Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?Yapı Kredi internet bankacılığı, Yapı Kredi şubelerine gitme derdi olmadan, internet bağlantısı olan her yerden neredeyse tüm bankacılık işlemlerinin yapılmasını sağlamaktadır.

Yapı Kredi bu bağlamda kişilerin, hem hızlı hem de güvenli bir şekilde hesaplarını, kartları hakkındaki tüm bilgileri, yapılacak olan ödemeleri, yatırım ürünlerini ve daha pek çok işlemi görmelerine olanak tanımaktadır.Bizler de, tüm bu fırsatlardan yararlanabilmeniz adına sizlere, “Yapı Kredi internet bankacılığı şifresi nasıl alınır?” sorusunun yanıtını vereceğiz. İşte o yazımız…

İnternet Şifresi Alma

Yapı Kredi, para yatırma ve para çekme işlemleri dışındaki tüm bankacılık faaliyetini, internet bankacılığı hizmetiyle müşterilerine en hızlı ve en kolay şekilde sunmaktadır. Ancak, Yapı Kredi’nin internet bankacılığına giriş yapabilmek için,muhakkak bir şifreye sahip olunması da gerekmektedir. Şifre alabilmek için ise, aşağıdaki işlemlerin takip edilmesi gerekmektedir:
  • Yapı Kredi’den şifre alabilmek için, öncelikle bankanın web sitesine girilmelidir.
  • Siteye giriş yapıldıktan sonra, kullanıcı bilgilerinin yer aldığı bölümde ‘Şifre Al/Şifremi Unuttum’ menüsüne girilmesi gerekmektedir.
  • Menüye tıkladıktan sonra ise, Tek Şifre’nin kolay bir şekilde alınabileceğini söylemek isteriz. Ayrıca, Tek Şifre hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler, Yapı Kredi’nin web sitesini anında ziyaret edebilir.
  • Bazı durumlarda, kullanıcı kodunu unutanlar da olabilmektedir. Bu kişilerin, kullanıcı kodu yerine, T.C. kimlik numarasıyla da sisteme giriş yapabileceğinibelirtmek isteriz.
  • Yukarıda yer alan bilgiler, bankanın sadece bireysel müşterileri için geçerlidir. Kurumsal müşteriler ise, Yapı Kredi şubelerine giderek şifrelerine kolayca sahip olabilmektedir.
  • Kurumsal müşterilerin kendi adlarına kayıtlı olan aktif bir kredi kartı varsa, bu kişiler web sitesi üzerinde yer alan Kurumsal İnternet Şubesi giriş ekranına tıklayarak da, ‘Şifre Al’ bölümünden şifrelerini oluşturabilir.

Şifre Değiştirme/Sıfırlama

İnternet bankacılığı şifresinin değiştirilmek istenmesi veya da unutulması durumunda, yeni bir şifre alınması gerekmektedir. Yukarıda, şifre alabilmek adına sıraladığımız tüm bilgiler, şifrenin unutulması ya da değiştirilmek istenmesi durumunda da geçerlidir. Yukarıda yer alan bilgileri dikkatli bir şekilde inceleyerek yeni bir şifre alabilir, Yapı Kredi’nin internet bankacılığı hizmetini hızlı ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Şifre Bloke Kaldırma

İnternet bankacılığına giriş sırasında, şifrenin art arda yanlış girilmesi durumuyla da karşılaşılabilmektedir. Bu durumda, şifre bloke kaldırma işlemi yapılmalıdır. Worldcard ya da World banka kartı ile bloke anında kaldırılabilir, yeni bir şifre çok kolay bir şekilde elde edilebilir. Şifre bloke kaldırma işlemi için, Yapı Kredi’nin web sitesine girip ‘Şifre Al/Şifremi Unuttum’ bölümüne girilmesi gerekmektedir.

Yorum yazın