Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay ve 6 Ay)

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi

Bankacılık ve finans denilince Türkiye’de ilk akla gelen banka olan, ülkemizin en saygın ve en köklü bankası Ziraat Bankası, verdiği ve kullandırdığı kredilerle müşterilerinin beğenisini kazanmaya, müşteri sayısını artırmaya devam ediyor.

Son zamanlarda en çok ihtiyaç duyulan kredi türlerinden biri olan ertelemeli krediler, Ziraat Bankası tarafından da verilebilmektedir. Aşağıda ziraat bankası ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır ve ertelemeli kredi nasıl alınır gibi sorulara yanıt arayacağız.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak ilan ettiği COVID-19, ülkemizde de varolan toplum düzenini bozmaması için çeşitli önemleralındı. Özellikle ekonomik hayat, üretim ve istihdam alanında önemli gelişmeler yaşandı. “Ekonomik İstikrar Kalkanı” adında 19 maddelik ekonomi planı 19 Mart tarihinde yürürlüğe girdi. Ekonomik plan kapsamında bankalar da çeşitli önemler almaya başladı. Ziraat Bankası hane halkı geliri aylık 5.000,- TL ve altında olan bireysel müşterilerini finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlattı.

\"Bireysel

Temel İhtiyaç Desteği Nedir?

Kredinin amacısalgından doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen müşterilerin, emeklilerin, serbest meslek sahiplerinin temel ihtiyaçlarının finansmanın uygun şartlarda sağlanması olduğunun altı çizildi. Salgın süresi boyunca halkın gıda harcamaları, kira, elektrik, doğalgaz fatura gibi ödemelerinin finansmanın karşılanmasına yönelik oluşturulmuştur şeklinde ifade edilmiştir.

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilere yönelik olan kredi uygulamasının detayları ise şu şekilde:

  • Kredinin ödemesine 6 ay sonra başlanabilir, kredi kullanım esnasında tarafınıza bu seçenek sunulur.
  • Eşlerden yalnızca biri krediden faydalanabilecektir.
  • Devlet vatandaşa kefil olacak, iş sahibi olmayan kişiler de krediden faydalanabilecekler.
  • Ödeme gücü kontrolü yapılmayacak.
  • 000,-TL’ye kadar kredi alınabiliyor.
  • 6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli
  • Aylık Eşit Taksitli

6 ay ödemesiz verilecek kredi için 1-36 aylık dönemde %0.49 gibi çok düşük bir faiz işletilecek. Kredi tahsis ücreti binde 5 olarak belirlenirken, 5 bin lira, 7 bin 500 lira ve 10 bin lira tutarlarında talep edilebilecek.

Geri Ödeme Nasıl Olacak?

Salgın sebebiyle devletin yürürlüğe soktuğu Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisiile ihtiyaç kredisi alan vatandaşlara geri ödemelerinde destek olacağını belli etmiştir.

  • 5000 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 376 lira ödenecek.
  • 7500 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 282 lira ödenecek.
  • 10000 Lira Kredi İçin: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 36 ay boyunca 188 lira ödenecek.

Ödeme Tablosu

 

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu

 

Kredi Tutarı Toplam Vade Ödemesiz Dönem Aylık Faiz Oranı Taksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 376 TL
7.500 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 282 TL
5.000 TL 36 Ay 6 Ay % 0,49 188 TL

Nereden Başvurabilirsiniz?

Sağlık uzmanları ve banka yetkilileri, salgın riski nedeniyle zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması gerektiğini vurgalamaktadır. Bu yüzden müşterilerin şubeye gitmeden, internet şube üzerinden veya mobil şubeden kredi almaları önerilmektedir.Eğer müşterinin internet şube veya mobil üyelikleri bulunmuyorsa şubelerden de yapılabilecek. Bankalar taleplerin toplanması ardından, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilen müşterilerin hesaplarına kredi tutarlarını aktaracak.Yine şubeye gitmeden, Ziraat Bankası Cep Bankacılığı, İnternet Bankacılığı ve Çağrı Merkezi kanallarından kredinizi kullanarak anında hesabınıza aktarabilirsiniz.

Vatandaşa kullandırılan bu kredilerin dönmemesi durumunda %85\’ini Fon ödeyecek. Bankalar talepleri topladıktan sonra uygun olarak değerlendirilenleri hızlı bir şekilde hesaplara yatırılacak.

Kimler Faydalanamayacak?

Takip kaydı bulunan, açık karşılıksız çeki olan, açık protestolu senedi bulunanlar hanehalkı/eşlerden biri kredi kullanmışsa diğeri kullanmayacak. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaletli kredi eşit taksitlerle ödenecek.

