Vakıfbank Worldcard Taksitli Nakit Avans

Vakıfbank Worldcard Taksitli Nakit Avans | 2021 |

Ülkemizin en büyük bankalarından olan Vakıfbank World Card özellikli; Klasik Kart, Gold Kart, Platinum Kart, Express Card ve aidatsız Tercih Kart ile müşterilerine kredi kartı hizmeti sunmaktadır. Müşteriler kredi kartlarından taksitli alışveriş yaparken puan biriktirme ayrıcalığına da kavuşmaktadır. Buna ek olarak Vakıfbank kredi kartı taksitli nakit avans özelliği ile nakit ihtiyacı hissedilen her an önemli bir seçenek oluşturmaktadır. Vakıfbank kredi kartlarından nakit avans nasıl çekilir, ne kadar çekilebilir, kaç taksitte geri ödenir, asgari ödemesi var mı, faizi ne kadar, nakit avans neden kullanılamaz vb. gibi pek çok sorunun cevabı içeriğimizde detaylandırılmıştır.

Vakıfbank Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nedir, Nasıl Kullanılır?

Vakıfbank’ın kredi kartlarının limiti dahilinde nakit avans kullanımı mümkündür. Vakıfbank nakit avans kişilerin acil paraya ihtiyaç duyduklarında başvurabilecekleri “kredi kartından kredi” ürünüdür. İster tek çekim istenilirse de taksitli şekilde kullanılan nakit avans borcu bankaya ekstre son ödeme tarihine kadar yatırılmalıdır. Vakıfbank kredi kartlarından nakit avans ya da taksitli nakit avans Vakıfbank ATM’lerinden ve şubelerinden çekilebilir. Farklı banka ATM’lerinden de nakit avans çekmek mümkündür ancak bu durum yazımızın devamında da belirteceğimiz üzere ek maliyete neden olacaktır. Kredi kartı nakit avans ayrıca şu kanallardan kullanılabilir:

 • Vakıfbank internet bankacılığı
 • Vakıfbank mobil bankacılık
 • 0 850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Çağrı Merkezi

Yukarıdaki kanallardan kullanılan nakit avans müşterinin vadesiz hesabına aktarılmaktadır. Vadesiz hesaba aktarılan tutarı müşteri ister ATM ya da şube vasıtası ile nakit olarak çekebilmekte; isterse havale, EFT, fatura ödemelerinde vb. kullanabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartından Kaç Taksitli Nakit Avans Çekilebilir?

Vakıfbank taksitli nakit avans çekmek isteyen müşterileri için geri ödeme vadesini 4 ay ila 12 ay aralığında tanzim etmiştir. Müşteriler tek çekimde ve geri ödemede nakit avans kullanabilecekleri gibi; taksitli nakit avansı 4-12 ay bandında vadelendirerek de kullanabilirler.

Vakıfbank Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Limiti Ne Kadar?

Vakıfbank kredi kartlarından yapılacak taksitli nakit avans çekimi asgari 250 TL, azami 10.000 TL olarak gerçekleştirilebilmektedir. Ancak çekilecek nakit avans ya da taksitli nakit avans müşterinin kredi kartı limitini aşamaz. Ayrıca Vakıfbank bireysel kredi kartları için ATM’den nakit çekim azami limiti 4.000 TL ile, TarımKart ve BusinessCard için de 1.000 TL ile sınırlıdır. Daha yüklü nakit çekim yapmak isteyen Vakıfbank müşterileri limitleri el veriyorsa; bankanın şubelerinden, Vakıfbank müşteri hizmetlerinden, internet bankacılığından ya da mobil şubeden işlem yapabileceklerdir.

Diğer Banka ATM’lerinden Vakıfbank Kredi Kartımla Nakit Avans Çekebilir Miyim?

Evet, farklı banka ATM’lerinden de Vakıfbank kredi kartları ile nakit avans ya da taksitli nakit avans kullanmak mümkündür. Ancak farklı banka ATM’lerinden çekilen nakit avansın yukarıda bahsedilen maliyetlere ek olarak; çekilen taksitli nakit avans meblağı üzerinden yüzde 2,87 + 0,57 TL olmak üzere masrafı müşteriye ayrıca yansıtılmaktadır.

Vakıfbank Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Faiz ve Masraf Hesaplama

Vakıfbank kredi kartlarından taksitli nakit avans çekimi yapacak müşteriye; faiz, masraflar, nakit çekim komisyonu, devlete ödenen vergi ve fonlar yansıtılmaktadır. Vakıfbank taksitli nakit avans çekiminde karşılaşılacak maliyetler kalem – kalem aşağıdaki gibidir.

