Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Ziraat, her geçen yıl kendini tabiri caizse gençleştiriyor ve portföyüne yepyeni, ilgi çekici ürünler eklemeye, müşterilerini memnun etmeye devam ediyor. Tarım alanından KOBİ’ye, girişimcilerden öğrencilere her yaştan ve meslekten müşterisine uygun kredi kartları, kredileri ile Ziraat Bankası’nda her şey çok kolay!

Geçtiğimiz yıl kredi kartı portföyünü yenileyerek Bankkart markası ile yoluna devam eden bankadan bir kredi kartı sahibi olmak isterseniz, bu yazı sizin için. Hazırladığımız rehberde, Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu, faiz oranları, kredi kartları ve özellikleri gibi pek çok konuda ayrıntılı bilgi alabileceksiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Müşterilerinin gönüllerinde taht kuracak kampanyaları ve fırsatları ile bilinen Ziraat Bankası, kredi kartı portföyünü geçtiğimiz yıllarda tamamen yeniledi ve artık bankada sadece “Bankkart” markası altında kartlar bulabiliyorsunuz. Hem banka kartı hem de kredi kartı olabilen bu ürünlerin çeşitlerine ve belirli özelliklerine göz atalım.

Bankkart Klasik: Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaparken, size önerilecek ilk kredi kartı, Bankkart Klasik olur. Hem banka hesabı yerine geçen hem de kredi kartı olarak kullanabileceğiniz bu kredi kartı ile, her harcamanızdan puan kazanabilmeniz, acil nakit ihtiyaçlarınızda nakit çekim yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca, Arçelik, İGDAŞ, Beko gibi markalarda dönemsel kampanyalar da hem daha fazla kredi kartı puanı kazanabilmeniz hem de indirimli alışveriş yapabilmeniz adına sizleri bekliyor.

Bankkart Gold: Klasik ürünün tüm özelliklerine sahip olmakla birlikte, BankkartGold’un ayın sektörü gibi ayrıcalıklı kampanyaları da bulunuyor. Her ay, belirli sektörlerde Gold sahibi olanlara özel indirimler ve fırsatlar yayınlanıyor.

Bankkart Platinum: Bankkart ailesinin en özel kredi kartı olan Bankkart Platinum, her alışverişinizden daha fazla puan kazanabilmenizi sağlarken, aynı zamanda Asistans hizmetlerinden yararlanabilmenizi de mümkün kılıyor. Araç yardım, ferdi yardım ve daha pek çok konuda, rahatlıkla Asistans hizmetinden faydalanıp Ziraat’in ayrıcalıklı dünyasına merhaba diyebiliyorsunuz.

Bankkart Genç: Tamamen gençlere özel ve yıllık kart aidatı bulunmayan kredi kartı Bankkart Genç, KYK bursu ya da kredisi alanlara otomatik olarak veriliyor; ancak bunlardan herhangi birini almıyorsanız da, 18-26 yaş arasında bir üniversite öğrencisiyseniz, bu karta başvuru yapabiliyorsunuz. Harçlık avans gibi faizsiz avans özellikleri, dönemsel kampanyaları ve dahası ile Bankkart Genç, üniversitelilerin favorilerinden bir tanesi.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Faiz Oranları

Ziraat Bankası üzerinden herhangi bir kredi kartına başvuru yapmadan önce, faiz oranlarına da göz atmanızda yarar var. Aşağıda, her kart için genelen sunulan faiz oranlarına dair bir tablo hazırladık.

Masraf Adı Faiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı %2.15
Gecikme Faizi %2.65
Nakit Avans Faizi %2.15
Sonradan Taksit Faizi %2.15
Taksitli Nakit Avans Faizi %2.15

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil edilmemiştir.
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu Yöntemleri

Yukarıda sizin için sunduğumuz kredi kartları arasından kendinize uygun bir seçim yaptıysanız, sıra başvuruda. Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu tüm başvuru kanallarını sizin için sıraladık.

İnternet Sitesi: Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yapmak için Bankkart’ın resmi sitesindeki başvuru sayfasını (https://www.bankkart.com.tr/basvurular-ve-islemler/bankkart-basvurusu) kullanabilirsiniz.

Mobil Uygulama / İnternet Bankacılığı: Ziraat Mobil, Bankkart Mobil gibi akıllı telefon uygulamalarından ya da Ziraat Bankası internet bankacılığı şubesinden de, hali hazırda bankanın müşterisiyseniz, kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Müşteri İletişim Merkezi: 0 850 258 00 00 numaralı Ziraat Müşteri İletişim Merkezi hattından, dilediğiniz Bankkart’a başvurunuzu yapabilirsiniz.

ATM: Yakınlarınızda herhangi bir Ziraat ATM’si bulunuyorsa, kartsız işlemler menüsünden başvurunuzu T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranızla yapabilirsiniz.

Şubeler: Türkiye’de bulunan herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden de kart başvurunuzu, sadece kimliğiniz eşliğinde yapabilmeniz mümkündür.

SMS ile Başvuru: Eğer KYK’ dan burs / kredi alıyorsanız ve Bankkart Genç’iniz yoksa, alışverişlerinizde kullanmak üzere, faizsiz / masrafsız 350 TL limitli Harçlık Avans da tanımlatabileceğiniz Bankkart Genç için GENC BANKKART yazıp 4747’ye gönderin.

Sıkça Sorulan Sorular

Kartınızı aldıktan sonra ya da başvurunuzu yapmadan önce, aklınıza takılan pek çok soru olabilir; sizin için en çok sorulanları ayrıntılı bir biçimde cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu yaptıysanız ve başvuru durumunuz hakkında bilgi almak istiyorsanız, Bankkart resmi sitesinde bulunan başvuru sorgulama (https://www.bankkart.com.tr/basvurular-ve-islemler/basvuru-sorgulama) sayfasını kullanabilir ya da müşteri iletişim merkezini arayabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

Bankkart limitinizi arttırmak ya da azaltmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey, internet bankacılığı ya da mobil uygulamalar üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra; limit işlemleri menüsüne gitmeniz. Uygulamalarda herhangi bir aksilik yaşamanız halinde ise müşteri iletişim merkezinden yine limit düzenlemelerini yaptırabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Kredi Kartı Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız, Ziraat Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemi sizin için en doğru yoldur. Bunun için, en yakınınızdaki şubeye giderek bir müşteri danışmanı ile görüşmeniz gerekir. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Ayrıca BKZ: Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi

Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Telefonda, şubede ya da online olarak herhangi bir sözleşmeyi kabul ettiyseniz ve kartınıza onay verildiyse, başvuruyu iptal edebilme şansınız yoktur. Ancak, hâlâ onay sürecindeyken, herhangi bir şubeden ya da müşteri iletişim merkezi numarasından bir müşteri danışmanı ile görüşerek başvurunuzu iptal edebilme hakkına sahipsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kayıp çalıntı bildirimleri için en kolay ve hızlı yol, 0 850 258 00 00 numaralı hattı aramaktır. İlk seçenekte, kayıp ve çalıntı bildirimi için uygun tuşa basmanız istenir, ardından direkt olarak müşteri danışmanına bağlanabilir ve kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranları ve Ek Ücretler Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Ziraat Bankası kredi kartınızda nakit çekim özelliği açıktır. Nakit çekim için standart faiz oranı ise %2.15 olarak belirlenmiştir. Nakit çekim ücreti ise yurtiçi işlemlerde %3.75 + 3 TL; yurtdışı işlemlerde %3.75 + 3 USD’dir.

Son olarak, nakit çekim faiz oranına BSMV dahil değildir.

Yorum yazın