Yapı Kredi’den Emeklilere Özel Krediler 2020

Yapı Kredi’den Emeklilere Özel Krediler 2020

Yapı Kredi Bankası maaşını kendisinden alan emekli müşterileri için özel bir paket hazırlamıştır. Yapı Kredi’den emekli maaşlarını alan vatandaşlar “Emeklilik Paketi” uyarınca cazip koşullarda kredi çekebilmekte ve diğer farklı ayrıcalıklardan da yararlanabilmektedirler. Yapı Kredi emekli kredisinin özellikleri nelerdir, başvuru için hangi evraklar gereklidir, Yapı Kredi emekli kredisi hesaplama işlemi nasıl yapılır ve daha pek çok farklı sorunun cevabını içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi’den Emeklilere Özel Krediler

Yapı Kredi Emekli Kredisi

Maaşını Yapı Kredi’den alan emekli vatandaşlar tüketici kredileri dahilinde kredi çekebilmektedirler. Yapı Kredi emekli kredisi özellikleri aşağıda listelenmiştir:

 • 000 TL’den başlayan kredi limiti müşteri özelinde değerlendirilmektedir ve üst limit bulunmamaktadır.
 • Aylık faiz oranı 1,19 seviyesinden başlamaktadır ve müşteri özelinde değerlendirilmektedir.
 • Geri ödemeler 3 ila 60 ay aralığında tercih edilen vadede yapılabilmektedir.
 • Geri ödemelerde aylık taksit tercih edilebileceği gibi 3 ayda bir taksit seçeneği de tercih edilebilir.
 • Şimdi çekilen kredinin geri ödemelerine 3 ay sonra başlanabilmektedir.
 • Taksit öteleme ve ödemesiz dönem imkanı bulunmaktadır. 90 güne kadar kredi taksiti ertelenebilmektedir.
 • Kredi geri ödemelerinde sabit taksit yerine artan ya da azalan veya esnek taksit imkanı da bulunmaktadır.

Yapı Kredi Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Yapı Kredi emekli müşterilerine, birbirinden avantajlı fırsatlarla ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Yapı Kredi, esnek ödeme planı, uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi almak isteyen emeklilere, çok büyük kolaylıklar da sağlamaktadır. Yapı Kredi’nin emekli vatandaşlara çok özel fırsatlarla sunduğu ihtiyaç kredisi, 36 aya varan vadelerle ve yüzde 1,24’ten başlayan faiz oranlarıyla karşımıza çıkmaktadır.

Sizler de, Yapı Kredi’den ihtiyaç kredisi almak istiyorsanız, size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında Yapı Kredi ATM’lerinde, 444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezini arayarak ya da SMS yoluyla başvuruda bulunabilirsiniz. SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak için; kredi türü, TCKN ve aylık gelirinizi aralarında birer boşluk bırakarak yazıp, 4411’e göndermeniz yeterli olacaktır.

Yapı Kredi Emekliler İçin Taşıt Kredisi

Yeni bir araç sahibi olmak isteyenler, Yapı Kredi’nin taşıt kredisi imkanından çok kolay bir şekilde yararlanabilmektedir. Yapı Kredi, ister 0 km araçlarda, isterse de 10 yaşa kadar olan 2’nci el araçlarda, çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranları sunmaktadır. Yapı Kredi’nin taşıt kredisinin vadesi 48 ay, faiz oranı ise yüzde 2,30’dur.

Sizler de, Yapı Kredi’nin birbirinden avantajlı taşıt kredisi imkanından bir an evvel faydalanmak istiyorsanız, size en yakın Yapı Kredi şubesine uğrayabilirsiniz. Dilerseniz, 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezini arayarak da detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Yapı Kredi Emekliler İçin Konut Kredisi

Yapı Kredi, çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla hem emeklilere hem de yeni bir ev sahibi olmak isteyenlere, çok rahat bir şekilde konut kredisi imkanı sunmaktadır. Ayrıca, esnek ödeme planı ortaya koyarak da, ödeme konusunda çok özel avantajlar sunmaktadır.

Yapı Kredi’nin konut kredisinin vade bitimindeki azami yaşın, 70 olduğunu da hatırlatmak isteriz. Yapı Kredi 120 ay vade ve yüzde 1,99 faiz oranıyla da karşımıza çıkmaktadır.

Eğer Yapı Kredi’den konut kredisi almak istiyorsanız, yapacağınız şey ise oldukça basit. Dilerseniz Yapı Kredi şubelerinden, dilerseniz internet veya da mobil şube üzerinden, çok kolay bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yapı kredi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Yapı Kredi Emekli Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi’den emekli kredisi çekmeyi düşünen vatandaşlar için hesaplama örnekleri yer alan çizelge aşağıda incelenebilir:

KrediFaiz Oranı*Taksit TutarıGeri ÖdemeMasraflar*
12 Ay 20.000 TL1,191.825,39 TL21.904,63 TL185 TL
24 Ay 45.000 TL1,192.227,84 TL53.468,25 TL495 TL
36 Ay 60.000 TL1,192.143,23 TL77.156,17 TL690 TL
48 Ay 85.000 TL1,192.458,66 TL118.015,84 TL960 TL
60 Ay 105.000 TL1,192.617,20 TL157.032,29 TL1290 TL

 

 • Faiz Oranı: Tabloda yer alan emekli kredisi faiz oranı Yapı Kredi’nin güncel en düşük faiz oranıdır. Kredi notu yüksek müşterilere uygulanan bu faiz oranı, müşterinin kredi notu düştükçe kademe kademe artış gösterecektir. Ayrıca tercih edilen kredi vadesi ve çekilen kredi tutarı da müşteriye uygulanacak faiz oranını doğrudan etkilemektedir. Yapı Kredi’nin bütün koşullardan bağımsız olarak kredi faiz oranlarını banka politikaları doğrultusunda güncelleyebileceği de unutulmamalıdır.
 • Masraflar: Çekilecek kredinin binde 5’i kredi tahsis bedeli olarak kredi kullanımı esnasında bir defaya mahsus şekilde müşteriden banka tarafından tahsil edilmektedir. Buna müşterinin hayat sigortası prim bedeli ve vergiler de eklendiğinde “masraflar” kalemi ortaya çıkmaktadır. Tabloda yer alan rakamlar vasatidir. Müşteri bazında değişkenlik gösterecektir.

Yapı Kredi Emekli Kredi Başvurusu ve Gerekli Evraklar

Emekli maaşını Yapı Kredi’den alan vatandaşlar için Yapı Kredi’den emekli kredisi çekerken yalnızca kimlik ya da ehliyet yeterli olmaktadır. Banka maaş müşterilerinin gelir bilgisini sahip olduğu için süreç daha hızlı işlemektedir. Adres kayıt sisteminde güncel adresi bulunmayan müşterilerinden banka ikametgah ilmühaberi ya da son 3 aya ait bir fatura (doğalgaz, su ya da elektrik faturası) talep edilebilmektedir. Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu aşağıdaki kanallardan gerçekleştirilebilmektedir:

 • Yapı Kredi şubelerinden
 • Yapı Kredi Mobil Uygulamasından
 • Yapı Kredi resmi web sitesinden
 • Yapı Kredi ATM’lerinden ve
 • 444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nden emekli kredisi başvurusu yapılabilir.
 • Ayrıca Yapı Kredi SMS ile emekli kredisi başvurusu: “Bireysel, TCKN, Aylık Gelir” bilgileri yazılarak 4411’e kısa mesaj gönderilerek de yapılabilmektedir. Emekli kredisi başvurusu SMS metni örneği: Bireysel 45454545454 2750

Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu sorgulama ve takip işlemleri de yukarıdaki kanallardan gerçekleştirilebilmektedir. Yapı Kredi’nin kredi koşullarını tek taraflı olarak istediği gibi güncelleyebileceği ve dahi krediyi tamamen kaldırabileceği de bilinmelidir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.