Ziraat Bankası SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020

3 dk okuma süresi

Kişilerin kredi çekme ihtiyacının artması, bankaların da kredi başvuru işlemlerinde pek çok kolaylık sağlamasına neden oluyor. Artık hem bankalar hem de kredi çekmek isteyen kişiler, kredi başvuru işlemlerinde çok fazla vakit kaybetmek istemiyor.

Bu nedenle de neredeyse bütün bankalar, ön başvuru sürecini elektronik ortama taşımış durumda. Bankalar, gerek internet bankacılığı gerek telefon bankacılığı gerekse de SMS yoluyla müşterilerine birçok kolaylık sağlıyor. Bunun sonucunda da şubeye gitme derdi olmadan, anında birçok işlem gerçekleşmiş oluyor.

Ziraat Bankası SMS ile Anında Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası SMS ile Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası, müşterilerine SMS ile kredi başvurusu yapma kolaylığı sağlıyor. Bu durumda yapmanız gereken şey ise çok basit. Öncelikle hangi kredi türünü çekeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. İster tüketici, ister taşıt, isterseniz de konut kredisi… Telefonunuzun SMS kısmına, tüketici kredisi için TUKETICI yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, çekmek istediğiniz kredi tutarını, vade ve aylık net gelirinizi yazarak 4747’ye göndermeniz yeterli olacaktır.

Eğer taşıt kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız telefonunuzun SMS kısmına TASIT, konut kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız da KONUT yazıp, yukarıda istenilen bütün işlemleri yerine getirerek SMS ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Çok fazla vaktinizi almayacak olan bu uygulama ile Ziraat Bankasına SMS ile kredi başvurusunda bulunmuş oluyorsunuz. Yapılan bu işleme, ön başvuru denmektedir. Böylece bankalar, T.C. kimlik numaranız ile kredi için uygun olup olmadığınızı tespit etmiş oluyor. Bundan sonra ise kısa bir süre beklemeniz gerekecektir.

Ziraat Bankası SMS ile kredi başvurularınız genel itibarıyla aynı gün sonuçlanmaktadır. Gün içerisinde olumlu ya da olumsuz herhangi bir dönüş mutlaka yapılacaktır. Kredi başvurusu olumlu olduğu zaman, Ziraat Bankasından yetkili bir kişi, size ulaşıp gerekli tüm bilgileri iletecektir. Bu konuşma içerisinde, kredi başvurunuz ile ilgili gerekli bilgilerin iletmesinin yanında vade ve faiz oranları ile ilgili de detaylı bir ön bilgi verilmektedir.

Daha sonra sizi Ziraat Bankasının herhangi bir şubesine davet edeceklerdir. Yetkili kişiler, kredi başvuru için gerekli olan tüm belgeler hakkında bilgi verdikten sonra, bu belgeleri yanınızda getirmenizi de isteyeceklerdir. Bu belgeler de, alacağınız kredi türüne göre birtakım farklılıklar göstermektedir.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Evlilik, tatil, eğitim, alışveriş gibi birçok genel ihtiyaçlarda hiç şüphesiz nakit paraya ihtiyaç duyuluyor. Çoğu kişi de, bu ihtiyaçlarını kredi kullanarak gidermeye çalışıyor. Ziraat Bankası da Tüketici Kredisi ile yüzde 2,27 faiz oranı ve 36 aya kadar vade imkanı ile bireysel her türlü ihtiyacınızı gidermeye çalışıyor. Üstelik dilediğiniz anda ödeme seçenekleri imkanı da sunuyor.

Ziraat Bankası Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Ziraat Bankası, kredi hesaplama aracı sizin ne kadar kredi alabileceğinize yardımcı olacaktır. Tüketici Kredisi aracında, istediğiniz kredi türünü, kredi tutarını, ödeme sıklığını, vade ve faiz oranını belirleyerek kendinize bir ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar

Ziraat Bankası kredi başvurusu yapmanız için,  öncelikle hangi krediyi çekeceğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Çekeceğinizkrediyi belirledikten sonra, aşağıdaki evrakları hazırlamanız gerekmektedir:

  • Başvuru formu,
  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya da pasaport fotokopisi,
  • Kişilerin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
  • Şube tarafından istenebilecek diğer belgeler.

Kredi başvurusu için gerekli belgeleri toplamanız bazen kredi çekmeniz için yeterli olmayabiliyor. Kredi başvurunuzun mutlaka onaylanması gerekmektedir. Bunun için de sicilinizin oldukça temiz olması koşulu vardır. Bankalara daha önce gecikme yapmamanız da gerekmektedir.

Kredi çekebilmeniz için kredinizin gecikmeye düşmemiş olması ve sicilinizin hiçbir şekilde etkilenmemiş olması, son derece önemli konular olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca kredi raporunuzun da geçerli bir seviyede olması gerekmektedir. Eğer bu koşullara uyum sağlıyorsanız, kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın
x