Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

6 dk okuma süresi

Son dönemde sunduğu kampanyalar ve revizyon çalışmalarıyla dikkat çeken Vakıfbank kredi kartı ürünlerini de gün geçtikçe çoğaltıyor. Her yaştan ve her meslekten müşterisine çeşitli kredi kartı ürünleri ile avantajlar sunabilen Vakıfbank’ta, siz de bir müşteri olmak ve kredi kartı başvurusunda bulunmak isterseniz; bu yazımızda Vakıfbank kredi kartı başvurusu hakkında harika bir rehber sunacağız.

Rehberimizde, faiz oranlarından kredi kartı başvuru yollarına, sıkça sorulan soruların ayrıntılı cevaplarından nakit çekime pek çok konuda bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Vakıfbank portföyünde pek çok kredi kartı ürünü mevcut, bunların tamamını ise 9kategoride inceleyebilmek mümkün görünüyor. Aşağıda, her kredi kartı çeşidi için ufak tanıtımlar yaptık ve kartları birbirinden ayıran temel özelliklere değindik.

Vakıfbank Worldcard: Bankanın klasik kredi kartı World, her alışverişinizden Worldpuan kazanabileceğiniz, taksitli işlemler gerçekleştirebileceğiniz, acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz, tüm bunların yanında aylık olarak yayınlanan özel kampanyalardan yararlanabileceğiniz bir seçenek.

Taraftar Kartlar: Vakıfbank’tan kredi kartı alırken, aynı zamanda taraftarı olduğunuz takıma katkı sunmak ister misiniz? Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor için hazırlanan taraftar kartları, temelde tüm World özelliklerine sahip ve bu özelliklere ek olarak her alışverişinizde takımınıza katkı sunuyor. Ayrıca, kartınıza ve buna binaen takımınıza özel kampanyalar da, bu kart ile sizleri bekliyor.

MilPlus: Hayatınız uçmakla geçiyorsa, Vakıfbank MilPlus kredi kartı başvurusu yaparak, uçuş masraflarınızı minimuma indirgeyebilir, özel kampanyalar sayesinde havaalanlarında ve belli sektörlerde indirimler kazanabilirsiniz. Ayrıca, her alışverişinizin size Worldpuan kazandırdığını ve bu puanlar ile uçuş masraflarınızı karşılayabileceğinizi de hatırlatalım!

VakıfBank Platinum: Ayrıcalıklı müşteriler için sunulan kredi kartlarından VakıfBank Platinum, yurtdışı seyahatlerinizde ücretsiz sağlık sigortası, yurtdışı alışverişlerinizde %5 indirim ve daha pek çok kampanya ile geliyor. Ücretsiz lounge, indirimli çiçek gönderimi, spor salonu fırsatları ve dahası için, siz de VakıfBank Platinum başvurusu yapabilirsiniz.

Rail& Miles: Pek çok bankanın uçuşlar için özel kredi kartları var, peki ya tren yolculukları? Vakıfbank Rail& Miles, sıklıkla tren yolculuğu gerçekleştirenler için biçilmiş kaftan. Her alışverişinizden kazanacağınız MilPara, TCDD’den bilet alabilmenizi sağlarken, Ankara Garı’nda özel fırsatlar da bu kredi kartı ile sizleri bekliyor.

LikeCard: Gençlerin sıklıkla tercih ettiği LikeCard, dönemsel kampanyaları ve kart aidatı olmaksızın sunulması ile gönüllere taht kuruyor. Üniversitelilere özel fırsatları, World özelliklerini barındırması, taksit erteleme gibi özellikleri ve dahası ile siz de bir üniversiteli olarak LikeCard başvurusu yapabilirsiniz.

Ortak Markalı Kartlar: World markası ile sunulan ortak markalı Vakıfbank kredi kartları, belli gruplara sunulan ürünlerden. ASES, Kamusen, Öğretmenim ve Üsküdar seçenekleri bulunan ortak markalı kredi kartları sayesinde, kart sahipleri kart aidatı ödemiyor ve belirli ihtiyaçlarında indirimler kazanıyor.

Tercihkart: Vakıfbank kredi kartı başvurusu yaparken, tüm özelliklerin bulunduğu bir kredi kartı almak yerine, sadece seçtiğiniz özelliklerin olduğu bir kredi kartına sahip olmak isterseniz; Tercihkart doğru seçim. World markalı bu kredi kartıyla, yalnızca seçtiğiniz kampanyalara katılıyor ve yıllık kart aidatı da ödemiyorsunuz!

