Ziraat Bankası İnternet Şifresi Nasıl Alınır? (Videolu Anlatım)

6 dk okuma süresi

Ziraat Bankası İnternet Şifresi

Ülkemizin en köklü finans kurumlarında biri olan Ziraat Bankası internet şubesi güvenlik adımlarını oldukça sıkı tutmaktadır. Müşterilerinin ve müşteri hesaplarının bilgilerini güvenle saklamak için kurum internet şubeye girişte, hem şifre hem de tek kullanımlık kod kullanmaktadır.

Bu nedenle Ziraat Bankası internet şifre nasıl alınır bilmeyenler için rehber niteliğinde bu yazıyı hazırlayarak, en hızlı ve kolay yoldan nasıl şifre edinebilecekleri detaylıca aktardık.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası da bu kurumlar arasında yerini almış durumda ve internet bankacılığı konusunda öncü bankalardan bir tanesidir. Peki internet bankacılığı için neler yapmamız gerekiyor? Dilerseniz detayları ile birlikte konuya hep birlikte göz atalım…

Birçok bankacılık işlemini şubeye gitmeden halletmek ve zamanınızı iyi kullanmak için internet bankacılığından faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesini kullanmak isteyen kart müşterilerine online başvuru ile anında erişim imkanı vermektedir. Ziraat Bankası internet şifre alma işlemlerinize başlamak için tıklayınız.

Açılan sayfada ülkemiz vatandaşları TC kimlik numaraları ile yabancı uyruklu bireyler ise yabancı kimlik numaralarıyla işlem yapabilirler. Başvurunuz sonrası giriş şifreniz, belirtiğiniz cep telefonu numarasına geleceği için lütfen numaranızı doğru ve eksiksiz yazdığınızdan emin olunuz.

Ayrıca Ziraat Bankası internet şifre için online başvuruyu sadece kredi kartı ve/veya bank kartı olan kişiler yapabilmektedir. Diğer müşterilerin ise hesabın bağlı bulunduğu şubeye, kimlikleriyle beraber şahsen müracaatta bulunmaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma ve Başvuru

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat Bankası web sitesi üzerinden ana sayfada yer alan ‘’online başvuru’’ sayfasını ziyaret edebilir ya da dilerseniz sahip olduğunuz Ziraat Bankkart/kredi kartı ile şube aracılığı ile internet bankacılığı hesaplarınızın açılmasını talep edebilirsiniz. Eğer hesap sahibi olurken internet bankacılığınızı açtırdıysanız bu işlemi yapmanıza gerek yoktur. Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı hesabınız varsa buraya tıklayarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Hesabınız yoksa buraya tıklayarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemlerinde ilk olarak tc kimlik numaranız ve cep telefon numaranız istenmektedir. İnternet bankacılığı hesabını açtırmak için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir.

Açılan sayfada istenecek diğer bilgiler ise Ziraat Bankkart veya kredi kartınız olacaktır. Eğer bu bilgiler elinizde değilse hesabınızın bulunduğu bir Ziraat Bankası şubesine giderek işlemleri şubeden de yaptırabilirsiniz. Şubede yapılacak işlemlerin ardından Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı giriş şifreniz cep telefonunuza gönderilecektir.

Online başvurularda TCKN ve bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranızı girmeniz gerekmektedir. Bu bilgileri giriş yaptığınızda kayıtlı cep telefonunuza bir onay şifresi gönderilecek ve ekranda bu şifrenin girilmesi istenecektir.

Ekranda istenen diğer bilgiler girildikten sonra başvurunuz tamamlanacak olup İnternet Şubesi giriş şifreniz cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. SMS ulaşmadığı takdirde, internet sitemiz üzerinden Şifremi Unuttum linki ile veya Müşteri İletişim Merkezi üzerinden ilk şifrenizi oluşturabilirsiniz.

<<<<<<Videolu Anlatım>>>>>>

Ziraat Bankası Mobil Şifre Alma ve Başvuru

Ziraat mobil şifre alma işlemi için yapacağınız işlemler aynı internet bankacılığında olduğu gibi basittir. Yapılacak işlemler aynıdır ancak biri telefondan biri de bilgisayardan yapıldığı için farklı algılanabilmektedir. Öncelikle cep telefonunuza Ziraat Mobil uygulamasını Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonunuza yüklemelisiniz.

