Yapı Kredi Kredi Başvurusu 2018
Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası, Türkiye’de bireyler tarafından kurulmuş ve temel amacını kişilerin daha uygun şartlarda konut sahibi olması olarak belirlemiştir. Aynı zamanda yurdumuzun ilk özel bankası niteliğini taşıyan banka, kurulduğu yıllardan bu yana kişilerin finansal desteği olmuş ve olmaya da devam etmektedir.

yapı kredi kredi başvurusu

Konut kredisi desteğiyle yola çıkan banka, zamanla, araç, ihtiyaç, çiftçi gibi hemen her alanda destek vererek büyük gelişim göstermektedir. Çeşitlenen kredi başvurularının yanı sıra,başvuru kanallarının da genişlemesi kişilere hızlı ve konforlu kredi kullanım imkânı sağlamaktadır. Esnek ödeme seçenekleri ve uygun vade planlarını,kişilerin aylık gelirine oranla planlayan banka, tüm bu avantajları sayesinde ortalama 936 şube sayısına ulaşmayı başarmıştır.

Yapı Kredi Kredi Çeşitleri

 • Yapı Kredi İhtiyaç Kredisi
 • Yapı Kredi Taşıt Kredisi
 • Yapı Kredi Konut Kredisi

Kredi kullanımı,mülk sahibi olmak için kullanabileceği gibi,eğitim,sağlık,sektöre bağlı iş gereksinimleri içinde başvurulan bir yöntem olmuştur. Kullanım amacı oldukça geniş olan kredi çeşitleri, aynı zamanda mobilya değişimi tatil ya da seyahat gibi kişisel zevkler hitap anlayışlı bir yardımcı diyebiliriz. Fakat kullanılan kredileri meblağlarının farklılık göstermesi, ödeme planı, faiz işlemleri ya da gerekli belgeler gibi durumla,bankaların genel prosedürlerinin de etkisiyle kredi çeşitliliğini ortaya çıkartmıştır.

Bu anlamda, 7’ den 70’ e temel koşulları sağlayan hemen herkese kredi kullandıran Yapı Kredi Bankası, kredi çeşitliliği konusunda da oldukça fazla alanda hizmet vermektedir. Öyle ki, öğrenci kredisi, emekli kredisi, ticari kredi, ev hanımları için kredi çeşitleri bunlara sadece birkaç örnek olmaktadır. Kredi kullanmak ekonomik yetersizlikten kaynaklanan bir girişim olduğundan, kişiler hangi bankadan kredi kullanacağına karara vermeden önce sıkı bir araştırma yapmalı ve gelirine oranla ödeme sunan ve uygun faiz oranlı bankayı tercih etmelidir.

Başvuru Kanalları

Yapı Kredi Bankası, kullandırmış olduğu kredi ürünlerinde kişilere şık jestler yapmakla birlikte, başvuru kanallarında en basite indirgeyerek birkaç dakikalık kesin sonuçları, müşterilerine ulaştırmaktadır.“Burası Yapı Kredi Fark Burada Hizmette Sınır Yok” sloganı kanıtlayan bu durum sayesinde kişiler, şubeye gitme derdinden olmadan kredi talebinden bulunabilmektedir.

Bu şekilde müşterisinin zaman kaybını önlemekle birlikte, güvenli hizmet anlayışını da ilk gün ki gibi korumaktadır.Yapı Kredi Bankasından kredi başvurunda bulunmak isteyen tüketiciler, başta banka şubeleri olmak üzere,birçok kanaldan kredi başvurusunda bulunabilirler.

Şube aracılığıyla Kredi Başvurusu
Yurt içi, yurt dışı ve KKTC dâhil birçok ülke de hizmet veren Yapı ve Kredi Bankası, şube sayısı sıralamasında Türkiye’de 5. Sırada yer almaktadır. Geniş çerçeveye yayılan bu başarı ile kişiler bulunduğu yere yakın bir Yapı Ve Kredi Bankasına giderek kredi başvurusunda bulunabilirler. Bireysel müşteri temsilcileri aracılığıyla başvuru formu doldurup ve gerekli evrakları, görevliye teslim etmeniz halinde kısa sürede kredi sonucu için, kişilerle iletişime geçilmektedir. Kredi sonuçlanma işlemi kredi türüne göre değişmekle birlikte, onaylanan krediler maksimum birkaç gün içinde verilmektedir.
Telefon ile Kredi Başvurusu
Bankanın 444 0 444 ya da 0850 222 0 444 numaralı hizmet numaralarını arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.Yapılan yönlendirmeler sayesinde kısa süre de başvurunuzu sonucunu öğrenebilir ve dilerseniz çekebilirsiniz.
Web'den Kredi Başvurusu
Şubeye kadar zahmet etme derdinden kurtulabileceğiniz bir yöntem olan, Yapı Kredi Online kredi başvurusu, son zamanlarda sıkça kullanılan kredi kullanma yöntemi olmaktadır. Resmi web sitesinden başvuruları kabul eden bankaya buradan başvuru yapabilmek için, “kredim şimdi” kısmından çevrimiçi başvuru formunu doldurabilir ve yönlendirmeler sayesinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
SMS ile Kredi Başvurusu
Düşük faiz oranları ve uygun vade seçenekleri ile kişilere kredi mikanı sunan Yapı Ve Kredi Bankası, sms ile kredi başvurusu hizmeti de sunmaktadır. Bu işlem son derece basit olmakla birlikte, oldukça da hızlıdır. Sms ile başvuru işlemi için izlemeniz gereken yol, telefonunuzun sms kısmına kredi türünü yazıp aralarında boşluk bırakarak, kimlik no ardından aylık gelirinizi yazıp,4411 e sms atmak olacaktır.Kısa sürelik değerlendirme aşmasının ardından olumlu olası halinde ön onay, olumsuz olması halinde ise ret sms i gelmektedir(örnek: bireysel 12345678901 4411) 24 saat içinde yanıt ulaşmaktadır.
ATM ile Kredi Başvurusu
Yapı Kredi Bankası müşterisi olun ya da olmayın ATM’lerden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka müşterisi kartı ile giriş yaparak, kişisel bilgilere gerek kalmadan direk başvuru menüsünden kredi talebinde bulunabilirler. Yapı Kredi müşterisi olmayan bireyler ise, giriş tuşuna basarak yönlendirmelerle başvuru da bulunabildiler.Başvuru işleminiz web kredi türünde olduğu gibi kısa mesaj ile cep telefonunuza gelecek kredi başvuru sonucunuz ile sonuçlanacaktır. Başvurunun onaylanması halinde ise, banka şubesine giderek gerekli evraklarla başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Ve Kredi Bankası Kredileri