 • Faiz oranı aylık yüzde 1,25
 • Ekstre borcunun tamamıyla ödenmediği durumlarda gecikme faizi aylık yüzde 1,55
 • Devlete ödenen vergi ve fonlar: Hesaplanan faiz meblağı üzerinden KKDF yüzde 15 + BSMV yüzde 5 olarak müşteriye yansıtılır. Örneğin 100 TL’lik faiz üzerine 15 TL’lik KKDF ve 5 TL’lik de BSMV olmak üzere toplam 20 TL daha maliyet eklenecektir.
 • Nakit çekim komisyonu: Kredi kartından çekilen nakit avans için çekilen meblağın yüzde 1’i nakit çekim komisyonu olarak tahsil edilir. Örneğin 2000 TL nakit avans çekiminde 20 TL nakit çekim komisyonu ile karşılaşılacaktır.
Nakit Avans Masraf + Faizler Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
4 Ay  500 TL 35,74 TL 133,94 TL 535,74 TL
6 Ay  1.500 TL 153,74 TL 275,62 TL 1.653,74 TL
8 Ay  3.000 TL 397,50 TL 424,69 TL 3.397,50 TL
10 Ay  4.500 TL 731,24 TL 523,12 TL 5.231,24 TL
12 Ay  6.000 TL 1.155,01 TL 596,25 TL 7.155,01 TL

 

Vakıfbank Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Asgarisini Ödeme

Vakıfbank kredi kartından çekilen taksitli nakit avansın geri ödemesi ekstre dahilinde ilgili ayın borcu müşteriye yansıtıldığında; bankanın şubelerinden, ATM’lerinden, internet bankacılığından ya da Vakıfbank Mobil’den yapılabilmektedir. Ekstre borcunun tamamını ödeyemeyen kişiler asgari ödeme yapma imkanına da sahiptir. Vakıfbank kredi kartından çekilen nakit avansın taksiti ilgili ekstreye yansıtıldığından; asgari ödeme tutarı içerisinde nakit avans borcu da bulunmaktadır. Dolayısıyla nakit avans borcunun asgarisini ödemek için ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur.

Vakıfbank Kredi Kartım Nakit Avans Vermiyor!

Vakıfbank kredi kartlarından çeşitli nedenlerle nakit avans çekilemediği durumlar olabilir. Bunlar söz konusu kredi kartının nakit avans çekimine kapanması ya da farklı teknik sebepler olabilir. Şöyle ki:

 • Kredi kartı borcunun üst üste 2 ay asgarisini ödemeyen kişinin Vakıfbank kredi kartı bankaca nakit avans çekimine kapatılır.
 • Kredi kartının bir yıl içerisinde 3 kez yalnızca asgari borcunu ödeyen kişinin Vakıfbank kredi kartı banka tarafından nakit avans kullanımına kapatılır.
 • ATM nakit çekim miktarı aşıldığı durumlarda ATM’den nakit avans kullanılamayabilir.
 • Kredi kartı limiti, çekilmek istenilen nakit avans meblağına müsait değilse Vakıfbank kredi kartından nakit çekim yapılamaz.
 • 250 TL’nin altında ya da 10.000 TL’nin üzerinde nakit avans kullanılmaz.
 • 4 aydan daha az ya da 12 aydan daha fazla vadeli taksitli nakit avans kullanımı yapılamaz.
 • ATM’de yeterli para olmadığı durumlarda nakit avans çekimi için farklı bir ATM’den işlem yapılabilir.

Vakıfbank Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Vakıfbank kredi kartlarından kullanılacak taksitli nakit avans, kredi kartının toplam limitine dahildir ve bu limitten kullanılmaktadır. Dolayısıyla nakit avans limitini arttırmak ancak kredi kartı limitini arttırmak ile mümkündür. Vakıfbank kredi kartı limit artırımı da; müşterinin kredi notunun yükselmesi ve aylık gelirinin artması ile mümkündür. Müşterilere tanımlanan kredi kartlarının toplam limiti; kullandığı kredi kartlarının ilk yılında olanlar için aylık gelirinin iki katını, bir yıldan fazladır kredi kartı kullananlar için de aylık gelirinin dört katını aşamamaktadır.

Web\’den başvuru ve bilgi için tıklayın.