Ziraat Bankası Bank Kart Taksitli Nakit Avans | 2021 |

Ziraat Bankası Bank Kart Taksitli Nakit Avans | 2021 |

Ziraat Bankası’nın kredi kartlarında; Platinum, Gold, Klasik, Ücretsiz ve Genç Kart seçenekleri bulunuyor. Müşterilerine bankkart özellikli kredi kartları sunan Ziraat Bankası, kredi kartlarından nakit avans ve taksitli nakit avans kullanılmasına imkan tanıyor. Ziraat Bankası kredi kartı nakit avans ve taksitli nakit avans hakkında içeriğimizde faiz oranından hesaplamaya, limitten geri ödemeye kadar pek çok bilgi bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Nasıl Kullanılır?

Ziraat Bankası kredi kartlarından nakit avans/ taksitli nakit avans bankanın şubelerinden veya ATM’lerinden nakit olarak çekilebilir. Buna ek olarak Ziraat Bankası kredi kartı nakit avans kullanımı, kullanılan tutar müşterinin vadesiz hesabına aktarılmak üzere:

 • Ziraat Bankası internet bankacılığından
 • Ziraat Mobil’den
 • Bankkart Mobil’den ve
 • 0 850 258 00 00 numaralı müşteri iletişim merkezinden de kullanılabilir.

Bu kanallar üzerinden yapılan nakit çekim direkt olarak vadesiz hesaba aktarılmaktadır. Vadesiz hesaba aktarılan tutar istenilirse sonrasında ATM ve şubelerden nakit olarak çekilebilmektedir. İstenilirse fatura, kira, kredi taksiti, vergi vb. ödemeler gerçekleştirilebilmektedir.

Ayrıca Bknz. Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Kredi Kartından Kaç Taksit Nakit Avans Çekilir?

Ziraat Bankası kredi kartlarından tek çekimde ödenmek üzere ya da 2 aydan 12 aya kadar taksitli nakit avans kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Limiti Ne Kadar?

Ziraat Bankası kredi kartlarından nakit avans ya da taksitli nakit avans 100 TL ile 10.000 TL arasında çekilebilmektedir. Çekilecek nakit avans miktarının (ister tek çekim olsun, ister taksitli) kredi kartı limitini aşamayacağı unutulmamalıdır. Buna ek olarak yine çekilecek nakit avans Ziraat Bankası ATM’leri aracılığı ile kullanılıyorsa, ATM günlük para çekme limitinin üzerinde kullanım yapılamaz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Çekim Hesaplama

Ziraat Bankası kredi kartından nakit avans çekerken müşterinin karşılaşacağı masrafların toplamı şu 3 kalemden meydana gelmektedir.

 • Faiz oranı (aylık yüzde 1,25)
 • Vergi ve fonlar: Faiz tutarı üzerinden KKDF yüzde 15 + BSMV yüzde 5 olarak tahsil edilir. Örneğin 20 TL’lik faizin üzerine 3 TL’lik KKDF ve 1 TL’lik de BSMV eklenecektir.
 • Nakit çekim komisyonu çekilen nakit avansın yüzde 1’i olarak tahsil edilir. Örneğin 1000 TL nakit avans kullanımında 10 TL

Ayrıca borcun gecikmeye girmesi durumunda uygulanacak gecikme faiz oranı da aylık yüzde 1,55 olarak tatbik edilmektedir. Yukarıdaki oranlar dikkate alınarak taksitli nakit çekim masraf hesaplama örnekleri aşağıdaki tablodaki gibi oluşacaktır.

Nakit AvansMasraf + FaizlerTaksit TutarıToplam Geri Ödeme
6 Ay 1.000 TL102,49 TL183,75 TL1.102,49 TL
8 Ay 2.000 TL265,01 TL283,12 TL2.265,01 TL
9 Ay 3.000 TL442,51 TL382,5 TL3.442,51 TL
10 Ay 4.000 TL650 TL465 TL4.650 TL
12 Ay 5.000 TL962,5 TL496,875 TL5.962,5 TL

 

Diğer Banka ATM’lerinden Ziraat Bankası Kredi Kartımdan Nakit Çekebilir Miyim?

Ani gelişen nakit ihtiyacında Ziraat Bankası ATM’lerine ulaşılamaması durumunda farklı bankaların ATM’lerinden de Ziraat Bankası kredi kartıyla nakit avans kullanımı mümkündür. Ancak farklı banka ATM’lerinden çekilecek nakit avansın yukarıda belirtilen maliyetlere ek olarak; çekilen nakit avans meblağının yüzde 2,87’si + 0,57 TL masraf olarak müşteriye yansıtılmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Nakit Avans Asgari Geri Ödeme

Ziraat Bankası kredi kartından ister taksitli nakit avans kullanılsın, ister tek çekim nakit avans kullanılsın; geri ödeme ekstre dahilinde yapılmaktadır. Ekstre borcunun tamamını ödeyemeyen müşteri ekstrede belirtilen asgari ödeme tutarını gerçekleştirebilir. Nakit avans kullanımı kredi kartı limitleri dahilinde olup, borç ödemesi de ekstrede kredi kartındaki tüm harcamalar ile birlikte görülmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartımdan Nakit Avans Çekemiyorum!

Ziraat Bankası kredi kartından taksitli ya da tek çekimde nakit avans kullanmak isteyen ancak işlemi onaylanmayan müşteriler aşağıdaki kıstaslara dikkat etmelidir:

 • Bir yıl içerisinde 3 kez yalnızca asgari ödemesi yapılan kredi kartları nakit çekime kapatılmaktadır.
 • İki ay üst üste asgari ödemesi yapılmayan kredi kartları nakit çekime kapatılmaktadır.
 • Nakit avans limitinin tamamı kullanılmış kredi kartlarından nakit çekim yapılamamaktadır.
 • ATM günlük para çekme limitini aşan miktarda kredi kartından nakit avans çekilememektedir.
 • 100 TL’den az ya da 10.000 TL’den fazla nakit avans çekimi Ziraat Bankası kredi kartlarından yapılamamaktadır.
 • 2 aydan az ve 12 aydan fazla taksitli şekilde kredi kartı nakit avans kullanılamamaktadır.
 • Kredi kartı limitini aşan şekilde nakit avans çekilememektedir.
 • ATM’den kullanımlarda ATM arızası ya da ATM’de para kalmama gibi durumlarda farklı ATM’lerden nakit çekim yapılabilir.

Ziraat Bankası Nakit Avans Limiti Arttırma Nasıl Yapılır?

Nakit avans limiti, Ziraat Bankası kredi kartı limiti dahilinde bulunmaktadır. Müşteriye kredi kartı limiti haricinde ayrıca bir limit tanımlanmamaktadır. Bu nedenle nakit avans limitini arttırmak isteyen müşterinin kredi kartı limit yükseltme başvurusunda bulunması gerekmektedir. Kredi kartı limit artırma başvurusu Ziraat Bankası şubelerinden, internet bankacılığından, ATM’lerinden ve müşteri hizmetlerinden (0 850 258 00 00) yapılabilir. Ancak kredi kartı limitinin; kredi kartı kullanmaya başlayalı 1 yıldan az olanlar için müşteri aylık gelirinin azami 2 katı, 1 yıldan fazladır kredi kartı kullananlar için ise müşteri aylık gelirinin azami 4 katı olabileceği unutulmamalıdır.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.