Vakıfbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

Vakıfbank Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay ve 6 Ay)

Vakıfbank Ertelemeli Kredi

Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı ya da kısaca VakıfBank, 1954 yılında kurulmuştur. Bankacılık sektörümüzün en önemli bankalarından biri olan Türkiye Vakıflar Bankası, 1954 yılında kurulmuştur.

TBB (Türkiye Bankalar Birliği)\’nin 2014 yılı raporuna göre Türkiye\’nin aktif büyüklük açısından en büyük 7. Bankası olan Türkiye Vakıflar Bankası zaman zaman düzenlediği ertelemeli kredilerle kendinden söz ettirmeyi başarıyor.

Türkiye Vakıflar Bankası, 3 ay ertelemeli krediler ve 6 ay ertelemeli krediler ile hem mevcut müşterilerine en iyi hizmeti verirken hem de potansiyel müşterilerine bir adım daha yaklaşmaktadır. Bu yazımızda Vakıflar Bankası’ndan ertelemeli kredi başvurusu konusunu etraflıca ve ana hatlarıyla siz değerli okuyucularımız için araştırdık.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak ilan ettiği COVID-19, ülkemizde de varolan toplum düzenini bozmaması için çeşitli önemleralındı. Özellikle ekonomik hayat, üretim ve istihdam alanında önemli gelişmeler yaşandı. “Ekonomik İstikrar Kalkanı” adında 19 maddelik ekonomi planı 19 Mart tarihinde yürürlüğe girdi. Ekonomik plan kapsamında bankalar da çeşitli önemler almaya başladı. VakıfBankhane halkı geliri aylık 5.000,- TL ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlattı.

\"Vakıfbank

Temel İhtiyaç Desteği Nedir?

Kredinin amacısalgından doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen müşterilerin, emeklilerin, serbest meslek sahiplerinin temel ihtiyaçlarının finansmanın uygun şartlarda sağlanması olduğunun altı çizildi. Salgın süresi boyunca halkın gıda harcamaları, kira, elektrik, doğalgaz fatura gibi ödemelerinin finansmanın karşılanmasına yönelik oluşturulmuştur şeklinde ifade edilmiştir.

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilere yönelik olan kredi uygulamasının detayları ise şu şekilde:

  • Kredinin ödemesine 6 ay sonra başlanabilir, kredi kullanım esnasında tarafınıza bu seçenek sunulur.
  • Eşlerden yalnızca biri krediden faydalanabilecektir.
  • Devlet vatandaşa kefil olacak, iş sahibi olmayan kişiler de krediden faydalanabilecekler.
  • Ödeme gücü kontrolü yapılmayacak.
  • 000,-TL’ye kadar kredi alınabiliyor.
  • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli
  • Aylık Eşit Taksitli

6 ay ödemesiz verilecek kredi için 1-36 aylık dönemde %0.49 gibi çok düşük bir faiz işletilecek. Kredi tahsis ücreti binde 5 olarak belirlenirken, 5 bin lira, 7 bin 500 lira ve 10 bin lira tutarlarında talep edilebilecek.

Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Salgın sebebiyle devletin yürürlüğe soktuğu Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisiile ihtiyaç kredisi alan vatandaşlara geri ödemelerinde destek olacağını belli etmiştir.

  • 5000 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 376 lira ödenecek.
  • 7500 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 282 lira ödenecek.
  • 10000 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 188 lira ödenecek.

Ödeme Tablosu

 

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

 

Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 188 TL

Nereden Başvurabilirsiniz?

Sağlık uzmanları ve banka yetkilileri, salgın riski nedeniyle zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini vurgalamaktadır. Bu yüzden müşterilerin şubeye gitmeden, internet şube üzerinden veya mobil şubeden kredi almaları önerilmektedir.Eğer müşterinin internet şube veya mobil üyelikleri bulunmuyorsa şubelerden de yapılabilecek.

Bankalar taleplerin toplanması ardından, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarlarını aktaracak.Yine şubeye gitmeden, VakıfBankCep Bankacılığı, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanallarından kredinizi kullanarak anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

Vatandaşa kullandırılan bu kredilerin dönmemesi durumunda %85\’ini Fon ödeyecek. Bankalar talepleri topladıktan sonra uygun olarak değerlendirilenleri hızlı bir şekilde hesaplara yatırılacak.

Kimler Faydalanamayacak?

Takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

Daha detaylı bilgi almak için tıklayın

Vakıfbank Ertelemeli Kredi Nedir?

\"Vakıfbank

Vakıflar Bankası ertelemeli kredi konusunu araştırırken Ertelemeli kredi ne demektir sorusunu aklımıza gelmektedir. Burada kısaca genel bir tanım yapmakta fayda olacaktır. Krediyi aldığımız tarih itibarıyla kullanabiliyor ve bu kullandığımız kredinin ödemesini hemen 1 ay sonra değil de bankanın belirlediği 3 ay ya da 6 ay gibi vadelerde belirli bir faiz oranına göre ödüyorsak buna ertelemeli kredi denir.

Ertelemeli kredilerde alt ve üst limitler bulunmaktadır. Yine ertelemeli kredilerde vadeler sonsuz değildir. 12-24 ya da 48 aylık vadelerle ödemeler gerçekleştirilmektedir.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Vakıflar Bankası, belirli dönemlerde piyasaların yapısıyla doğru orantılı olarak kampanyalar düzenlemektedir. Ülkemizin çok köklü ve kelebek etkisi olan bankaları arasında gelen Vakıflar Bankası, finans estrümanlarını müşterilerine bir avantaj oluşturabilmek ve müşterilerinden ‘müşteri sadakati’ dediğimiz pazarlama tekniğini perçinlemek için oluşturmaktadır.

Vakıflar Bankası 3 ay ertelemeli kredi ile ilgili bankanın resmi internet sitesi olan www.vakifbank.com.tr adresinden konu hakkında geniş bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür.

Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli Kredi

Türkiye Vkıflar Bnkası’nın gerçekleştirdiği bir diğer ertelemeli kredilere örnek de Vakıflar Bankası 6 ay ertelemeli kredi’dir. Vakıflar Bankası, bu kredi ile müşterilerine rahat bir nefes aldırmayı hedeflemektedir. Vakıflar Bankası 6 ay ertelemeli kredi ile aldığınız krediyi aynı gün, aynı saat kullanma şansına sahipsiniz.

Kredinin ödenmesine ise isminden de anlaşılacağı üzere 6 ay sonrasından başlanmaktadır. Bankanın kampanya gereği oluşturduğu aylık faiz oranları ve ödeme tutarları burada asıl dikkat edilmesş gereken kouların başında gelmektedir. Kredi ödemeleri yaparken maaşınızı iyi hesap etmeniz ve buna göre ödeme plan oluşturmanız gerekmektedir. Ekonomi uzmanları ‘sizi zorlayacak ödeme planlarından kaçının’ diyerek bu konuda kullanıcıları uyarmaktadırlar.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi ve Faiz Oranları

Vakıflar Bankası’nda Maaş Alan Kamu Çalışanları ve Emekliler için Kredinin Özellikleri Tablosu:

*Mobil kullanıcılar tablonun tamamını göremiyorsa ekranını yan çevirmeli.

Kredi Limitleri Vade Aralığı Faiz oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti
2.000-90.000 TL 03-36 Ay %2.39 % 0.5+BSMV

Faiz Maliyet Tablosu: (Eşit Taksitli)

KAMUYA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ Alınacak Ücretler (TL)* Maliyet Oranları (%)**
Kredi Tutarı Vade(Ay) Faiz Oranı (Aylık)*** Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti* Efektif Yıllık Faiz Oranı**
50.000 TL 36 Ay % 2.39**** 2.245,31 TL 250,00 TL % 40.9729
*Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0.5\’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.

Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu 3 ay ertelemeli kredide, çekilecek olan limit çok önemlidir, çünkü çekilecek olan limit aynı zamanda faiz oranını da belirlemektedir. Vade seçeneğini merak ettiğinizi buradan duyar gibiyim. Vade seçeneği tüm limitlerde sabittir. Vade seçenekleri 3-48 ay şeklinde müşterilere sunulmaktadır.

Burada bir örnek vermek gerekirse; kredi tutarınızın 10.000 TL olduğunu varsayarsak bankanın uygulayacağı güncel faiz oranının yüzde 1,16 olacağını belirtmemiz gerekecektir.  Eğer limit 10.000-90.000 TL aralığında ise yüzde 1,14 faiz oranı uygulanmaktadır.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konuyu ana hatlarıyla anlattık. Gelelim amiyane tabirle zurnanın zırt dediği yere. Vadeleri, faiz oranlarını öğrendim. Peki Vakıflar Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır bunu da bu yazınızda bize anlatır mısınız der gibisiniz. Vakıflar Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır sorusuna en kestirme cevap hiç kuşkusuz bankanın resmi kurumsal internet sitesi olan www.vakifbank.com.tr adresinden gerekli bilgiler alınabilir.

Vakıflar Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır sorusuna bir diğer cevap ise bankanın kurumsal telefon numarası olan 0850 222 0724’ü aramanız olacaktır. Ya da size en yakın Vakıflar Bankası şubesine gitmeniz de bu konuda yeterli olacak bir diğer adımdır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.