Bireysel İhtiyaç Destek Kredisine başvurmak için hemen tıklayınız.

Ertelemeli kredi ne demektir?

\"Ziraat

Bir kredi normal koşullarda verildiği aydan hemen sonra banka ile kullanıcı arasındaki anlaşmaya –bazı durumlarda ikili özel ilişkiler de belirleyici olabilir- bağlı olarak ödenmeye başlar, ya da bankanın kampanyasına göre şekillenir. Bankalar, ticari hayatı canlandırmak için çeşitli kampanyalar ortaya koyabilir.

İşte bunlardan en çok tercih edileni ertelemeli kredilerdir. Peki, ne demektir ertelemeli kredi? Eğer bir banka normal koşulların ya da rutinin dışına çıkarak müşterisine verdiği krediyi 3 ay, 4 ay ya da 6 ay sonra taksitler halinde almaya başlıyorsa işte ona ‘Ertelemeli kredi’ diyoruz.

İlgili YazıErtelemeli Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi, özellikle günümüz piyasa koşullarında amiyane tabirle ‘yeme de yanında yat’ türünden bir kredi çeşididir. Ziraat bankasının www.ziraatbank.com.tr internet sitesinden KAMPANYALAR başlıklı segmesinden kredilerle ilgili genel bilgiler güncellenmekte ve kullanıcılara sunulmaktadır.

Ziraat Bankası’ndan bugün itibarıyla aldığınız krediyi eğer 3 ay sonra ödüyorsanız buna 3 ay ertelemeli kredi diyoruz bankacılık literatüründe. Piyasa şartlarının ağır, piyasanın böylesine durgun olduğu konjonktörde bankalar bir nevi sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek ekonomideki işleyişi ve hareketliliği sağlamayı hedeflerler. Ve, müşterilerine bugün kredi verip 3 ay ya da 6 ay sonra taksitler halinde belirli bir faiz oranında kredilerin ödenmesini sağlarlar.

Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli krediler yılın 365 gününde maalesef yoktur. Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli kredi, bankanın müşterilerine yönelik oluşturduğu bir geçici durumdur. Bankalar bu geçici durumla hem müşterilerini memnun etmek, hem de marjinal faydayı sağlayarak daha fazla müşteriye ulaşmak hedefindedirler.

Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli kredileri özellikle belirli bir kampanya dahilinde müşterilerine sunarak, müşterisini düşündüğünü göstermek, müşterisinden tam not almak, aynı zamanda müşteri sadakati oluşturmak hedefindedir.

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Bankalardan alınan kredilerin miktarı kadar bu kredilerin nasıl ve ne şekilde geri ödeneceği de önemlidir. Ziraat Bankası ertelemeli krediler, ertelemeli krediler içerisinde çok özel bir yere sahiptir. Aşağıda 12-24 ve 36 aylık vadelerle bu oranlar daha somut bir şekilde aktarılmaya çalışılmıştır.

12 Ay (Vade)  % 2,45 (En İyi Faiz Oranı)       % 3,02 (Yıllık Maliyet Oranı)   1.001 TL (Aylık Taksit)           12.064 TL (Toplam Geri Ödeme)

24 Ay (Vade)  % 2,45 (En İyi Faiz Oranı)       % 2,98 (Yıllık Maliyet Oranı)   587 TL TL (Aylık Taksit)        14.132 TL (Toplam Geri Ödeme)

36 Ay (Vade)  % 2,45(En İyi Faiz Oranı)        % 2,97 (Yıllık Maliyet Oranı)   454 TL (Aylık Taksit)  16.394 TL (Toplam Geri Ödeme)

Bankalar ödeme konularında SMS veya telefonlarla müşterilerine hizmet sağlamaktadırlar. Ertelemeli kredilerde dikkat edilecek en önemli konulardan biri bankaya ne zaman, ne şekildei ne kadar ödeneceğidir.

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu, çağımızın yükselen değeri intetnet bankacılığı ile ya da birebir şubelere gidilerek iki şekilde yapılabilmektedir. Vakit sıkıntısı olanlar için Ziraat Bankası, internet bankacılık yöntemiyle adım adım ne yapmanız gerektiğini www.ziraatbank.com.tr internet sitesi adresinde açıklamıştır.

Sitede kampanyalardan, ürün ve hizmetlere kadar birçok yelpazede bilgi verilmektedir. Bankanın kurumsal telefon numaraları olan 444 00 00 – 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Telefon Bankacılığıile de başvurular hakkında bilgi alabilirsiniz. ‘Yok, ben garanticiyim; illa biri ile konuşmam, sorularıma canlı bir şekilde cevap almam gerekiyor’ diyorsanız o zaman da bankanın size en yakın şubelerinden birine gitmeniz gerekecektir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir