Vakıfbank Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay ve 6 Ay)Vakıfbank Ertelemeli Kredi

Türkiye Vakıflar Bankası Türk Anonim Ortaklığı ya da kısaca VakıfBank, 1954 yılında kurulmuştur. Bankacılık sektörümüzün en önemli bankalarından biri olan Türkiye Vakıflar Bankası, 1954 yılında kurulmuştur.

TBB (Türkiye Bankalar Birliği)’nin 2014 yılı raporuna göre Türkiye’nin aktif büyüklük açısından en büyük 7. Bankası olan Türkiye Vakıflar Bankası zaman zaman düzenlediği ertelemeli kredilerle kendinden söz ettirmeyi başarıyor.

Türkiye Vakıflar Bankası, 3 ay ertelemeli krediler ve 6 ay ertelemeli krediler ile hem mevcut müşterilerine en iyi hizmeti verirken hem de potansiyel müşterilerine bir adım daha yaklaşmaktadır. Bu yazımızda Vakıflar Bankası’ndan ertelemeli kredi başvurusu konusunu etraflıca ve ana hatlarıyla siz değerli okuyucularımız için araştırdık.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

Vakıfbank Ertelemeli Kredi Nedir?

Vakıflar Bankası ertelemeli kredi konusunu araştırırken Ertelemeli kredi ne demektir sorusunu aklımıza gelmektedir. Burada kısaca genel bir tanım yapmakta fayda olacaktır. Krediyi aldığımız tarih itibarıyla kullanabiliyor ve bu kullandığımız kredinin ödemesini hemen 1 ay sonra değil de bankanın belirlediği 3 ay ya da 6 ay gibi vadelerde belirli bir faiz oranına göre ödüyorsak buna ertelemeli kredi denir.

Ertelemeli kredilerde alt ve üst limitler bulunmaktadır. Yine ertelemeli kredilerde vadeler sonsuz değildir. 12-24 ya da 48 aylık vadelerle ödemeler gerçekleştirilmektedir.

Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi

Vakıflar Bankası, belirli dönemlerde piyasaların yapısıyla doğru orantılı olarak kampanyalar düzenlemektedir. Ülkemizin çok köklü ve kelebek etkisi olan bankaları arasında gelen Vakıflar Bankası, finans estrümanlarını müşterilerine bir avantaj oluşturabilmek ve müşterilerinden ‘müşteri sadakati’ dediğimiz pazarlama tekniğini perçinlemek için oluşturmaktadır.

Vakıflar Bankası 3 ay ertelemeli kredi ile ilgili bankanın resmi internet sitesi olan www.vakifbank.com.tr adresinden konu hakkında geniş bilgiye ulaşabilmeniz mümkündür.

Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli Kredi

Türkiye Vkıflar Bnkası’nın gerçekleştirdiği bir diğer ertelemeli kredilere örnek de Vakıflar Bankası 6 ay ertelemeli kredi’dir. Vakıflar Bankası, bu kredi ile müşterilerine rahat bir nefes aldırmayı hedeflemektedir. Vakıflar Bankası 6 ay ertelemeli kredi ile aldığınız krediyi aynı gün, aynı saat kullanma şansına sahipsiniz.
Kredinin ödenmesine ise isminden de anlaşılacağı üzere 6 ay sonrasından başlanmaktadır. Bankanın kampanya gereği oluşturduğu aylık faiz oranları ve ödeme tutarları burada asıl dikkat edilmesş gereken kouların başında gelmektedir. Kredi ödemeleri yaparken maaşınızı iyi hesap etmeniz ve buna göre ödeme plan oluşturmanız gerekmektedir. Ekonomi uzmanları ‘sizi zorlayacak ödeme planlarından kaçının’ diyerek bu konuda kullanıcıları uyarmaktadırlar.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi ve Faiz Oranları

Vakıflar Bankası’nda Maaş Alan Kamu Çalışanları ve Emekliler için Kredinin Özellikleri Tablosu:

*Mobil kullanıcılar tablonun tamamını göremiyorsa ekranını yan çevirmeli.

Kredi Limitleri Vade Aralığı Faiz oranı (Aylık) Kredi Tahsis Ücreti
2.000-90.000 TL 03-36 Ay %2.39 % 0.5+BSMV

Faiz Maliyet Tablosu: (Eşit Taksitli)

KAMUYA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ Alınacak Ücretler (TL)* Maliyet Oranları (%)**
Kredi Tutarı Vade(Ay) Faiz Oranı (Aylık)*** Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti* Efektif Yıllık Faiz Oranı**
50.000 TL 36 Ay % 2.39**** 2.245,31 TL 250,00 TL % 40.9729
*Kredi Tahsis Ücreti kredi tutarının %0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta ve Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.

Vakıfbank’ın müşterilerine sunduğu 3 ay ertelemeli kredide, çekilecek olan limit çok önemlidir, çünkü çekilecek olan limit aynı zamanda faiz oranını da belirlemektedir. Vade seçeneğini merak ettiğinizi buradan duyar gibiyim. Vade seçeneği tüm limitlerde sabittir. Vade seçenekleri 3-48 ay şeklinde müşterilere sunulmaktadır.

Burada bir örnek vermek gerekirse; kredi tutarınızın 10.000 TL olduğunu varsayarsak bankanın uygulayacağı güncel faiz oranının yüzde 1,16 olacağını belirtmemiz gerekecektir.  Eğer limit 10.000-90.000 TL aralığında ise yüzde 1,14 faiz oranı uygulanmaktadır.

Vakıfbank Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konuyu ana hatlarıyla anlattık. Gelelim amiyane tabirle zurnanın zırt dediği yere. Vadeleri, faiz oranlarını öğrendim. Peki Vakıflar Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır bunu da bu yazınızda bize anlatır mısınız der gibisiniz. Vakıflar Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır sorusuna en kestirme cevap hiç kuşkusuz bankanın resmi kurumsal internet sitesi olan www.vakifbank.com.tr adresinden gerekli bilgiler alınabilir.

Vakıflar Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır sorusuna bir diğer cevap ise bankanın kurumsal telefon numarası olan 0850 222 0724’ü aramanız olacaktır. Ya da size en yakın Vakıflar Bankası şubesine gitmeniz de bu konuda yeterli olacak bir diğer adımdır.

Yorum yazın