Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Koç Grubu tarafından kurulan ve yıllardır gücüne güç katarak ilerlemeye devam eden Yapı Kredi, hem müşteri memnuniyetini hem de ürün kalitesini üst düzeyde tutmaya devam ediyor. Kredi ürünleri ve kredi kartları ile sunduğu avantajları, her yaştan ve meslekten müşterisine sunabilen bankanın, yeni teknolojilere de oldukça sıcak baktığı aşikar. Yapı Kredi kredi kartı başvurusu, günümüzde SMS ve internet yolu dahil pek çok yolla, çok kolay bir biçimde yapılabiliyor.

Bu yazımızda sizin için Yapı Kredi’nin kredi kartı ürünlerine dair harika bir rehber hazırlayacağız. Sıkça sorulan sorulardan kredi kartı çeşitlerine, faiz oranlarından nakit çekim ücretleri ve başvuru yöntemlerine kadar pek çok bilgiyi, rehberimiz üzerinden alabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Yapı Kredi’nin sunduğu kredi kartı ürünlerini, temelde World ve diğerleri olarak iki ana kategoriye ayırabiliriz. Öncelikle, bankanın World portföyünü sizin için tanıtalım, ürünleri birbirinden ayıran özelliklere bir değinelim. Sonrasında ise, diğer kredi kartlarına geçiş yapabiliriz.

Worldcard: Türkiye’nin en bonkör kredi kartı sloganı ile ortaya çıkan ve yıllardır pek çok bankada görebildiğimiz Worldcard, Yapı Kredi bünyesinde de sunulan en popüler ürünlerden bir tanesi. The Banker tarafından seçilen dünyanın en iyi 10 kredi kartı arasında yer alan Worldcard ile, nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, taksitli alışverişler yapabilir, her harcamanızdan Worldpuan kazanarak masraflarınızı azaltabilir, dönemsel olarak yapılan müthiş kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

OpetWorldcard: Koç Grubu bünyesinde bulunan Opet ile World birlikteliğinin ortaya çıkardığı OpetWorldcard, Türkiye’de bulunan tüm Opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt harcamalarına ekstra Opetpuan kazandırmasının yanında, World markasının tüm özelliklerini de taşıyor.

Fenerbahçe Worldcard: Yalnızca Fenerbahçe taraftarlarına özel olarak verilen Fenerbahçe Worldcard, taraftarı ve aşığı olduğunuz takımınıza özel programlarda ayrıcalıklar sunan, aynı zamanda World dünyasının bütün özelliklerinden faydalanabileceğiniz bir kredi kartı.

World Eko Kart: Yıllık aidatı olmayan bir kredi kartı arıyorsanız, her harcamanızdan Worldpuan kazanıp aynı zamanda taksitli alışveriş yapabileceğiniz World Eko Kart tam size göre.

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yaparken, yukarıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz; ancak farklı zevklere ve ihtiyaçlara sahipseniz, aşağıdaki diğer Yapı Kredi ürünleri de sizleri bekliyor.

Adios: Banka tarafından geçtiğimiz yıllarda duyurulan ve oldukça popüler bir kredi kartı haline gelen Adios, Yapı Kredi’nin büyük avantajlarla bolca seyahat ettirebilen ürünü olarak tanımlanabilir. Tüm World özelliklerine sahip olmakla birlikte, Adios sayesinde harcamalarınızdan puanlar biriktirebilir, bu puanları seyahat masraflarınızda neredeyse iki kat değerli şekilde kullanabilirsiniz. Bedava seyahat etmek, otel ve cruise rezervasyonlarını kolayca gerçekleştirmek ve dahası için, Adios biçilmiş kaftan.

Adios Premium: Klasik Adios kredi kartının tüm özellikleriyle birlikte, World özelliklerini de bünyesinde bulunduran; tüm bunların yanında ayrıcalıklı hissedebileceğiniz muhteşem kampanyaları ile bilinen Adios Premium, Yapı Kredi’nin özel ürünlerinden. Dünyaca ünlü restoranlarda indirim, havalimanlarında ayrıcalıklı ve ücretsiz girişler, acil yardım hizmetleri, dönemsel kampanyalar ve dahası ile siz de özel hissetmek için Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yaparken, Adios Premium’u tercih edebilirsiniz.

Crystal: Bankanın en özel müşterileri için sunduğu Crystal, seyahatlerde, alışverişlerinizde, özel ihtiyaçlarınızda ve daha pek çok konuda ayrıcalıklı hizmetler sunan bir kredi kartı. Genel olarak bir kredi kartından bekleyebileceğiniz her şey, Crystal’de mevcut, ancak bunlara ek olarak, kart sahiplerine özel etkinlikler, çeşitli kampanyalar ve PrivateBanking hizmeti de sizleri bekliyor.

