Komisyonu az POS veren bankalar

Uygun Komisyonlu POS Cihazı Veren Bankalar

Uygun komisyonlu POS cihazı veren bankalara bakıldığında; sabit bir komisyon oranı alan bankalar aşağıda belirtilmiştir:

 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Akbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Yapı Kredi Bankası

Uygun Komisyonlu POS Cihazı Veren Bankalar Hangileridir?

Uygun komisyonlu POS cihazı veren bankalar; komisyon oranlarını şirket politikaları kapsamında belirlemektedir. Sabit komisyon uygulayan bankalar olduğu gibi öngörülmemiş komisyon oranı olan bankalar da bulunmaktadır. POS cihazları, ödeme işleminde hem müşterilere hem de işletmeye kolaylık sağladığı için tercih edilmektedir. Düşük komisyonlu POS cihazı veren bankalar aşağıda detaylıca sıralanmıştır:

Yapı Kredi Bankası Uygun Komisyonlu POS Cihazı

Yapı Kredi Bankası komisyonsuz POS kampanyası yapmaktadır. Kampanya kapsamında komisyonsuz POS 1.500 alanlar, içinde bulunulan ay içerisinde yapılan 1.500 TL’ye kadar olan işlemler için herhangi bir komisyon ödememektedirler. Gerçekleştirilen işlem ise ertesi gün hesaba aktarılmaktadır. Komisyonsuz POS cihazından sadece tek çekim işleminin yapılmasına izin verilmektedir. Ayrıca Yapı Kredi Bankası müşterisi olanların komisyonsuz POS cihazına geçmek istemesi durumunda; 100 TL değişim bedelini ödeyerek geçiş yapabilmesi mümkündür.

Türkiye Ekonomi Bankası Uygun Komisyonlu POS Cihazı

TEB sabit ücretli POS kampanyası kapsamında; belirlenen limit dahilinde POS cihazının komisyonsuz olarak kullanılabilmesi mümkündür. 100.000 TL’ye kadar ciro yapanlar komisyonsuz olarak POS cihazını kullanabilmektedirler. Ancak belirlenen limiti aşanlar komisyon ödemelilerdir. Bu oran ise %2.80 olmaktadır. Sabit ücret alınan POS cihazında peşin ve taksit işlemlerini yapabilmek mümkün olmaktadır. Hali hazırda Türkiye Ekonomi Bankası müşterisi olanlar ise; 50 TL değişim bedeli ödeyerek bu POS cihazını kullanmaya başlayabilmektedirler. TEB için taahhüt miktarına ve süresine göre komisyon oranı örnekleri şunlardır:

 • 24 ay taahhüt verildiğinde 12.000 TL taahhüt miktarında %2, 8.000TL’de %2.60, 6.000 TL’de %3.10, 4.000 TL’de %3.25, 3.000 TL’de %4.40, 2.000 TL’de %5.20 komisyon oranı olmaktadır.
 • Taahhüt süresi 12 ay iken; 2.000 TL için %5.20, 3.000 TL için %4.40, 4.000 TL içim %3.25, 6.000 TL için %3.10, 8.000 TL için %2.60 ve 12.000 TL için %2 oranında komisyon uygulaması bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Uygun Komisyonlu POS Cihazı

Ziraat Bankası komisyonlu POS için belirlenmiş olan tek bir oran bulunmamaktadır. POS cihazı kullanımlarında sabit bir ücret talep edilmemektedir. POS cihazları için birden fazla paket seçeneği bulunmaktadır ve bu seçeneklerden istenen herhangi biri tercih edilebilmektedir. Ziraat Bankası POS cihazının komisyonsuzluk özelliği bulunmaktadır. Ancak bunu kullanabilmek için belirlenen ciro limitine ulaşmak gerekmektedir. Ciro limiti seçeneği 50.000 TL’ye kadar olmaktadır. POS cihazı ile yapılan işlemlerin 4 taksite kadar olan kısmı kotaya dahil edilmektedir. Yapılan işlemlerin peşin veya taksitli olmasına göre değişmekle beraber özel tarife fırsatları sunulmaktadır.

Türkiye İş Bankası Uygun Komisyonlu POS Cihazı

Türkiye İş Bankası sabit ücretli POS kampanyası bulunmaktadır. Bu kampanya kapsamında her ay belirli bir sabit ücret ödemesi yapılarak herhangi bir komisyon ödemeden POS cihazının kullanılabilmesi mümkün olmaktadır. Uygun komisyonlu POS cihazı veren bankalardan olan İş Bankası’ndan sabit ücretli komisyonsuz POS cihazı alanların bilmesi gereken özellikler ise şu şekildedir:

 • Banka şubeleri üzerinden de internet bankacılığı aracılığı ile de başvuru yapılabilmektedir.
 • Yapılan işlemlerin hesaba yatırılması için 1 iş gününün geçmesi gerekmektedir.
 • Hem peşin hem de taksitli seçenekler ile işlem yapılabilmesi mümkündür.
 • Belirli bir limite kadar komisyonsuz işlem yapılabilmektedir. Ancak limit aşımı durumunda komisyon alınmaktadır.

