Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri 2020

Pek çok banka, ülkemizde tarım ve hayvancılık konusunda çalışma yapan kişilere önemli destekler ve kredi hizmetleri sunuyor. Bu konuda öncelik her zaman devlet bankalarında olduğu için uygun faiz oranları ve kredi desteklerine ulaşabiliyorsunuz.

Devlet desteği ile işlerini büyütmek isteyen çiftçilerden tutun da hayvancılıkla uğraşmak isteyen kişilere varıncaya kadar geniş bir kitleye hayvancılık kredisiveren Ziraat bankası, bu konuda uygun faiz oranları sunuyor. Bu da pek çok kişinin işlerini kolaylaştırıyor.

İşletme kredileri ve yatırım kredileri olarak iki farklı başlıkta kredi hizmeti sunan Ziraat Bankası, ahır yapımından süt soğutma tankına kadar ihtiyaç duyduğunuz bütün hayvancılıkürünleri için kredi sağlıyor.

Bu yazımızda sizlere Ziraat bankası tarafından sağlanan çiftçi destek kredileri ve hayvancılık kredileri hakkında nasıl başvuru yapılmalıdır, faiz oranları nedir gibi sorulara cevap veriyoruz.

Ziraat Bankası Çiftçilere Özel Hayvancılık Kredileri

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredileri

Ziraat bankası tarafından sunulan hayvancılık kredileri şu an için 2 farklı paketle sunuluyor. Bunlardan biri hayvansal üretim kredileri, diğeri de su ürünleri kredileri olarak hazırlanıyor. Su ürünleri kredisinde ağırlıklı olarak balık yetiştiriciliği ile ilgili krediler sağlanıyor. Büyükbaş Hayvan Kredisi Veren Bankalar

Su ürünleri yetiştiriciliği ve avcılığı kapsamında ihtiyaç duyulan bütün kredi hizmetlerini sağlayan Ziraat bankası, işletme kredisi adı altında bu ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Hayvansal üretim kapsamında ihtiyaç duyulan kredileri de hayvansal üretim kredileri başlığı ile sunuluyor. Bu kredi üretim tankından tutun da süt tankı, yemler ve ilaçlara varıncaya kadar geniş bir ihtiyaca çözüm üretiyor. Detaylı bilgi için tıklayın.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Ziraat bankasından kredi çekmek için bir engeliniz yok ise hemen başvuru yapabilirsiniz. Ziraat bankası üzerinden hayvancılık kredisi çekebilmeniz için, bankanın sizden istediği bir takım şartlar ve belgeler bulunuyor.

Bu belgeleri hazırlayarak en yakın ziraat bankası şubesine gidebilir ve ihtiyaç duyduğunuz kredi için hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Başvurusu

Ziraat bankası hayvancılık kredisi almak isteyen arkadaşlarımız, öncelikle bu krediyi ne amaçla kullanacağını belirlemelidir. Şartlarınız uygun ise banka sizden proje üretmenizi isteyebilir. Böyle bir istek olursa hemen proje üreterek kredi işleminizi hızlandırabilirsiniz.

Ziraat bankası tarafından hayvancılıkla ilgilenen kişilere sunulan hayvansal üretim kredilerine başvurmak için bir engeliniz yoksa, şubelerden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun için size en yakın Ziraat bankası şubesine şahsen gitmeniz ve bankanın istediği belgeleri yanınızda götürmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Şartları

Ziraat bankasının sunduğu hayvancılık kredisinden faydalanmak için ilk şart 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Bununla birlikte yalnızca belirli sektörler için başvuru yapabiliyorsunuz. Ek olarak çiftçilik, girişimcilik ya da üretim yapabildiğinize dair belgelerinizin olması gerekiyor.

Bu belgeler sizin bu işi yaptığınızı kanıtlayacağı için son derece önemli. Çiftçi belgeniz yoksa kesinlikle kredi başvurunuz değerlendirilmiyor.

İşte Ziraat bankasından hayvancılık kredisi çekebilecek sektörler;

 • Hayvancılık (büyükbaş, küçükbaş, su ürünleri)
 • Bitkisel üretim
 • Seracılık,
 • Arazi satın alma faaliyetleri
 • Organik tarım faaliyetleri
 • Sözleşmeli üretim ve tohum giderleri maliyeti

Gerekli Belgeler;

 • Nüfus cüzdanı (aslı ya da ehliyet ya da pasaport)
 • Çiftçi belgesi
 • Tarımsal işletmesini tevsik eden belgeler,
 • Krediye karşılık gösterilebilecek teminatların belgeleri,
 • Bilanço esasına göre banka tarafından istenen belgeler

Kredi başvurusunda sizden istenecektir.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi Faiz Oranları

Ziraat bankası tarafından sunulan hayvancılık kredisi faiz oranları, sürekli olarak değişiyor. Kredi başvurusu yapan kişinin durumuna göre değişebilen faiz oranları olabildiği gibi, banka tarafından da standart oranlar sunuluyor.

Güncel Ziraat bankası hayvancılık kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir.

Kredi TutarıTaksit TutarıGeri Ödenecek Toplam Tutar
5.000 TL94,74 TL11.368,50 TL
10.000 TL189,47 TL112.517.12 TL
15.000 TL284,21 TL17.052,67 TL
20.000 TL378,95 TL22.736,87 TL

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir