Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Katılım Bankacılığının ülkemizdeki önemli aktörlerinden Türkiye Finans’ın kredi kartları bonus özellikli olarak müşterilere sunulmaktadır. Türkiye Finans Happy kredi kartlarında müşteri özelinde geliştirmelere gitmiştir. Bankanın kredi kartları ve Türkiye Finans SMS ile kredi kartı başvurusu hakkında içeriğimiz rehber niteliğinde hazırlanmıştır.

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Türkiye Finans Happy Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye Finans Happy kartlar bonus özellikleri sayesinde müşterinin yaptığı harcamalara hediye bonus kazandırmaktadır. Elde edilen bu bonuslarla sonraki alışverişler bedavaya getirilebilmektedir. Türkiye Finans Happy kartlar; nakit avans, taksitli nakit avans, kampanyalar, indirimler, ek kart çıkarma, temassız ödeme ve daha pek çok özellik barındırmaktadır. Happy Kart çeşitleri şunlardır:

 • Happy Kart Silver
 • Happy Kart Gold
 • Happy Kart Platinum

Türkiye Finans Happy kredi kartı başvuru işlemi şu kanallardan yapılabilir:

 • Türkiye Finans Şubeleri
 • Türkiye Finans ATM’leri
 • Türkiye Finans Mobil Şube
 • Türkiye Finans resmi internet sitesi
 • Türkiye Finans SMS Şubesi
 • 0850 222 22 44 numaralı Türkiye Finans Telefon Şubesi

Türkiye Finans Happy Zero Kredi Kartı Başvurusu

Türkiye Finans’ın aidatsız kredi kartı ürünüdür. Taksit, bonus kazanma, taksitli nakit avans dahil diğer happy kartlarında bulunan bütün özellikler Happy Zero Kart’ta da bulunmaktadır. Bununla birlikte Happy Zero Kart’ın ücretsiz olmasından mütevellit, banka dilerse kampanyalara katılımı bu kart için müşteriyi bilgilendirerek ücretli hale getirebileceğini deklare etmiştir. Türkiye Finans Happy Zero kart başvuru kanalları:

 • Türkiye Finans ATM’leri
 • Türkiye Finans Şubeleri
 • Türkiye Finans SMS Şubesi
 • Türkiye Finans Mobil Şube
 • Türkiye Finans resmi internet sitesi
 • Türkiye Finans Telefon Şubesi (0850 222 22 44)

Faiz Oranları / Kâr Payı Tablosu

Bir katılım bankası olduğundan faiz oranı tanımını kullanmayan Türkiye Finans’ta, kredi kartlarına yönelik kâr payı ücretleri tablosunu aşağıda sizler için sunduk.

Masraf AdıFaiz / Kâr Payı Oranı
Akdi Kâr Payı Oranı%2.00
Yurt dışı İşlemler%1,5
Gecikme Cezası Oranı%2,40
Kredi Kartı İle Nakit Avans Çekme Ücretiİşlem başına asgari 2 TL + Enflasyon Farkı Oranı

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil edilmemiştir.

Türkiye Finans Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

Yukarıdaki kart çeşitlerinden birini tercih edip başvurmaya karar verdiyseniz, aşağıda sizler için resmi başvuru yöntemlerini sıraladık. Herhangi birini kullanarak, dakikalar içerisinde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi: Türkiye Finans resmi internet sitesinde hazırlanan kredi kartı başvurusu (https://basvuru.turkiyefinans.com.tr/kart-basvuru) sayfasından, bir dakika içerisinde başvuru yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: “HAPPY” yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı 2442’ye göndererek başvuru yapabilmeniz de mümkündür.