Adım Adım Ziraat Mobil Şifre Alma

  1. Uygulamayı cep telefonunuza yükledikten sonra uygulamanın ana ekranından “Başvurular” kısmına tıklayın, ardından “İnternet Bankacılığı – Online Başvuru” kısmına tıklayın.
  2. Açılan sayfada T.C. kimlik numaranız ve cep telefon numaranız istenecektir. Eğer Ziraat Bankası müşterisi değilseniz bu adımı ne yazık ki geçemezsiniz. Bu adımı geçebilmek için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. En yakın Ziraat Bankası şubesine giderek hesap açtırabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Almak İçin Gerekli Şartlar

Sahip olduğunuz vadesiz mevduat hesabının kartınız ile bağlantılı yani kartınıza tanımlı olması gerekiyor. Şube üzerinden başvuru yapacaksanız eğer size ait vadesi mevduat hesabınızın olması yeterli olacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Şifresi Değiştirme

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre değiştirme taleplerinizi, müşteri hizmetlerini arayarak temsilciye iletebilirsiniz. Bunun için 0850 220 00 00 ya da 444 00 00 numarasını ararsanız, mekana ve zamana bağlı kalmadan 7/24 işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Üstelik bankaya kayıtlı GSM numarası ile arama yaparsanız, hiçbir tuşlama yapmadan size ait ürünlere dair menülere kolayca ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar işlemlerinizi vakit kaybetmeden yapmanın en kolay yolu bu olsa da, farklı bir numaradan arayarak işlem yaptırmak istiyorsanız da sesli yanıt sisteminden faydalanabilir veya müşteri temsilcisinden teknik destek alabilirsiniz.

Şifrenizi çağrı merkezini aramadan kendiniz değiştirmek istiyorsanız, bunun için de internet şubesine giriş yaparak ilgili menüden işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

İnternet şubesine giriş şifresi bloke olan banka müşterileri, 2 farklı yöntemle bu sorunu halledebilirler. İlk yöntem kurumsal müşterilerle ilgilidir. Bankanın kurumsal/ticari müşterileri Müşteri İletişim Merkezini arayarak, şifrenin bloke olduğunu ve yeni bir şifre talebinde bulunduklarını iletmeleri gerekmektedir.

İkinci yöntem ise bireysel müşterilere özel üretilen çözümdür. Giriş şifresi bloke olan bireysel tüketicilerin, www.ziraatbank.com.tr adresindeki şifremi unuttum linkini kullanarak yeni bir parola üretmeleri gereklidir.

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifre alma işlemlerinde olduğu gibi bloke işlemlerinde de, “ Cep Telefonu” yazan yere bankada kayıtlı olan GSM numaranızı girmelisiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şifremi Unuttum Diyenlere

Ziraat Bankası internet şifresi alma formunu doldurdunuz ve müracaatınızı başarıyla gerçekleştirdiniz. Ardından size iletilen şifre ile online şubeye giriş yaptınız ve bankacılık işlemlerinizi, dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden yapmanın keyfini sürdünüz.

Ancak herhangi bir zaman internet şube şifrenizi unuttunuz. Bu durumda “Şifremi Unuttum” sayfası aracılığıyla yeni bir şifre üretmeniz gerekmektedir. İlgili sayfaya güvenli bir şekilde ulaşmak için buraya tıklayınız.

Sık Sorulan Sorular

Ziraat Bankası internet bankacılığı kayıt nasıl yapılır?

Ziraat internet bankacılığı kayıt yapmak için buraya tıklayarak yeni kayıt işlemi yapmalısınız. Ancak Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerektiğini unutmayın.

Ziraat Mobil giriş nasıl yapılır?

Ziraat mobil girişi yapabilmek için öncelikle cep telefonunuzda Ziraat Mobil uygulaması yüklü olmalıdır. Eğer uygulama yüklü değilse Android veya iOS linklerinden birine tıklayarak uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Ardından uygulamayı açarak Ziraat Mobil Giriş Şifre Alma işlemini yapabilirsiniz.

Ziraat onay nedir?

Ziraat Onay teknolojisi sayesinde güvenlik standartlarının çıtası yükseliyor. Hem internet bankacılığında hem de Ziraat Mobil’de kullanabileceğiniz Ziraat Onay teknolojisi sayesinde işlemlerinizi herhangi bir şifre girmeye gerek kalmadan güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat 4757 numarası nedir?

Ziraat mobil giriş ve internet bankacılığı giriş işlemlerinde cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodu bu numaradan gelmektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın
x