Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 20202005 Yılından bu yana Türkiye’de katılım bankası olarak gelişmeye devam eden Türkiye Finans, pek çok kampanyası, kredi kartı ürünleri ve dahasıyla hizmet veriyor. Teknoloji konusunda öncü katılım bankalarından biri olarak da bilinen Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz, bir dakika içerisinde yapabilmenizi sağlıyor. Ayrıca, bankanın Bonus markası ile birleştirdiği Happy kredi kartları oldukça popüler.

Bu yazımızda sizin için 2019’da yenilenen Happy kredi kartlarını tanıtacak, kâr payı ve ücretler hakkında bilgiler sunacak, başvurunuzu nasıl dakikalar içerisinde yapabileceğinizi adım adım anlatmaya çalışacağız.

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Türkiye Finans tarafından Happy markası altında sunulan kredi kartları, artık aynı zamanda Bonus özelliklerini de barındırıyor. Aşağıda, tüm kredi kartlarına dair kısa tanıtımları okuyabilir ve tercihinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Happy Kart Silver: Hem Bonus hem de Happy kampanyalarına katılabileceğiniz, bankanın klasik kredi kartı Happy Kart Silver, her alışverişinizde sizlere bonus kazandıran, taksitli alışverişler yapabileceğiniz bir ürün. Nakit avans özelliği de bulunan bu kredi kartıyla ayrıca yaptığınız tek çekim ödemeleri sonradan taksitlendirebiliyorsunuz.

Happy Kart Gold: Yüksek teminatlı Asistans hizmetleriyle taçlandırılmış ve Silver kredi kartının tüm özelliklerine sahip Happy Kart Gold, dönemsel olarak yayınlanan kampanyalar sayesinde, pek çok sektörde sahibine ekstra bonus ve indirim sağlıyor. Ayrıca, Happy Avans ücretsiz ve komisyonsuz olarak kullanılabiliyor.

Happy Kart Platinum: Türkiye Finans kredi kartı başvurusu yaparken, ayrıcalıklı bir kart istiyorsanız seçiminizi Happy Kart Platinum’dan yana yapmalısınız. Kuru temizlemeden restoranlara sayısız sektörde ayrıcalıklı indirimler ve cazip teklifler sunan bu kredi kartıyla, hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerini %50 indirimli alabilmeniz de mümkün.

Happy Zero Kart: Happy Avans ve taksitle gibi özellikleri bulunan, bunun yanında bir de yıllık kart ücreti olmayan bir kredi kartı istiyorsanız, başvurunuzu Happy Zero Kart için gerçekleştirmelisiniz. Her harcamanızdan bonus da kazanabileceğiniz bu kredi kartının tek eksiği, dönemsel kampanyaların bazılarını kapsamıyor oluşu.

Faiz Oranları / Kâr Payı Tablosu

Bir katılım bankası olduğundan faiz oranı tanımını kullanmayan Türkiye Finans’ta, kredi kartlarına yönelik kâr payı ücretleri tablosunu aşağıda sizler için sunduk.
Masraf Adı Faiz / Kâr Payı Oranı
Akdi Kâr Payı Oranı %2.00
Yurt dışı İşlemler %1,5
Gecikme Cezası Oranı %2,40
Kredi Kartı İle Nakit Avans Çekme Ücreti İşlem başına asgari 2 TL + Enflasyon Farkı Oranı

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil edilmemiştir.

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

Yukarıdaki kart çeşitlerinden birini tercih edip başvurmaya karar verdiyseniz, aşağıda sizler için resmi başvuru yöntemlerini sıraladık. Herhangi birini kullanarak, dakikalar içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi: Türkiye Finans resmi internet sitesinde hazırlanan kredi kartı başvurusu (https://basvuru.turkiyefinans.com.tr/kart-basvuru) sayfasından, bir dakika içerisinde başvuru yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: “HAPPY” yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı 2442’ye göndererek başvuru yapabilmeniz de mümkündür.

İnternet Şubesi / Mobil Şube: Türkiye Finans internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarından, hali hazırda bankanın müşterisiyseniz kimlik bilgileri gerekmeksizin başvuru yapabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi: 0850 222 2244 numaralı Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi hattını arayarak, Happy kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Herhangi bir şubeden de sadece kimliğiniz eşliğinde dilediğiniz ürüne başvurabilmeniz mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartınızı almadan önce ya da aldıktan sonra aklınıza gelebilecek soruları ve yanıtlarını, aşağıda sizler için detaylı bir biçimde derledik.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu sorgulaması için internet sayfasını kullanmıyor. Bunun yerine, 0850 222 22 44 numaralı hattan ya da herhangi bir şubeden sorgulama yaptırabilirsiniz.

Limit Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans’ta kredi kartınız varsa ve limitinizi arttırmak ya da azaltmak istiyorsanız, internet şubesinden “limit güncelleme” menüsüne giriş yapabilir, düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, müşteri iletişim merkezi ve şubeler de alternatif yollardır.

Türkiye Finans Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yöntemleri Nelerdir?

Borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, size en yakın banka şubesine gidip müşteri danışmanı ile görüşerek, uygun bir ödeme planı hazırlatabilir ve kredi kartı borcunuzu yapılandırarak ödeyebilirsiniz. Yapılandırma işleminin gerçekleşmesi halinde kredi kartınızın kullanıma kapatılacağını da hatırlatalım.

Başvuru İptal Edilebilir mi?

Başvurunuz onaylandı ve kartınız yola çıktıysa, iptal seçeneğiniz bulunmamaktadır. Ancak başvurunuzu sorguladığınızda henüz onay aşamasındaysa, herhangi bir şubeden ya da müşteri iletişim merkezini arayarak başvurunuzu iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

0850 222 22 44 numaralı hattı arayarak, kayıp çalıntı bildiriminde bulunabilirsiniz. İlk seçenekte kayıp çalıntı bildirimi için tuş yönergesi sunulacaktır.

Nakit Çekim Ek Ücreti ve Faiz Oranları Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Türkiye Finans Happy kredi kartınızdan nakit çekimi yaptıysanız, bu işlem için asgari 2 TL ücretlendirme yapılır ve buna ek olarak enflasyon farkı oranı eklenir. Enflasyon farkı oranı, bankanın akdi kâr payından yüksek olamayacağından, %2.00 civarında düşünebilirsiniz.

Bu oranlara BSMV dahil edilmemiştir.

Yorum yazın