Akbank Uygun Komisyonlu POS Cihazı

Akbank komisyonsuz POS cihazı sayesinde herhangi bir ücret ödemeden POS kullanılabilmektedir. %0 oranında komisyon alınmaktadır. Paket kapsamında sabit bir ücret belirlenmektedir. Üst limite göre bir paket seçimi yapılmalıdır. Bu üst limit 100.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Herhangi bir hizmet ücreti talep edilmeyen POS cihazı ile yapılan işlemlerin aktarımı bir sonraki gün hesaba yapılmaktadır. Paket kapsamında belirlenen üst limitin aşılması halinde belirli bir komisyon ücreti alınmaktadır. Bu komisyon yüzdesi işlemin peşin veya taksitli yapılmasına göre değişiklik göstermektedir. Peşin işlemler ile üst limit aşıldığında %3.5, taksitli işlemler ile üst limit aşıldığında ise %4 oranında komisyon alınmaktadır. Başvurular şube üzerinden kabul edilmektedir. Akbank şubelerinin konumlarını görüntülemek için Akbank’ın web sitesine giriş yapılabilmektedir. Akbank için taahhüt süresine ve miktarına göre komisyon oranı örnekleri şöyledir:

 • 5.000 TL taahhüt miktarı için taahhüt süresi 12 ay olur ise komisyon oranı %3.50, 24 ay için %2.95 ve 36 ay için ise %2.70 olmaktadır.
 • 12 ay taahhüt süresi için taahhüt miktarının 15.000 TL olması halinde %1.50, 12.000 TL olduğunda %1.75 ve 9.000 TL iken %2.10 komisyon oranı alınmaktadır.

Vakıfbank Uygun Komisyonlu POS Cihazı

Vakıfbank komisyonlu POS kampanyası kapsamında; yapılan işlemlerden belirli bir oranda komisyon kesintisi olmaktadır. Yapılan işlemlerin bedelleri ertesi gün hesaba aktarılmaktadır. VFT işlemi yapan üye iş yerlerine peşin fiyattan fatura kesilmektedir. VFT; vade farklı taksit demektir. Baş harflerinin oluşturduğu bir kısaltmadır. 9 aya kadar vade farklı taksit yapılabilmektedir.

Denizbank Uygun Komisyonlu POS Cihazı

Denizbank POS cihazı komisyon oranlarına bakıldığında, alınan POS cihazına göre farklılık gösterdiği görülmektedir. Komisyonsuz POS cihazı da bulunmaktadır. Komisyonsuz POS cihazını kullanmak isteyenlerin bilmesi gerekenler aşağıda verilmiştir:

 • Herhangi bir komisyon ücreti alınmamaktadır.
 • POS cihazları için ödenmesi gereken bir sabit ücret bulunmaktadır ve bu ücret seçilen POS cihazına göre değişiklik göstermektedir. Komisyonsuz olan POS cihazları için belirlenen işlem limitleri ise 15.000 TL’ye kadardır. İlk işlem yapıldığında masraflar da otomatik olarak tahsil edilmektedir.
 • Peşin işlemler yapılabildiği gibi, taksitli işlemler de yapılabilmektedir.
 • Başvurular hem Denizbank’ın web sitesi üzerinden hem de banka şubesi aracılığı ile yapılabilmektedir.
 • 36 ay taahhüt verilmesi durumunda taahhüt miktarı 4.000 TL olur ise komisyon oranı %1.50 olmaktadır. 3.000 TL için aynı taahhüt süresinde bu oran %2 olmaktadır. 2.000 TL için ise %2.50’dir.
 • Taahhüt süresinin 24 ay ve taahhüt miktarının 6.000 TL olması halinde uygulanan komisyon oranı %1.50 olmaktadır. Taahhüt miktarı 4.000 TL olduğunda ise komisyon oranı %2’dir.

Türkiye Finans Bankası Pos Cihazı Komisyon Oranları

Türkiye Finans POS cihazını almak isteyenlerin cihaz için ödemeleri gereken komisyon oranı hem verecekleri taahhüt miktarına hem de süresine göre değişiklik göstermektedir. Hem peşin hem de taksitli alışverişler yapılabilmektedir. Uygun komisyonlu POS cihazı veren bankalardan biri olan Türkiye Finans’ın komisyon oranları için örnekler aşağıdaki gibidir:

 • 12 ay taahhüt verildiğinde; taahhüt miktarı 7.500 TL ise %2.50, 10.000 TL ise %2 ve 16.000 TL ise %1.50 olmaktadır.
 • 24 ay taahhüt verenlere %2.50 komisyon oranı uygulanması için 3.750 TL taahhüt vermeleri gerekmektedir. %2 için 5.000 TL ve %1.50 için de 7.500 TL olmaktadır.
 • 2.500 TL taahhüt edildiğinde %2.50 komisyon oranının belirlenmesi için taahhüt süresinin 36 ay olması gerekmektedir. 36 ayda 3.750 TL için %2 ve 5.500 TL için %1.50 komisyon oranı uygulanmaktadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir