Vakıf Katılım SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Vakıf Katılım SMS ile Kredi Kartı Başvurusu | 2021 |

Vakıf Katılım dini hassasiyetleri kapsamında bankacılık hizmeti almak isteyen ve kullandığı kartların da bu şekilde olmasını isteyen müşterileri için VKart’ı geliştirmiştir. Vakıf Katılım Bankası VKart cazip özellikleri ile gündelik hayatı kolaylaştırmaktadır. Vakıf Katılım SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, kart özellikleri nasıldır, kart aidatı var mı gibi pek çok sorunun net cevapları içeriğimizde derlenmiştir.

Vakıf Katılım VKart Başvurusu

Vakıf Katılım Bankası VKart için müşterilerinden ücret talep etmemektedir. Kartın yıllık aidatı bulunmamaktadır. İstenilirse banka kartı olarak da kullanılabilmektedir. 250 TL’ye kadar temassız ve şifresiz ödeme imkanı sağlamaktadır. VKart’tan taksitli ya da tek çekim ile nakit avans kullanılabilmektedir. Alışverişlerde taksit olanağı da sunmaktadır. Vakıf Katılım kredi kartı VKart başvurusu ancak Vakıf Katılım Bankası şubelerinden şahsen gerçekleştirilebilmektedir. Başvuru için kimliğin yanı sıra gelir belgesi ve ikametgah ilmühaberi de zaruridir. Banka dilerse ek belge de talep edebilir. SMS ile Vakıf Katılım kredi kartı başvurusu imkanı güncel koşullarda banka tarafından sağlanmamaktadır.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Vakıf Katılım Bankası VKart ile ilgili olarak kendisine yapılan bütün başvuruları kabul etmemektedir. Müşterinin Findeks puanı başta olmak üzere bir dizi kıstasa göre karar verilmekte ve incelemeler neticesinde başvuru sonucu başvurucuya bildirilmektedir. Başvurum onaylanmıyor diyen kişiler şu maddelere göz atabilir:

  • Hali hazırda kullanmakta olduğunuz başka kredi kartları varsa ve bu kredi kartlarının limitleri toplamı aylık gelirinizin yasal sınır olan 4 katına ulaşmışsa
  • Takipte, gecikmede, varlık yönetim şirketlerinde ve icra dairelerinde ödenmemiş borcunuz varsa
  • Findeks notunuz riskli ya da çok riskli olarak sınıflandırılmışsa
  • Bankanın talep ettiği belgelerde eksiklik varsa

Vakıf Katılım kredi kartı başvurusunu onaylamayabilir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Vakıf Katılım Bankası’na yapılan kredi kartı başvuruları 1 ila 30 gün aralığında sonuçlanmaktadır. Sürecin kısa ya da uzun olması genellikle müşterinin KKB skoru ve finansal geçmişinin incelenmesi ile doğru orantılıdır. Bu nedenle KKB puanı yüksek olan müşterilerin başvuruları daha erken sonuçlanmaktadır. Vakıf Katılım kredi kartı başvuru takip ve sorgulama işlemleri bankanın şubelerinden ve 0850 202 1 202 numaralı Vakıf Katılım Müşteri İletişim Merkezi üzerinden yapılabilir.