Yapı Kredi Kredi ve Kredi Kartı Başvuru Sorgulama
Yapı Kredi Başvuru Sonucu Takip

Kredi ve kredi kartları kişilerin finansal eksiklerinden doğan ihtiyaçlar olmaktadır. Yapı Kredi Bankası da bu konu da ihtiyaç sahiplerine destek olmakta ve ayrıcalıklı imkânlar sunmaktadır. Kredi kullanımlarında uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunarken kredi kartlarında da birçok kampanya çalışmaları geliştirmektedir. Yapı Kredi Bankası, başvuruda bulunmuş olduğunuz kredi ve kredi kartlarınızın sonucunu takip etme olanağını da sunmaktadır.

yapı kredi başvuru sorgulama

Yapı Kredi Kredi Kartı Sorgulama (Başvuru Takibi)

Yapı kredi den yapacağınız kredi kartı başvuruları, maksimum 10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Bu süre içinde başvurusunu sorgulamak isteyen ya da çeşitli sebeplerden (banka yoğunluğu, iletişim aksaklığı )bilgi alamayan tüketiciler için banka, banka şubeleri, sms ve internet bankacılığı olmak üzere 3 farklı yol sunmaktadır.

Sorgulama yapacağınız kanallar;

  • SMS
  • İnternet Bankacılığı
  • Şubeler

Banka Şubesi

Yapı Kredi Bankasının dilediğiniz bir şubesini ziyaret ederek, müşteri hizmetleri biriminden kolayca kredi kartı başvurunuzu sorgulayabilir ve sonucunu öğrenebilirsiniz

SMS ile

Başvuruda bulunduğunuz kartın sonucunu öğrenmenin bir diğer yolu ise p telefonlarının mesaj yerine Kart tipini yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numarasını yazmaları ve akabinde 4407’e kısa mesaj atmak olacaktır. Bu şekilde sonuçlar birkaç dk. içinde gelmektedir.

İnternet Bankacılığı

Yapı kredi kendi müşterilerine özel internet sayfasından kredi kartı başvuru sorgulama imkânını sunmaktadır. Buradan ret olan takliplerin nedenini de öğrenmeniz mümkün olmaktadır.

Yapı Kredi Kredi Sorgulama (Başvuru Takibi)

Kredi çeşitlerinden hemen hepsini ihtiyaç sahiplerine belirli koşullar altında sunan Yapı Kredi Bankası, kredi başvuru sonucunu sorgulamak isteyen müşterilerine de birkaç yöntem sunmaktadır.

Sorgulama yapacağınız kanallar;

  • SMS
  • İnternet Bankacılığı
  • Şubeler

Sms

Hangi türden kredi kullandıysanız bunu büyük harflerle telefonunuzun sms bölümüne yazıp 4407 ye sms atmanız yeterli olacaktır. Örneğin; taşıt kredisine başvuran kişinin kredi sorgulaması” TAŞIT “yazıp 4407 ye sms atması gerekmektedir.

Banka Şubesi

Kişilerin en güvenilir bulduğuyöntem, banka şubelerine gidip, bireysel müşteri temsilcisi ile birebir görüşme sağlamaktır. Burada TC kimlik numaranız ile müşteri temsilcinize kredi başvurunuz hakkında tüm detayları sorabilir ve sonucunuz öğrenebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı

Güvenilir olarak kredi başvurularınızı takip edeceğiniz bir diğer platform ise internet bankacılığıdır. Yapı kredi bankası online kredi sorgulama sistemini 45 gün boyunca müşterilerinin hizmetinde tutmaktadır.

Yorum yazın