Vakıfbank Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detayları 2020

Vakıfbank Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detayları 2020

Beklenen ödeme gelmediğinde; hesapta nakit kalmadığında, acil nakit lazım olduğunda, ödenmesi gereken fatura/ kira vb. bulunduğunda vadesiz hesaba tanımlı KMH kurtarıcı nitelikte olabilmektedir. Vakıfbank’ın avans hesabı ek hesap; hazırda kredi olarak vadesiz hesaba bağlı şekilde açılmakta ve müşteri kullanmadığı takdirde hiçbir masrafa ya da faiz giderine sebep olmamaktadır. Kullanıldığında da ancak kullanılan miktar ve gün kadar maliyet oluşturmaktadır. Vakıfbank ek hesap başvurusundan hesap iptaline kadar bütün süreci ve bilgileri içeriğimizden edinebilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesap Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

İçeriğimizin girişinde de belirttiğimiz üzere Vakıfbank’ın ek hesabı vadesiz hesaba bağlı olarak açılan bir kredi ürünüdür. Müşteriye tanımlanan limit hem alışverişlerde, hem ödemelerde hem de nakit çekim olarak (istenilirse taksitli nakit çekim olarak) kullanılabilir. Geri ödemeler hesap kesim tarihinden itibaren tek seferde yapılabileceği gibi taksitlendirilebilir de. 7/24 kullanılabilen hazırda kredi bulunmasına imkan tanır, ani beliren ihtiyaçlarda kredi başvuru aşamaları ile uğraşmanın önüne geçer.

Vakıfbank Ek Hesap Başvuru ve Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Vakıfbank KMH başvurusu için pek çok kanal bulunmaktadır. Vakıfbank ek hesap başvurusu Vakıfbank şubelerinden ve ATM’lerinden, SMS ile ya da internet bankacılığından yapılabilir. Vakıfbank şubelerinden yapılan başvurularda müşteriden; kimlik, gelir belgesi ve ikamet evrakı talep edilmektedir. Normalde kefilsiz tanımlanan ek hesap için banka gerekli görmesi durumunda müşteriden kefil ya da ek belge talep edebilir.

 • Vakıfbank avans hesap ATM başvurusu: Diğer işlemler – Başvuru – Ek Hesap Talebi adımları takip edilerek yapılabilir.
 • Vakıfbank ek hesap başvurusu SMS ile “EKH, TC Kimlik No., Talep edilen EKH Limiti” bilgisi aralarında birer boşluk bırakılarak yazılıp 5724’e kısa mesaj atılarak yapılabilmektedir. Vakıfbank KMH başvuru mesajı örnek metni: “EKH 74174174174 3000”

Vakıfbank’a yapılan kredili maaş hesabı başvurularının sorgulaması ve takibi (0 850 222 0 724) numaralı Vakıfbank müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

*Vakıfbank Kredi Kartı başvuru hakkında bilgi almak için resime tıklayabilirsiniz.

Vakıfbank KMH Başvurum Neden Onaylanmadı?

Vakıfbank ek hesap başvurusunun reddedilmesinin sebebi şunlardan biri olabilir:

 • Aylık düzenli gelir olmaması
 • Gelir miktarının yeterli görülmemesi
 • Yasal kredi borç sınırına ulaşılmış olması
 • Gecikmede, takipte ya da icrada borç bulunması
 • Varlık yönetim şirketlerinde borç olması
 • Kredi notunun riskli ya da çok riskli düzeyde bulunması

Vakıfbank Avans Hesap Limiti Arttırma

Vakıfbank KMH limiti; müşterinin talep ettiği miktar, aylık gelir meblağı, diğer kredi ve kredi kartları borç durumu ve kredi skoru dikkate alınarak Vakıfbank tarafından belirlenmektedir. Gelir durumu, borç yükü durumu ve kredi skorundaki artış vb. gibi durumlarda bankaya KMH limit artırımı talebinde bulunulabilmektedir.

Vakıfbank ek hesap limit yükseltme başvurusu Vakıfbank şubelerine ya da Vakıfbank müşteri hizmetlerine (0 850 222 0 724) yapılabilmektedir. Vakıfbank SMS ile ek hesap limit yükseltme başvurusu; “EKH, TC Kimlik numarası, talep edilen yeni limit miktarı” aralarda birer boşluk bırakıp yazıldıktan sonra 5724’e gönderilerek gerçekleştirilebilmektedir. Mesaj ile KMH arttırma örnek metni: “EKH 74174174174 4500”

Vakıfbank Kredili Maaş Hesabı Faiz Hesaplama

Vakıfbank kredili maaş hesabından nakit çeken, ödeme yapan ya da alışveriş yapan kişilerin karşılaşacakları maliyetler ile ilgili olarak aşağıdaki hesaplama örnekleri incelenebilir.

