Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu 2020 (3 Ay ve 6 Ay)Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi

Bankacılık ve finans denilince Türkiye’de ilk akla gelen banka olan, ülkemizin en saygın ve en köklü bankası Ziraat Bankası, verdiği ve kullandırdığı kredilerle müşterilerinin beğenisini kazanmaya, müşteri sayısını artırmaya devam ediyor.

Son zamanlarda en çok ihtiyaç duyulan kredi türlerinden biri olan ertelemeli krediler, Ziraat Bankası tarafından da verilebilmektedir. Aşağıda ziraat bankası ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır ve ertelemeli kredi nasıl alınır gibi sorulara yanıt arayacağız.

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi

Ertelemeli kredi ne demektir?

Bir kredi normal koşullarda verildiği aydan hemen sonra banka ile kullanıcı arasındaki anlaşmaya –bazı durumlarda ikili özel ilişkiler de belirleyici olabilir- bağlı olarak ödenmeye başlar, ya da bankanın kampanyasına göre şekillenir. Bankalar, ticari hayatı canlandırmak için çeşitli kampanyalar ortaya koyabilir.

İşte bunlardan en çok tercih edileni ertelemeli kredilerdir. Peki, ne demektir ertelemeli kredi? Eğer bir banka normal koşulların ya da rutinin dışına çıkarak müşterisine verdiği krediyi 3 ay, 4 ay ya da 6 ay sonra taksitler halinde almaya başlıyorsa işte ona ‘Ertelemeli kredi’ diyoruz.

İlgili YazıErtelemeli Kredi Nedir? Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi

Ziraat Bankası 3 ay ertelemeli kredi, özellikle günümüz piyasa koşullarında amiyane tabirle ‘yeme de yanında yat’ türünden bir kredi çeşididir. Ziraat bankasının www.ziraatbank.com.tr internet sitesinden KAMPANYALAR başlıklı segmesinden kredilerle ilgili genel bilgiler güncellenmekte ve kullanıcılara sunulmaktadır.
Ziraat Bankası’ndan bugün itibarıyla aldığınız krediyi eğer 3 ay sonra ödüyorsanız buna 3 ay ertelemeli kredi diyoruz bankacılık literatüründe. Piyasa şartlarının ağır, piyasanın böylesine durgun olduğu konjonktörde bankalar bir nevi sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek ekonomideki işleyişi ve hareketliliği sağlamayı hedeflerler. Ve, müşterilerine bugün kredi verip 3 ay ya da 6 ay sonra taksitler halinde belirli bir faiz oranında kredilerin ödenmesini sağlarlar.

Ziraat Bankası 6 Ay Ertelemeli Kredi

Ertelemeli krediler yılın 365 gününde maalesef yoktur. Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli kredi, bankanın müşterilerine yönelik oluşturduğu bir geçici durumdur. Bankalar bu geçici durumla hem müşterilerini memnun etmek, hem de marjinal faydayı sağlayarak daha fazla müşteriye ulaşmak hedefindedirler.

Ziraat Bankası 6 ay ertelemeli kredileri özellikle belirli bir kampanya dahilinde müşterilerine sunarak, müşterisini düşündüğünü göstermek, müşterisinden tam not almak, aynı zamanda müşteri sadakati oluşturmak hedefindedir.

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Bankalardan alınan kredilerin miktarı kadar bu kredilerin nasıl ve ne şekilde geri ödeneceği de önemlidir. Ziraat Bankası ertelemeli krediler, ertelemeli krediler içerisinde çok özel bir yere sahiptir. Aşağıda 12-24 ve 36 aylık vadelerle bu oranlar daha somut bir şekilde aktarılmaya çalışılmıştır.

12 Ay (Vade)  % 2,45 (En İyi Faiz Oranı)       % 3,02 (Yıllık Maliyet Oranı)   1.001 TL (Aylık Taksit)           12.064 TL (Toplam Geri Ödeme)

24 Ay (Vade)  % 2,45 (En İyi Faiz Oranı)       % 2,98 (Yıllık Maliyet Oranı)   587 TL TL (Aylık Taksit)        14.132 TL (Toplam Geri Ödeme)

36 Ay (Vade)  % 2,45(En İyi Faiz Oranı)        % 2,97 (Yıllık Maliyet Oranı)   454 TL (Aylık Taksit)  16.394 TL (Toplam Geri Ödeme)

Bankalar ödeme konularında SMS veya telefonlarla müşterilerine hizmet sağlamaktadırlar. Ertelemeli kredilerde dikkat edilecek en önemli konulardan biri bankaya ne zaman, ne şekildei ne kadar ödeneceğidir.

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Ertelemeli Kredi Başvurusu, çağımızın yükselen değeri intetnet bankacılığı ile ya da birebir şubelere gidilerek iki şekilde yapılabilmektedir. Vakit sıkıntısı olanlar için Ziraat Bankası, internet bankacılık yöntemiyle adım adım ne yapmanız gerektiğini www.ziraatbank.com.tr internet sitesi adresinde açıklamıştır.

Sitede kampanyalardan, ürün ve hizmetlere kadar birçok yelpazede bilgi verilmektedir. Bankanın kurumsal telefon numaraları olan 444 00 00 – 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Telefon Bankacılığıile de başvurular hakkında bilgi alabilirsiniz. ‘Yok, ben garanticiyim; illa biri ile konuşmam, sorularıma canlı bir şekilde cevap almam gerekiyor’ diyorsanız o zaman da bankanın size en yakın şubelerinden birine gitmeniz gerekecektir.

Yorum yazın