En çok kullanılan kredi ürünleri kuşkusuz ki, ihtiyaç, konut ve araç kredileri olmaktadır. Yapı ve Kredi Bankasının da temelinde kişilere konut kredisi desteğini vererek,karlı ev sahibi olmalarını sağlamak vardır. Fakat zamanla, kişilerin ihtiyaçlarının çeşitlilik göstermesi ve bankalar nezdinde kar elde etmek gibi olguların eklenmesi kredi çeşitliliğini doğurmuştur.

Yapı Kredi Bankası, zamanla yapmış olduğu kampanya kredileri haricindeki temel kredileri, İhtiyaç Kredileri( ipotekli ihtiyaç kredisi, eğitim kredisi, tatil kredisi)konut krediler(konut geliştirme kredisi, arsa kredisi, işyeri kredisi) taşıt kredileri(0 Km. Taşıt Kredisi, 2. El Taşıt Kredisi)olarak belirlenmiştir.

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredileri acil ihtiyaçlardan doğabileceği gibi, eğitim sağlık, tatil amaçlı sebeplerden de başvurulabilen kredi ürünüdür. Her türden ihtiyacınızın nakit karşılığını sağlayan Yapı Ve Kredi Bankası bu anlamda kişilerden temel koşulları sağlaması halinde kredi kullandırtmaktadır. Birçok banka için önemli olan kredi notu olgusu, Yapı Ve Kredi Bankası için de son derece önemlidir. Kredi notu yüksek olan kişi kolaylıkla kredi kullanabilmekle birlikte, tam tersi durumlar için büyük oranda uğraştırıcı olmaktadır. Ancak banka bu gibi durumlar için İpotekli İhtiyaç Kredisi ürününü hizmete sunmuş ve mülkiyetin ipotek edilmesi halinde kredi kullandırarak, her türden desteği sağlamıştır.

Bireysel ihtiyaç kredisi için gerekli evraklar;

 1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,
 2. Gelir Belgesi Fotokopisi
 3. Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi / Maaş yazısı (Şirket yetkililerinin imza sirküleri ile beraber)
 4. Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
 5. Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
 6. Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 7. Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve adınıza düzenlenmiş bir fatura aslı veya son 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi

Yapı Kredi Bankası Taşıt Kredisi

“Hayalinizdeki araca kavuşmak şimdi Yapı Kredi Taşıt Kredisi ile mümkün.” Diyen Yapı Kredi Bankası 0 km ve 10 yaşa kadar ki 2. El araçlarda 48 aya kadar, kefilsiz ve uzman incelemesi süreci ile uğraşmadan bireysel taşıt kredisi imkânı sunmaktadır. Taşıt kredisi için dilediğiniz bir Yapı Ve Kredi Bankası şubesinden faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi

Ev sahibi olmak isteyen kişilere, azami 120 ay ve düşük faiz oranları ile destek veren banka, internet bankacılığı, mobil şube ya da banka şubelerinden başvuru kabul etmektedir. Bunun dışında, Konut kredilerinde kredi tutarı, satın alınacak evin uzman incelemesi değerinin en fazla %80’ine oranındadır. %80’ine üzerinde kullanım, satın alınan konutun uzman incelemesi değerinin %100 üne kadar ilave konut teminatı ile değerlendirilmektedir. Taksit ödemeleri kişilerin gelirin oranla dilediği tarih ve miktara göre düzenlenmektedir. Konut kredisi vade sonundaki azami yaş ise 70 olarak belirlenmiştir.

Konut kredisi için gerekli evraklar;

 1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 2. Gelir Belgesi
 3. Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya başlıklıkâğıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi
 4. Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
 5. Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
 6. Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi
 7. Son 3 aya ait elektrik su gibi fatura
 8. Satın alınacak konutun tapusunun fotokopisi

Yapı Kredi Bankası Kredi Kampanyaları

Kredi türleri, uygun vade ve faiz imkânlarıyla göz dolduran yapı ve kredi bankası, sık aralıklarla kişilere sunmuş olduğu cazip kampanya teklifleriyle de dikkat çekmektedir. Özel günlerin yanı sıra, zaman zaman kredi türlerinde de sınırlı zaman dâhilinde karlı kredi kullandırma olanağı da sunmaktadır. Kampanya detayları, TV, radyo gazete gibi iletişim araçları ile halka duyurulurken, bankanın, web sitesi, telefon hizmetleri, ya da şubelerinden de bilgi vermektedir.

4 yorum

 1. sinan 5 Ocak 2016
 2. yusuf 14 Ocak 2016
 3. Sevcan 15 Ocak 2016
 4. Yasin 2 Eylül 2016

Yorum yazın