 • 850 TL 9 gün süre ile kullanıldığında 0,64 TL KKDF + BSMV ile 3,19 TL de faiz tutarı olmak üzere toplamda 3,83 TL maliyet ile karşılaşılacaktır.
 • 1700 TL 18 gün süre ile kullanıldığında 2,69 TL KKDF + BSMV ile 13,46 TL de faiz tutarı olmak üzere toplamda 16,15 TL maliyet ile karşılaşılacaktır.
 • 2550 TL 27 gün süre ile kullanıldığında 5,74 TL KKDF + BSMV ile 28,69 TL de faiz tutarı olmak üzere toplamda 34,43 TL maliyet ile karşılaşılacaktır.
Vakıfbank Ek Hesap Taksitlendirme

Vakıfbank ek hesaptan taksitli nakit çekim yapmak mümkündür. Çekilen nakit 2 aydan 12 aya kadar taksitli olarak bankaya geri ödenebilmektedir. Buna ek olarak Vakıfbank’tan tek seferde çekilen ya da tek seferde harcanan tutar işlem sonrasında da taksitlendirilebilmektedir. Ek hesap SMS ile taksitlendirme; yapılan işlem sonrasında müşteri cep telefonuna gelen kısa mesaj olumlu şekilde cevaplanarak yapılabilmektedir.

SMS ile taksitlendirme haricinde Vakıfbank müşteri hizmetlerine (0 850 222 0 724) aranarak da yapılan harcama yahut çekilen meblağın geri ödemesi 2 aydan 12 aya kadar taksitlendirilerek geri ödenebilmektedir. Bunlara ek olarak Vakıfbank Mobil ve Vakıfbank internet bankacılığı üzerinden de avans hesap taksitlendirme olanağı bulunmaktadır.

Vakıfbank Kredili Mevduat Hesabı Asgari Ödeme

Vakıfbank kredili mevduat hesabının geri ödemesi hesap kesim tarihini takip eden 10 gün içerisinde yapılmalıdır. Hesapta para bulunduğu durumlarda ekstrede belirtilen tutar otomatik olarak tahsil edilecektir. Hesapta bakiye bulunmadığı durumlarda vadesiz hesaba para yatırılarak KMH geri ödemesi gerçekleştirilmiş olur.

Vakıfbank KMH asgari ödemesi müşteriye yansıyan faiz ve masrafların toplamıdır. En azından bu tutar bankaya ilgili sürede yatırılmalıdır. Ek hesabın tüm limiti kullanılmadı ise var olan bakiyeden otomatik olarak da asgari ödeme yapılmaktadır. Asgari ödeme yapıldıktan sonra kalan güncel borç bakiyesine aylık yüzde 1,55 seviyesinden faiz işlemeye devam edeceği unutulmamalıdır. Taksitli kullanımlarda her ayın 15’i hesap kesim tarihi olarak Vakıfbank tarafından belirlenmiştir.

Vakıfbank Ek Hesap Bloke Kaldırma

Vakıfbank avans hesabına olan borcun asgari tutarı da ödenmediğinde banka tarafından otomatik olarak hesap üzerine bloke tanımlanmaktadır. Ek hesapta bulunan bloke, Vakıfbank avans hesabına para yatırılarak avans hesap borcunun tahsil edilmesinin akabinde kalkacaktır. KMH bloke kaldırma için ekstra bir başvuruya gerek bulunmamaktadır. Vakıfbank’ta bulunan ek hesap borcuna 3 ay boyunca para yatırmayan müşterinin borcu yasal takibe alınmaktadır. Bu durumda süreçten kaynaklı bütün masraflar ve gecikme faizleri müşteriye yansıyacaktır. Ayrıca müşteri kredi notunun olumsuz etkileneceği de bilinmelidir.

Vakıfbank Ek Hesap Kapatma, KMH İptali

Vakıfbank avans hesabını kapattırmak isteyen müşterinin hesap kapsamında bulunan borcunu faizi ve masrafları ile birlikte tamamen ödemesi gerekmektedir. Akabinde Vakıfbank şubelerinden ve 0 850 222 0 724 numaralı Vakıfbank çağrı merkezinden KMH kapatma başvurusu yapılabilmektedir.

Detaylı bilgi için tıklayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.