Yapı Kredi internet şubesi şifresi nasıl alınır?Yapı Kredi internet şubesi şifresini nasıl alabilirim?

Yapı Kredi hesabınızı internetten ve mobil cihazlarınızdan kontrol edebilmeniz için öncelikli olarak internet bankacılığı edinmelisiniz.

Bu işlemi 4 farklı seçenekle yapabilirsiniz.

  • İnternetten
  • ATM’den
  • Çağrı Merkezinden
  • Şubeden

1-) İnternetten şifre alma

Yapı Kredi bankasının şifre al/şifremi unuttum  linkine tıklayarak bilgilerinizi girdikten sonra, şifre belirleme ekranında internet şubesine girişte kullanacağınız kullanıcı kodunuz gösterilecektir. Kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi belirledikten sonra anında hesabınızı kullanıma başlayabilirsiniz.

2-) ATM’den şifre alma

ATM’lerden şifre almak için yapmanız gereken şey size en yakın bir Yapı Kredi ATM’sine gidip aşağıda yazılı olan işlemleri yapmak.

Kartınızı atm’ye taktıktan sonra takip etmeniz gereken adımlar şunlar: Kullanıcı/Başvuru menüsünden ”Kullanıcı İşlemleri”ni seçin. Bu sayfada ”İnternet/Mobil Şube Başvurusu/Yeni Şifre Alma” seçeneğini işaretleyin.

Başvurunuz sonucunda girmiş olduğunuz cep telefonunuza gönderilecek olan şifre ve TCKN’niz ile www.yapikredi.com.tr’den Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yapabilir ve yeni şifrenizi anında belirleyebilirsiniz.

ATM’den İnternet Şubesi’ne başvurduysanız, cep telefonunuza gelen şifre ile İnternet Şubesi’ne hemen giriş yapmak için tıklayınız.

  • Cep telefonunuza gelen şifrenizin geçerlilik süresi 7 gündür. Bu süre içinde şifrenizi kullanarak yeni bir şifre belirlemediyseniz başvurunuzu dilediğiniz kanaldan yeniden yapabilirsiniz.

Tüm Yapı Kredi ATM’lerinden kolayca Yapı Kredi İnternet Şubesi şifresi alabilirsiniz. Size en yakın ATM’lerimizi görmek için tıklayınız.

3-) Çağrı merkezinden şifre alma

444 0 444 / 0850 222 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı’ndan hızlı ve kolay bir şekilde İnternet Şubesi şifresi alabilirsiniz.

Çağrı merkezinden şifre almak için:

Yapı kredi çağrı merkezini arayarak müşteri temsilcisine internet şubesi şifresi almak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

Müşteri temsilcisi bankada kayıtlı olan cep telefonunuza sms şifre gönderecektir.

Cep telefonunuza gönderilecek şifre ve TCKN’niz ile www.yapikredi.com.tr’den İnternet Şubesi’ne giriş yapabilir ve yeni şifrenizi anında belirleyebilirsiniz.

Çağrı merkezinden internet şubesi’ne başvurduysanız, cep telefonunuza gelen şifre ile internet şubesi’ne hemen giriş yapmak için tıklayınız.

  • Cep telefonunuza gelen şifrenizin geçerlilik süresi 7 gündür. Bu süre içinde şifrenizi kullanarak yeni bir şifre belirlemediyseniz başvurunuzu dilediğiniz kanaldan yeniden yapabilirsiniz.

4-) Şubeden şifre alma

Yapı kredi şubelerinden şifre almanız da çok basit bir işlem.

Yapı kredi şubesinde ki bir müşteri temsilcisine internet şubesi şifresi almak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır.

  • Müşteri temsilcisi başvurunuzu aldıktan sonra cep telefonunuza gönderilecek şifre ve TCKN’niz ile www.yapikredi.com.tr’den Bireysel İnternet Şubesi’ne giriş yapabilir ve yeni şifrenizi anında belirleyebilirsiniz.
  • Şubeden İnternet Şubesi’ne başvurduysanız, cep telefonunuza gelen şifre ile İnternet Şubesi’ne hemen giriş yapmak için tıklayınız.

Telefonlarınıza Yapı Kredi Mobil Uygulamasını İndirmek İçin Tıklayınız.

Yorum yazın