Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Yurtiçinde 1734, yurtdışında da 24 şubesiyle hizmet veren Ziraat Bankası şube ağı bakımından ülkemizin en büyük bankası konumunda. Ziraat Bankası milyonlarca müşterisine kredi kartı ürünleriyle de destek veriyor. Sms ile Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaparak tüm ihtiyaçlarınızı karşılayın. Ziraat Bankası kredi kartları; “kredi kartı özellikli banka kartları” ve “Bankkart Genç” olarak iki farklı şekilde sunuluyor. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, Ziraat Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu var mı gibi pek çok farklı sorunun cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası Bankkart Başvurusu

Ziraat Bankası geçtiğimiz yıllarda yaptığı yenilik ile kredi kartlarıyla bankkartları tek kartta birleştirmiştir. Müşteriler gerek ATM’lerde olsun ve gerekse POS cihazlarında işlem yaparken olsun; yalnızca hangi karttan işlem yapacaklarını belirterek işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Ziraat Bankası kredi kartı özellikli banka kartları kendi içerisinde 3’e ayrılmaktadır. Bunlar:

 • Bankkart
 • Bankkart Gold
 • Bankkart Platinum

3 kart arasında harcama miktarları haricinde bariz bir fark bulunmamaktadır. Diğer iki karttan farklı olarak Bankkart Platinum sahipleri; Bankkart Platinum’un Assistance hizmetlerinden faydalanabilirler. Ziraat Bankası kredi kartı özellikli banka kartları harcamalarda taksit olanağı sunmaktadır. Ayrıca müşteriler harcama kalemlerine ve miktarlarına göre “Bankkartlira” da kazanabilmektedirler. Kazanılan Bankkart liralar sonraki alışverişlerde harcanabilmektedir. İnternetten güvenli alışveriş yapılabilir. Gündelik alışverişler 250 TL’ye kadar temassız şekilde gerçekleştirilebilir. Ziraat Bankası kredi kartı özellikli banka kartları için başvuru kanalları son derece geniştir. Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu aşağıdaki seçeneklerin biri aracılığı ile yapılabilir.

 • Ziraat Bankası Şubeleri vasıtasıyla
 • Ziraat Bankası ATM’leri aracılığıyla
 • Ziraat Bankası resmi web sitesinden
 • Ziraat Bankası Çağrı Merkezi (0850 258 00 00) üzerinden
 • Ziraat Mobil’den
 • SMS göndererek. Ziraat Bankası kredi kartlarına başvuru SMS ile cep telefonlarının kısa mesaj kısmına; “BANKKART” yazılıp bir boşluk bırakıldıktan sonra T.C. Kimlik No. da yazılarak 4757’ye gönderilerek yapılabilir.

Ziraat Bankası Bankkart Genç Başvurusu

Ziraat Bankası’nın gençler için geliştirdiği özel bankkart; “Bankkart Genç” olarak tanımlanmıştır. Bankkart Genç de tıpkı bankanın diğer kredi kartları gibi hem banka kartı hem de kredi kartı özelliklerini bir arada taşımaktadır. 18 ila 26 yaş arasındaki Lisans, Yüksek Lisans ya da Doktora öğrencilerine sunulan Genç Bankkart ile de alışverişler taksitlendirilebilmekte; nakit avans çekilebilmekte ve harcamalarda Bankkartlira kazanılabilmektedir. Bu kartta ek olarak “Harçlık Avans” da tanımlı haldedir. Ziraat Bankası Bankkart Genç başvurusu için aşağıdaki yöntemlerden birisi tercih edilebilir.

 • Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapılabilir.
 • Ziraat Bankası internet şubesinden başvuru yapılabilir.
 • 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Çağrı merkezinden başvuru yapılabilir.
 • Ziraat Bankası Bankkart Genç başvurusu SMS ile de gerçekleştirilebilmektedir: Cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “GENC BANKKART” yazılıp 4747’ye gönderilmesi de başvuru için yeterli olmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Ziraat Bankası üzerinden herhangi bir kredi kartına başvuru yapmadan önce, faiz oranlarına da göz atmanızda yarar var. Aşağıda, her kart için genelen sunulan faiz oranlarına dair bir tablo hazırladık.

Masraf AdıFaiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı%2.15
Gecikme Faizi%2.65
Nakit Avans Faizi%2.15
Sonradan Taksit Faizi%2.15
Taksitli Nakit Avans Faizi%2.15

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil edilmemiştir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yöntemleri

Yukarıda sizin için sunduğumuz kredi kartları arasından kendinize uygun bir seçim yaptıysanız, sıra başvuruda. Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu tüm başvuru kanallarını sizin için sıraladık.

İnternet Sitesi: Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için Bankkart’ın resmi sitesindeki başvuru sayfasını (https://www.bankkart.com.tr/basvurular-ve-islemler/bankkart-basvurusu) kullanabilirsiniz.

Mobil Uygulama / İnternet Bankacılığı: Ziraat Mobil, Bankkart Mobil gibi akıllı telefon uygulamalarından ya da Ziraat Bankası internet bankacılığı şubesinden de, hali hazırda bankanın müşterisiyseniz, kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi: 0 850 258 00 00 numaralı Ziraat Müşteri İletişim Merkezi hattından, dilediğiniz Bankkart’a başvurunuzu yapabilirsiniz.

ATM: Yakınlarınızda herhangi bir Ziraat ATM’si bulunuyorsa, kartsız işlemler menüsünden başvurunuzu T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranızla yapabilirsiniz.

Şubeler: Türkiye’de bulunan herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden de kart başvurunuzu, sadece kimliğiniz eşliğinde yapabilmeniz mümkündür.

SMS ile Başvuru: Eğer KYK’ dan burs / kredi alıyorsanız ve Bankkart Genç’iniz yoksa, alışverişlerinizde kullanmak üzere, faizsiz / masrafsız 350 TL limitli Harçlık Avans da tanımlatabileceğiniz Bankkart Genç için GENC BANKKART yazıp 4747’ye gönderin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kartınızı aldıktan sonra ya da başvurunuzu yapmadan önce, aklınıza takılan pek çok soru olabilir; sizin için en çok sorulanları ayrıntılı bir biçimde cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaptıysanız ve başvuru durumunuz hakkında bilgi almak istiyorsanız, Bankkart resmi sitesinde bulunan başvuru sorgulama (https://www.bankkart.com.tr/basvurular-ve-islemler/basvuru-sorgulama) sayfasını kullanabilir ya da müşteri iletişim merkezini arayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Ziraat Bankası’na kredi kartı özellikli bankkart başvurusu yapan kişilerin değerlendirmeleri tamamen banka tarafından özgürce yapılmaktadır. Ziraat Bankası değerlendirme sonucuna göre uygun görmediği başvuruları onaylamam hakkını saklı tuttuğunu deklare etmiştir. Ziraat Bankası’na yapılan kredi kartı başvurusu onaylanmıyorsa, ret cevabı alınmışsa yahut uzun süredir değerlendirme yapılmıyorsa aşağıdaki sebeplerden biri veya bir kaçı söz konusu olabilir.

 • Başvurucunun Findeks notu riskli ya da çok riskli kabul ediliyorsa, yahut “0” düzeyinde bulunuyorsa
 • Kredi kartı başvurusu yapan kişinin takipte kredi ya da kredi kartından doğan borcu bulunuyorsa
 • Varlık yönetim şirketlerinde ödenmemiş borcu varsa
 • İcra dairelerince takip edilen borcu mevcutsa
 • Bankada gelir belgesi eksikliği, adres teyidi sağlanamaması vb. gibi evrak eksikliği söz konusuysa
 • Kredi kartına başvuran kişinin farklı bankalardaki kredi kartı yahut kartlarının limitlerinin toplamı aylık belgeli gelirinin 4 katından fazlaysa
 • Bankkart genç başvuruları için kişi 18 yaş altı ya da 26 yaş üstüyse
 • Yine Bankkart Genç başvurusu için; kişi KYK bursu ya da kredisi almıyorsa başvurular reddedilecektir.
 • Bankkart Genç başvurusu için; ön lisans eğitimi gören kişilerin talepleri de dikkate alınmamaktadır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Ziraat Bankası kredi kartı özellikli banka kartları başvurusunu kendi politikaları doğrultusunda değerlendirdiğinden; başvuru sonuçlanma süresi ile ilgili net bir zaman dilimi bulunmamaktadır. Kişilerin ekonomik durumları ve finansal geçmişleri bu noktada önemli bir faktördür. Ziraat Bankası’na yapılan kredi kartı başvuruları istenildiği zaman Ziraat Bankası resmi web sitesinden şu adımlar takip edilerek sorgulanabilir.  Ana Sayfa – Bireysel – Başvurular – Kredi Kartı Başvurusu – Başvuru Sorgulama: Açılan ekranda çıkan TC Kimlik No ve Cep Telefonu bölümleri doğru şekilde doldurularak başvuru sorgulama işlemi tamamlanabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

Bankkart limitinizi arttırmak ya da azaltmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, internet bankacılığı ya da mobil uygulamalar üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra; limit işlemleri menüsüne gitmeniz. Uygulamalarda herhangi bir aksilik yaşamanız halinde ise müşteri iletişim merkezinden yine limit düzenlemelerini yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemi sizin için en doğru yoldur. Bunun için, en yakınınızdaki şubeye giderek bir müşteri danışmanı ile görüşmeniz gerekir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Ayrıca BKZ: Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi

Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Telefonda, şubede ya da online olarak herhangi bir sözleşmeyi kabul ettiyseniz ve kartınıza onay verildiyse, başvuruyu iptal edebilme şansınız yoktur. Ancak, hâlâ onay sürecindeyken, herhangi bir şubeden ya da müşteri iletişim merkezi numarasından bir müşteri danışmanı ile görüşerek başvurunuzu iptal edebilme hakkına sahipsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kayıp çalıntı bildirimleri için en kolay ve hızlı yol, 0 850 258 00 00 numaralı hattı aramaktır. İlk seçenekte, kayıp ve çalıntı bildirimi için uygun tuşa basmanız istenir, ardından direkt olarak müşteri danışmanına bağlanabilir ve kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranları ve Ek Ücretler Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Ziraat Bankası kredi kartınızda nakit çekim özelliği açıktır. Nakit çekim için standart faiz oranı ise %2.15 olarak belirlenmiştir. Nakit çekim ücreti ise yurtiçi işlemlerde %3.75 + 3 TL; yurtdışı işlemlerde %3.75 + 3 USD’dir.

Son olarak, nakit çekim faiz oranına BSMV dahil değildir.