Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye’nin en köklü bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası’nda hesap açmak artık çok kolay! İster vadeli, ister vadesiz, ister altın hesabı, isterseniz de döviz hesabı… Tercihiniz hangisinden yana olursa olsun Ziraat Bankası, tüm kolaylığıyla sizleri bekliyor olacak.

Bunların yanı sıra hem öğrencilere özel banka hesabını hem de 18 yaş altı kişilere nasıl banka hesabı açılacağını da ayrıca merak ediyorsanız, cevabı yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası Vadeli Hesap Açmak

Ziraat Bankası vadeli hesap açmak, size her yönden büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Paralarınızı en güvenli yerde tutmak, bütün bankacılık işlemlerinizi en hızlı ve en rahat bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, Ziraat Bankası’nda anında vadeli hesap açabilirsiniz.

Vadeli TL Hesabı Açmak

Ziraat Bankası’nın vadeli Türk lirası mevduat hesabıyla, hem paranızın değerini koruyun hem de birikimlerinizi güvence altına alın. Ziraat Bankası vadeli Türk lirası mevduat hesabını,  TL cinsinden 1-730 gün arası vadeli olarak açabilirsiniz.

Bu hesabı açtırdığınız takdirde, vade bitiminden sonra anaparanızı faiziyle birlikte geri alma şansına da sahip oluyorsunuz. Ayrıca, bin TL ve üzeri tutarla açılan hesaplara faiz oranı da uygulanmaktadır.

Sizler de Ziraat Bankası vadeli TL hesabı açmak istiyorsanız, size en yakın Ziraat Bankası şubelerinden herhangi birini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Ziraat mobil ve internet şubesinden de vadeli TL hesabı açabilirsiniz.

 • Ziraat Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabınızı; Türk Lirası cinsinden 1-730  gün arası vadeli olarak açabilir, vade bitiminde anaparanızı faiziyle birlikte geri alabilirsiniz.
 • Vadeli hesaplardan vadesinden önce kısmen veya tamamen iade talebinde bulunulması ve Bankanın bu talebi kabul etmesi hâlinde, hesaba vadesiz faiz oranı uygulanarak ödeme yapılır.
 • Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabınız; vade bitiminde aksine bir talimat vermediğiniz sürece, aynı vade süresi ve yenileme tarihinde geçerli olan faiz oranı ile yenilenir.
 • Şube kanalımızda 1.000 TL ve üzeri tutarlarla açılan vadeli mevduat hesaplarına faiz oranı uygulanmaktadır.

Ayrıntılar için tıklayın.

Vadeli Altın Hesabı Açmak

Ziraat Bankası’nda vadeli altın hesabı açarak altınlarınızı çok rahat bir şekilde güvence altına alabilirsiniz. Açılış tutarı 10 gram olmak üzere hesabınızı, 30-400 gün vadeli olarak açtırabilirsiniz. Altınların herhangi bir çalınma ya da kaybolma riskini de ortadan kaldıran bu altın hesabının faiz getirisi de bulunmaktadır.

Altınlarınızı en güvenli yere emanet etmek istiyorsanız, Ziraat mobil ve internet şubesiüzerinden ya da size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret ederek de vadeli altın hesabı açtırabilirsiniz.

 • Minimum açılış tutarı 10 gramdır.
 • Çalınma ve kaybolma riski olmadan tasarruflarınızı altın olarak değerlendirirken, altın olarak faiz getirisi elde etme imkânı sağlar.
 • Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamındadır.
 • Faiz tutarı üzerinden %15 oranında stopaj (MSİGV) kesintisine tabidir.

Ayrıntılar için tıklayın.

Vadeli Döviz Hesabı Açmak

Ziraat Bankası yabancı para (döviz) mevduat hesabı ile hem avantajlı faiz oranlarından yararlanma hem de birikimlerinizi doğru adreste değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz. USD ve EUR döviz cinsi için bin 98 gün, diğer döviz cinsleri için ise 400 gün vadeye kadar hesap açabiliyorsunuz.

Üstelik vade bitiminde faiziyle birlikte de anaparanıza yeniden kavuşabiliyorsunuz. Hem internet üzerinden, hem mobil olarak hem de en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek, vadeli döviz hesabı açtırabilirsiniz.

