Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Akıllı telefon kullanımının artması ile birlikte kurumların da harekete geçtiğini görebiliyoruz ve mobil uygulamalar ile birlikte müşterilerine ve ürün kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek adına çok sayıda kurum Google Play ve ios mağazalarında mobil uygulamaları ile birlikte yerini almış durumda.

Bunun yanı sıra web siteleri üzerinden de online hizmet veren kurumlar mevcut. Sizler de daha hızlı hizmet almak ve kurumlara tek bir tık ile kolayca ulaşmak adına internet teknolojisini kullanabilir ve beklentilerinize yanıt alabilirsiniz.

Bankalar da bu kurumlar arasında yerini almış durumda ve internet bankacılığı aracılığı ile şubeye gitmeden ya da Atm’lere uğramadan birçok işlemi saniyeler içerisinde yapabiliyorsunuz. Herhangi bir şekilde güvenlik sorunu yaşamayacağınızın garantisini veren bankalar, uygulamalar ve internet siteleri aracılığı ile sizlere bu kolaylığı sağlamaya devam ediyor.

Ziraat Bankası da bu kurumlar arasında yerini almış durumda ve internet bankacılığı konusunda öncü bankalardan bir tanesidir. Peki internet bankacılığı için neler yapmamız gerekiyor? Dilerseniz detayları ile birlikte konuya hep birlikte göz atalım…

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Başvuru

Ziraat Bankası web sitesi üzerinden ana sayfada yer alan ‘’online başvuru’’ sayfasını ziyaret edebilir ya da dilerseniz sahip olduğunuz Ziraat Bankkart/kredi kartı ile şube aracılığı ile internet bankacılığı hesaplarınızın açılmasını talep edebilirsiniz. Eğer hesap sahibi olurken internet bankacılığınızı açtırdıysanız bu işlemi yapmanıza gerek yoktur. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı hesabınız varsa buraya tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Hesabınız yoksa buraya tıklayarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerinde ilk olarak tc kimlik numaranız ve cep telefon numaranız istenmektedir. İnternet bankacılığı hesabını açtırmak için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir.

Açılan sayfada istenecek diğer bilgiler ise Ziraat Bankkart veya kredi kartınız olacaktır. Eğer bu bilgiler elinizde değilse hesabınızın bulunduğu bir Ziraat Bankası şubesine giderek işlemleri şubeden de yaptırabilirsiniz. Şubede yapılacak işlemlerin ardından Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı giriş şifreniz cep telefonunuza gönderilecektir.

Online başvurularda TCKN ve bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri giriş yaptığınızda kayıtlı cep telefonunuza bir onay şifresi gönderilecek ve ekranda bu şifrenin girilmesi istenecektir. Ekranda istenen diğer bilgiler girildikten sonra başvurunuz tamamlanacak olup İnternet Şubesi giriş şifreniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. SMS ulaşmadığı takdirde, internet sitemiz üzerinden Şifremi Unuttum linki ile veya Müşteri İletişim Merkezi üzerinden ilk şifrenizi oluşturabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Mobil Şifre Alma ve Başvuru

Ziraat mobil şifre alma işlemi için yapacağınız işlemler aynı internet bankacılığında olduğu gibi basittir. Yapılacak işlemler aynıdır ancak biri telefondan biri de bilgisayardan yapıldığı için farklı algılanabilmektedir. Öncelikle cep telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonunuza yüklemelisiniz.

Adım adım Ziraat Mobil Şifre Alma

 1. Uygulamayı cep telefonunuza yükledikten sonra uygulamanın ana ekranından “Başvurular” kısmına tıklayın, ardından “İnternet Bankacılığı – Online Başvuru” kısmına tıklayın.
 2. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranız ve cep telefon numaranız istenecektir. Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz bu adımı ne yazık ki geçemezsiniz. Bu adımı geçebilmek için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek hesap açtırabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Almak İçin Gerekli Şartlar

Sahip olduğunuz vadesiz mevduat hesabının kartınız ile bağlantılı yani kartınıza tanımlı olması gerekiyor. Şube üzerinden başvuru yapacaksanız eğer size ait vadesi mevduat hesabınızın olması yeterli olacaktır.

Ziraat İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum/Şifre Sıfırlama

İnternet Şubesi giriş şifresini unutan bireysel kullanıcılarımız İnternet Sitesi ana sayfamızdaki “Şifremi Unuttum” linkinden yeni şifre oluşturabilirler. Kurumsal müşterilerimiz 444 00 00 – 0850 220 00 00 Müşteri İletişim Merkezimizi arayarak yeni şifre oluşturabilirler.

Şifresini unutan müşterilerin en çok sorduğu soruların başında ziraat internet şifresi alma, ziraat bankası mobil şifre nasıl alınır, ziraat bankası internet bankacılığı kayıt gibi sorular gelmektedir.

Yukarıdaki soruların dışında aşağıda sık sorulan sorular ve cevaplarını görebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Ziraat Bankası internet bankacılığı kayıt nasıl yapılır?

Ziraat internet bankacılığı kayıt yapmak için buraya tıklayarak yeni kayıt işlemi yapmalısınız. Ancak Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerektiğini unutmayın.

Ziraat Mobil giriş nasıl yapılır?

Ziraat mobil girişi yapabilmek için öncelikle cep telefonunuzda Ziraat Mobil uygulaması yüklü olmalıdır. Eğer uygulama yüklü değilse Android veya iOS linklerinden birine tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Ardından uygulamayı açarak Ziraat Mobil Girişi yapabilirsiniz.

Ziraat onay nedir?

Ziraat Onay teknolojisi sayesinde güvenlik standartlarının çıtası yükseliyor. Hem internet bankacılığında hem de Ziraat Mobil’de kullanabileceğiniz Ziraat Onay teknolojisi sayesinde işlemlerinizi herhangi bir şifre girmeye gerek kalmadan güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat 4757 numarası nedir?

Ziraat mobil giriş ve internet bankacılığı giriş işlemlerinde cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodu bu numaradan gelmektedir.

31 yorum

 1. dursun buyuksahin 26 Mart 2016
  • editor 26 Mart 2016
   • cihan 29 Ocak 2017
    • editor 30 Ocak 2017
     • Erdal yalım 28 Nisan 2017
     • editor 11 Mayıs 2017
   • osman dereli 30 Ocak 2017
    • editor 9 Şubat 2017
 2. cafer demir 15 Aralık 2016
  • editor 16 Aralık 2016
   • Cafer demir 5 Ocak 2017
    • editor 5 Ocak 2017
 3. Gulsume Erdem 8 Şubat 2017
 4. revzate 17 Mart 2017
  • Serhat 19 Temmuz 2017
 5. Kerem 20 Mart 2017
  • editor 21 Mart 2017
 6. ela aslan 26 Mart 2017
 7. Süheyla 16 Nisan 2017
  • editor 17 Nisan 2017
 8. Ezgi 19 Nisan 2017
  • editor 11 Mayıs 2017
 9. ersin 24 Nisan 2017
  • editor 11 Mayıs 2017
 10. Kübranur 24 Mayıs 2017
 11. Mehmet 19 Haziran 2017
  • editor 21 Haziran 2017
 12. selzuk 6 Temmuz 2017
 13. fatma 5 Ekim 2017
 14. Cihan 21 Ekim 2017
  • editor 10 Aralık 2017

Yorum yazın