Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır?
Ziraat Bankası Hesabı Açmak

Osmanlı dönemini kapsayan bir kuruluş süresi olan ve şuan Devlet sermaye bünyesinde bulunan Ziraat Bankası 1864 yılında kurulmuştur. Günümüzde devlet bankası olarak devam eden Ziraat Bankası için hesap açma ve müşteri olmanın avantajları hakkında merak ettiğiniz bilgileri bu yazımızda hazırladık.

Ziraat Bankası Hesabı Açmak İçin Şartlar ve Evraklar Nedir?

İlk hesap açımları sadece şubeler üzerinde T.C. kimlik numaralarını gösteren resmi kimlik belgelerinizden birini kullanarak yapabilirsiniz. BDDK tarafından getirilen ve bütün bankaları kapsayan kurallar çerçevesinde 18 yaş altı sınırı bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Müşterileri Hangi Hesapları Açabilir ve Avantajları Nelerdir?

Bireysel kullanıcılar için;
  • Standart bütün bankacılık işlemlerinin yanında HGS, OGS ödemeleri yapma imkanı sunan hesaplar
  • Vadeli ya da vadesiz mevduat hesapları (TL, EUR ve USD üzerinden yapabilirsiniz)
  • Biriken Altın Hesapları (Diğer bankalarda olduğu gibi fiziki altın ödemesi yapılmamaktadır. Kayıt altına alınan altınlar 1000/1000 saflık üzerinden değerlendirilmektedir. Esnek ödeme tarihleri belirtebilirsiniz. Talimatları gram altın alımı olarak verilmektedir. Hesabınızda bakiye bulunmaması durumunda vermiş olduğunuz otomatik birikim talimatları geçerliliğini kaybetmemektedir.
  • Altın Vakti Hesabı (Elinizde bulunan değeri olan bütün fiziki ziynet eşyalarını şubelerde bulunan eksperlerin vereceği piyasa değerleri üzerinden hesabınıza gram altın olarak yatırılmaktadır. İstediğiniz zaman nakit çekim ve bütün bankacılık işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Kiralık kasa masrafınız bulunmamaktadır.
Ziraat Bankası Yatırım Fonları;
  • Bankacılık alanında bulunan bütün yatırım araçları Ziraat Bankası hesaplarından da gerçekleştirebilirsiniz.
  • Devlet Tahvili, Hazine Bonosu, Ziraat Bankası Bonosu, Repo, Vadeli işlem
  • Tam Teminatlı Opsiyon İşlemleri (Hesabınız üzerinden istediğiniz para cinsinden belirlediğiniz değerde ve miktarda otomatik olarak alma talimatı ve aynı şekilde otomatik olarak satma talimatı verebildiğiniz hesaplardır.)

Yorum yazın