Yapı Kredi Nuvo nedir? Nuvo hesabı nasıl açılır?

Yapı Kredi Nuvo

Son yıllarda bankaların rekabet ortamını genişletmek ve müşterilerine daha uygun masraflar ile hizmet vermek için geliştirdiği şubesiz bankacılık seçenekleri her geçen gün artmaya devam etmektedir. Enpara ile başlayan sürece birçok bankanın dahil olması ile tüketiciler fırsatlardan yararlanmaya devam ediyor. Bu yazımız Yapıkredi bankasının şubesiz bankacılık aracı olan Nuvo hesabı nasıl açılır sorusunu merak edenlere cevap veriyoruz.

Nuvo Nedir?

Herhangi bir şubeye gitmeden bankanın müşterisi olmanıza imkan veren sistemdir. Özellikle internet ve mobil bankacılık işlemlerini çok hızlı ve masraf ödemeden yapmanıza imkan vermektedir. Türkiye vatandaşlarının yararlanabildiği gibi Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu kişilerde Nuvo müşteri olabilirler.

Nuvo ile yapılabilecek işlemler

  • Havale / Eft gönderimi
  • Bireysel ihtiyaç kredisi
  • Kredi kartı başvurusu
  • Borç ödeme ve otomatik talimatlar
  • Yatırım işlemleri

Nuvo Avantajları Nelerdir?

Şube işlemleri olmadığı için bankalar birçok masraftan kurtulmuş olacağından sizin da bankacılık işlemlerinde herhangi bir masraf ödemenize gerek kalmamaktadır. Mobil işlemler için ücretsiz indirdiğiniz uygulaması ile herhangi data ücreti ödemeden bütün işlemleri hızlı gerçekleştirmenize imkan verir. Bütün yapıkredi ATM’lerinde istediğiniz anda ücretsiz nakit çekimi ve yatırımı yapabildiğiniz gibi diğer bankaların ATM’lerinden de işlem yapmanıza imkan vermektedir.

Nuvo İle İşlemlerde Ücret Ödememek Ne Demek?

  • Havale/Eft işlemlerinde gönderi ücreti yoktur
  • Vadeli hesaplarda normal şubeli bankacılığı göre yüksek faiz oranları
  • Yapıkredi bünyesinde olduğu için Worldcard imkanlarından yararlanabilme

yapı kredi nuvo

Nuvo Hesabı Nasıl Açılır?

Nuvo.com.tr ya da kurumsal iletişim numaralarından (08502220555) üzerinden nuvo müşteri olma talebinde bulunabilirsiniz. Nuvo üyeliği için başvurduktan sonra belirtmiş olduğunuz adrese 5-7 gün içerisinde bankacılık hizmet sözleşmesi kurye ile gönderilecektir.

                “Başvuru yaparken verecekleri kurye takip numarası ile paketinizin ulaşma sürecini takip edebilirsiniz.”

Kurye teslimi için verdiğiniz adresin sabit olmasının önemi yoktur. Vereceğiniz adresin yurt içi olması zorunludur. Sadece kurye geldiğinde kimlik kartınızı yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Kurye paketini teslim almadığınızda tekrar bildirim yapabilir fakat şubeden alma gibi seçenekleri bulunmamaktadır.

Kurye ile gelen paketi imzalamadığınız zaman istediğiniz zaman vazgeçebilirsiniz. İmzaladıktan sonrada hesabınızı kapatmak istediğinizde normal bankacılık işlemlerinde gibi kolay bir şekilde kapatabilirsiniz. Kuryeden aldığınız sözleşmeleri imzaladığınızda sözleşme görselleri direk şubeye gönderileceği için hesap işlemleriniz aynı gün içinde tamamlanmaktadır ve bankacılık işlemlerine başlayabilirsiniz. Kuryenin size gelmesinden ve evrakları geri göndermesine geçen sürelerin hepsi ücretsiz gelişmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir