Yapı Kredi Hayvancılık Kredileri 2020Günümüzde çoğu banka, hayvancılık alanında faaliyet gösteren çiftçilere, çok avantajlı hayvancılık kredileri vermektedir. Bu bankalardan biri olan Yapı Kredi de, çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla çiftçilerin yüzünü güldürmektedir.

Makalemizde, Yapı Kredi’nin çiftçilere özel olarak hazırladığı hayvancılık kredilerine yer vereceğiz. Yazımızda ayrıca, hayvancılık kredisinin şartlarını, bu kredilerin nasıl alındığını ve birbirinden özel avantajlarını da bulabilirsiniz.

Yapı Kredi’den Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

Yapı Kredi’den Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

Yapı Kredi ,çiftçilere özel hayvancılık kredisi vermektedir. Bu krediler arasında; besicilik kredisi, süt hayvancılığı işletme kredisi ve hayvan alım kredisi yer almaktadır. Gelin hep birlikte bu kredileri daha detaylı inceleyelim…

Besicilik Kredisi: Yapı Kredi, büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkla uğraşan kişilere çok özel kredi imkanı sunmaktadır. Yapı Kredi, besicilik kredisi adı altında, küçükbaş ve büyükbaş hayvanların etlerinden faydalanmak amaçlı kurulmuş olan yerlerin, yem, ilaç, elektrik, su, bakım, aşılama gibi birçok ihtiyacının karşılanması için finansman desteği sağlamaktadır.

Besicilik kredisinden yararlanmak isteyen kişiler, Yapı Kredi’nin çok uygun ödeme planı ile de karşılaşmaktadır. Ödemeler, uygun vade seçenekleriyle, hem anapara hem de faizi tek seferde olmak kaydıyla çok rahat bir şekilde vade sonuna kadar yapılmaktadır. Yapı Kredi’nin besicilik kredisinin vadesi 12 aydır.

Süt Hayvancılığı İşletme Kredisi: Yapı Kredi’ninhayvancılıkla uğraşan kişilere verdiği bir diğer kredi türüyse; süt hayvancılığı işletme kredisidir.  Yapı Kredi, verdiği süt hayvancılığı kredisiyle, büyükbaş ve küçükbaş hayvanların sütlerinden faydalanmak için açılmış olanyerlere, gerekli olan tüm finansman desteğini sağlamaktadır. İşletmelerin, bakım, ilaç, yem, aşılama, su ve elektrik gibi belli başlı ihtiyaçlarını da karşılanmaktadır.

Yapı Kredi’nin süt hayvancılığı kredisinden yararlanmak isteyen kişiler, ödemelerini ise çok rahat bir şekilde yapabilmektedir. Krediyi alacak olan kişiler, ister ayda bir, ister 3 ayda bir, isterse de 6 ayda bir, eşit taksitlerle ödemelerini yapabilmektedir. Yapı Kredi’nin süt hayvancılığı işletme kredisinin vadesi 24 aya kadardır.
Hayvan Alım Kredisi: Hayvan alım kredisi, Yapı Kredi’nin hayvancılıkla uğraşan çiftçilere vermiş olduğu bir diğer kredi türüdür. Bu krediyle Yapı Kredi, büyükbaş ya da küçükbaş hayvan alımlarında, çiftçilere finansman desteği sağlamaktadır. Hayvan alım kredisinin geri ödemesinin de, oldukça kolay olduğunu görüyoruz.

Kişiler, çek senet, kefalet ya da ipotek teminatlarından bir ya da birden fazlası ile kredilerini, anında kullanma şansına sahip. Bunun yanı sıra ödemeler, ister 1 ay, ister 3 ay, ister 6 ay, isterse de 12 ayda bir eşit taksitler halinde yapılabilmektedir. Ayrıca, ödemelerin hasat döneminde de yapılabildiğini söyleyebiliriz. Yapı Kredi’nin hayvan alım kredinin vadesi 60 aya kadardır.

Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi, birbirinden özel fırsatlarla çiftçilere hayvancılık kredileri vermektedir.  Yapı Kredi’den hayvancılık kredisi almak için, öncelikle hangi kredi türünün alınacağı belirlenmelidir.

Kredi türünü belirledikten sonra, en yakın Yapı Kredi şubesine gidip hayvancılık kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Öncesinde daha detaylı bilgi almak için, 0850 222 0 444 numarasını arayarak Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri ile de görüşebilirsiniz.

Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi Başvurusu

Birbirinden avantajlı fırsatlarla hayvancılık kredisi veren Yapı Kredi’ye, başvuru yapmak ise oldukça basit. İster besicilik kredisi, ister süt hayvancılığı işletme kredisi, isterse de hayvan alım kredisi olsun, anında ve çok kolay bir şekilde başvuru yapabiliyorsunuz.

Yapı Kredi’nin hayvancılık kredilerinden yararlanmak için, size en yakın Yapı Kredi şubesini ziyaret edebilir, başvurunuzu hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Hayvancılık Kredisi Şartları

Yapı Kredi’nin hayvancılık kredilerinden faydalanmak isteyenler, bankanın ortaya koyduğu bazı şartlara da uymak zorundadır. Yapı Kredi’den hayvancılık kredisi almak için mutlaka 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir.

Kişilerin muhakkak, çiftçilik belgesi de olmak zorundadır. Düzenli bir gelire sahip olmak da, hayvancılık kredisinin önemli şartları arasındadır. Hayvancılık kredisi hakkında daha detaylı bilgi için, Yapı Kredi şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Hayvancılık ve Çiftçi Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Yapı Kredi, birbirinden avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleriyle çiftçilere, hayvancılık kredisi vermektedir. Yapı Kredi’nin hayvancılık kredilerinin vadeleri de birbirinden farklı olmaktadır. Besicilik kredisinin vadesi 12 ay, süt hayvancılığı işletme kredisinin vadesi 24 ay, hayvan alım kredisinin vadesi ise 60 aydır.

Sizler de, Yapı Kredi’nin bu çok özel hayvancılık kredilerinden yararlanmak istiyorsanız, size en yakın Yapı Kredi şubesine uğramanız yeterli olacaktır.

Yorum yazın