Vakıfbank Kredi Başvurusu 2018
Vakıfbank Kredi Başvurusu

Bankacılık kurumlarının sunmuş olduğu en önemli ürünlerden biri, kuşkusuz ki kredi ürünleridir. Vakıf bankta kredi kullandırma hizmeti ile Türkiye’nin tercih edilen bankalarından bir tanesidir. Herhangi bir nedenden nakde sıkışmış olan ve gerekli koşulları sağlayamayan birçok vatandaş, ekonomik eksiğini karşılamak için bankalara başvurmaktadır.

vakıfbank kredi başvurusu

Bu durum, her geçen gün yeni bir banka ismini doğururken, olası rekabet ortamını da canlandırılmıştır. Artan banka isimleri arasında tercih edilen banka olmak isteyen kurumlar ise, yeni kampanya, paket ve kredi ürünleri sunmaktadır. Bu anlamda, Vakıf Bank kredi ürünleri, faiz oranları ve avantajlı vade seçenekleri ile tüketiciye ekonomik destek olurken, başvuru kolaylığı ile de dikkat çekmektedir.

Vakıfbank Kredi Çeşitleri

 • Vakıfbank İhtiyaç Kredisi
 • Vakıfbank Taşıt Kredisi
 • Vakıfbank Konut Kredisi

Türkiye de kredi kullanım oranı geçmiş yıllara nazaran hayli artış göstermiş ve bu durum her geçen gün yeni bir banka ismini doğurmuştur. Rakipleri arasında ön sıralarda yer alan Vakıf Bank, kredi çeşitliliği ve avantajlı hizmetleri ile adından sıkça söz ettirmektedir. Kredi kullanımları, büyük oranda acil ihtiyaçlar, konut ya da araç sahibi olmak isteyen kişilerce talep edilmektedir. Ancak, okul masrafları karşılamak için öğrenci krediler, dönemsel işçiler için çiftçi kredileri, emekli kredisi gibi birçok alanda kredi türü bulunmaktadır.

Yani kişi yaşamının hemen her alanında temel koşulları sağlaması halinde, ihtiyaç sebebine bağlı olarak kredi kullanabilmektedir. Bu konu da müşterisine en iyi hizmeti veren ve son yıllarda büyük değişim gösteren Vakıfbank kredi çeşitleri için Vakıfbank resmi sitesini ziyaret edebilir ve tüm iletişim kanallarından başvuruda bunabilirsiniz.

Başvuru Kanalları

Kredi başvurusunda bulunmak, Vakıfbank hizmetleri sayesinde son derece hızlı ve kolay hale gelmiştir. Birçok bankanın sadece şubeden kabul ettiği kredi başvuruları, Vakıfbank sayesinde, geniş çerçeveye yayılmış ve işlem hızı artmıştır. Özellikle yüksek meblağlı kredi başvuru süreçleri ve sonucu hayli zaman almaktadır. Üstelik sonucun olumlu ya da olumsuz olması olası bir durumdur.

Bu sebeple, tüketiciyi uğraştırmadan ve yormadan başvuruda bulunabileceğiniz, ön onay alabileceğiniz ve kredi sonucunu öğrenebileceğiniz hemen her iletişim kanalını Vakıfbank, müşterilerin esunmakladır. Bu sayede müşteri memnuniyeti sağlana banka, potansiyel müşterilerinde dikkatini çekmektedir. Vakıfbank kredi başvuru kanalları, banka şubeleri, internet bankacılığı ve sms ile başvurudur.

