Ziraat Bankası Kredi Başvurusu 2018
Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

Son zamanlarda hızlanan kredi başvuranların temel sebebini, ekonomik yetersizlik oluşturmaktadır. Kişilerin ihtiyaçlarından kaynaklanan finansman eksikleri, acil ihtiyaçlar ya da yatırım yapma gayeleri, bankalara olan rağbeti arttırmış ve kredi ürünlerinin temelini oluşturmuştur.

ziraat bankası kredi başvurusu

Bu durumun hızla yayılıyor olması bankaları da harekete geçirmiş ve kredi kullanımlarını kategorilere ayırmıştır. Bunlarda en sık kullanılanlar ise, ihtiyaç, konut ve araç kredisi olmaktadır. Her kredinin koşulları, ödeme seçenekleri ve özellikleri farklılık göstermekte ve tabi ki geri ödemeli olmaktadır.

Türkiye’nin ilk bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası da kredi kullandırma da öncü olmuştur. Banka kurumlarının kişilere verdiği toplu parayı, her ay taksitli ve belirli faiz oranlarıyla geri almasına kredi denmektedir.

Kredi kullanımlarında en önemli husus, faiz oranları, vade seçenekleri ve geri ödemenin düzenliliği olmaktadır. Ziraat Bankası tüm bu koşulları tamamlayıp, uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile kişilerin en büyük destekçisi konumundadır.

Ziraat Bankası Kredi Çeşitleri

Tüketicilerin kredi kullanma talepleri, birçok nedene bağlı olabiliyor. Kimi vatandaş acilen nakde sıkışıp kredi talep ederken, kimi vatandaş ev kurma hayallerini kredi ürünü kullanarak gerçekleştirmek ister.

Ziraat bankasında bu anlamda müşterilerine cevap vermektedir. Taleplerin çeşitlilik göstermesi sonucu ve krediler ile alakalı diğer prosedürler de, kredi çeşitlerinin oluşmasını zorunlu kılmıştır bankanın başlıca kredi çeşitleri, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç, eğitim ve çiftçi kredisi gibi birçok türden kredi imkânı sunmaktadır.

Ziraat bankası ve diğer bankalar için Kullanılan kredi miktarlarına göre de koşullar değişmekte ve banka çıkarları korunmaktadır. Örneğin ihtiyaç kredisi genelde küçük meblağlar olduğundan maaş bordosu,nüfus cüzdanı gibi belgeler yeterli olurken, ev ya da araç almak için kredi kullanan kişiden,kefil, ya da ipotek isteyebilmektedir. Buradaki amaç ise, bankanın kullandırdığı krediyi alabileceğinden emin olmak istemesidir.

Ziraat Bankası Kredi Başvuru Kanalları

Geçmiş yıllarda kredi kullanmak zor olduğu kadar,uğraştırıcıydı da. Üstelik hemen hiçbir işlemin belgesiz ya da imzasız yapılamaması,vatandaşın sürekli banka şubelerine gitmesini zorunlu kılmaktaydı. Fakat her geçen gün banka sayısının artması, bu kurumlar arasında rekabet ortamı doğurmuş ve kolay işlem anlayışını doğurmuştur.

Ziraat Bankası da müşterilerine uygun faiz oranları ve vade seçenekleriyle kredi imkânısunarken, başvuru kanalları ile de aynı olanağı sunmaktadır. Bankanın kredi başvuru kanalları, Şubeden Kredi Başvurusu, Telefon ile Bireysel Kredi Başvurusu, SMS ile Kredi Başvurusu, internet Üzerinden Kredi Başvurusu olmaktadır.

Şube aracılığıyla Kredi Başvurusu
Kullanmak istediğiniz kredi için,Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine gidebilir, bireysel müşteri temsilcisinden bilgi alabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz kredi miktarı ya da türüne göre tüm detayları buradan öğrenebileceğiniz gibi,faiz oranları ile vade seçeneklerinide öğrenebilirsiniz. Buradan yapacağınız başvuru için gerekli evraklar,(nüfus cüzdanı, ikametgâh ya da elektrik, su, faturası vb.) da istenmektedir.
Telefon ile Kredi Başvurusu
Bankanın 444 00 00 no’lu müşteri hizmetleri numarasından, bireysel kredi başvurusunda bulunabilir ve ön onay alabilirsiniz. Bu sayede,hem başvuru için gerekli evrakları öğrenip hazırlayabilir, hem de şubenin hazırlık sürecini hızlandırabilirsiniz. Telefon bankacılığı ilekredi başvurusun bir diğer avantajı ise, 7/24 hizmet vermesidir.
SMS ile Kredi Başvurusu
Ziraat bankası, ihtiyaç kredisi ürününden faydalanmak isteyen tüketiciler, sms ile başvuruda bulunmak için, KREDİ yazıp birer boşluk bırakarak TC Kimlik No, Kredi Tutarı, Vade ve Aylık Net maaşlarını yazarak 4747 ye ye kısa mesaj göndermeleri yeterli olacaktır.Buradan kısa süre içinde kişilere olumlu ya da olumsuz sms cevabı gelmektedir. Başvurunuzun onaylanmaması halinde, telefon bankacılığını arayarak sebebini öğrenebilir,onaylanması halinde ise,şubeden başvuru yapabilirsiniz.
Web'den Kredi Başvurusu
Ziraat Bankası internet bankacılığından kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, konut, tüketici ve taşıt kredisine başvurabilmektedir. Buradan ilgili bölüme tıklamanız halinde, kredi faiz oranları ya da vade seçenekleri gibi alanlar doldurmalı ardından kişisel bilgilerinizi eksiksiz yazmanız gerekmektedir. Buradan yapacağınız başvuru, yalnızca ön onay almanızı sağlayacaktır. Sonraki aşamalarda şubeye gidip, evrakları teslim etmeniz gerekir.