 • Ziraat Vadeli Yabancı Para (Döviz) Mevduat Hesabınızı; 3 yıl vadeye kadar açabilir, vade bitiminde anaparanızı faiziyle birlikte geri alabilirsiniz.
 • Paranızı vade bitiminden önce çekmek istediğinizde, yatırdığınız anapara; vadesiz mevduat faiz getirisiyle birlikte ödenir.
 • Vadeli Yabancı Para (Döviz) Mevduat Hesabınız; vade bitiminde aksine bir talimat vermediğiniz sürece, otomatik olarak bir önceki vade süresi kadar yenilenir.

Ayrıntılar için tıklayın.

Ziraat Bankası Vadesiz Hesap Açmak

Ziraat Bankası müşterilerine sunduğu birçok avantaj ve yenilikle yüzleri güldürmeye devam ediyor. Ziraat Bankası vadesiz hesap açtıranlar da bu şanslı kişiler arasında yerini alınıyor. Ziraat Bankası, vadesiz hesabı ile müşterilerine birçok avantajsağlayarak onların hayatlarının daha kolay hale gelmesine olanak sağlıyor.

 • Şubenize “Otomatik Ödeme Talimatı” vermeniz hâlinde ve hesap bakiyenizin uygun olması durumunda, Bankamızın anlaşmalı olduğu kurumların fatura ödemelerini, kredi kartı ve bireysel kredi taksit ödemelerinizi Vadesiz Türk Lirası Mevduat Hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz.
 • Hesabınızda para bulunmasa dahi, nakit gereksiniminiz ve ödemeleriniz için Vadesiz Türk Lirası Mevduat Hesabınızı, Kredili Mevduat Hesabı’na dönüştürebilirsiniz.
 • Havale ve EFT işlemlerinizi Vadesiz Türk Lirası Mevduat Hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Vadesiz TL Hesabı Açmak

Ziraat Bankası vadesiz TL hesabı açtırdığınız takdirde paranıza istediğiniz her an, anında ulaşma şansına sahip oluyorsunuz. Hesabınızı açtırdığınız şubeye, ‘Otomatik Ödeme Talimatı’ verdiğiniz anda sizleri birçok önemli avantaj da bekliyor olacak.

Ziraat Bankası’nın anlaşmalı olduğu kurumların fatura ödemelerini, kredi kartı ve bireysel kredi taksit ödemelerini bu hesap üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir husus da bulunmaktadır. Bu imkanlardan yararlanmanız için hesap bakiyenizin uygun olması gerekmektedir.

Ayrıca, hesabınızda para olmasa bile nakit ihtiyaçlarınız ve ödemeleriniz için vadesiz TL hesabınızı, kredili mevduat hesabına çevirebiliyorsunuz. Bunun yanında, hem EFT hem de havale işlemlerinizi de vadesiz TL hesabınızda gerçekleştirebiliyorsunuz.

Sizler de Ziraat Bankası’nda vadesiz TL hesabı açmak istiyorsanız, ya internet şubesinden ya da size en yakın Ziraat Bankası şubesinden işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıntılar için tıklayın.

Vadesiz Döviz Hesabı Açmak

Yabancı para transferlerinizi anında ve rahat bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, Ziraat Bankası vadesiz yabancı para (döviz) mevduat hesabı tam da size göre! Farklı döviz cinslerinde birikim yapmak istiyorsanız, internet üzerinden ya da Ziraat Bankası şubelerine giderek hesap açtırabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz.

 • Yabancı para transferlerinizi Vadesiz Döviz Tevdiat Hesabınızdan gerçekleştirebilirsiniz.
Ayrıntılar için tıklayın.

Ziraat Bankası 18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Gençlere ve yetişkinlere olduğu kadar 0-17 yaş aralığında olan kişilere de çok büyük avantajlar sunan Ziraat Bankası, Büyüyen Çocuk Fonu hesabı ile çocukların büyürken aynı zamanda da tasarruf etmelerine olanak sağlıyor.

İlgili Yazı18 yaşını doldurmadan banka hesabı nasıl açılır?

Sizler de çocuklarınıza iyi bir gelecek sunmak istiyorsanız, onlara Büyüyen Çocuk Fonu hesabı açtırabilirsiniz. Bunun için size en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası Öğrenciler İçin Banka Hesabı

Ziraat Bankası, 18-26 yaş aralığındaki bütün öğrencileri Bankkart Genç ile buluşturuyor. Bu kart banka kartı olarak kullanıldığı gibi, aynı zamanda kredi kartı olarak da kullanılabiliyor.

Lisans, yüksek lisans ya da doktora öğrencisiyseniz ve Bankkart Genç’e sahip olmak istiyorsanız, size en yakın Ziraat Bankası şubesine uğrayabilirsiniz.