Yapı Kredi Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay ve 6 Ay)Yapı Kredi Ertelemeli Kredi

Bankacılık sektörümüzün en önemli bankalarından biri olan Yapı Kredi Bankası, 1944 yılında ülkemizde bireylerin daha uygun şartlarda konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Kazım Taşkent tarafından kurulmuştur. Yapı Kredi Bankası, “Türkiye’nin ilk özel bankası” olma özelliği ile de bankacılık sektörümüzde çok farklı bir yere ve konuma sahiptir.

Yapı Kredi’nin günümüzde 925 şubesi, 4.000’den fazla ATM’si ve 18.000’i aşkın çalışanı bulunmaktadır. Yapı Kredi Bankası bu kadar köklü bir banka olduğu için zaman zaman çeştli ertelemeli kredi kampanyaları düzenleyerek mevcut müşterilerine ve potansiyel müşterilere çok önemli bankacılık ve finans hizmet sunmaktadır.

Bu yazımızda Yapı Kredi Bankası’ndan ertelemeli kredi başvurusu konusunu araştırdık ve konunun detaylarını sizler için derledik.

Yapı Kredi Ertelemeli Kredi Başvurusu

Ertelemeli kredi ne demektir?

Yapı Kredi Bankası’ndan ertelemeli kredi başvurusu konusunu işlerken Ertelemeli kredi ne demektir sorusuna kısa da olsa cevap aramak yerinde olacaktır. Genel tanımıyla Ertelemeli kredi alındığı kredi tarihinden itibaren ödemesinin bankanın belirttiği tarihler olan 3 ay ya da 6 aylık vadelere yayılmasıdır.

İlgili YazıErtelemeli Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Ertelemeli kredilerde kredinizi çektiğiniz ya da aldığınız tarih itibarıyla kullanma hakkına sahipsiniz. Kredi ödemenizi ise bankanın belirttiği tarih dilimleri içerisinde yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Yapı Kredi Bankası, zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Yapı Kredi’nin düzenlediği bu kampanyalar bankanın daha geniş kitlelere ulaşmasını da sağlamaktadır. Bankanın düzenlediği kampanyalardan olan Yapı Kredi Bankası 3 ay ertelemeli kredi ile müşteriler aldıkları ihtiyaç kredisini anında kullanma ve 3 ay sonra ödeme imkanına sahiptirler.

Bankanın resmi kurumsal iletişim numarası olan 444 0 444 numarasından Yapı Kredi’nin düzenlediği kampanyalar hakkında daha geniş bilgi alabilir ya da bankanın resmi internet sitesi olan www.yapikredi.com.tr sitesinden gerekli bilgilere anında ulaşabilme şansını yakayalabilirsiniz.
Yapı Kredi Bankası 6 Ay Ertelemeli Kredi

Yapı Kredi Bankası’nın düzenlediği ve çok ses getiren bir diğer kampanya türü de Yapı Kredi Bankası 6 ay ertelemeli kredi’dir. Yapı Kredi Bankası 6 ay ertelemeli kredi ile müşteriler aldıkları krediyi aynı gün içerisinde kullanabilmektedir. Yapı Kredi Bankası 6 ay ertelemeli kredi’nin geri ödenmesi ise 6 ay sonra bankanın belirlediği ödeme seçenekleri ve faiz oranlarıyla birlikte ödenmektedir.

Yapı Kredi, gerçekleştirdiği bu ve benzeri kredi kampanyaları ile müşterilerine kuşkusuz derin bir nefes aldırmaktadır. Uzmanlar burada şu öneride bulunmaktadır: Ödeme yapacağınız taksit miktarları maaşınızın en fazla 3/1’i kadar olabilir. Sakın ola ki maaşınızın yarısı ile taksit ödeme durumuna gitmeyin. Eğer taksitlerinizi mevcut sabit gelirinizden yani maaşınızdan fazla bir şekilde ödemeye çalışırsanız diğer giderlerini karşılayamayabilirsiniz, bu da sizi oldukça zor bir ekonomik duruma sokacaktır.

Yapı Kredi Bankası Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Örnek Ödeme Tablosu

*Mobil kullanıcılar tablonun tam halini görebilmek için telefonunu yan çevirmeli

Kredi Tutarı Vade Aylık Akdi
Faiz Oranı
Kredi Tahsis Ücreti Aylık Taksit
Tutarı
Toplam Geri
Ödeme Tutarı
10.000 TL 36 ay %2,76 50 TL 479,61 TL 17.265,96 TL
25.000 TL 24 ay %2,64 125 TL 1.503,03 TL 36.072,72 TL
25.000 TL 36 ay %2,62 125 TL 1.169,83 TL 42.113,88 TL
50.000 TL 24 ay %2,57 250 TL 2.979,15 TL 71.499,60 TL
50.000 TL 36 ay %2,55 250 TL 2.310,74 TL 83.186,64 TL

Yapı Kredi Bnkası’nda en düşük başvuru tutarı 1.000 TL olup bireysel ihtiyaç kredilerinde fazi oranları müşteri-banka ilişkisi içerisinde özelde değişklik gösterebilmektedir. Yukarıdaki tablo ‘örnek tablo’ olup, genel bir geçerliklik arz etmemektedir. Antiparantez şunu hatırlatmakta fayda vardır; faiz oranları kredi kullanımı ve başvurusu sırasında değişiklik gösterebilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır sorusu ile ilgili olarak şunu belirtmemiz gerekir: Bankanın kurumsal internet sitesi olan www.yapikredi.com.tr adresinden bu konular en ince ayrıntısına kadar açıklanmıştır. Yine bankanın telefon bankacılığında çok gelişkin bir alt yapısı bulunmaktadır. 444 0 444 numaralı iletişim numarasından da konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eğer, “ben telefon bankacılığını beceremem, intenet kullanımını da sevmiyorum, başkaca da sorularım olacak, karşımda kanlı canlı bir yetkili görmek istiyoru” diyorsanız, bankanın size en yakın şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler (Müşteri ve Varsa Kefil İçin), Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ve Gelir Belgesi şeklinde özetlenebilir. Bunların dışında gerekli belgeleri, kredinin durumuna göre, banka sizden isteyecektir. Yapı Kredi Bankası SMS ve mail yoluyla gerekli bilgilendirmeleri yapmaktadır.

Yorum yazın