Ziraat Bankası Kredileri

Ziraat Bankası kurulduğu yıllarda, tarım ve hayvancılık destekli olmuş ve Türkiye’nin ilk bankaları arasında yer almaktadır. Şimdilerde gerek kentselleşen yaşam standartları, gerekse ekonomik koşullar kişilerin ihtiyaçlarını çeşitlendirmiş,akabinde bankalarında her ihtiyaç için bir farklı kredi türü sunmasına sebep olmuştur. En sık kullanılan kredi çeşitleri ise,  ihtiyaç,konut ve araç kredisi olmuştur.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi

Türkiye de en sık kullanılan kredi ürünlerinden biri ihtiyaç kredisidir. Ziraat Bankası, ekonomikolarak zor durumda olan vatandaşa destek olmak ve kendi kar marjını da üst seviyelerde tutmak amacıyla, kişiler düşük faizli ve uygun vadede ihtiyaç kredisi sunmaktadır.İhtiyaç kredisi için hemen her bankada olduğu gibi Ziraat Bankasında da kredi notu son derece önem teşkil eder.Bunun dışında kredi,kişinin aylık aldığı maaşa göre esneklik göstermektedir.

Bankanın ihtiyaç kredisi için istediği belgeler ise,Başvuru Formu Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisiKişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi ve Şubece istenebilecek diğer belgelerdir. Kredi miktarları, belgelenmiş aylık gelire göre belirlendiğinden ipotek ya da kefil genellikle istenmemektedir.(kredi notu düşük olması gibi durumlarda istenebilir)Bunun dışında kredi başvurusu ve ön onay işlemi tüm başvuru kanallarından kabul edilmektedir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi, ihtiyaç kredisine göre yüksek meblağlar olduğundan, gelir belgesi ile kredi kullandırmak mümkün değildir. Ziraat bankası da, vermiş olduğu nakdi tahsil edebilmek adına birkaç önlem almış ve taşıt kredileri için bir takım koşullar sunmuştur. Buna göre, taşıtkredi, 0 km ve 2. El araçlar için en fazla 5 yaşında olması gereklidir.

Yasal ruhsatla işlenmiş ve hafif taşıtlar için geçerli olup, kredi ile alınacak aracın teminatı, rehin olarak sağlanmaktadır.Bunun dışında kullanılan taşıt kredisi boyunca araca KASKO ve müşteriye ise hayat sigortası yapılmaktadır. Ziraat bankası taşıt kredisi başvuru kanalları ve onay bavulları Şubeler, İnternet Şubesi Ziraat Mobil 0850 220 00 00 Ziraat Bankası Çağrı Merkezi ve ATM’lerden yapılıp, asıl başvuru şubeden yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi

Gerek yatırım amaçlı gerekse kendi evinde oturmak isteyen kişiler, bu isteklerini ziraat bankası sayesinde gerçekleştirebilirler. “Ziraat bankası konut kredileri ile ev sahibi olun” diyen banka avantajlı faiz oranları ve uygun vade seçenekleri ile kira öder gibi ev sahibi olmayı teklif eder.Bankanın konut kredisi için koşulları ise,

  • Azami vade imkânı 120 aydır.
  • Ziraat Bankası Konut Kredisi İstenen Peşinat Yüzdesi %25 dir.
  • Expertiz belirlemiş olduğu değerin % 75 i oranında kredi kullandırılmaktadır
  • Alınan konut banka tarafından ipotek altına alınır.
  • Vade boyunca hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılır.

Gerekli belgeler ise,

  • Kişisel,  Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı, Ehliyet veya Pasaport)
  • Alınacak konuta ilişkin; Kat Mülkiyeti Tapusu ya da Kat İrtifakı Tapusu ve Yapı Kullanım İzin Belgesi ya da Kat İrtifakı Tapusu ve İnşaat Ruhsatının Fotokopileridir.

Ziraat Bankası Kredi Kampanyaları

Bankalar, gerek müşterilerini kaybetmemek, gerekse potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için zaman zaman kampanya hazırlamakta ve ihtiyaç sahiplerine ayrıcalıklı kredi ürünler sunmaktadır. Ziraat bankası da bayram, yılası gibi özel günlerde ve talebin yoğun olduğu alanlarda kredi kampanyaları ile karşımıza çıkmaktadır.

Bankanın güncel kredi kampanyaları ise aşağıya eklenmiştir.

OYAK Üyelerine Özel Konut Kredisi

Uzun vadeli, düşük faizli, dosya masrafsız, uygun ödeme seçenekleri ile OYAK Üyelerine Özel Konut Kredisi Ziraat’te! Kampanya imkanlarından OYAK üyeleri ile üye eşleri yararlanabilecektir.​​​​

ziraat bankası kredi kampanyası

2 yorum

  1. ferat 23 Ocak 2017
  2. Nezir bayazıt 28 Şubat 2017

Yorum yazın