VakıfBank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

VakıfBank internet bankacılığı, kişilere her yönden büyük fırsatlar ve avantajlar sunmaktadır. VakıfBank’ın bu avantajlı ve ayrıcalıklı dünyasından faydalanmak isteyenler vatandaşlar, internet bankacılığı şifresine sahip olarak 7 gün 24 saat bankacılık işlemlerini rahat bir şekilde halledebilmektedir.

Eğer aramızda, VakıfBank’ın internet bankacılığını kullanmak isteyenler varsa, yazımız sayesinde internet şifresinin nasıl alınacağını kolayca öğrenebilir, internet üzerinden tüm bankacılık işlemlerini de anında gerçekleştirebilir.

İnternet Şifresi Alma

VakıfBank’ın internet bankacılığı hizmetini kullanmak isteyen kişilerin, internet şifresine sahip olması gerekmektedir. Bu şifre, yalnızca internet bankacılığına girerken kullanılmaktadır ve 8 hanelidir. İnternet şifresi, yalnızca harf ve rakamlardan oluşmalıdır. Şifrenin içerisinde en az bir rakam ve de bir harf bulunmalıdır.

VakıfBank’tan internet şifresi alabilmek için, bankanın ‘Şifre Al’ hizmetinden yararlanılmaktadır. Bu hizmetten faydalanabilmek için, kişilerin Bankomat kartı veya da kredi kartının olması yeterlidir.

VakıfBank’ın kartlarına sahip olan kişiler, bankanın web sitesine giriş yaparak sitede yer alan ‘Şifre Al’ kısmına tıklamalıdır. Açılan pencerede yer alan bilgilerin en doğru şekilde doldurulması halinde ise, kolayca şifrenin alınması sağlanmaktadır. VakıfBank’ın ‘Şifre Al’ hizmetinden, bankanın sadece bireysel müşterilerinin faydalanabileceğini de hatırlatmak isteriz.
VakıfBank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Şifre Değiştirme/Sıfırlama

VakıfBank şubelerine gitmeden en hızlı ve en kolay şekilde bankacılık işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayan internet bankacılığı, şifresi olan herkese çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İnternet bankacılığını aktif bir şekilde kullanan kişilerin, bir süre sonra güvenlik amaçlı şifrelerini değiştirmeleri de gerekmektedir.

VakıfBank internet bankacılığı şifresini değiştirmek ise oldukça basittir. Bunun için, Vakıfbank’ın web sitesine girilmesi gerekmektedir. Ardından, internet bankacılığı güvenlik menüsüne girip ‘Şifre İşlemleri’ yazan kısma tıklayarak şifrenin değiştirilmesi sağlanmaktadır.

Şifre Bloke Kaldırma

VakıfBank’ın internet bankacılığını sık kullanan kişiler, bazı durumlarda şifrenin bloke olması durumuyla da karşılaşabilmektedir. Şifrenin 5 kez hatalı bir şekilde girilmesiyle oluşan bu durumun kısa süre içerisinde düzeltilebileceğini de söylemek isteriz. VakıfBank’ın web sitesi üzerinden ‘Şifre Al’ bölümüne girildiği takdirde, bloke işlemi anında halledilebilmektedir.

Ancak altını çizmemiz gereken bir durum olduğunu da belirtmek isteriz. İnternet üzerinden şifre bloke kaldırma işlemini yapmak isteyen kişilerin, mutlaka bankanın bireysel müşterisi olması gerekmektedir. Ticari müşteriler iseşifre bloke kaldırma işlemini,VakıfBank’ın herhangi bir şubesine giderek gerçekleştirebilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir