Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Online İşlemler Şifresi Alma

Türkiye sınırları içerisinde 844, yurtdışında da 1 şube ile bankacılık faaliyeti yürüten Yapı Kredi; binlerce ATM’si, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve Yapı Kredi Mobil üzerinden de hizmet vermektedir. Yapı Kredi Bankası’nın sanal alemde verdiği bankacılık hizmetine erişmek için Yapı Kredi online işlemler şifresi alma ve bu şifreyle işlem yapma mecburiyeti bulunmaktadır. Yapı Kredi’nin bütün kanallarda geçerli “Bireysel Tek Şifre” uygulaması internet bankacılığı ve mobil şube için de kullanılmaktadır.

Yapı Kredi Tek Şifre Nedir, Nasıl Alınır, Nasıl Değiştirilir?

Yapı Kredi Tek Şifre; Yapı Kredi İnternet Şubesinden Yapı Kredi Mobil’e, World Mobil’den Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’ne kadar bütün bankacılık kanallarında geçerli olan şifredir. Tek Şifrenin alınabileceği ve değiştirilebileceği kanallar şunlardır:

  • Yapı Kredi İnternet Bankacılığı
  • Yapı Kredi Mobil
  • Yapı Kredi Şubeleri
  • Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi
  • Yapı Kredi ATM’leri

Yapı Kredi Mobil ve İnternet Bankacılığı Şifresi Alma veya Değiştirme

Yapı Kredi internet bankacılığını yeni kullanmaya başlayacağı için şifre gereksinimi duyan ya da hali hazırda kullandığı şifreyi unutan kişiler Yapı Kredi resmi web sitesi üzerinden “Tek Şifre” alarak internet bankacılığı şubesine girebilirler. Yapı Kredi resmi internet sitesine giriş yapıldığında sağ üst köşede yer alan “İnternet Şubesi” sekmesine tıklandığında açılan menüden; “Bireysel Giriş” altında bulunan “şifre al/ şifremi unuttum” kısmına tıklanmalıdır.

Bu işlemin ardından müşterinin önüne yeni bir pencere açılacaktır. Açılan pencerede; “TC Kimlik Numarası” kutucuğu ve hemen altında da “Cep Telefonu” kutucuğu bulunmaktadır. Bu bilgiler doldurulduktan sonra “devam” denilip bir sonraki aşama olan “SMS ile Doğrulama” adımına geçilebilir. “Bilgi girişi” adımı sonrasında internet bankacılığı şifresi alınmış olmaktadır. “Şifremi unuttum” diyenler de Yapı Kredi online işlemler için şifresini bu şekilde güncelleyebilecektir. Alınan şifre Yapı Kredi Mobil dahil bütün bankacılık kanallarında kullanılabilecektir.

Yapı Kredi Mobil’den ya da Yapı Kredi internet bankacılığından yapılan bütün işlemlerde cep telefonuna onay mesajı gelmektedir. Söz konusu mesaj Yapı Kredi tarafından “Akıllı Mesaj” olarak adlandırılmaktadır. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından tek kullanımlık şifreleme, işlem güvenliği için 2020 yılı başından itibaren zorunlu tutulmuştur.

Yapı Kredi Şubelerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

İnternet bankacılığı ve mobilde de kullanılabilecek olan “Tek Şifre” Yapı Kredi şubelerine şahsen kimlik ya da sürücü belgesi ile başvurulduğunda müşteri ilişkileri yetkilisinden edinilebilmektedir.

Yapı Kredi Müşteri Hizmetlerinden Mobil Şifresi Alma

Çağrı merkezi ya da iletişim merkezi olarak da tanımlanabilen Yapı Kredi Telefon Bankacılığı aranarak mobilde de kullanılabilecek Tek Şifre alınabilir. Bunun için 444 0 444’ü aramak ve müşteri temsilcisine bağlanarak işlem yapmak yeterlidir.

Yapı Kredi ATM’lerinden İnternet Bankacılığı Şifresi Alma

Yapı Kredi ATM’lerinden banka kartı ya da kredi kartı ile Tek Şifre alınabilir yahut değiştirilebilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.