbank, gold mağazasından kredi kartı ile aldığınız telefon ve diğer teknoloji ürünlerini, hiçbir masraf ödemeden kredi kullanarak taksitler halinde ödeme imkânı vermektedir. Yani banka, tek çekim halinde ve kredi kartı ile yapılan harcamalarda, kartla yapılan masrafa kredi kullandırmakta ve Vakıfbank kart olması özelliği aramamaktadır.

QNB Finansbank Turkcell Konuşturan Kredi

QNB Finansbank,  Turkcell mağazalarından alınacak teknoloji ürünleri için, hiçbir faiz ve masraf istemeden vatandaşa destek vermektedir. Bu aşamda en karlı bankalar arasında yer alan QNB Finansbank, kişilere taksitler halinde geri ödeme yapabilme imkânı da olmaktadır.

Ayrıntılar için tıklayın.

Etiketler:

Yorum yazın