Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Ülkemiz geneline yayılmış 844 şubesi ve binlerce ATM’si ile bankacılık hizmeti veren Yapı Kredi Bankası kredi kartları ile de müşterilerine harcarken kazanma ve harcamalarını taksitlendirme imkanı tanıyor. Yapı Kredi’nin kredi kartı çeşitleri; Yapı Kredi World Kart ailesi içerisinde bulunan farklı özelliklerdeki kartların yanı sıra, Adios Kredi Kartı ve gençler için Play Kart da dikkat çekmekte. Yapı Kredi SMS ile kredi kartı başvurusu yapılabiliyor mu, kartların özellikleri neler, detaylarda inceleyelim…

Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Yapı Kredi’nin sunduğu kredi kartı ürünlerini, temelde World ve diğerleri olarak iki ana kategoriye ayırabiliriz. Öncelikle, bankanın World portföyünü sizin için tanıtalım, ürünleri birbirinden ayıran özelliklere bir değinelim. Sonrasında ise, diğer kredi kartlarına geçiş yapabiliriz.

Worldcard

Yapı Kredi’nin harcamalarda kazandıran kredi kartı ailesi World Ailesi’nde Worldpuan biriktirme imkanı var. Kazanılan Worldpuanlar sonraki alışverişlerde harcanabiliyor. Uzun vadeli taksit imkanı, nakit avans kullanabilme ve cazip kampanyalardan yararlanabilme gibi pek çok farklı özellik de bu kredi kartında bulunmaktadır. Yapı Kredi World kredi kartının Gold ve Platinum seçenekleri de mevcuttur ve müşteri harcamasına göre banka tarafından tanımlanmaktadır. Yapı Kredi World Kart başvurusu şu kanallardan yapılabilmektedir.

 • Yapı Kredi resmi web sitesi
 • Yapı Kredi Şubeleri
 • Worldcard resmi web sitesi
 • Yapı Kredi İnternet Şubesi
 • 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı
 • Yapı Kredi World Card başvurusu SMS ile de yapılabilmektedir. Yapı Kredi World Kart başvurusu SMS ile; cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “World” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik No. yazılıp 4421’e gönderilerek yapılabilir. World Gold Kart için başvuru SMS’te “World” yerine “Gold” yazılarak gerçekleştirilebilir.
 • Ayrıca kart sahibi kişiler SMS ile kredi kartlarına ek özellik de tanımlatabilmekte ya da farklı kredi kartına geçiş yapabilmektedir. Bunun için yapılması gereken aşağıdaki kısaltmalardan sonra bir boşluk bırakıp TC Kimlik Numarası yazmak ve 4454’e göndermek.
 • Temassız Özellik İçin: TMS
 • Ek Kart İçin: EKKART
 • Kredi Kartından Fatura Talimatı İçin: FATURA
 • E-Hesap Özetine Geçiş İçin: EKSTRE

OpetWorldcard: Koç Grubu bünyesinde bulunan Opet ile World birlikteliğinin ortaya çıkardığı OpetWorldcard, Türkiye’de bulunan tüm Opet istasyonlarından yapacağınız akaryakıt harcamalarına ekstra Opetpuan kazandırmasının yanında, World markasının tüm özelliklerini de taşıyor.

Fenerbahçe Worldcard: Yalnızca Fenerbahçe taraftarlarına özel olarak verilen Fenerbahçe Worldcard, taraftarı ve aşığı olduğunuz takımınıza özel programlarda ayrıcalıklar sunan, aynı zamanda World dünyasının bütün özelliklerinden faydalanabileceğiniz bir kredi kartı.

World Eko Kart: Yıllık aidatı olmayan bir kredi kartı arıyorsanız, her harcamanızdan Worldpuan kazanıp aynı zamanda taksitli alışveriş yapabileceğiniz World Eko Kart tam size göre.

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yaparken, yukarıdaki seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz; ancak farklı zevklere ve ihtiyaçlara sahipseniz, aşağıdaki diğer Yapı Kredi ürünleri de sizleri bekliyor.

