Yapı Kredi Sigortasız Kredi Başvurusu 2020

Yapı Kredi Sigortasız Kredi Başvurusu 2020

Yapı Kredi ferdi krediler dahilinde müşterilerine likidite imkanı tanırken gelir belgesi vb. gibi evraklardan da feragat edebiliyor. Yapı Kredi ihtiyaç kredisinden yararlanarak masraflarını karşılamak, ihtiyaçlarını gidermek ya da borçlarını ödemek isteyen kişiler geri ödemelerini uzun vadelerde yapabiliyorlar. Üstelik şimdi kullanılan kredinin 3 ay sonra geri ödenmeye başlanması da mümkün. Yapı Kredi 3 ay ertelemeli gelir belgesiz kredi özellikleri nelerdir, hesaplaması nasıl yapılır başvuru kanalları ve başvuru sonucu öğrenme işlemi nasıl yapılır gibi pek çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Bunu özellikle konut kredilerindeki düşme elbette ihtiyaç kredileri ve taşıt kredilerinde de aynı şekilde olumlu geri dönüşler olarak sunuldu. Bu anlamda kredi başvuruları 2019 yılında daha rahat ve daha uygun şekilde sunulmuş bulunuyor.

Yapı Kredi Sigortasız Kredi Başvurusu

Yapı Kredi Sigortasız Kredi Fırsatı

Yapı Kredi Bankası’na sigortasız çalışmanıza rağmen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca tabii bankaların bilindiği gibi son dönemde kredi işlemlerinde sigorta işlemi gerçekleştirmesi gibi bir durum da söz konusu. Yapı Kredi burada her iki yönden de sizlere farklı fırsatlar sunuyor. Yapı Kredi internet sitesi üzerinden rahatlıkla başvuruda bulunabilir ve bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri sizlerle iletişime geçiyor ve bu krediyi nasıl kullanabileceğiniz konusunda sizlere gerekli Yönlendirmeleri yapıyor. Bu sigortasız kredi işlemlerinde siz de iş yerinizden en azından almış olduğunuz bir evrağı sunmanız isteniyor. Bu dahilde sizler de istediğiniz sonuca ulaşabiliyorsunuz.

Ayrıca öğrenciler için de öğretim adı altında alabilecekleri ihtiyaç kredileri mevcut. Bu işlemlerin yanı sıra yapısal olarak ev sahibi olmanıza rağmen kira gelirinize bağlı olarak ipoteksiz şekilde de banka kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Gerekli kontratın sunumu dahilinde banka sizlerden kefil talep etme hakkını mahsus tutarak bu konuda sizlere yardımcı olmaktadır.

Yapı Kredi Gelir Belgesiz Kredinin Faiz Oranı Kaç?

Yapı Kredi’nin tüketici kredilerinin faiz oranı güncel olarak aylık yüzde 1,09 seviyesinden başlamaktadır. Bu oran KKB notu en yüksek olan vatandaşlara uzun vade seçeneğinde sağlanmaktadır. Hali hazırda asgari faiz oranı olarak banka tarafından kamuoyuna deklare edilen seviye; Findeks notu düşük müşterilerde ters orantılı olarak yükselmektedir. Kredi vadesi ile talep edilen kredi meblağı da faiz oranını doğrudan etkilemektedir. Bu doğrultuda banka müşterilerine maksimum aylık yüzde 1,82 faiz oranı tatbik etmektedir.

Yapı Kredi Gelir Belgesiz Kredi Hesaplaması

Yapı Kredi’nin ihtiyaç kredilerinden nakit kullanmak isteyen kişiler için gelir belgesiz hesaplama yöntemleri aşağıdaki şablonda farklı vade ve kredi tutarları için verilmiştir. Örnek hesaplamalardaki faiz oranları farazi olup; müşterilerin değişik faiz oranlarından hesaplama örnekleri görmeleri için verilmiştir. Kredi hesaplama örneklerindeki masrafların içerisinde kredi meblağının binde 5’ine karşılık gelen tahsis bedelinin yanı sıra; krediye başvuran kişinin bir yıllık hayat sigortası prim bedeli de yer almaktadır. Bu rakamlar ortalama değerleri temsil etmekte olup, hayat sigortası bedeli kişi özelinde daha düşük ya da daha yüksek tutabilecektir.

KrediFaiz OranıTaksit TutarıGeri ÖdemeMasraflar
36 Ay 10.000 TL1,82404,01 TL14.544,72 TL110 TL
60 Ay 10.000 TL1,69289,64 TL17.377,80 TL110 TL
36 Ay 50.000 TL1,391.858,59 TL66.909,16 TL290 TL
60 Ay 50.000 TL1,271.277,52 TL76.651,01 TL290 TL
60 Ay 75.000 TL1,091.811,76 TL108.705,79 TL390 TL

 

Yapı Kredi Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi Bankası üzerinden başvuruda bulunmak için internet üzerinden başvuru yaparsanız daha rahat bir şekilde sonuç alabilirsiniz. Burada net gelirinizi yazmanızı tavsiye ederiz. Gelirinizi yazdığınız zaman yani sigortasız şekilde olsa da gelirinizi yazdığınız daha müşteri hizmetleri sizlerle iletişim içerisinde girecektir.

Bu konuda daha rahat bir şekilde sonuç alabileceğiniz gibi aynı zamanda sizlere gerekli geri bildirimin de verilmesi sağlanmış olacaktır. Bunun yanı sıra özellikle sigortasız çalışarak kredi çekenler için en kolay yöntem kesinlikle kefillik sistemidir. Eğer elinizde bir yer varsa ipotek göstererek de bu tarz bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir?

Yapı Kredi’nin gelir belgesiz kredisine başvuru; bankanın maaş müşterileri başta olmak üzere güncel olarak Yapı Kredi’yle çalışan kişiler tarafından şubelere yapılabilmektedir. Şubeler haricindeki diğer kanallardan hem bankanın müşterileri hem de diğer vatandaşlar kredi başvurusunda bulunabilirler. Krediye başvuru kanalları:

  • Yapı Kredi Mobil
  • Yapı Kredi ATM’leri
  • 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi
  • Yapı Kredi resmi web sitesi ve internet bankacılığı
  • Yapı Kredi SMS ile anında kredi başvurusu da “Bireysel, TCKN, Aylık Gelir” bilgileri yazılıp 4411’e kısa mesaj atılarak yapılabilmektedir. Kredi başvuru kısa mesaj örnek metin; Bireysel 99988877766 3850

Yapı Kredi’den tüketici kredisi başvurusu yaptıktan sonra başvurusuna yanıt alamayan kişiler; kredi başvuru takip ve sorgulama işlemlerini de yukarıdaki kanallardan gerçekleştirebilirler. Yapı Kredi’nin kredi koşullarını istediği zaman değiştirme, güncelleme ya da krediyi tamamen yürürlükten kaldırma yetkisi ve ihtimali bulunduğu dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntıdır.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.