Yapı Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020

Yapı Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020

Yapı Kredi Ertelemeli Kredi

Yapı Kredi nakit ihtiyacı hisseden vatandaşlara cazip bir fırsat sunuyor. Nakde ihtiyacı olan ve bunu kredi çekerek gidermek isteyen vatandaşlar Yapı Kredi’den ihtiyaç kredisi kullanabilir ve ödemeye de 3 ay sonra başlayabilir. Yapı Kredi tüketici kredisi kapsamında 90 güne kadar erteleme seçeneği müşterinin inisiyatifine bırakılmış durumda. Şimdi kredi kullanmak ve geri ödemeye 90 gün içerisinde istediğiniz zaman başlamak için Yapı Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi hesaplama ve başvuru işlemleri içeriğimizde detaylandırılmıştır.

Yapı Kredi Ertelemeli Kredi Başvurusu

Ertelemeli kredi ne demektir?

Yapı Kredi Bankası’ndan ertelemeli kredi başvurusu konusunu işlerken Ertelemeli kredi ne demektir sorusuna kısa da olsa cevap aramak yerinde olacaktır. Genel tanımıyla Ertelemeli kredi alındığı kredi tarihinden itibaren ödemesinin bankanın belirttiği tarihler olan 3 ay ya da 6 aylık vadelere yayılmasıdır.

İlgili YazıErtelemeli Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Ertelemeli kredilerde kredinizi çektiğiniz ya da aldığınız tarih itibarıyla kullanma hakkına sahipsiniz. Kredi ödemenizi ise bankanın belirttiği tarih dilimleri içerisinde yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Ertelemeli Kredi Vadesi Ne Kadar?

Yapı Kredi’nin 3 ay ertelemeli kredi kapsamında sunduğu finansmanın geri ödemesi 3 ay ile 60 ay arasında değişmektedir. Müşteriler minimum 3 ay ile aldıkları krediye geri ödeyebilmektedirler. Azami vade ise 60 ay olmakla birlikte; erteleme süresi de bu zamana dahildir. Yani müşteri taksitlerini maksimum 57 ayda ödemelidir. 3 ay taksit erteleme ile birlikte toplam süre maksimum 60 ay olabilmektedir.

Yapı Kredi Ertelemeli Kredi Faiz Oranı Ne Kadar?

Yapı Kredi kredi faiz oranları aylık yüzde 1,16 seviyesinden başlamaktadır. Kredi kampanyası kapsamında sunulan azami faiz ise aylık yüzde 1,96 seviyesinde gerçekleşmektedir. Faiz oranı minimum kredi tutarı ve vadede maksimum seviyededir. Ertelemeli kredi faiz oranı çekilen kredi tutarı ve geri ödeme vadesi arttıkça düşmektedir.

Ne Kadar Ertelemeli Kredi Kullanabilirim?

Yapı Kredi ertelemeli kredi kampanyası dahilinde minimum 1.000 TL kredi imkanı sağlarken, maksimum da 200.000 TL kredi olanağı sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Yapı Kredi Bankası, zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenlemektedir. Yapı Kredi’nin düzenlediği bu kampanyalar bankanın daha geniş kitlelere ulaşmasını da sağlamaktadır. Bankanın düzenlediği kampanyalardan olan Yapı Kredi Bankası 3 ay ertelemeli kredi ile müşteriler aldıkları ihtiyaç kredisini anında kullanma ve 3 ay sonra ödeme imkanına sahiptirler.

Bankanın resmi kurumsal iletişim numarası olan 444 0 444 numarasından Yapı Kredi’nin düzenlediği kampanyalar hakkında daha geniş bilgi alabilir ya da bankanın resmi internet sitesi olan www.yapikredi.com.tr sitesinden gerekli bilgilere anında ulaşabilme şansını yakayalabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası 6 Ay Ertelemeli Kredi

Yapı Kredi Bankası’nın düzenlediği ve çok ses getiren bir diğer kampanya türü de Yapı Kredi Bankası 6 ay ertelemeli kredi’dir. Yapı Kredi Bankası 6 ay ertelemeli kredi ile müşteriler aldıkları krediyi aynı gün içerisinde kullanabilmektedir. Yapı Kredi Bankası 6 ay ertelemeli kredi’nin geri ödenmesi ise 6 ay sonra bankanın belirlediği ödeme seçenekleri ve faiz oranlarıyla birlikte ödenmektedir.

Yapı Kredi, gerçekleştirdiği bu ve benzeri kredi kampanyaları ile müşterilerine kuşkusuz derin bir nefes aldırmaktadır. Uzmanlar burada şu öneride bulunmaktadır: Ödeme yapacağınız taksit miktarları maaşınızın en fazla 3/1’i kadar olabilir. Sakın ola ki maaşınızın yarısı ile taksit ödeme durumuna gitmeyin. Eğer taksitlerinizi mevcut sabit gelirinizden yani maaşınızdan fazla bir şekilde ödemeye çalışırsanız diğer giderlerini karşılayamayabilirsiniz, bu da sizi oldukça zor bir ekonomik duruma sokacaktır.

Yapı Kredi’de Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi 3 ay kredi kullanırken; başvuru Yapı Kredi Şubesinden yapılıyor ise ilk kredi taksitinin ne zaman ödeneceği mutlaka belirtilmeli ve buna göre işlem yapılmalıdır. Ertelemeli kredi Yapı Kredi Mobil ya da İnternet Şube üzerinden kullanılıyorsa şu adımlara dikkat edilmelidir.

  • Kampanya ekranında “3 Ay Ertelemeli Kredi” kampanyası tercih edilmelidir.
  • İlk taksit tarihi kredi kullanım gününden maksimum 120 gün olacak şekilde seçilmelidir. Hiçbir seçim yapılmazsa erteleme devreye girmemekte ve ilk taksit ödemesi 30 gün sonra olarak tarihlenmektedir.

Yapı Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi Başvuru Kanalları

Kredi kullanacak vatandaşlar Yapı Kredi müşterisi değiller ise kimlikleri, ikametgah ilmühaberi ve gelirlerini ibraz edecek belgeler ile Yapı Kredi Şubelerine başvuruda bulunabilirler. Hali hazırda Yapı Kredi müşterisi olan kişiler ise Yapı Kredi 3 ay ertelemeli kredi kampanyasına; Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden ya da Yapı Kredi Mobil üzerinden başvuru yapabilirler.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Yapı Kredi 3 Ay Ertelemeli Kredi Hesaplama

Yapı Kredi ertelemeli kredi hesaplama örnekleri kapsamında müşterilerin kullanacakları krediler ve geri ödemeleri şu şekilde gerçekleşmektedir.

  • 10000 TL ertelemeli kredi 36 ayda 409,41 TL taksitle toplam 15.419,32 TL şeklinde geri ödenebilir. 1.089,81
  • 20000 TL ertelemeli kredi 48 ayda 665,38 TL taksitle toplam 33.197,98 TL şeklinde geri ödenebilir. 3 aylık erteleme sonrası 1 kredi taksiti 1.925,38 TL olacaktır.
  • 30000 TL ertelemeli kredi 48 ayda 952,76 TL taksitle toplam 47.417,01 TL şeklinde geri ödenebilir. 3 aylık erteleme sonrası 1 kredi taksiti 2.637,56 TL olacaktır.
  • 50000 TL ertelemeli kredi 57 ayda 1.346,32 TL taksitle toplam 79.152,59 TL olarak geri ödenebilir. 3 aylık erteleme sonrası 1 kredi taksiti 3.758,32 TL olacaktır.
  • 100000 TL ertelemeli kredi 57 ayda 2.553,04 TL taksitle toplam 149.699,35 TL olarak geri ödenebilir. 3 aylık erteleme sonrası 1 kredi taksiti 6.729,04 TL olacaktır.

Yapı Kredi Bnkası’nda en düşük başvuru tutarı 1.000 TL olup bireysel ihtiyaç kredilerinde fazi oranları müşteri-banka ilişkisi içerisinde özelde değişiklik gösterebilmektedir. Yukarıdaki tablo ‘örnek tablo’ olup, genel bir geçerlilik arz etmemektedir. Ek olarak şunu hatırlatmakta fayda vardır; faiz oranları kredi kullanımı ve başvurusu sırasında değişiklik gösterebilmektedir.