Yaşlılara Kredi Veren 5 Banka 2020

Yaşlılara Kredi Veren 5 Banka 2020

Yaşlılara Kredi

Nakit para akışı, kişilerin hemen her döneminde ihtiyaç duyduğu bir araç olmaktadır. Kredi ürünlerin de temel amaçlarından biri vatandaşın ekonomik eksiğini gidermektir. Bu doğrultuda, 7 den 70 e hemen herkes muhakkak kredi başvurusunda bulunmuştur.

Belirli yaşa gelmiş olup olup(yaşlı kimseler), çocuğunu evlendirmek isteyen, acil ihtiyacı olan ya da farklı sebepler kedi kullanmak isteyen, ileri yaşlı kişilerde kredi kullanabilmektedir. Yaşlı kişilerin kredi kullanabilmesini için dikkat edilen en önemli hususu ise, yaş sınırıdır.

Ancak bu sınır bankalar arasında değişkenlik göstermektedir. Öyle ki bazı bankalar maksimum 65 yaşa kadar olan kişiler için kredi kullandırırken, sınırlı sayıda banka 75-80 yaş arası ihtiyaç sahibi vatandaşa kredi imkânı sunmaktadır.

Yaşlılara Kredi Nedir?

Anlaşılır ifadeyle yaşlılara kredi, belirli yaşa gelmiş olup, (60 yaş ve üstü) herhangi bir ihtiyacını gidermek için bankalardan nakit desteği almasıdır.

Bu anlamda esnaflar, emekli olup maaşını bankadan düzenli bir biçimde alanlar ve diğer gerekli koşulları sağlayan birçok yaşlı, bankaların sunmuş olduğu yaşlılara kredi imkânından faydalanmaktadır.

Ancak bilinmelidir ki, yaşlılara kredi imkânı her bankanın sunmuş olduğu bir hizmet olmamaktadır.

Yaşlılar Nasıl Kredi Alabilir?

Öncelikle, yaşlıların kredi kullanması sanıldığı kadar kolay olmayıp, yaşlı olmayan vatandaşa oranla daha uğraştırıcı olmaktadır. Yaşça ileri olan kişilerin ölüm riskine karşı tedbirli olmak isteyen bankalar, haliyle geri ödemelerini de garanti altına almak istemektedir.

Bu anlamda emekli olup, emekli maaşını çektiği bankadan kredi kullanmak, kişilerin işini biraz daha kolaylaştırmaktadır.

Yaşlılara kredi başvurusu büyük oranda banka şubelerinden olmakla birlikte, bankaların iş akışı gereği, telefon bankacılığı, internet bankacılığı, sms ya da mobil bankacılıktan yapılabilmektedir.

Yaşlılara Kredi Alabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Yaşlılara kredi kullandırmak kuşkusuz ki birçok bankanın çekinerek sunduğu bir politikadır.Kişinin Kullanacağı kredinin geri ödemesi bitmeden vefatının olacağından korkan bankalar, kefili ipotek gibi şartlarla kendini garanti altına almak istemektedir.

  • Yaş sınırı da yaşlılara kredi kullandırmanın bir diğer koşulu olmaktadır. Bu sınır bankalar arası esneklik göstermektedir.(80-85 yaş arası yaşlılar için kredi kullanmak hayli zordur)
  • Yaşlı olan vatandaşın, konut kredisi, ticari kredi ya da uzun vadeli KOBİ kredisi kullanması da imkânsızdır. Bu anlamda düşük miktarlı olup, kısa vadeli krediler bankalar nezdinde uygun görülmektedir.
  • Hemen her kredi türünde ve kredi kullanacak vatandaş için geçerli olan kredi notu, yaşlıların kullanacağı kredi içinde büyük önem taşımaktadır.

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar

Yaşlılara kredi kullandırmak, her ne kadar riskli ve uğraştırıcı bir durum olsa da, bankalar bu tür müşteri grubunun da talebi geri çevirmemektedir.

Bu durumun temel sebepleri ise, kişilere ekonomik destek vermek, bankaların müşteri portföyünü arttırmak istemesi ve bankaların rekabet ortamından doğan geride kalmama çabasıdır.

Bu anlamda yaşlılara kredi imkânı sunan bazı banklar, Garanti Bankası Yaşlılar için Kredi, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası ve Ziraat Bankasıdır.

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar

Garanti Bankası Yaşlılar İçin Kredi

Garanti Bankası, emeklilere özel çıkartmış olduğu kredi imkânı ile kişilere 48 aya kadar vade imkânı sunmaktadır. Üstelik emekli maaşınızı Garanti Bankası’na taşırsanız 450 TL’ye varan emekli maaş promosyonu fırsatından da yararlandırmaktadır.

Gerekil belgeler ise,  nüfus cüzdanı, gelir belgesi(emekli belgesi) olup, yalnızca şubelerden başvuru kabul edilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Vakıfbank Yaşlılar İçin Kredi

Vakıfbank,”SSK’dan emekli maaşı alan tüm emeklilere uygun faiz oranı ile Emeklilere Özel Kredi! “imkânı sunmaktadır. Maksimum 90.000 tl kredi imkânı sunan banka, azami vade oranını 48 ay olarak belirlemiştir.

Geri ödemeler ise, aylık eşit taksitler halinde 3 ayda bir ödemeli, İlk 3 ayı ödemesiz aylık eşit taksitli ve Değişken taksitli olarak yapılabilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Halkbank Yaşlılar İçin Kredi

Halkbank da emekli olup,kredi kullanmaya ihtiyacı olan kişilere kredi imkânı sunmaktadır. Banka,sık sık yaşlılar için kredi kampanyaları sunmakta ve düşük faiz oranları ile kredi imkânı sunmaktadır. Bu anlamda “Emekli Mini Kredi” ve “Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi” ile emeklilere destek vermektedir.

Emekli Mini İhtiyaç Kredisi’ne hemen başvurmak için aralarında boşluk bırakıp “MINI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazarak 3452’ ye SMS göndermek yeterli olmaktadır. Maksimum kredi oranı ise,50 bin TL olarak belirlenmiştir.

Başvuru için tıklayın.

İş Bankası Yaşlılar için Kredi

T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı, SSK ve BAĞ-KUR) emekli maaş ödemelerini İş Bankası’na aktaran tüm T.C SGK emeklileri, emekli maaşlarının ayda bir ödenmesine bağlı olarak, ayda bir taksit ödemeli veya emekli maaşlarının üç ayda bir ödenmesine bağlı olarak üç ayda bir taksit ödemeli Emekli Kredisi’nden yararlanabilmektedir. Başvurular ise, emekli kartı ile birlikte banka şubelerinden yapılabilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Ziraat Bankası Yaşlılar için Kredi

Emeklilere Ziraat Bankası olarak birçok avantaj sunulmaktadır. Emekli vatandaş, düşük faiz oranları ve uygun vade planları ile ihtiyacı olan nakdi, Ziraat Bankası tarafından karşılamaktadır.

Başvuru için tıklayın.