Adios

Yapı Kredi’nin seyahat kartı “Adios” kredi kartıdır. Yapılan alışverişlerde mil kazandıran, kazanılan miller ile seyahat etmeye; konaklamaya, tura çıkmaya ve araç kiralamaya imkan tanıyan Yapı Kredi Adios Kredi Kartı’na ek olarak bir de Adios Premium bulunmaktadır. Yapı Kredi Adios kredi kartı başvurusu SMS ile de yapılabilmektedir. Adios kart başvuru kanalları aşağıdaki gibidir:

 • Yapı Kredi Şubeleri
 • Yapı Kredi web sitesi
 • Adios Card resmi web sitesi
 • Yapı Kredi İnternet Şubesi
 • 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığı
 • Yapı Kredi Adios Card SMS ile başvuru: Cep telefonunun kısa mesaj kısmına “ADIOS” yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik No. bilgisi yazılıp 4421’e gönderilerek gerçekleştirilebilir.

Crystal: Bankanın en özel müşterileri için sunduğu Crystal, seyahatlerde, alışverişlerinizde, özel ihtiyaçlarınızda ve daha pek çok konuda ayrıcalıklı hizmetler sunan bir kredi kartı. Genel olarak bir kredi kartından bekleyebileceğiniz her şey, Crystal’de mevcut, ancak bunlara ek olarak, kart sahiplerine özel etkinlikler, çeşitli kampanyalar ve PrivateBanking hizmeti de sizleri bekliyor.

Play Kart

Yapı Kredi Play Kart öğrencilerin ve gençlerin yararlanabileceği kredi kartı olarak ön plana çıkıyor. 18 yaşın üzerinde lisans, ön lisans, doktora ya da yüksek lisans eğitimi gören öğrenciler Yapı Kredi Play Kart’a başvuruda bulunabiliyorlar. Yapı Kredi Play Kart tıpkı diğer kredi kartlarında da olduğu gibi hem taksit hem de Worldpuan kazanma olanağı sunuyuor. Taksitli nakit avans kullanma, kampanyalardan yararlanma, indirim sağlama gibi pek çok özellik de cabası. Yapı Kredi Play Kart başvuru kanalları aşağıda madde madde sıralanmıştır.

 • Yapı Kredi Şubeleri
 • Yapı Kredi web sitesi
 • Yapı Kredi Mobil
 • Yapı Kredi İnternet Şubesi
 • Yapı Kredi Telefon Bankacılığı (444 0 444)
 • SMS ile Yapı Kredi Play Kart başvurusu; “PLAY” yazıp bir boşluk bırakarak TC Kimlik No. bilgisi yazılıp 4421’e gönderilebilir.

Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası tarafından sunulmuş olan kredi kartlarına ve özelliklerine dair masraflar ve faiz oranlarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Masraf AdıFaiz Oranı
Talimatlı Fatura Ödeme%2.15
Kredi Kartı Taksitlendirme İşlem Faizi%2.15
Nakit Çekim Faiz Oranı%2.15
Gecikme Faiz Oranı%2.65
Alışveriş faiz oranı%2.15

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

Yukarıdaki kredi kartlarından birini seçtiyseniz ve detaylı araştırmanız sonucu başvuru yapmak istiyorsanız, aşağıda sizin için resmi başvuru kanallarını sunduk. Herhangi birini kullanarak, dilediğiniz ürüne başvurunuzu dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi: Yapı Kredi’nin resmi internet sitesinde bulunan kredi kartı başvuru sayfasını (https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvurusu) kullanarak, bir dakikadan az bir sürede başvuru yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: World için WORLD; Adios için ADIOS; Play Kart için PLAY yazdıktan sonra, T.C. kimlik numaranızla birlikte 4421’e göndererek, Yapı Kredi kredi kartı başvurunuzu SMS ile yapabilirsiniz.

İnternet / Mobil Bankacılık: Bir Yapı Kredi müşterisiyseniz, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarına giriş yaparak, başvurular menüsünden tek tıkla başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: 444 0 444 numaralı Yapı Kredi telefon bankacılığı hattından da başvuru gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Şubeler: Türkiye’nin dört bir yanındaki herhangi bir Yapı Kredi şubesinden, sadece kimliğinizi yanınıza alarak dilediğiniz kredi kartına başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yapı Kredi kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra, yapmadan önce ya da kart sahibiyken aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En çok sorulan soruları sizin için aşağıda detaylı bir biçimde cevapladık.

Başvuru Durumumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Başvurularınızı bankanın resmi internet sitesindeki kredi kartı başvuru sorgulama (https://www.yapikredi.com.tr/basvuru-merkezi/kredi-karti-basvuru-sorgulama) sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. Telefon bankacılığı da, alternatif yollardan bir tanesidir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Yapı Kredi’nin yasal sınırlar dahilinde kendisine yapılan kredi kartı başvurularını kabul etme hakkı olduğu gibi reddetme yetkisi de bulunmaktadır. Yapı Kredi’ye yapılan kredi kartı başvurusu aşağıdaki nedenlerden biri ya da bir kaçı nedeniyle onaylanmayabilir ya da reddedilebilir.

