Ziraat Bankası sicili bozuk olana kredi verir mi?

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşük Olana Kredi Verir mi?

Kredi sicilim bozuksa ziraat bankasından kredi alabilir miyim?  Birçok insanın aklına takılan bu konu hakkında sizlere elimizden bilgi vereceğiz. Ziraat Bankası kredi puanı düşük olana nasıl kredi verir mi? İşte tüm ayrıntılar!

Bilindiği üzere Ziraat Bankası bir kamu bankasıdır. Bu yüzden özel bankalara göre kredi alabilmeniz biraz daha zor olabilmektedir, özellikle de kredi notunuz düşük ve siciliniz bozuk ise. Fakat emekli veya devlet memuru iseniz kamu bankalarından kredi almanız sizin için biraz daha kolay olabilir.

Kredi Notum Düşük, Ziraat Bankasından Kredi Alabilir miyim?

Kredi siciliniz bozuksa ilk iş bu sicilin neden bozuk olduğunu öğrenmeniz gerekmekte. Eğer icra takibinde bir dosyanız var ise borcunuzu ödeyerek bu takibi sonlandırmanız  gerekmekte. Diğer borçlarınız sebebiyle kredi siciliniz zarar görmüşse de tüm borçlarınızı kredi başvurusu yapmadan kapatmanız faydanıza olacaktır.

Kredi notunuz düşükse fakat emekli veya devlet memuru iseniz, bir kamu bankası olan Ziraat Bankası üzerinden kredi almanız biraz daha kolay olacaktır. Özel sektör çalışanlarına oranla kredi başvurunuz da daha çabuk onaylanacaktır. Hatta emekliler, emekli maaşlarını ziraat bankasına taşır ise 100.000 TL\’ye kadar emekli kredisi imkanından da faydalanabilirler.

Kredi Başvurusunu İnternet/SMS Yoluyla mı Yoksa Şubeden mi Yapmalıyım?

Kredi notu düşük olan kişiler başvuru için internet ve SMS kanallarını kullanmak yerine direkt olarak şubeye gitmelidir. Zira notunuzun düşük olması sebebiyle muhtemelen sistem tarafından otomatik olarak reddedileceksiniz ve kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacak.

Kredi Taksitlerini Erteleyebilir miyim?

Ziraat bankası 36 aya kadar ihtiyaç kredisi imkanı sağlamakta. Eğer çeşitli ihtiyaçlarınız için kredi kullanmayı düşünüyorsanız ve durumunuz kısa vadede sıkışıksa, ilk taksit ödemeniz için 3 ay erteleme talebinizi müşteri temsilcinize iletebilirsiniz. Bu sayede kredinizi taksitlendirebilir ve bir nebze de olsa ekonomik açıdan rahatlayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir