Vakıfbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

4 dk okuma süresi

Vakıfbank müşterilerine “Yanındaki güç kampanyası” ile kredi kartı borcu ve kredi borcu yapılandırma imkânı sunmaktadır. Kredi borcu olan ve ödemekte güçlük çeken Vakıfbank müşterileri, bankanın sunduğu faiz oranı indirimi ve 60 aya kadar olan ödeme seçenekleri ile kredi borçlarını ödeyebilirler.

Vakıfbank kredi yapılandırma hizmetine ilk olarak kredi kartı borçları ile başladı. Ardından ise konut ve ihtiyaç kredilerinde faiz indirimine giderek krediye ihtiyacı olanlara yardımcı olmaya çalışmaktadır.

Vakıfbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank’tan Kredilere Yapılandırma Desteği

Vakıfbank son zamanlarda artan kredi kartı borçları ve kişilerin borçlarını ödeyememesi üzerine faiz oranlarında indirime giderek borçların yeniden hesaplanmasını ve uygun vade ile ödenmesini sağlamıştır.

Vakıfbank bireysel kredi kartı borcu yapılandırmalarında;

 • Kredisi 24 aya kadar olan borçlarda %1,10 faiz
 • 60 aya kadar olan vadelerde ise %1,20 faiz oranı ile borç kapatma kredisini müşterilerine vermektedir.

Bunlar dışında Vakıfbank takibe düşünborçlar içinde yapılandırma kredisini uygulayabilmektedir. Burada ise 12 ay vadeli olarak kredi alınması durumunda ise faizsiz olarak yapılandırma sunacaktır.

Vakıfbank müşterilerinin daha rahat bir şekilde borçlarını ödemeleri için 60 ay vade ile borç yapılandırması yapabilmekte. Bunun yanında istenirse 3 ay ertelemeli borç kapatma kredisi olanağını da müşterilere sunulmaktadır. Ayrıca Vakıfbank dışında diğer bankalara kredi borcu olanlar bu bankalardaki borçlarını kapatmak içinde Vakıfbank’a başvurabilir.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İhtiyaçlarınızı karşılamak için aldığınız Vakıfbank ihtiyaç kredinizi ödemekte zorlanıyorsanız o zaman banka yetkilileri ile görüşerek kalan kredi borçlarınızın yapılandırılmasını isteyebilirsiniz. Zamanında bütçenize uygun olarak aldığınız ihtiyaç kredinizi çeşitli nedenler ile ödemekte zorlandığınız zaman yeni oluşan gelir durumunuza göre borç yapılandırması yapabilirsiniz.

Vakıfbank düzenlediği kampanyalar ile ihtiyaç kredisi borçlarını ödemekte zorlananlar için yeniden uygun ödeme planları hazırlamaktadır. Ayrıca 60 ay vadeli esnek ödeme planları düzenleyerek kredi borcunun rahatlıkla ödenmesine yardımcı olmaktadır.

Vakıfbank ihtiyaç kredisi faiz oranı şu anda 60 ay vadeli kredilerde %1,52’dir. Kredi notuna göre Vakıfbank faiz oranlarında değişiklikler yaparak müşterilerine kolaylıklarda sunmaktadır.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank kredi yapılandırma hizmetinden birçok müşterisinin yararlanması için taşıt kredisini de yapılandırma kapsamına almıştır. Taşıt kredisi çekimlerinde Vakıfbank 2. El araçlar ve sıfır kilometre araçlar için faiz oranları;

 • 0 kilometre araçlarda alınacak olan aracın bedeline göre belirli bir miktarını karşılayan banka çekilen krediyi %1,60 faiz oranı ile hesaplamaktadır.
 • el araçların alımında ise yine %1,60 faiz oranı uygulanmaktadır.
 • Çekilen kredi miktarı 120.000 TL’nin altında ise 60 ay vade uygulaması yapılabilirken, 120.000 TL’nin üzerinde ise 48 ay vade uygulanmaktadır.

Vakıfbank’tan taşıt kredisi aldınız ve ödemekte zorluk yaşıyorsanız banka yetkilileri ile iletişime geçerek aynı faiz oranları üzerinden kalan borucunuzun yapılandırılmasını talep edebilirsiniz. Yetkililer sizin ayık ödeme tutarınıza göre ve istediğiniz vadeye göre dilerse yeniden faiz hesaplaması yapabilir ve borcunuzu ödemeniz için size uygun bir ödeme planı çıkartır.

Konut Kredisi Yapılandırma

Vakıfbank konut sahibi olmak için kredi çeken müşterilerine ödeme zorluğu yaşadıkları zaman kalan borçları üzerinden yapılandırma işlemi uygulayabilmekte. Vakıfbank müşterilerinin ihtiyaçlarına göre ve almak istedikleri evin özelliğine göre farklı faiz oranları ile kredi imkânı sunmaktadır.

Kredi çekildikten sonra ilerleyen zamanlarda yaşadığınız ödeme zorluğu nedeniyle borucunuzu aksatıyorsanız o zaman bankadan yardım isteyerek kredinizi yapılandırabilirsiniz.

Vakıfbank konut kredilerinde 60 ay ve 120 ay vade imkânı sunmakta. Yaşadığınız taksit ödemesi zorlanmalarında kalan borucunuzu uygun vade süreleri ile tekrar yapılandırabilirsiniz.

Kredi Yapılandırma Faiz Oranlar

Vakıfbank “Yanındaki güç paketi” kapsamında bireysel kredi kartı borçlarında;

 • 24 aya kadar olan borçları 1,10 faiz oranı ile
 • 60 aya kadar olan borçları ise %1,20 faiz oranı ile yeniden hesaplamaktadır.

Düşük faizli yapılandırma kampanyasını da müşterilerine sunan banka ödemelerinde 31 gün ve üstü aksama olan kendi müşterilerine 31.12.2018 tarihi itibariyle yapılandırma imkanını sunmaktadır.

 • Bireysel banka müşterileri 3 ay ödemesiz 36 ay vade ile
 • Ticari banka müşterileri ise 6 ay ödemesiz 60 ay vadeli kredi yapılandırma imkanından faydalanabilir.

Kredi borcuna göre faiz oranları ise şu şekildedir:

 • Borcu 100.000 TL ve altında olan müşteriler için faiz oranı %0,98
 • 001 TL ile 750.000 TL arasında borcu olanlar için %1,25 faiz oranı
 • 001 TL ile 3.000.000 TL arasında borcu olanlar için %1,50 faiz oranı ile yapılandırma yapılabilmektedir.

Kredi Yapılandırma Şartları

 • Vakıfbank kredi yapılandırma hizmetinden kendi müşterileri ve diğer banka müşterileri faydalanabilmektedir.
 • Vakıfbank dışında başka bir bankaya borcu olanlar yapılandırmadan yararlanıp bu borçlarını kapatacaklar ve bu bankalardaki kartlarını kapatıp Vakıfbank’tan kart kullanacaklar.
 • Takibe düşmüş borcu olanlarda kredi yapılandırma imkanından faydalanabilmektedir.
 • Vakıfbank kredi borçlarında bireysel borçlar için farklı kampanya, ticari borçlar için ise farklı bir kampanya hazırlamıştır. Vakıfbank’a olan kredi borçlarınızı ödemek istediğinizde banka yetkilileri ile görüşerek sizlere sunulan imkanlar ve farklı faiz oranları hakkında bilgiler edinerek borç yapılandırma imkanından faydalanabilirsiniz.
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x