İnternet Şubesi / Mobil Şube: Türkiye Finans internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarından, hali hazırda bankanın müşterisiyseniz kimlik bilgileri gerekmeksizin başvuru yapabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi: 0850 222 2244 numaralı Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi hattını arayarak, Happy kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Herhangi bir şubeden de sadece kimliğiniz eşliğinde dilediğiniz ürüne başvurabilmeniz mümkündür.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartınızı almadan önce ya da aldıktan sonra aklınıza gelebilecek soruları ve yanıtlarını, aşağıda sizler için detaylı bir biçimde derledik.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Türkiye Finans kredi kartı başvurusu sorgulaması için internet sayfasını kullanmıyor. Bunun yerine, 0850 222 22 44 numaralı hattan ya da herhangi bir şubeden sorgulama yaptırabilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Türkiye Finans’a kredi kartı başvurusu yapan kişiler minimum şu standartları sağlamak durumundadır. Aksi halde kredi kartı talepleri onaylanmamaktadır:

 • Findeks notunun kredi/ kredi kartı verilebilir seviyede olması (asgari 1000+)
 • Gecikmede yahut takipte kredi, kredi kartı, avans hesap vb. kredi ürünü borcu bulunmaması
 • Varlık yönetim şirketlerinde, icra dairelerinde borç bulunmaması; kişi üzerinde haciz ya da e-haciz olmaması
 • Başvuru yapılan yeni kredi kartı dahil, kişinin sahip olduğu kredi kartlarının limitleri toplamının aylık gelirin 4 katını geçmemesi
 • Bankaya belgelenebilir düzenli gelir gösterilmesi, evrak eksikliği bulunmaması

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Türkiye Finans, tarafına yapılan kredi kartı başvurularını özgürce değerlendirme hakkına sahiptir. Bu nedenle başvuru süreci hakkında net bir zaman dilimi bulunmamaktadır. Bununla birlikte; KKB notu yüksek olan müşteriler bankadan kısa sürede olumlu yanıt alabilmektedir. KKB puanı riskli ve daha alt kategorilerde bulunanların ise başvuru süreci uzamaktadır. Azami süre verilemese de makul müddet beklenildikten sonra banka ile iletişime geçilebilir. Türkiye Finans kredi kartı başvuru sorgulama ve takip işlemleri bankanın şubelerinden ya da 0850 222 22 44 numaralı Telefon Şubesi’nden gerçekleştirilebilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Türkiye Finans’ta kredi kartınız varsa ve limitinizi arttırmak ya da azaltmak istiyorsanız, internet şubesinden “limit güncelleme” menüsüne giriş yapabilir, düzenleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, müşteri iletişim merkezi ve şubeler de alternatif yollardır.

Türkiye Finans Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yöntemleri Nelerdir?

Borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, size en yakın banka şubesine gidip müşteri danışmanı ile görüşerek, uygun bir ödeme planı hazırlatabilir ve kredi kartı borcunuzu yapılandırarak ödeyebilirsiniz. Yapılandırma işleminin gerçekleşmesi halinde kredi kartınızın kullanıma kapatılacağını da hatırlatalım.

Başvuru İptal Edilebilir mi?

Başvurunuz onaylandı ve kartınız yola çıktıysa, iptal seçeneğiniz bulunmamaktadır. Ancak başvurunuzu sorguladığınızda henüz onay aşamasındaysa, herhangi bir şubeden ya da müşteri iletişim merkezini arayarak başvurunuzu iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

0850 222 22 44 numaralı hattı arayarak, kayıp çalıntı bildiriminde bulunabilirsiniz. İlk seçenekte kayıp çalıntı bildirimi için tuş yönergesi sunulacaktır.

Nakit Çekim Ek Ücreti ve Faiz Oranları Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Türkiye Finans Happy kredi kartınızdan nakit çekimi yaptıysanız, bu işlem için asgari 2 TL ücretlendirme yapılır ve buna ek olarak enflasyon farkı oranı eklenir. Enflasyon farkı oranı, bankanın akdi kâr payından yüksek olamayacağından, %2.00 civarında düşünebilirsiniz.

Bu oranlara BSMV dahil edilmemiştir.