Yapıkredi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2019Yapıkredi Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartlarının borcunun yapılandırılması ile alakalı olan işlemlerde kartın ana borcunun tutarı, oluşmuş olan faizler ve yapılandırma tarihine kadar meydana gelen tüm masrafları belli bir faiz seçeneği ile hesaplanır. Yapılandırma işlemlerinin peşin ödenmesinde bu faiz oranları ve ek masraf tutarları hesaplanarak düşülür ama genelde kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri peşin olarak ödenemeyen kartlar için yapılır.

Kredi kartı borcu olan kişiler kara listeye düşmemek, borcundan dolayı icralık olmamak adına bu uygulamayı tercih ederler. Hatta son dönemlerde kredi kartı borcu olanların artmasından dolayı hükümet bu konuda genelge yayınlaşmış ve borcu yüksek olan kişiler için 72 ay vade olanağını bir kereye mahsus bankalardan sunmasını istemiştir. Her banka gibi yapı kredi bankası düşük ya da yüksek meblağlara bakmadan müşterileri için yapılandırma olanağı sunmaktadır.

Yapı Kredi Bankası kredi kartı borcu yapılandırma uygulaması prosedürleri ve işlemleri ile alakalı bilgi almak adına 0850 222 448 ya da 444 0 448 nolu telefon numaralarını aramanız gerekir. Bu aramadan sonra sesli yanıt sistemi sayesinde kredi kartı işlemlerini tercih ederek müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekir.

Müşteri temsilcisi ile yapacağınız görüşmede kredi kartınızın var olan borcuna ait yapılandırma uygulamasının yapılmasına ait tüm detaylara ulaşmanız mümkündür. Temsilcinin vereceği bilgiler eşliğinde ya telefonda ya da şubeye giderek dilekçe yazıp yapılandırma sürecini başlatabilirsiniz.

Yapıkredi kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

yapı kredi kredi kartı yapılandırma

Yapı kredi kredi kartı borcu yapılandırması için 0850 222 448 ya da 444 0 448 nolu telefon numaralarını aramanız gerekir. Bunun dışında tüm Yapı kredi şubelerine giderek de bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu hizmette kartını tek çekim kullanan ve taksit yaparak ödemelerini biriktiren herkes yararlanabilir.

Ayrıca bu durumda olan tüketiciler içinde bulunmaz bir nimettir. Yapılandırma için müşteri hizmetlerini aradıktan sonra temsilci bu işlem için gerekli şartları oluşturup oluşturmadığınızın detayına bakar. Bu kontrollerin yapılmasının hemen ardından temsilci gerekli olan gelir ve gider detaylarını sizden söylemenizi ister. Bu bilgilerin alınması ile banka en uygun olan taksit ödeme planlarını müşterisine okuyacaktır.

Bu seçenekler içinden kendiniz için en uygun olanı tercih etmeniz gerekir. Çünkü bu işlemden sonra ödenecek olan her taksitin gününde ödenmesi şarttır. Bundan dolayı bütçenizi sarsmayacak bir planı tercih etmelisiniz. Ayriyeten 2015 yılından çıkmış olan ve hükümet tarafından istenen bir bildirge ile Yapı kredi bankası da 72 ay vade seçeneği sunan bankalar arasındadır. Bu sayede yüksek meblağda borcu olan kişiler bir defaya mahsus olmak üzere 72 ay yapılandırma yapabilirler.

Yapıkredi 72 ay kredi kartı yapılandırma

Yapı kredi kredi kartı yapılandırması eşliğinde borcu olan kişilere 72 aylık vadede normal bireysel kredi kullandırımı yapılmaktadır. Tabii ki bu süreç içinde borçlu olan kişilerin kartları kullanım için kapatılır. Bazı bankalar ise kredi kartlarını direk olarak iptal eder ve müşterisine bir daha kredi kartı bile çıkartmayabilir.

72 aylık vadede borçlunun borcu banka tarafından belirlenmiş olan faiz oranları ile tekrardan hesaplanır. Zaten ödemekte zorluk çeken borçlular bu şekilde ödeme kolaylıklarından faydalanabilirler. Borçlu olan kişilere 72 aylık vade seçeneğinden yaralanma karını ise tamamen banka verecektir.

Vadeye bölünen ve yapılandırılan kartların ödemelerinin mutlaka düzenli bir şekilde yapılması gerekir.  aksatılması ve 3 döne üst üste ödememesi durumunda borçlu daha zor durumlar içinde kalabilir. Hatta banka borcun tamamını tahsil etmek isteyebilir ya da icraya verebilir.

Birde bu aşamaya düşen kişilerin borçlarına farklı ceza faizleri de bineceği için borcun miktarında yükselme meydana gelir. Yapılandırma için Yapı kredi bankası müşteri hizmetleri normal iş saatleri sabah 08:00 akşam da 17:00 arasında hizmet verir.

Yorum yazın