Play Kart: Gençlerin ihtiyaçlarına yönelik ürünler konusunda oldukça aktif çalışmalar yapan Yapı Kredi’de, Play Kart bu çalışmaların nüvelerinden biri. Her ay bolca kampanya ile en sevilen mekanlarda muhteşem indirimler, acil nakit ihtiyacında faizsiz harçlık ayrıcalığı, her harcamanızda bolca puan kazanabilme ve dahası ile Play Kart’ta, eğlence dur durak bilmiyor. Ek olarak, gençlere yıllık kart aidatı ödetilmediğini de hatırlatalım!
Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulmuş olan kredi kartlarına ve özelliklerine dair masraflar ve faiz oranlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Masraf Adı Faiz Oranı
Talimatlı Fatura Ödeme %2.15
Kredi Kartı Taksitlendirme İşlem Faizi %2.15
Nakit Çekim Faiz Oranı %2.15
Gecikme Faiz Oranı %2.65
Alışveriş faiz oranı %2.15

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

Yukarıdaki kredi kartlarından birini seçtiyseniz ve detaylı araştırmanız sonucu başvuru yapmak istiyorsanız, aşağıda sizin için resmi başvuru kanallarını sunduk. Herhangi birini kullanarak, dilediğiniz ürüne başvurunuzu dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi: Yapı Kredi’nin resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı başvuru sayfasını (https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvurusu) kullanarak, bir dakikadan az bir sürede başvuru yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: World için WORLD; Adios için ADIOS; Play Kart için PLAY yazdıktan sonra, T.C. kimlik numaranızla birlikte 4421’e göndererek, Yapı Kredi kredi kartı başvurunuzu SMS ile yapabilirsiniz.

İnternet / Mobil Bankacılık: Bir Yapı Kredi müşterisiyseniz, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarına giriş yaparak, başvurular menüsünden tek tıkla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: 444 0 444 numaralı Yapı Kredi telefon bankacılığı hattından da başvuru gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Şubeler: Türkiye’nin dört bir yanındaki herhangi bir Yapı Kredi şubesinden, sadece kimliğinizi yanınıza alarak dilediğiniz kredi kartına başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra, yapmadan önce ya da kart sahibiyken aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En çok sorulan soruları sizin için aşağıda detaylı bir biçimde cevapladık.

Başvuru Durumumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Başvurularınızı bankanın resmi internet sitesindeki kredi kartı başvuru sorgulama (https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvuru-sorgulama) sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığı da, alternatif yollardan bir tanesidir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Limit işlemleri için en kısa yol, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarıdır. Giriş yaptıktan hemen sonra, kredi kartınızı seçip limit işlemleri seçeneğine tıklayarak, limitinizi düzenleyebilirsiniz. Telefon bankacılığından da limit düzenlemesi yapılabilmektedir. Ayrıntılı anlatım için tıklayın.

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim?

Borcunuzu ödemekte zorlanıyor ve uygun bir ödeme planı ile yapılandırmak istiyorsanız, bunun için en uygun yol herhangi bir Yapı Kredi şubesinden geçmektedir. Müşteri danışmanınızla görüşerek, kısa sürede kredi kartı yapılandırması yapabilirsiniz. Ayrıntılı anlatım için tıklayın.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Başvurunuzu yapıp kartınızın kargolanmasına dair onay verdiyseniz, bu sürecin iptali sözleşmeler gereğince imkansızdır. Ancak başvurunuz henüz onay aşamasındaysa, telefon bankacılığından bir danışmana ulaşarak iptal ettirebilmeniz mümkündür.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

444 0 444 Numaralı Yapı Kredi telefon bankacılığı hattında, ilk seçenek kayıp çalıntı bildirimi ile ilgilidir. Direkt olarak müşteri danışmanına ulaşıp kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranları ve Ek Ücretler Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Kredi kartınızla acil nakit ihtiyaçlarınız için nakit çekim yaptıysanız, ekstrenize aşağıdaki faiz oranları ve ek ücretler, belirli koşullara göre yansıtılır.

  • EUR para birimi ile nakit çekim yaptıysanız, %5.1 faiz oranı + 2.1 EUR komisyon tahsil edilir.
  • USD ve diğer para birimleri ile çekim yaptıysanız, %5.1 faiz oranı + 2.3 USD komisyon tahsil edilir.
  • Tüm kanallardan yaptığınız TL nakit çekimleri için ise %3.75 faiz oranı yansıtılır ve ek olarak 9 TL komisyon bedeli ödersiniz. TL nakit çekimi için tek nüans, başka ATM’lerden yaptığınız çekimler için yansıtılan komisyon oranının 11 TL’ye çıkmasıdır.

Yukarıdaki faiz oranları ve komisyonlara BSMV ve diğer vergiler dahil edilmiştir.

Yorum yazın