Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Başvuru ve Detaylar 2020

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Başvuru ve Detaylar 2020

Vakıfbank, 2’nci el taşıt kredisi için çok büyük avantajlar sunmaktadır. Vakıfbank’tan 2’nci el taşıt kredisi çekmek isteyen kişiler, hem esnek ödeme planlarından hem de uygun vade ve faiz oranlarından yararlanma şansına sahip olmaktadır.

Vakıfbank 2’nci el taşıt kredisi başvuru ve detaylar 2018 adlı yazımıza aşağıda detaylı bir şekilde yer verdik. Sizler de Vakıfbank 2’nci el taşıt kredisi almak istiyorsanız, makalemizi dikkatli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Başvuru

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu

Vakıfbank, 2’nci el araç sahibi olmak isteyen kişilere, özel ödeme planı ve uygun faiz oranlarıyla 2’nci el taşıt kredisiimkanı sunmaktadır. Vakıfbank, 2’nci el taşıt kredisi kampanyasından yararlanmak için de başvuru yapılması gerekmektedir.

Bunun için, en yakın Vakıfbank şubesine gidilmekte ya da Vakıfbank’ın internet sitesinden anında başvuru yapılabilmektedir. Kredi başvurusuna onay verildiği takdirde ise hazırlanılması gereken belgelerle tekrar Vakıfbank şubesine gidilmesi gerekmektedir.

Ayrıca BkzHangi araçlar için taşıt kredisi alınabilir?

Vakıfbank’tan 2. El Taşıt Kredisi Şartlar ve Belgeler

Vakıfbank’tan 2’nci el taşıt kredisi almak için birtakım koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Koşulların yerine getirilmesi durumunda ise kredi için hazırlanması gereken bazı belgeler de bulunmaktadır.

Vakıfbank 2’nci el kredi özellikleri ve şartları aşağıdaki gibidir:

 • Kasko değeri 100 bin TL’yi aşan otomobillere baktığımızda, bedelin 100 bin TL’ye kadar olan kısmına yüzde 70, 100 bin TL’nin üzerinde olan kısmına ise yüzde 50 kredi kullanımı yapıldığını görmekteyiz.
 • Vakıfbank 2’nci el kredi faiz oranıyüzde 2,99’dur.
 • 48 aya kadar da vade seçenekleri vardır. İster aylık, ister 3 aylık dönemler, isterseniz de değişken taksitlerle geri ödeme seçeneklerinden yararlanabiliyorsunuz. Üstelik son taksitin balon ödemeli olduğunu da hatırlatmak isteriz.
 • Bu kredi yalnızca düzenli geliri olan kişilere verilmektedir. Bu kişilerin istihbaratının da son derece olumlu olması gerekmektedir.
 • 2’nci el taşıt kredisi kullanan kişilere hem hayat sigortası hem de kasko sigortası yaptırılmaktadır.
 • Otomobil yaşının da çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Otomobil yaşının, 03-36 ay vadede kredi kullanımlarında en fazla 8, 37-48 ay vadede de ise en fazla 5 olacağını da belirtmek isteriz.
 • 2’nci el taşıt kredisinde araç rehniteminat olarak alınmaktadır. Bankanın gerekli görmesi durumunda bunun yanında ek olarak, ya kefalet ya gayrimenkul ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehninin de talep edilebileceğinin altını çizebiliriz.
 • 2’nci el taşıt kredisi için kefil şartı yoktur.

Vakıfbank’tan 2’nci el taşıt kredisi için istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Nüfus cüzdanı (Sürücü belgesinin aslı ya da fotokopisi de olabilir)
 • Ruhsat fotokopisi
 • Noter satış sözleşmesi
 • Araç üzerinde herhangi bir takyidat olmadığına dair bir yazı ya da trafikten çekme kaşesinin vurulmadığını belirten bir belge gerekmektedir.

Ayrıca BkzTaşıt Kredisi Ödenmezse Ne Olur?

Vakıfbank 2. El Taşıt Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Vakıfbank 2’nci el taşıt kredisi almak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konuların başında faiz oranları gelmektedir.

Vakıfbank, aylık yüzde 2,99 faiz oranı ve 48 ay vade seçeneğiyle 2’nci el taşıt kredisi imkanı sunmaktadır.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıTaksit TutarıToplam Ödeme
50.000 TL48% 2.992.198,90 TL105.547,43 TL

VakıfBank’tan size özel 2. El Taşıt Kredisi(Kampanya)

Ayrıca güncel olarakta 2. el taşıt kredisi kampanyası bulunmaktadır. Kasko değeri 100.000 TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 100.000 TL’ye kadar olan kısmı için % 70, 100.000 TL’nin üstünde olan kısım için % 50’sine kadar.

İki farklı faiz oranının uygulandığı bu kampanyada düşük faiz tutarını alabilmek için kaskoyu Vakıfbank’tan yaptırmanız gerekmektedir. Vakıfbank kaskolu 2. el taşıt kredisi faiz oranı %2.20’dir.

Kaskosuz taşıt kredisi alırsanız bu faiz oranı %2.25 olmaktadır. Kaskolu 2. el taşıt kredisi faiz oranı uygulandığında yeni ödeme planı aşağıdaki gibi olmaktadır.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıTaksit TutarıToplam Ödeme
50.000 TL48% 2.201.849,48 TL88.775,14 TL