Ziraat Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler 2020

Ziraat Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler 2020

Ziraat Bankası ülkemizdeki emeklilerden pek çoğunun maaşını aldığı banka konumunda bulunuyor. Maaşını Ziraat Bankası’ndan alan emekli vatandaşlar, nakit ihtiyacı hissettikleri durumlarda bankalarına başvurarak tüketici kredisi çekebiliyorlar. Ziraat Bankası da emekli müşterileri için cazip faiz oranı ve uzun vadelerde rahat geri ödeme koşulları ile sunduğu finansman olanaklarıyla ön plana çıkıyor. Ziraat Bankası emekli kredisi nasıl çekilir, faiz oranı nedir, geri ödeme vadesi kaç aydır, emekli kredisi hesaplaması ve kredi başvurusu nasıl yapılır sorularının cevapları içeriğimizde detaylandırılmıştır.

Ziraat Bankası Emekliler İçin Krediler, ziraat bankası emekli taşıt kredisi, emekli konut kredisi, emekli ihtiyaç kredisi

Ziraat Bankası Emekli Kredileri

Ziraat Bankası emekli maaşını kendisinden alan vatandaşlar için “Emeklinin Artısı Kredi Paketi” sunmaktadır. Bu paket kapsamında emekli vatandaşlara cazip faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sağlanmaktadır. Ziraat Bankası emeklinin artısı kredi paketi özellikleri şu şekildedir:

 • Emeklinin gelir durumuna göre kredi başvurusu değerlendirme. Bu kapsamda yüksek emekli maaşı olanlar için yüksek miktarlı kredi sağlama. (Emekli kredisi için banka tarafından belirlenmiş herhangi bir üst limit bulunmayıp, banka tarafından müşteri özelinde değerlendirilmektedir.)
 • Kredi geri ödemeleri 60 aya kadar vadeli olarak yapılabilmektedir.
 • Aylık ya da 3 aylık taksitler halinde geri ödeme imkanı sunulmaktadır.
 • Dijital Kredi sayesinde şubeye gitmeden de kredi çekilebilmektedir.
 • Kefil veya ek teminat talep edilmemektedir. (Banka bu hakkını saklı tutmaktadır)
 • Faiz oranı Ziraat Bankası’ndan KMH, Bankkart ve talimat ürünleri alınması durumunda aşağı yönlü revize edilmektedir.

Ziraat Bankası Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Emekliler için sunulan ihtiyaç kredisi özellikleri, 20.000 TL tutara kadar veriliyor. 36 aya kadar (3 sene) ödeme seçeneği ile sunulan bu kredi, maaşınıza konulan belirli bir limit ile sizlere veriliyor. Yani her ay maaşınızdan otomatik olarak geri ödemeniz düşüyor.

Acil ihtiyaçlarınız için kullanacağınız bu kredi için kişiye özel faiz oranları sunan Ziraat Bankası, aynı zamanda emekli müşterilerinden hesap işletim ücreti ve diğer tahsis ücretlerini almıyor. Kampanyadan maaşını bankamız aracılığı ile alan emeklilerimiz faydalanabilecektir. Detaylı bilgi için şubelerimize başvurabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekliler İçin Konut Kredisi

Belirli bir limite kadar ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kredi türlerinden olan emekliler için konut kredisi, Ziraat bankası tarafından sağlanan bir hizmettir. Tabi konut kredisi ihtiyaç kredisine oranla çok daha zorlu şartlar ile verilmektedir.

Hesabınız Ziraat bankasında olsa bile belirli bir geri ödeme teminatı isteyen banka, bu gereklilikleri karşılamanız durumunda ortalama 100.000 TL tutarlarında emekliler için konut kredisi verebiliyor. Ziraat bankası emekli konut kredisi faiz oranları için aşağıda hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

Konut Kredisi için; Bankkart Combo, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üç tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Ziraat Bankası Emekliler İçin Taşıt Kredisi

Ziraat bankası tarafından sunulan emekliye özel taşıt kredileriyle pek çok emekli kendine özel aracını satın alabiliyor. İster sıfır km araç olsun, isterseniz de ikinci el araç olsun Ziraat bankası emekliye özel taşıt kredisi ile rahatlıkla satın alabiliyorsunuz.

Tabi bu kredi için bazı şartlar bulunuyor. İkinci el aracın maksimum 5 yaşında olması gerekiyor. 48 aya kadar vade imkanı sunan Ziraat bankası, bu konuda emekli müşterileri için özel faiz ve vade imkanları hazırlayabiliyor.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

Ziraat Bankası’ndan emekli kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için kimlik ya da ehliyet haricinde hiçbir belgeye gerek yoktur. Ziraat Bankası ek belge, kefil ya da teminat isteme hakkını saklı tutmakla birlikte kredi notu yeterli seviyede bulunan emekli müşteriler Ziraat Bankası’ndan yalnızca kimliklerini ibraz ederek finansman kullanabilmektedirler. Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu Ziraat Bankası şubelerine ek olarak aşağıdaki kanallardan da gerçekleştirilebilir:

 • Ziraat Bankası ATM’leri
 • Ziraat Bankası resmi web sitesi
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı
 • Ziraat Mobil Uygulaması
 • 444 00 00 yahut 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Müşteri İletişim Merkezi

Yukarıdaki kanallardan emekli kredisi başvurusu yapılabildiği gibi; emekli kredisi başvuru sorgulama ve takip işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası’ndan emekli kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için başlangıç faiz oranı aylık yüzde 1,12’dir. Ziraat Bankası emekli kredisi hesaplama örnekleri aşağıdaki çizelgede yer almaktadır.

KrediFaiz Oranı*Taksit TutarıGeri ÖdemeMasraflar*
12 Ay 5.000 TL1,12453,96 TL5.447,52 TL100 TL
24 Ay 15.000 TL1,12735,36 TL17.648,64 TL200 TL
36 Ay 25.000 TL1,12880,51 TL31.698,36 TL300 TL
48 Ay 35.000 TL1,12994,21 TL47.722,08 TL400 TL
60 Ay 45.000 TL1,121.097,38 TL65.842,80 TL500 TL

 

 • Faiz Oranı: Ziraat Bankası’nın emeklinin artısı kredi paketi kapsamında sunduğu ihtiyaç kredisi için taban faiz oranı güncel olarak aylık yüzde 1,12 olarak belirlenmiştir. Bu faiz oranı müşteri özelinde; kredi notu, çekilecek kredi tutarı, kredi geri ödeme vadesi vb. etkenler nedeniyle değişiklik gösterebilir. Ayrıca Ziraat Bankası dilediği gibi faiz oranlarını güncelleme hak ve yetkisine de sahiptir.
 • Masraflar: Tabloda yer alan “masraflar” sütunu altındaki meblağlar farazidir. Masraflar; çekilecek kredinin binde 5’i olarak bankaca tahsil edilen kredi tahsis ücretine ek olarak yasal kesintiler ve vergiler ile kredi çekecek müşterinin hayat sigortası prim bedelinden oluşmaktadır. Kişinin yaşına ve cinsiyetine göre hayat sigortası prim ücreti değişeceğinden masraflar da değişiklik gösterecektir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.