Vakıfbank Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank’ta hesabınız olsun istiyorsanız ve hesabın nasıl açılacağını bilmiyorsanız bu yazımız tam da size göre! Vadeli ya da vadesiz hesap açma, altın hesabı açma, ek hesap açma ya da hesap açma ücretlerini merak ediyorsanız makalemizi dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Açma

Vakıfbank hesabı açarak, tüm bankacılık işlemlerinizi anında ve çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Bu kart ile tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebildiğiniz gibi, istediğiniz zaman para çekebilir, alışveriş yapabilir ya da karta özel birçok avantajdan yararlanabilirsiniz. Kısacası, banka hesabı açtırmak size her yönden kolaylık sağlayacaktır.

Vakıfbank Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank Vadesiz Hesap Nasıl Açılır?

İster Vakıfbank şubelerine giderek, ister internet üzerinden, isterseniz de Vakıfbank çağrı merkezini arayarak, anında hesap açma şansına sahip olabilirsiniz. Size en yakın Vakıfbank şubesine giderek vadesiz hesap kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

Böylece hem istenilen evrakları imzalamış olursunuz hem de kartınıza kavuşmuş olursunuz. Eğer hesap açma işleminizi internet üzerinden yapmak istiyorsanız, www.vakifbank.com sitesine girmeniz yeterli olacaktır. Şayet işleminizi çağrı merkezi üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız da, 0850 222 0 724 numarasını arayabilirsiniz.

Vakıfbank Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Yukarıda Vakıfbank’ta vadesiz hesabın nasıl açılacağından bahsettik. Aslında ister vadeli isterseniz de vadesiz hesap açmak istiyorsanız, yukarıda yazdığımız yazıyı incelemeniz yeterli olacaktır. Yani, “Vakıfbank vadeli hesap nasıl açılır?” sorusunun cevabını, yukarıda “Vakıfbank vadesiz hesap nasıl açılır?” sorusuna verdiğimiz yanıtta bulabilirsiniz.

Vadesiz TL Hesabı Özellikleri:

 • Sabit getirili olan bu hesaplar, vade sonuna kadar piyasadaki faiz hareketlerinden etkilenmez. Vadesinden önce bozulan hesaplara, faiz işletimi yapılmaz.
 • 1 ay, 3 ay, 6 ay ve 12 ay vadeli hesapların yanında, istediğiniz vadede “Kırık Vadeli Mevduat Hesabı” açtırabilirsiniz.
 • Faiz oranlarımız brüttür.

Vakıfbank Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank, Altın Çağı Hesabı ile sizlere avantajlı kurlardan altın alım-satım işlemleri yapmanıza olanak sağlıyor. Sizler de altınlarınızı güvenle biriktirmek istiyorsanız Vakıfbank’ın Altın Çağı Hesabını açtırabilirsiniz. Bunun için herhangi bir Vakıfbank şubesini, ATM’sini ya da İnternet Bankacılığını tercih edebilirsiniz.

Altın Çağı Hesabı Özellikleri:

 • Altın Çağı Hesabı, 0,01 gram ve katları şeklinde altın alıp satmanızı sağlayan, bir vadesiz altın depo hesabıdır.
 • Altın Çağı Hesabı’nızdan hesap işletim ücreti alınmaz.
 • Altın Çağı Hesabı, faizsiz bir yatırım aracıdır. Altın değer kazandıkça, sizin de birikimleriniz değerlenir.
 • Altın Çağı Hesabı ile altın alım-satım işlemlerinizi, daha avantajlı kurlardan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Altın Çağı Hesabı’nda altınlarınızı, çalınma riski olmadan ve işçilik kaybı taşımadan hesabınızda biriktirebilirsiniz.
 • Altın alım-satım işlemlerinizi İnternet Bankacılığı’ndan, VakıfBank ATM’lerinden ve şubelerimizden gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Ek Hesap Nasıl Açılır?

Nakit para ihtiyacınızda artık kredi çekmenize ya da kredi kartı kullanmanıza gerek kalmadı diyebiliriz. Vakıfbank’ın Kredili Bankomat Hesabı, acil ihtiyaçlarınızda her zaman kullanabileceğiniz ek hesap ya da avans hesap olarak da anılan bir hesaptır.

Bu kart ile hesabınızda bakiye olmasa bile, her daim harcama yapabilme şansına sahip oluyorsunuz. İnternet üzerinden ya da en yakın Vakıfbank şubesine giderek Kredili Bankomat Hesabı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank Öğrenciler İçin Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Vakıfbank’ın üniversite öğrencilerine özel olarak çıkardığı LikeCard bulunmaktadır. Bu kartın birçok avantajı vardır. İndirimli sinema bileti, e-ticarette ekstra puan, sürekli devam eden çok özel kampanyalar, Vakıfbank’ın sadece üniversite öğrencilerine özel olan LikeCard’ın avantajları arasında yer almaktadır.

Bu karta sahip olmak isteyen üniversite öğrencileri, herhangi bir Vakıfbank şubesine gidip hesap açtırabilir. İlgili Yazı: Öğrencilere Kredi Kartı

Vakıfbank Hesaplarıyla ilgili Sık Sorulan Sorular

Vakıfbank hesaplarıyla ilgili kafalarda birçok soru dolaşmaktadır. İşte bunların bir kısmını sizlerle paylaşıyoruz:

 • Bankomat kartımı alışverişte kullanabilir miyim?

Vakıfbank Bankomat kartınızı dilediğiniz her an kullanabilirsiniz. Eğer hesabınız krediliyse, kredinizi de alışverişlerde çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz

 • Vadesiz Bankomat hesabımdaki nakit ile yatırım yapabilir miyim?

Vakıfbank Bankomat hesabınızı Havuz Hesabı uygulamasına dahil ederek hesabınızdaki nakit para ile yatırım yapabilirsiniz.

 • Kredi kartına nasıl başvurabilirim?

Cep telefonunuzun SMS bölümüne, VB yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 5724’e gönderdiğinizde kredi kartı başvurusunda bulunmuş oluyorsunuz. Ayrıca en yakın Vakıfbank şubesine giderek, telefonla arayarak ya da Vakıfbank’ın resmi web sitesi üzerinden de kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

 • Kredi kartımın limitini nasıl arttırabilirim?

0850 222 0 724 numarasını arayarak ya da İnternet Bankacılığı üzerinden kredi kartı limitinizi arttırma talebinde bulunabilirsiniz.

Vakıfbank Hesap Açma Ücreti

Bankaların, 3 ya da 6 aylık dönemlerde müşterilerinden aldığı aidatlara hesap işletim ücreti denmektedir. Burada vadesiz hesabınızın aktif olması çok önemlidir. Her bankanın hesap işletim ücreti farklı olmaktadır. Vakıfbank’ın yıllık toplam ücreti 96 TL’dir. Ayda bir defa ise, 8 TL’dir.

Vakıfbank İnternetten Hesap Açılabilir mi?

İnternet üzerinden çok rahat bir şekilde Vakıfbank hesabı açabilirsiniz. www.vakifbank.com sitesine dilediğiniz an girerek işleminizi en kolay ve en hızlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.