Yapı Kredi Öğrenci ve Eğitim Kredisi Başvurusu 2020

Yapı Kredi Öğrenci ve Eğitim Kredisi Başvurusu 2020

Koç Grubu tarafından yönetilen özel bankalardan Yapı Kredi, hem kredi kartı hem de kredi ürünleri ile dikkat çekiyor. Bakıldığında, hem özel kurs hem de eğitim masraflarınızı karşılamak için de Yapı Kredi öğrenci ve eğitim kredisi, en cazip ürünlerden bir diğeri olarak biliniyor.

Bu yazımızda sizler için Yapı Kredi öğrenci ve eğitim kredisine dair bilgilendirmelerde bulunacağız. Başvuru nasıl yapılır, faiz oranları nelerdir, en fazla ne kadar çekebilirim? Gibi soruların yanıtlarını almak adına yazımızı okumaya devam edebilir ve başvurunuzu hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Öğrenci ve Eğitim Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi’den Öğrencilere Özel Kredi

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan öğrencilere özel kredi kapsamında, öğrenci ya da veli olmanız fark etmiyor. Düzenli ve belgelenebilir bir geliriniz varsa, direkt olarak kredi başvurunu gerçekleştirebiliyorsunuz. Kredi ürününün genel özellikleri, aşağıdaki şekilde listelenebilir.

  • 36 Aya varan vade seçenekleri ile sunulan bu kredi, uygun faiz oranları ile ödemenizi en kolaya indirgeyecek şekilde düzenlenebiliyor.
  • Eğitim kredileri TL ya da dövize endeksli kefaletler karşılığında kullandırılıyor.
  • Kredilendirilen kişiye ödeme süreci boyunca hayat sigortası yapılmaktadır.
  • Kullandığınız kredinin okul masraflarınıza transferi sürecinde herhangi bir ek ücret ödemeniz gerekmez.
  • Yapı Kredi eğitim kredisinde esnek geri ödeme modeli kullanılabilmektedir. Bu model sayesinde, ödeme tutarlarını ve aralıklarını kendiniz belirleyebilmektesiniz.

Yukarıdaki özelliklerle sunulan Yapı Kredi eğitim ve öğrenci kredisine başvuruyu nasıl yapabilirim? Diye soruyorsanız, aşağıda sizin için hem başvuru yollarını hem de gerekli belgeleri listeledik.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi öğrenci kredisi başvurusunu yapabilmek için, en yakın şubeye uğramanız yeterli oluyor; ancak şubeye giderken, genel olarak istenen belgeleri götürmenizde de yarar var.

  • Nüfus Cüzdanı (Hem öğrencinin hem de kredilendirilen velinin)
  • Başvuru sahibinin, öğrencinin ya da varsa kefilin gelir belgeleri
  • Başvurulan ve kazanılan eğitim kuruluşunun kabul mektubu, ödeme planı
  • Yerleşim yeri belgesi
  • Eğitim kurumunun sunduğu proforma fatura

Yukarıdaki belgeler eşliğinde Yapı Kredi’ye gitmeniz halinde, eğitim kredisine başvuru süresiniz kısa bir sürede gerçekleştirilebilir. Ayrıca, yukarıdaki her ürünün birer fotokopisini edinerek gitmenizi tavsiye ederiz.

Yapı Kredi Öğrenci Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi öğrenci kredisi ürününün faiz oranları, tutara ve vade seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir, bu sebepten internet sitesinde yer almıyor. Öğrenci kredisi faiz oranlarını öğrenmek için yapmanız gereken tek şey, en yakın Yapı Kredi bankası şubesine uğramak ya da 0850 222 0 444 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerini aramak. Müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşme sonrasında, faiz oranları sizlere uygun olursa, şubeye gerekli belgelerle giderek hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Size tavsiyemiz, müşteri hizmetlerini aramak yerine herhangi bir şubenin danışmanları ile görüşerek ayrıntılı bilgi edinmeniz, zira görüşme sürecinde hem esnek ödeme planları hakkında bilgi alabilir hem de gelirinizin talep ettiğiniz kredi tutarına yetip yetmeyeceğini öğrenebilirsiniz.