Türkiye’nin en güvenilir bankası

Türkiye’nin en güvenilir bankası

Türkiye’nin en güvenilir bankası hangisidir? Diye bir soru soracak olursak sizin cevabınız ne olurdu?

Bu sorunun cevabı herkese göre değişmektedir. Kimileri buna İş Bankası diye cevap verirken, kimileri Akbank, kimileri ise Halkbankası olarak cevap vermektedir. Bu sorunun cevabı sanıyoruz ki kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Fakat en güvenilir banka sorusuna sanırım şu yönden bakmak daha doğru olacaktır. Bankanın batma ihtimali, paranızdan habersiz kesintiler yapılması ve paranızın başkaları tarafından habersizce çekilme ihtimali…

Sanırım bu saydığımız hususlara göre hangi bankanın daha güvenilir olduğunu seçebilirsiniz. Türkiye’de bildiğiniz gibi daha önce birçok banka batmış ve birçok kişi parasını bu bankalarda kaybetmiştir. Bu nedenle insanlarda da ciddi bir korku oluşmaktadır. İnsanlar paralarını daha çok batma ihtimali olmayan bankalara koymak istiyorlar. Bu nedenle de İş Bankası ve Halkbank ilk sıralarda tercih edilmektedir.

Yine yukarıda söylediğimiz gibi paranızdan habersizce kesintiler yapılmaması konusunda Halkbank en güvenilir bankalar arasında sayılabilir çünkü devletin bankası olması insanlara daha çok kolaylıklar sunmaya teşvik etmektedir. Son olarak söylediğimiz güvenlik konusu yani internet bankacılığından tutunda telefon bankacılığına kadar birçok konuda güvenliği maksimum seviyede olan banka hangisidir sorusuna ise birden fazla banka cevabını verebiliriz. Bunlar arasında ilk sırada Kuveyt Türk Katılım Bankası, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve Halkbank gelmektedir.

Bu saydığımız tüm bankalar en ufak bir işlem yaparken bile sizden fazladan izin istemektedir. Bu nedenle de paranızın başkaları tarafından çalınma ihtimali oldukça düşüktür. Fakat dediğimiz gibi bu sorunun cevabında sadece bir banka bulunmamaktadır. Birden fazla banka bu sorunun cevabının içerisine girmektedir. Özellikle de saymış olduğumuz 3 kategori fazlası ile dikkate alınmalıdır. Aksi halde paranızdan olmanız olasıdır.

YORUMLAR YAZ
  • AHMET TUNÇ6 sene önce
  • Türkiye’nin en güvenilir bankası İş Bankası’dır.. Onu Garanti Bankası izler..