Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2021

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2021

Kamusal sermayeli mevduat bankalarından biri olan Vakıfbank 936 şubesi ve binlerce ATM’siyle müşterilerine hizmet vermektedir. Vakıfbank’ın kredi kartı ürünleri de tarım ile uğraşanlardan öğrencilere kadar son derece geniş bir müşteri yelpazesi için sunuluyor. Vakıfbank SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, kredi kartları özellikleri nelerdir vb. gibi pek çok sorunun yanıtını detaylandıralım…

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Vakıfbank Worldcard kapsamında müşteri tiplerine göre geliştirilmiş 6 farklı kredi kartı sunmaktadır. Bunlar:

 • Klasik Kart
 • Gold Kart
 • Platinum Kart
 • Express Card
 • Tercih Kart
 • Sanal Kredi Kartı

Vakıfbank World kredi kartları alış veriş esnasında Worldpuan kazanılmasını sağlamaktadır. Kazanılan worldpuanlar sonraki alışverişlerde kullanılabilmektedir. Taksit özelliği sayesinde ödemeler uzun vadelere yayılabilmektedir. Vakıfbank Worldcard başvuru yöntemleri aşağıda listelenmiştir:

 • Vakıfbank Şubelerinden
 • Vakıfbank resmi web sitesinden
 • Vakıfbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıktan
 • 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezinden kredi kartı başvurusu yapılabilir. Ayrıca, Vakıfbank SMS ile kredi kartı başvurusu:

“VB” boşluk “TC Kimlik Numarası” yazılıp 5724’e kısa mesaj atılarak kredi kartı başvurusu yapılabilmektedir.

Vakıfbank Like Card Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank’ın gençlere özel geliştirdiği; sürekli ve dönemsel kampanyalar sunan, harcarken kazandıran, taksit imkanı da sağlayan kredi kartıdır. Ekstresini e-posta yoluyla almayı kabul eden gençler Like Card için aidat ücreti de ödememektedir. Like Card başvuru kanalları şunlardır:

 • Vakıfbank Şubeleri
 • Vakıfbank Çağrı Merkezi (0850 222 0 724)
 • Vakıfbank resmi internet sitesi
 • Vakıfbank Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı
 • Like Card SMS başvurusu cep telefonlarının mesaj bölümüne; “LIKE” boşluk “TC Kimlik No” yazılıp 5724’e gönderilerek anında yapılabilir.

Vakıfbank MilPlus Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank’ın “uçuş kredi kartı” olarak tanımlayabileceğimiz ödeme aracı “MilPlus”; alışverişlerde Worldpuan kazandırıyor ve bu Worldpuanların mil olarak kullanılabilmesine imkan tanıyor. Vakıfbank MilPlus kartta biriken miller ile şunlar yapılabilir: Uçak bileti alınabilir, otel konaklaması gerçekleştirilebilir ve tur rezervasyonu yaptırılabilir. Üstelik millerin yetmediği yerde “Avans Puan” da kullanılabilir. Sonraki harcamalarda kazanılan miller ile bu avans puanlar geri ödenebilir. Vakıfbank MilPlus Kredi Kartı başvuru işlemleri için:

 • Vakıfbank Çağrı Merkezi (0850 222 0 724) ile irtibata geçilebilir,
 • Vakıfbank Şubeleri ile şahsen görüşülebilir,
 • Vakıfbank resmi internet sitesi ziyaret edilebilir,
 • Vakıfbank Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığı kanalıyla işlem yapılabilir.
 • Vakıfbank MilPlus kredi kartı başvurusu SMS ile; “VB” bir boşluk “TC Kimlik No.” yazılıp 5724’e gönderildikten sonra banka tarafınızla iletişime geçtiğinde MilPlus kart talep ettiğinizi belirterek yapılabilir.

Vakıfbank portföyünde pek çok kredi kartı ürünü mevcut, bunların tamamını ise 9kategoride inceleyebilmek mümkün görünüyor. Aşağıda, her kredi kartı çeşidi için ufak tanıtımlar yaptık ve kartları birbirinden ayıran temel özelliklere değindik.

Taraftar Kartlar: Vakıfbank’tan kredi kartı alırken, aynı zamanda taraftarı olduğunuz takıma katkı sunmak ister misiniz? Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor için hazırlanan taraftar kartları, temelde tüm World özelliklerine sahip ve bu özelliklere ek olarak her alışverişinizde takımınıza katkı sunuyor. Ayrıca, kartınıza ve buna binaen takımınıza özel kampanyalar da, bu kart ile sizleri bekliyor.

VakıfBank Platinum: Ayrıcalıklı müşteriler için sunulan kredi kartlarından VakıfBank Platinum, yurtdışı seyahatlerinizde ücretsiz sağlık sigortası, yurtdışı alışverişlerinizde %5 indirim ve daha pek çok kampanya ile geliyor. Ücretsiz lounge, indirimli çiçek gönderimi, spor salonu fırsatları ve dahası için, siz de VakıfBank Platinum başvurusu yapabilirsiniz.

Rail& Miles: Pek çok bankanın uçuşlar için özel kredi kartları var, peki ya tren yolculukları? Vakıfbank Rail& Miles, sıklıkla tren yolculuğu gerçekleştirenler için biçilmiş kaftan. Her alışverişinizden kazanacağınız MilPara, TCDD’den bilet alabilmenizi sağlarken, Ankara Garı’nda özel fırsatlar da bu kredi kartı ile sizleri bekliyor.

Ortak Markalı Kartlar: World markası ile sunulan ortak markalı Vakıfbank kredi kartları, belli gruplara sunulan ürünlerden. ASES, Kamusen, Öğretmenim ve Üsküdar seçenekleri bulunan ortak markalı kredi kartları sayesinde, kart sahipleri kart aidatı ödemiyor ve belirli ihtiyaçlarında indirimler kazanıyor.

Tercihkart: Vakıfbank kredi kartı başvurusu yaparken, tüm özelliklerin bulunduğu bir kredi kartı almak yerine, sadece seçtiğiniz özelliklerin olduğu bir kredi kartına sahip olmak isterseniz; Tercihkart doğru seçim. World markalı bu kredi kartıyla, yalnızca seçtiğiniz kampanyalara katılıyor ve yıllık kart aidatı da ödemiyorsunuz!

EkspressCard: Bu kredi kartı ürününün Tercihkart’tan tek farkı, özel kampanyalardan yararlanamıyor oluşunuz. World özellikleri ile gelen EkspressCard ile taksitli alışveriş yapabilir, Worldpuan kazanabilir, ancak aylık kampanyalara ya da taksit erteleme gibi ayrıcalıklara sahip olamazsınız. EkspressCard’ın da yıllık kart aidatı olmadığını hatırlatalım!

Yukarıdaki kredi kartlarının haricinde kredi kartı borcu olan kişilere özel sunmuş olduğu “Vakıfbank Kredi kartı borç transferi kredisi” ürününü de incelemenizi tavsiye ederiz.

Faiz Oranları

Vakıfbank kredi kartlarının 2019 düzenlemesiyle yayınlanan faiz oranları, aşağıdaki tabloda görülebilir.

Masraf AdıFaiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı%2.15
Nakit Çekim Faiz Oranı%2.15
Gecikme Faiz Oranı%2.65
PeşineTaksit Faizi%2.15
Kredi Kartı ile SGK Ödemesi Masrafı%1.99

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Başvuru Yöntemleri

Vakıfbank kredi kartı başvurusu SMS dahilinde aşağıdaki yöntemlerle yapılabilmektedir.

İnternet Sitesi: Bankanın resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı başvurusu (https://webservis4.vakifbank.com.tr/webUzunBasvuru/default.aspx) sayfasından, dilediğiniz kredi kartı ürününe başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

SMS ile Başvuru: VB yazıp boşluk bıraktıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı 5724’e göndererek, SMS ile Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Bankacılık: Hali hazırda bir Vakıfbank müşterisiyseniz, internet bankacılığı ya da mobil uygulamalar üzerinden, başvurular sekmesini kullanarak tek tıkla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi: 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi hattından da yukarıdaki herhangi bir kredi kartına başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Son olarak, yakınınızda bir Vakıfbank şubesi mevcutsa, kimliğinizle birlikte giderek kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapmadan önce ya da kredi kartı sahibi olduktan sonra, aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En sık sorulanları aşağıda sizler için cevapladık!

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Başvuru durumunuzu sorgulamak için bankanın resmi internet sitesinde bulunan sayfayı (https://webservis4.vakifbank.com.tr/webUzunBasvuru/appStatus.aspx) kullanabilir ya da çağrı merkezini aradıktan sonra “2”yi tuşlayarak, kredi kartı işlemlerinden sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak başvuru sorgulama yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Vakıfbank kredi kartı başvurularını çeşitli kıstaslara göre değerlendirmektedir. Bu kıstasların başında da kredi kartına başvuran kişinin Findeks notu gelmektedir. Findeks skoru yüksek olan müşteriler kısa sürede kredi kartı başvurularına bankadan olumlu yanıt alabilmektedirler. Kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanan yahut başvuruya cevap alamayan müşteriler aşağıdaki maddelerden en az birini taşımıyorlarsa bankayla iletişime geçmelidirler.

 • Vakıfbank takipte kredi ürünü borcu bulunan kişilerin,
 • Varlık yönetim şirketine borcu olan kişilerin,
 • Findeks notu 1000’in altında olan kişilerin,
 • Gecikmiş kredi ya da kredi kartı borcu bulunan kişilerin,
 • Üzerinde e-haciz ya da icra işlemi görünen kişilerin kredi kartı başvurusunu kabul etmemektedir. Bunlara ek, yasal olarak;
 • Başka bankalardan hali hazırda kredi kartı kullanan ve kullandığı kredi kartının (kartlarının) toplam limitlerinin, kişinin gelirinin 4 katına ulaşması durumunda da müşterinin kredi kartı başvurusuna olumlu cevap verilememektedir.

Vakıfbank tüm bunların haricinde müşterilerin bütün kredi ürünlerine dair taleplerini tek taraflı değerlendirme, olumlu ya da olumsuz sonuca bağlama hak ve yetkisine sahiptir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Vakıfbank’a kredi kartı başvurusu yapan kişiler başvurularına ortalama bir-iki hafta içerisinde yanıt alabilmektedir. Bununla birlikte; üstte sıralanan maddelerden en az birine uyan müşteriler için kredi kartı başvuru sonucu gecikebilmektedir. Banka kredi politikalarına uymayan müşterilerin kredi kartı taleplerini yanıtsız da bırakabilmektedir. Vakıfbank’a kredi kartı başvurusu yapan kişiler, kredi kartı başvuru sorgulama ve takip işlemleriyle; kredi kartının verildiği kargo takip işlemlerini şu adımları izleyerek yapabilirler:

 • Vakıfbank İnternet Bankacılığında; “Başvurular/Kart Başvuru Takip” menüsünün altında bulunan “Kredi Kartı Başvurularım” seçimi sonrasında “Kart Gönderim İzleme” adımlarını takip ederek.
 • Yine internet bankacılığında; “Kredi Kartlarım/Kredi Kart Başvurusu” menüsünün alt kısmında yer alan “Kredi Kartı Başvurularım” seçimi akabinde “Kart Gönderim İzleme” aşamaları takip edilerek.
 • Vakıfbank Mobil Bankacılıktan; “Başvurular/ Kredi Kartı Başvurusu” menüsünün alt bölümünde bulunan “Kredi Kartı Başvurularım” ve ardından “Kart Gönderim İzleme” aşamaları sonucunda.
 • Yine mobil bankacılıktan; “Kredi Kartları/ Başvuru ve Gönderi İzleme” menüsü sekmesi devamında “Kredi Kartı Başvurularım” tercihi devamında “Kart Gönderim İzleme” seçimi yapılarak son 1 yıla dair bütün başvurular ve basılan kartlar görülebilecektir.

“Gönderim Detay” bölümünden ilgili kartın dağıtım adımları ve son durumu izlenebilecektir. “Adres Değişikliği”  sekmesinden de dağıtımdaki kredi kartları için istenilen adrese yönlendirme yapılabilecektir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden kişisel bankacılık hesabınıza giriş yaptıktan sonra, kredi kartları bölümünden limitinizi düzenleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Vakıfbank kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız, yakınlarınızdaki bir şubeye gidip müşteri danışmanı ile görüşebilir ve bu görüşmeden sonra bir ödeme planı oluşturarak, borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Buraya tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kredi kartı başvurunuz onaylandıysa ve sözleşmeyi sözlü ya da online biçimde kabul ettiyseniz, iptal durumu söz konusu değildir. Ancak, başvuru durumunuz hâlâ onay aşamasında görünüyorsa, çağrı merkezini arayarak başvurunuzu iptal edebilmeniz mümkündür.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kredi kartınız kayboldu ya da çalındıysa, 08502220724 numaralı çağrı merkezini arayıp direkt “1”i tuşlayarak, ilgili birime ulaşabilir ve kredi kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ek Ücretler

Vakıfbank kredi kartları için nakit çekim faiz oranı ve ek ücretler, aşağıdaki gibidir.

 • Bireysel kredi kartları için nakit çekim faiz oranı %2.15’tir ve BSMV dahil değildir.
 • Şubeden, Vakıfbank ATM’lerinden, internetten, diğer bankaların ATM’lerinden nakit çekim faiz oranı %5.33 + 9 TL olarak belirlenmiştir. Bu orana ve ücrete BSMV dahildir.
 • Son olarak, yurtdışında ATM’den nakit çekim işlemi yapmanız halinde, ekstrenize %5.33 faiz oranına ek 52 USD yansıtılır. Bu orana da BSMV dahil edilmiştir.
YORUMLAR YAZ
 • bati5 sene önce
 • vakıfbank son zamanlarda kredi konusunda ve kredi kartı konusunda güzel kampanyalar ve güzel reklamlar yapıyor hem de sağlam banka. öncelik verilebilir başvurularda