Şube aracılığıyla Kredi Başvurusu
Vakıfbank’tan kullanmak isteğiniz tüm kredileri için, bankanın herhangi bir şubesini ziyaret edebilirsiniz. Buradan yapmanız gereken, bireysel müşteri hizmetleriile hangi kredi türünü kullanacağınızı bildirmek olacaktır. Onun akabinde kredi türüne bağlı olarak gerekli evraklar da farklılık göstermekle birlikte, nüfus cüzdanı, fatura, gelir belgesi ya da ikametgâh gibi evraklar kesin istenen resmi belgeler olmaktadır.
Web'den Kredi Başvurusu
Vakıfbank bireysel kredi başvurusunda bulunabileceğiniz bir diğer kanal ise internet bankacılığıdır. Hızlı bir biçimde yanıt alacağınız online başvurular, son zamanlarda kişilerin en çok tercih ettiği başvuru şekli olmaktadır. İlgili ekranlardan çevrimiçi, başvuru formunu doldurmanız halinde, başvuru talebiniz alınmış olacaktır. Başvuru formunu gönderdikten kısa bir süre sonra sms ile başvuru numaranız gelmektedir. Başvuru numaranızı ONAY boşluk Onay Numaranızı yazıp 5724e göndermeniz yeterli olacaktır.
SMS ile Kredi Başvurusu
Tüketicilerin en sık kullandığı ve hızlı yanıt aldığı diğer bir kredi başvuru kanalı ise sms ile başvuru yöntemidir. Vakıfbank sms ile kredi başvurusu için izlenmesi gereken yol, TIK boşluk T.C. Numaranız boşluk Aylık Net Gelirinizi yazıp 5724‘e kısa mesaj olarak göndermenizdir. Ardından ortalama 5 dk İçinde olumlu ya da olumsuz cevap gelmektedir. Olumlu olması halinde ön onay almış olan ihtiyaç sahipleri, dilediği bir Vakıfbank şubesinden kredi alabilirler.
Telefon ile Kredi Başvurusu
Vakıfbank kredi başvurularında, telefon bankacılığından hizmet vermemektedir. Ancak bankanın 0850 222 0 724 numaralı hizmet numarasını arayarak krediler ya da kredi sonuçları ile alakalı tüm sorularınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi başvurusunda bankaya iletilmesi gereken evraklar;

 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • Gelir durumunu gösterir belge (Ücretli iseniz; maaşınızın üzerinde kısıtlama olmadığına dair kurum yazısı, Emekli iseniz; maaş aldığınız bankalardan onaylı maaş hesaplarının ekstresi),
 • İkametgâh belgesi veya borçlu adına kayıtlı en son tarihli telefon, elektrik, gaz, su vb. faturalardan birinin fotokopisi gereklidir,
 • Kredi çeşidine göre ek belge ya da teminatlar istenebilir.

Vakıfbank Kredileri

Vizyonunu, Bölgesinin en iyi, en çok tercih edilen ve değer yaratan bankası olarak belirleyen Vakıfbank, Türkiye’nin 7. büyük bankası olmaktadır. Her geçen gün yeni değişim ve gelişimlere adım atan banka, kullandırmış olduğu kredi türlerinde de ön plana çıkmaktadır. İhtiyaç duyduğunuz nakdin hangi sebepten olduğu bankalar için son derece önemlidir. Bu durum kredi miktarını etkileyeceği gibi,gerekli evraklar,vade,faiz gibi birçok alanda da etki etmektedir.Tam da bu sebepten Vakıfbank, kredilerinde bol seçenekler sunmuş ve tüketicilerin memnuniyetini hedeflemiştir.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank ihtiyaç kredisi ile eğitim, evlilik, beyaz eşya ya da acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve geri ödemelerini uygun vade seçenekleri ile yapabilirsiniz. Türkiye’nin devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank, ihtiyaç kredilerinde maksimum vade oranı 36 ay olmakla birlikte, geri ödemeleri talebinize göre de esneklik göstermektedir. Örneğin 3 ayda bir ödeme gibi. Birçok bankada olduğu gibi Vakıfbank’ta, kredi notuna önem vermektedir.

