Ziraat Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler 2020Emekli maaşını Ziraat Bankası üzerinden çeken bütün vatandaşlar için hazırlanan bu krediler, pek çok insana kolaylık sağlıyor. Ziraat bankası emeklilere özel kredi hizmetlerinde, özellikle acil ihtiyaç kredilerinde büyük bir faiz indirimi bulunuyor.

Gün içerisinde ihtiyaç hissedilen acil nakit desteklerinden tutun da yatırım amaçlı kullanılan paralara kadar pek çok konuda Ziraat bankasından emekli kredisi çekilebiliyor. Emekliler için ev kredisi, ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi konusunda arayış içerisinde olan herkes, bu yazımızdan gerekli bilgilere ulaşabilir.

Bu yazımızda sizin için Ziraat bankasından emekli kredisi nasıl çekilir, hangi krediler sunulmaktadır, faiz oranları nedir ve nasıl başvuru yapılır gibi soruların cevabını veriyoruz.

Ziraat Bankası Emekliler İçin Krediler, ziraat bankası emekli taşıt kredisi, emekli konut kredisi, emekli ihtiyaç kredisi

Ziraat Bankası Emekli Kredileri

Özellikle maaş konusunda öncelik isteyen Ziraat bankası, ilk şartını emekli maaşı üzerine koymuş durumda. Yani emekli maaşınızı ziraat bankasından çekmiyor iseniz, bu kredi hizmetlerinden faydalanamıyorsunuz. Bunun için öncelikle maaşınızı taşımanız gerekiyor.

Çoğunluklu 80 yaş sınırına kadar kredi hizmeti veren Ziraat bankası, ağırlıklı olarak konut kredisi ve acil ihtiyaç kredisi üzerine hizmet sunuyor. Emeklinin artısı kredi paketi ismiyle sunulan kredi de tam olarak bu işe yarıyor. Ziraat Bankası emekliye kredi limiti de kişinin borçluluk oranına göre değişmekle birlikte aldığı maaş tutarına göre de değişebilmektedir.

Ziraat Bankası Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Emekliler için sunulan ihtiyaç kredisi özellikleri, 20.000 TL tutara kadar veriliyor. 36 aya kadar (3 sene) ödeme seçeneği ile sunulan bu kredi, maaşınıza konulan belirli bir limit ile sizlere veriliyor. Yani her ay maaşınızdan otomatik olarak geri ödemeniz düşüyor.

Acil ihtiyaçlarınız için kullanacağınız bu kredi için kişiye özel faiz oranları sunan Ziraat Bankası, aynı zamanda emekli müşterilerinden hesap işletim ücreti ve diğer tahsis ücretlerini almıyor. Kampanyadan maaşını bankamız aracılığı ile alan emeklilerimiz faydalanabilecektir. Detaylı bilgi için şubelerimize başvurabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Taksit Tutarı
20.000 TL 36 1,99 834 TL

Ziraat Bankası Emekliler İçin Konut Kredisi

Belirli bir limite kadar ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kredi türlerinden olan emekliler için konut kredisi, Ziraat bankası tarafından sağlanan bir hizmettir. Tabi konut kredisi ihtiyaç kredisine oranla çok daha zorlu şartlar ile verilmektedir.
Hesabınız Ziraat bankasında olsa bile belirli bir geri ödeme teminatı isteyen banka, bu gereklilikleri karşılamanız durumunda ortalama 100.000 TL tutarlarında emekliler için konut kredisi verebiliyor. Ziraat bankası emekli konut kredisi faiz oranları için aşağıda hazırladığımız tabloyu inceleyebilirsiniz.

Konut Kredisi için; Bankkart Combo, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üç tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Faiz Oranı (%) Taksit Tutarı
100.000 TL 120 1,98 2.188,10 TL

Ziraat Bankası Emekliler İçin Taşıt Kredisi

Ziraat bankası tarafından sunulan emekliye özel taşıt kredileriyle pek çok emekli kendine özel aracını satın alabiliyor. İster sıfır km araç olsun, isterseniz de ikinci el araç olsun Ziraat bankası emekliye özel taşıt kredisi ile rahatlıkla satın alabiliyorsunuz.

Tabi bu kredi için bazı şartlar bulunuyor. İkinci el aracın maksimum 5 yaşında olması gerekiyor. 48 aya kadar vade imkanı sunan Ziraat bankası, bu konuda emekli müşterileri için özel faiz ve vade imkanları hazırlayabiliyor.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler

Banka üzerinden kredi çekme işlemini gerçekleştirmek için belirli şartların ve belgelerin karşılanması isteniyor. Şartları ve belgeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Şartlar;

  • Emekli olmanız ve maaşınızı Ziraat bankasından alıyor olmanız,
  • Konut kredisi için (zorunlu dask, BES ya da ailem ziraat güvencesi hizmetlerinden en az ikisinin olması gerekiyor)
  • İhtiyaç kredisi için de aynı şartlar geçerli. Özel sigorta olmayınca iki krediden de faydalanamıyorsunuz.

Belgeler;

  • Emeklilik belgesi,
  • Kimlik belgesi (pasaport ya da ehliyet de olur),
  • İkametgah belgesi
  • 6 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş olması gerekiyor).

Bu belgeler ve şartlar dışında bankanın müşteriye göre isteyeceği ekstra belgeler ya da şartlar olabilir. Bu durum tamamen istisnai bir durum olduğu için en doğru bilgiyi müşteri temsilcisinden öğrenmenizi öneriyoruz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası emekli kredisi faiz oranları her dönem farklılık göstermektedir. Ayrıca krediyi çekecek olan kişinin kredi notu ve mevcut kredileri de faiz oranlarını değiştirebiliyor. Lakin banka tarafından sunulan genel faiz oranları şu şekilde sunulmaktadır;

KREDİ TÜRÜ KREDİ TUTARI VADE SAYISI FAİZ ORANI (%) TAKSİT TUTARI
Tüketici Kredisi 20.000 TL 36 2.27 878,74 TL
Konut Kredisi 100.000 TL 120 1.98 2.188,10 TL
Taşıt Kredisi 50.000 TL 48 2.19 1.845,24 TL

Yukarıda belirtilen faiz oranları, güncel oranlar olmakla beraber anlık olarak değişim gösterebilmektedir.

Yorum yazın