Türkiye Finans Kredi Yapılandırma

Türkiye Finans Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Türkiye Finans Bankası 2019 yılında, birçok bankanın yaşanan ekonomik sorunlar nedeniyle müşterilerine sunduğu kredi yapılandırma hizmetini kendi müşterilerine de sunmaktadır.

Türkiye Finans Bankası ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri borçlarında ödeme güçlüğü çeken müşterilerine borçlarını yeniden yapılandırıp daha uygun koşullarda ödeme imkânı sunmaktadır. Ödeme güçlüğü nedeniyle ortaya çıkabilecek icra sorunları da bankadan alınan yapılandırma desteği ile ortadan kaldırılabilir.

\"Türkiye

Türkiye Finans’tan Kredilere Yapılandırma Desteği

Banka, müşterilerinin ödemelerde yaşadığı sorunlar nedeniyle icra durumunun ortaya çıkmaması için kendisinden yardım isteyenlere yeniden borç ödenmesi için uygun ödeme planı hazırlayabilmektedir. Borç ödemelerinde faiz oranları aynı şekilde esas alınırken vade sürelerinde kişinin isteğine göre düzenlemeler yapılabilmektedir.

Bankanın yapılandırma kapsamında müşterilerine sunacağı faiz oranları değişkenlik gösterebilir. Burada banka kendi inisiyatifini kullanarak, müşterisinin genel maddi durumunu ve kredi notunu dikkate alarak faiz oranlarında indirimler yapabilir.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Bireysel ihtiyaçların karşılanması amacı ile Türkiye Finans’tan alınan ihtiyaç kredilerini ödemekte sorun yaşayan müşteriler için uygun ödeme planı ile daha esnek bir ödeme tablosu çıkartabilmektedir.

İhtiyaç kredisi için şu anda Türkiye Finans bankası;

 • 12 ay vadeli kredilerde %1,76
 • 24 ay vadeli kredilerde %1,77
 • 36 ay vadeli kredilerde ise %1,78 faiz oranları sunmaktadır.

İhtiyaç kredisi yapılandırılması için Türkiye Finans şubelerine gidilerek ihtiyaç kredisi yapılandırma talebinde bulunabilir ve gerekli belgeleri doldurup kredinizi yapılandırılmasını isteyebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

Araç sahibi olmak isteyen ve elinde imkânı olmayan müşteriler için Türkiye Finans taşıt kredisini müşterilerine sunmuştur. Taşıt kredilerinde;

 • 12 ay vade için %1,66
 • 24 ay vade için %1,68
 • 36 ay vade için %1,70
 • 48 ay vade için %1,74
 • 60 ay vade için %1,87 faiz oranları sunmaktadır.

Almak istediğiniz taşıt fiyatına uygun olarak kredi çekerken, vade oranlarını ödeme gücünüze göre belirleyebilirsiniz. Eğer taşıt kredisi ödemelerinde sorun yaşarsanız da banka yetkilileri ile görüşüp yapılandırma yapabilirsiniz. Bankadan alınan kredinin geri ödenmesine göre ve kalan miktara göre banka faiz oranlarında değişiklik yapmadan sizlere bütçenize uygun taksit imkanları ile yeni bir ödeme planı çıkartacaktır.

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut sahibi olmak isteyen kişilere istedikleri konutu alabilmeleri için imkân tanıyan Türkiye Finans Bankası katılım bankaları uygulaması ile konutu kendisi satın alıp müşterisine uygun vade ile geri satar. Burada banka müşterilerinin rahatlıkla konut sahibi olabilmeleri için farklı ödeme planları sunmaktadır.

Almak istediğiniz konutun miktarına göre ve bütçenize uygun olarak sizlere sunulan Mortgage finansmanı ödeme çözümlerinden birisini seçerek ev sahibi olabilirsiniz. Seçtiğiniz ödeme planına göre ödemelerinizi yaparken taksit ödemelerinde sorun yaşıyorsanız o zaman ise banka yetkilileri ile görüşerek konut kredisi borç yapılandırılmasından yararlanabilirsiniz.

Türkiye finans konut kredisi faiz oranları;

 • 12, 24, 36, 48 ve 0 aylık vadelerde %1,67
 • 72 ve 84 aylık vadelerde %1,97
 • 96,108 ve 120 aylık vadelerde ise %1,98 faiz oranı uygulamaktadır.

Türkiye Finans Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Türkiye Finans kredi yapılandırmalarında bankadan çekilen kredinin özelliğine göre ve vadesine göre farklı yapılandırma olanakları sunmaktadır. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisi için ayrı faiz oranları uygulayan banka ödemelerde sorun yaşayan müşterilerinin kredi borçlarını aynı faiz oranları üzerinden değerlendirebileceği gibi kendi inisiyatifini kullanarak ve müşterinin kredi notuna bakarak farklı faiz oranları da uygulayabilmektedir.

Banka şubesine giderek kredi borcunuzun türüne göre yapılandırmalar hakkında bilgi alabilir ve faiz oranlarını inceleyebilirsiniz. Size uygun ödeme koşulları ile borcunuzun yeniden yapılandırılmasını isteyerek uygun ödeme planı hazırlatabilirsiniz.

Türkiye Finans kredi yapılandırma şartları: Türkiye Finans bir katılım bankası olduğu için kredilerini verirken diğer bankalardan farklı şartlar ile kredilerini müşterilerine sunmaktadır. Kredi borcu yapılandırma aşamasında da yapılandırılacak olan söz konusu kredi türüne göre müşterilerinden bazı şartları yerine getirmelerini talep edebilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.