Yapı Kredi Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Yapı Kredi Bankası kredi borçlarını ödemekte güçlük çeken müşteriler için 2019 yılında başlatılan kredi borcu yapılandırma imkanını müşterilerine de sunmuştur.

İlk olarak kredi kartı borçlarının yapılandırılmasını sağlayan banka müşterilerinin kart borçları nedeniyle ciddi maddi sorunlar yaşamasının önüne geçmenin yanında icra ve diğer hukuki süreçlerin başlamasının da önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

Yapı Kredi Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi’den Kredilere Yapılandırma Desteği

Yapı Kredi Bankası kredi kartı borç yapılandırılması için müşterilerine kalan borçları için uygun faiz oranlarında ve vadelerde ödeme seçeneği sunmaktadır. Banka müşterileri kendi ödeme güçlüğüne göre diledikleri gibi bu imkândan faydalanıp kredi kartı borçlarını rahatlıkla ödeyebilmektedir.

Kredi kartı borçları dışında Yapı Kredi ihtiyaç, konut ve taşıt kredilerinde de ödeme güçlüğü yaşayan müşterileri için farklı avantajları sunmaktadır.

Yüksek miktarlarda alınan bu kredilerde yaşadığınız ödeme sorunları nedeniyle kredi notunuzun düşmemesi ve hukuki süreçlerin başlatılmaması için banka yetkilileri ile görüşerek kalan borçlarınız için yapılandırma talebinde bulunabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Yapı Kredi Bankası müşterilerinin bireysel ihtiyaçlarını karşılamaları maksadı ile onlara çekilen kredi miktarına göre %1,85 ile %2,20 faiz oranları arasında uygun vade ile kredi çekme imkânı sunmaktadır.

İhtiyaç kredisi vade oranları en düşük 24 ay, en yüksek ise 60 ay vadeli olmaktadır. Siz bu süreçte ihtiyaç kredisi borcunuzu öderken yaşadığınız maddi sorunlar nedeniyle kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız o zaman banka yetkilileri ile görüşerek kredinizin yapılandırılmasını isteyebilirsiniz.

Yapı Kredi ihtiyaç kredisi yapılandırılmasında banka kredi alınırken uygulanan faiz oranı üzerinden tekrar kalan kredi borucunuzu değerlendirip size uygun vade süresi ile yeni bir ödeme planı çıkartabilir.

İhtiyaç kredilerinin yapılandırılmasında faiz oranları değişkenlik göstermezken vade sürelerinde farklılıklar yapılarak aylık ödeme miktarları azaltılabilir. Bu sayede borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

Yapı Kredi Bankası taşıt kredisi almak isteyen müşterileri için 0 km araçlar ve 2.el araçlarda uygun faiz oranları ve ödeme koşulları sunmaktadır. Taşıt kredisinde;

  • 0 km araçlar ve 10. Yaşına kadar olan 2. El araçlar için %1,79 faiz oranı ve 48 ay varan vade imkânları sunulmaktadır.
  • Kredi alımlarında kefil olmadan ve ekspertiz işlemleri yapılmadan kredi alınabilmektedir.

Yapı Kredi Bankası taşıt kredisi ödemlerinde zorlandığınız zaman banka yetkilileri ile görüşerek kalan ödemelerinizi yapılandırabilirsiniz.

Burada yine faiz oranları üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmazken kalan kredi borcunun uygun vade ile yapılandırılması için imkân tanınabilmektedir.

Konut Kredisi Yapılandırma

Hayalini kurduğunuz ve yaşamak istediğiniz ev için yüklü miktarda konut kredisi çektiniz ve bu kredinin borçlarını ödemekte zorlanıyorsanız o zaman Yapı Kredi konut kredisi yapılandırma imkanından faydalanabilirsiniz.

Yapı Kredisi konut kredisini;

  • %1,59 faiz oranı ile
  • En düşük 60 ay, en yüksek 120 ay vade ila alabilirsiniz.

Yapı kredi konut kredisi taksit ödemelerinde bankaya olan borcunuzu aylık taksit ödemeleri dışında ara ödemeler ile veya kredi borcunun kalanını zamanında önce yapacağınız ödemeler ile kapatabilirsiniz.

Bunun dışında yaşadığınız ekonomik sorunlar nedeniyle kalan ödemelerinizi yapmakta zorluk çekerseniz de banka yetkilileri ile görüşüp kalan borçlarınızın yapılandırılmasını isteyebilirsiniz.

Konut kredisi yapılandırmasında banka yetkilileri kalan borucunuz için aynı faiz oranını uygulayabileceği gibi daha yüksek veya daha düşük faiz oranları ile de borcunuzu hesaplayabilir. Dilediğiniz vade ile sizlere ödeme kolaylığı sağlayarak da borcunuz için uygun ödeme planı çıkartabilir.

Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Yapı Kredi Bankası kredi borçlarını ödeyemeyen müşterileri için sunduğu kredi yapılandırma imkanında kendi belirlediği faiz oranını uygulamaktadır. Faiz oranları;

  • İhtiyaç kredisinde faiz oranı %1,85 il %2,20 arasında değişmektedir.
  • Taşıt kredisi faiz oranı %1,79 iken,
  • Konut kredisi faiz oranı ise %1,59’dur.

Yapı Kredi kredi yapılandırma faiz oranlarında banka kendi politikası üzerinden alınan kredi türüne göre faiz oranı sunarak vade olanaklarında ayrıcalıklar tanımaktadır.

Kredi Yapılandırma Şartları

Yapı Kredi Bankası kredi yapılandırma şartlarını öğrenmek için banka yetkilerinden yardım alınabilir.

Çektiğiniz kredi türüne göre yapılandırma işlemlerinde de banka bazı durumları göz önünde bulundurabilir. Bu nedenle yapılandırma ile ilgili doğru bilgileri almak için banka şubesine gidebilir, çağrı merkezleri üzerinden yetkililer ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
  • Ramazan5 ay önce
  • İhtiyaç kredisi yapılandırma