 • Findeks notunun düşük olması. Riskli ya da çok riskli Findeks notu olanlar ile Findeks notu “0” olanların kredi kartı başvuruları banka tarafından kabul edilmeyebilir.
 • Takipte veya gecikmede, kredi kartı borcu ya da herhangi bir kredi borcu bulunanlar.
 • Varlık yönetim şirketlerinde kapatılmamış borcu olanlar.
 • Geliri yasal borçlanma sınırını aşmış olanlar.
 • Diğer bankalardan kredi kartı kullanılıyor ise bu kredi kartı yahut kartlarının limitlerinin toplamının kişinin aylık gelirinin dört katına denk ya da fazla olması.
 • E-haciz ya da icra takibi gibi bir borç bulunması.
 • Yukarıda sayılanlara ek olarak Yapı Kredi müşterinin kredi kartı talebini bütün bunlardan bağımsız olarak değerlendirme ve dilerse reddetme hakkına sahiptir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi kartı başvurusu değerlendirme süreci her bir vatandaş özelinde farklılık arz eder. Süre için belirleyici pek çok etken bulunmaktadır. Bu etkenlerin ilk sırasında Findeks notu yer alır. Findeks puanı iyi olan vatandaşlar kredi kartı başvurularında daha çabuk yanıt alabilirler. Yapı Kredi’de kredi kartı başvuru sorgulama imkanı da vardır. Yapı Kredi’ye yapılan kredi kartı başvuruları takibi, Yapı Kredi resmi web sitesinde şu adımlar izlenerek incelenebilir: Yapı Kredi Ana Sayfa – Başvuru Merkezi – Kredi Kartı Başvurusu – Kredi Kartı Başvuru Sorgulama… Açılan ekranda yer alan TC Kimlik No. ve cep telefonu bilgileri girilerek başvuru durumu sorgulanabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Limit işlemleri için en kısa yol, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamalarıdır. Giriş yaptıktan hemen sonra, kredi kartınızı seçip limit işlemleri seçeneğine tıklayarak, limitinizi düzenleyebilirsiniz. Telefon bankacılığından da limit düzenlemesi yapılabilmektedir. Ayrıntılı anlatım için tıklayın.

Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim?

Borcunuzu ödemekte zorlanıyor ve uygun bir ödeme planı ile yapılandırmak istiyorsanız, bunun için en uygun yol herhangi bir Yapı Kredi şubesinden geçmektedir. Müşteri danışmanınızla görüşerek, kısa sürede kredi kartı yapılandırması yapabilirsiniz. Ayrıntılı anlatım için tıklayın.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Başvurunuzu yapıp kartınızın kargolanmasına dair onay verdiyseniz, bu sürecin iptali sözleşmeler gereğince imkansızdır. Ancak başvurunuz henüz onay aşamasındaysa, telefon bankacılığından bir danışmana ulaşarak iptal ettirebilmeniz mümkündür.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

444 0 444 Numaralı Yapı Kredi telefon bankacılığı hattında, ilk seçenek kayıp çalıntı bildirimi ile ilgilidir. Direkt olarak müşteri danışmanına ulaşıp kartınızı kullanıma kapatabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranları ve Ek Ücretler Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Kredi kartınızla acil nakit ihtiyaçlarınız için nakit çekim yaptıysanız, ekstrenize aşağıdaki faiz oranları ve ek ücretler, belirli koşullara göre yansıtılır.

 • EUR para birimi ile nakit çekim yaptıysanız, %5.1 faiz oranı + 2.1 EUR komisyon tahsil edilir.
 • USD ve diğer para birimleri ile çekim yaptıysanız, %5.1 faiz oranı + 2.3 USD komisyon tahsil edilir.
 • Tüm kanallardan yaptığınız TL nakit çekimleri için ise %3.75 faiz oranı yansıtılır ve ek olarak 9 TL komisyon bedeli ödersiniz. TL nakit çekimi için tek nüans, başka ATM’lerden yaptığınız çekimler için yansıtılan komisyon oranının 11 TL’ye çıkmasıdır.

Yukarıdaki faiz oranları ve komisyonlara BSMV ve diğer vergiler dahil edilmiştir.