Geçmiş döneme de kullanılan kredi ya da kredi kartına ait geri ödemelerde aksaklık olması, kişinin kredi kullanmasını olumsuz etkilemektedir. Kredi notu yüksek olan ve bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiden istenen evraklar,Nüfus cüzdanı veya Ehliye Belgesi, Gelir Belgesi, İkametgâh veya herhangi bir fatura, telefon, su doğalgaz vb. olmaktadır. Vakıfbank, kredi notu düşük olanlar için ise ipotekli ihtiyaç kredisi imkânını sunmaktadır.

Vakıfbank Taşıt Kredisi

Değişen yaşam koşulları, ihtiyaçları beraberinde getirmiş ve kişileri araç alma düşüncesine itmiştir. Kişisel zevklerin ve konforlu yolculuk isteğinin de artmasıyla, vatandaşı araç araştırmalarına sürüklemiştir.Fakat Toplu paranın gereği olan ve yüksek meblağlar gerektiren araçlar, çoğu zaman kredi kullanımlarıyla temin edilmektedir. Vakıfbank’ta bu konuda tüketicilere destek olmaktadır.

İlgili Yazılar:

Banka Kasko değeri 50.000 TL’yi aşan otomobillerde, bedelin 50.000 TL kadar olan kısmı için %70, 50.000 TL’nin üstünde olan kısım için %50’sine kadar kredi kullandırılma imkânı sunmaktadır. 48 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri olmakla birlikte,aylık düzenli gelirin olması gerekmektedir. 48 aya kadar vade ile aylık, 3 aylık dönemler veya değişken taksitlerle geri ödeme seçenekleri vardır. Araç rehin, teminat olarak alınır. Bankaca gerekli görülmesi halinde buna ek olarak; kefalet, gayrimenkul ipoteği ya da nakit-mevduat-döviz tevdiat rehin talep edilebilir.

 1. el taşılar için, Otomobil yaşı, 03-36 ay vadede kredi kullanımlarında en fazla 8, 37-48 ay vadede kredi kullanımlarında, en fazla 5 olabilir.

Vakıfbank Konut Kredisi

Banka konut kredileri için genel olarak, SPK lisanslı expertiz incelemesi, firmalarının belirleyeceği uzman incelemesi değerinin maksimum %80’ine kadar bankamızın onay vermesi kaydıyla konut kredisi kullandırmaktadır. Konut kredilerini maksimum 120 ay vadeye kadar taksit sunan bankada başvurular genelde 1 iş gün içinde sonuçlanmış olup,olumlu ya da olumsuz yanıt vermektedir.Sonraki adımda ise, uzman gönderilir ve uzman incelemesi işlemleri tamamlanır.

SPK lisanslı değerleme şirketlerinin hazırlamış olduğu expertiz incelemesi raporu esas alınarak satın alınacak konutun krediye uygunluğu değerlendirilir ve nihai kredi oluşturulur. Vakıfbank’ta bu işlemler ortalama 4-5 günlük bir süre zarfında tamamlanmaktadır. Vakıfbank’tan kullanılan konut kredisinin %100 fazlası kadar birinci derece ipotek tesis edilmektedir. Bunun dışında banka kefil talep etmemektedir.

Vakıfbank  Kredi Kampanyaları

Vakıfbank, sunmuş olduğu avantajlı kampanyaları ile hem müşteriler ilerine karlı alışveriş desteği vermekte, hem de rakiplerinden 1 adın öne geçmektedir. Özellikle son dönemlerde öne sürmüş olduğu, “kışa özel konut kredisi kampanyası”, “kamuya özel sarı panjur ev kredisi ve  “sarı panjur halden anlayan konut kredisi kampanyası” gibi kampanyalarla kişilerin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bankanın diğer kampanyalarıyla alakalı bilgi almak için, telefon bankacılığı ya da internet şubeleriniz ziyaret edebilirsiniz.

6 yorum

 1. Nurye zeynep 18 Şubat 2016
 2. Aliyemustafa kekec 6 Nisan 2016
 3. ismail akdere 8 Ağustos 2016
 4. Serkan 26 Mayıs 2017
  • editor 26 Mayıs 2017
 5. Fatma Kaplan 7 Temmuz 2017

Yorum yazın