EkspressCard: Bu kredi kartı ürününün Tercihkart’tan tek farkı, özel kampanyalardan yararlanamıyor oluşunuz. World özellikleri ile gelen EkspressCard ile taksitli alışveriş yapabilir, Worldpuan kazanabilir, ancak aylık kampanyalara ya da taksit erteleme gibi ayrıcalıklara sahip olamazsınız. EkspressCard’ın da yıllık kart aidatı olmadığını hatırlatalım!

Yukarıdaki kredi kartlarının haricinde kredi kartı borcu olan kişilere özel sunmuş olduğu “Vakıfbank Kredi kartı borç transferi kredisi” ürününü de incelemenizi tavsiye ederiz.

Faiz Oranları

Vakıfbank kredi kartlarının 2019 düzenlemesiyle yayınlanan faiz oranları, aşağıdaki tabloda görülebilir.

Masraf AdıFaiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı%2.15
Nakit Çekim Faiz Oranı%2.15
Gecikme Faiz Oranı%2.65
PeşineTaksit Faizi%2.15
Kredi Kartı ile SGK Ödemesi Masrafı%1.99

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Başvuru Yöntemleri

Vakıfbank kredi kartı başvurusu SMS dahilinde aşağıdaki yöntemlerle yapılabilmektedir.

İnternet Sitesi: Bankanın resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı başvurusu (https://webservis4.vakifbank.com.tr/webUzunBasvuru/default.aspx) sayfasından, dilediğiniz kredi kartı ürününe başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

SMS ile Başvuru: VB yazıp boşluk bıraktıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı 5724’e göndererek, SMS ile Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Bankacılık: Hali hazırda bir Vakıfbank müşterisiyseniz, internet bankacılığı ya da mobil uygulamalar üzerinden, başvurular sekmesini kullanarak tek tıkla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Çağrı Merkezi: 0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi hattından da yukarıdaki herhangi bir kredi kartına başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Son olarak, yakınınızda bir Vakıfbank şubesi mevcutsa, kimliğinizle birlikte giderek kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Vakıfbank kredi kartı başvurusu yapmadan önce ya da kredi kartı sahibi olduktan sonra, aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En sık sorulanları aşağıda sizler için cevapladık!

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Başvuru durumunuzu sorgulamak için bankanın resmi internet sitesinde bulunan sayfayı (https://webservis4.vakifbank.com.tr/webUzunBasvuru/appStatus.aspx) kullanabilir ya da çağrı merkezini aradıktan sonra “2”yi tuşlayarak, kredi kartı işlemlerinden sorgulama yapabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak başvuru sorgulama yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden kişisel bankacılık hesabınıza giriş yaptıktan sonra, kredi kartları bölümünden limitinizi düzenleyebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Vakıfbank kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız, yakınlarınızdaki bir şubeye gidip müşteri danışmanı ile görüşebilir ve bu görüşmeden sonra bir ödeme planı oluşturarak, borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Buraya tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kredi kartı başvurunuz onaylandıysa ve sözleşmeyi sözlü ya da online biçimde kabul ettiyseniz, iptal durumu söz konusu değildir. Ancak, başvuru durumunuz hâlâ onay aşamasında görünüyorsa, çağrı merkezini arayarak başvurunuzu iptal edebilmeniz mümkündür.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kredi kartınız kayboldu ya da çalındıysa, 08502220724 numaralı çağrı merkezini arayıp direkt “1”i tuşlayarak, ilgili birime ulaşabilir ve kredi kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ek Ücretler

Vakıfbank kredi kartları için nakit çekim faiz oranı ve ek ücretler, aşağıdaki gibidir.

  • Bireysel kredi kartları için nakit çekim faiz oranı %2.15’tir ve BSMV dahil değildir.
  • Şubeden, Vakıfbank ATM’lerinden, internetten, diğer bankaların ATM’lerinden nakit çekim faiz oranı %5.33 + 9 TL olarak belirlenmiştir. Bu orana ve ücrete BSMV dahildir.
  • Son olarak, yurtdışında ATM’den nakit çekim işlemi yapmanız halinde, ekstrenize %5.33 faiz oranına ek 52 USD yansıtılır. Bu orana da BSMV dahil edilmiştir.
Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın
x