Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2020

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2020

Ziraat bankası 2. El taşıt kredisi araç satın almayı düşünen herkes için büyük bir finansman kolaylığı sağlıyor. Otomobil satın almak isteyip, en sevdiği aracı son anda kaçırmak istemeyenler için özel bir hızlı kredi sunan Ziraat bankası, birbirinden farklı faiz oranları ile 2. El taşıt kredisi hizmeti sunuyor. Otomobil almak isteyen herkesin aklına ilk gelen kredi hizmeti için, bazı belirli şartlara ihtiyaç var.

Bu yazımızda 2. El taşıt kredisi başvurusu hakkında bilgi verecek, aynı zamanda Ziraat Bankası 2. El taşıt kredisi faiz oranları ile ilgili tablo sunacağız. Makalemizin bütün detaylarını okuyarak, sizler de 2. El taşıt kredisi başvurusu yapmak için gerekli bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi

Görsel kaynak: moneycontrol.com

Ziraat bankası 2. El taşıt kredisi ile 5 yaşına kadar olan araçları satın alabiliyorsunuz. İkinci el araçlar için konulan bu sınır, daha çok aracın kasko bedeli üzerinden hesaplanıyor. Kredi hizmetlerinde özellikle 48 aya kadar (4 yıl) kredi desteği sağlayan Ziraat bankasında, faiz oranları kişiye göre değişiyor.

Minibüs ve kamyonet gibi hafif ticari olarak belirlenmiş olan araçlar için de Ziraat bankasının 2. El taşıt kredisinden faydalanabilirsiniz. Tabi bu konuda da bazı şartlar var. Örneğin ticari aracı hususi olarak kullanmanız gerekiyor. Haliyle bunun da belirtilmesi lazım.

Ayrıca başka bir bankadan çekmiş olduğunu taşıt kredisi borcunuzu da Ziraat Bankası’na transfer edebilmektesiniz. Buradaki sayfadan görebileceğiniz üzere Ziraat Bankası Transfer Taşıt kredisi kampanyası ile ister sıfır kilometre taşıt kredisi, isterseniz de 2. el taşıt kredisi borcunuzu Ziraat Bankası’na transfer edebilirsiniz.

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu

Kredi başvurusu yapmak için öncelikle ihtiyaç duyulan belgeleri hazırlamanız ve şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu tarz büyük oranlı kredilerde, bankaya bizzat başvuru yapmanız gerekiyor. Bununla birlikte en önemli konu kredi notunuz.

Kredi notunuza güveniyorsanız, araç kredilerinde de rahatlıkla ihtiyacınız olan tutarı kullanabilirsiniz. Tabi bunun için banka ile de görüşmeniz, kredi notunuz hakkında bilgi almanız gerekecek. Başvuru yapmak için hemen en yakın Ziraat bankası şubesine gidebilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca;

  • İnternet sitesi
  • Yerel şubeler
  • Mobil uygulama ve ATM cihazlarından da ön başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Not: Bizim önerimiz kredi başvurusu için bizzat bankanın şubesine gitmeniz olacak. Olası durumlar için en azından daha net bilgi öğrenirsiniz ve zaman kaybını önlemiş olursunuz.

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

Ziraat bankası 2. El taşıt kredisi için istenen şartlar ve belgeler şu şekilde sıralanıyor;

Şartların arasında araca kredi süreci boyunca rehinlidir ibaresi konması var. Ayrıca ek teminat istenebiliyor. Tabi bu durum tamamen müşterilere göre değişen bir durum. Evraklar için ise bankanın istediği genel belgeler şunlar;

  • Kimlik belgesi (alternatif olarak ehliyet ya da pasaport da olabilir),
  • Başvuru formu (bu formu şubeden alacaksınız),
  • Araç ile ilgili detaylı bilgi (satın alacağınız aracın bedeli vs.)
  • Kredi notunuzun kaç olduğu bilgisi (bankadan öğreniyorsunuz ya da buraya tıklayarak nasıl öğrenebileceğinize bakabilirsiniz)
  • Gelir belgesi (işinize göre değişken)
  • Şubenin isteyeceği ekstra belgeler

Ziraat Bankası 2. El Taşıt Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Ziraat bankası 2. El taşıt kredisi için faiz oranlarında hesaplamalar farklı yollarla yapılıyor. Her araç için, her müşteri için değişken faiz oranları olsa da genel olarak ilan edilen oranlar şu şeklidedir;

TAŞIT KREDİSİTUTAR VADE FAİZ ORANITAKSİT TUTARI
Kaskolu50.000 TL48 AY2.27 %1.879,30 TL
Kaskosuz50.000 TL48 ay2.29 %1.887,86 TL

Ziraat bankası 2. El taşıt kredisi faiz oranları ile ilgili genel değerler şu an için bu seviyelerde sunuluyor. Başvuru durumunuza göre değişkenlik olabilir.